• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

پایه نهم

به نظرتون برای ورود به دبیرستان های تیزهوشان باید آزمون ورودی بگیرن یا نه؟؟

• حتما بگیرن

رای‌ها: 53 56.4%
  • به هیچ عنوان....چرا الکی به بچه ها استرس وارد میکنن؟

رای‌ها: 32 34.0%
  • بله ولی ظرفیت تغیری نکنه!!

رای‌ها: 9 9.6%

• رای‌دهندگان
    94

Pooria1073

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
بم
سال فارغ التحصیلی
1402
سلام من یه سوال درسی میپرسم خواهشن هرکی بلد بود جواب بده. تو سوالای آزمون ورودی تیزهوشان 98_99 در قسمت پیامای آسمانیش سوال اولش این بود که تو این آیه چندتا تسبیح و چندتا حمد داریم

﴿اَلَّذى لَهۥُ مُلْكُ السَّمواتِ وَالْاَرْضِ وَ لَمْ يَتَّخِذْ وَلَدًا وَ لَمْ يَكُنْ لَهۥُ شَريكٌ فِی الْمُلْكِ وَ خَلَقَ كُلَّ شَیْءٍ فَقَدَّرَهۥُ تَقْديرًا
و جوابش میشه 3 حمد و 2 تسبیح

درحالی که به نظر خودم باید بشه 4 حمد و 1 تسبیح که این اصلا تو گزینه ها نیس.
میشه بگین چرا 2 تا تسبیح داره؟
من میگم اینا حمده:
اَلَّذى لَهۥُ مُلْكُ السَّمواتِ وَالْاَرْضِ
وَ لَمْ يَتَّخِذْ وَلَدًا
خَلَقَ كُلَّ شَیْءٍ
فَقَدَّرَهۥُ تَقْديرًا
تسبیحشم اینه:
وَ لَمْ يَكُنْ لَهۥُ شَريكٌ فِی الْمُلْكِ
ولم یتخذ ولدا جز تسبیح هست چون میگه نه فرزندی گرفته است

9411Sima

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۵
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
0
بهترین مدارس فرزانگان کدوما ان ؟

Mr.s5

عضو انجمن شاعران مرده
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد1
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1402
مدال المپیاد
دوبار
صد صد صد صد یک میشه چون در بالای برج تقطیر تعداد اتم کربن کاهش میابد و.......

m-ohammad

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
تیزهوشان شهید بهشتی
شهر
بروجن
سال فارغ التحصیلی
1403
سلام
ببخشید من دانش اموز پایه هشتم هستم چند سوال داشتم ازتون لطف کنید و بهم جواب بدید.
1-بهترین منابع برای آزمون تیزهوشان نهم (کمک درسی) در دروس علوم تجربی،ریاضی،استعداد تحلیلی،فارسی چی هست؟ (خودتون استفاده کرده باشید و نتیجه فوق العاده گرفته باشید یا معلماتون پیشنهاد کرده باشند)
2-من تابستان امسال میخوام پیش خوانی کنم به نظرتون دروس سال هشتمم رو کامل بخونم و تست زیاد کار کنم و نهم رو بزارم داخل طول سال یا در کنار دروس هشتم نهم رو هم پیشخوانی کنم؟
3-روزانه حداقل به نظرتون چند درس عمومی بخونم؟

00000000

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
...
شهر
...
سال فارغ التحصیلی
1234
مگه آزمون ورودی میدین اصن؟
ما حتی فارغ التحصیلای 98 امونم که خیلی جمعیتشون زیاد بود بدون ازمون اومدن دوره دو.الان چند سال که ازمون نمیدن.
به نظر ارزش پیشخوانی نداره نهم.همون تو طول سال درساتو خوب بخون.مخصوصا شیمی و ریاضی چون خیلی باهاشون دهم کار داری.تست اینا هم نمیخواد کار کنی.
فیزیک نهمتم خوب یاد بگیر از این نظر که دوازدهم همون مباحثو دوباره میخونی(خیلی گسترده تر در حد دوتا فصل کتاب) و بخاطر حجم زیاد کتاب و کنکور احتمالا معلماتون اون موقع انقد مفهومی یاد نمیدن(معلم فیزیک پارسالمون اینو میگفت)
اگه ریاضیت ضعیفه هم تابستون کار کن.تو عمومیم فقط انگلیسی و ادبیات مهمن.بازم اگه اوناهم ضعیفن تابستون خیلی اروم اروم کار کن.چون ضعف مخصوصا تو ادبیات بعدا اذیتت میکنه .اصنم نمیخواد به خودت فشار بیاری.

زمستون

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
سبزوار
سال فارغ التحصیلی
1401
دانشگاه
Alz
رشته دانشگاه
زیست
من تابستان امسال میخوام پیش خوانی کنم به نظرتون دروس سال هشتمم رو کامل بخونم و تست زیاد کار کنم و نهم رو بزارم داخل طول سال یا در کنار دروس هشتم نهم رو هم پیشخوانی کنم؟
درسای نهم مثلا زیست نسبت به سال هشتم و اینا خیلی چیز خاصی نداره که لازم باشه الان پیشخوانی کنی یعنی در طول سال وقت کافی داری واسه خوندن
نهایتا کتاب ریاضیشو یه نگاهی بنداز فصلایی که مشکل داری رو بخون مخصوصا فصل 3 کتاب تکمیلی
وزانه حداقل به نظرتون چند درس عمومی بخونم؟
و این درسای عمومی رو موقع امتحانات پایان ترم میخونی

Key

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
سمنان
سال فارغ التحصیلی
1400
مدال المپیاد
it will be s.th or not؟
سلام
ببخشید من دانش اموز پایه هشتم هستم چند سوال داشتم ازتون لطف کنید و بهم جواب بدید.
1-بهترین منابع برای آزمون تیزهوشان نهم (کمک درسی) در دروس علوم تجربی،ریاضی،استعداد تحلیلی،فارسی چی هست؟ (خودتون استفاده کرده باشید و نتیجه فوق العاده گرفته باشید یا معلماتون پیشنهاد کرده باشند)
2-من تابستان امسال میخوام پیش خوانی کنم به نظرتون دروس سال هشتمم رو کامل بخونم و تست زیاد کار کنم و نهم رو بزارم داخل طول سال یا در کنار دروس هشتم نهم رو هم پیشخوانی کنم؟
3-روزانه حداقل به نظرتون چند درس عمومی بخونم؟
درساتو بموقعم بخونی کافیه

reza.S83

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی۱
شهر
اهواز
سال فارغ التحصیلی
1402
کسی هست که کلاس نهم استعدادهای درخشان باشه؟

behnaz81

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان2
شهر
کرمان
سال فارغ التحصیلی
1400
دانشگاه
شهید رجایی
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر
من فقط تجربیات خودمو میگم چون خودم ورودی پایه دهم بودم
من هشتم رو خیلی نقشه کشیدم که در طول سال بخونم و اینا ولی خب نشد هشتمو هفته آخر که جمعش آزمون داشتیم مطالعاتشو خوندم و تا اونجایی که یادمه یا درسای مهمی مثل علوم و ریاضی هشتم رو بعد از عید و توی عید نوروز خوندم
تابستون بعد از هشتم هم مدرسه یه سری کلاس گذاشت واسه فارسی و علوم و ریاضی که من اونا رو می رفتم و کامل می خوندم جزوه ها شونو و تا جایی که میتونستم تست هم می زدم در کل سعی کنین خوب یاد بگیرین خوب یاد گرفتن مساوی هست با نتیجه خوب گرفتن
منابعم تا جایی که یادمه: فارسی خیلی سبز علوم خیلی سبز ریاضی مبتکران و بقیه رو واقعا یادم نیست
موفق باشید
پ.ن: من‌سوال اول تاپیکو خوندم فقط بقیشو نخوندم :|

___mms__

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان زینب
شهر
شهرری
سال فارغ التحصیلی
1403
سلام دوستانh-:
من امسال میرم نهم. میخواستم بپرسم به نظر شما چه منابعی برای ریاضی و علوم خوبه؟؟ خیلی سبز؟مرشد؟رشادت؟یا....
کدومش به درد آزمون های سمپاد میخوره؟؟

___mms__

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان زینب
شهر
شهرری
سال فارغ التحصیلی
1403
سلام دوستان h-:
من امسال میرم نهم. میخواستم بپرسم که چه منابعی برای ریاضی و علوم و ادبیات خوبه؟؟
لطفاً کتاب هایی رو معرفی کنید که سوالاتش شبیه سوالات آزمون های سمپاد باشه.ممنونx:

نام مرکز سمپاد
فرزانگان۱
شهر
قم
سال فارغ التحصیلی
1401
مدال المپیاد
یه مرحله دو ادبی :)
دانشگاه
UMSHA
رشته دانشگاه
ANS
سلام دوستان h-:
من امسال میرم نهم. میخواستم بپرسم که چه منابعی برای ریاضی و علوم و ادبیات خوبه؟؟
لطفاً کتاب هایی رو معرفی کنید که سوالاتش شبیه سوالات آزمون های سمپاد باشه.ممنونx:
مطمئنید که شما هم باید آزمون بدین؟
اگه متوسطه اول رو سمپاد بودین فکر نکنم نیای به ازمون ورودی دوره ی دوم داشته باشید
یه سوال بکن

___mms__

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان زینب
شهر
شهرری
سال فارغ التحصیلی
1403
مطمئنید که شما هم باید آزمون بدین؟
اگه متوسطه اول رو سمپاد بودین فکر نکنم نیای به ازمون ورودی دوره ی دوم داشته باشید
یه سوال بکن
مایی که الان داریم میریم نهم ورودی های همون دوره ای هستیم که هی گفتن آزمون هست آزمون نیست. بعدش هم یه آزمون هوش گرفتن که خیلی ساده بود. به خاطر همین معلمامون میگن از شما آزمون گرفته میشه چون خیلی هاتون کشکی قبول شدین و باید برای ورود به دبیرستان یک باره دیگه غربال بشین. (البته شاید اینو میگن که ما درس بخونیم:D)
ولی من منظورم از آزمون سمپاد همون آزمون سنجش ‌ پایش علمی هست که توی دو مرحل برگزار میشه و کشوریه

آخرین ویرایش:

_SAEED

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
کنکوری 1403
نام مرکز سمپاد
دکتر شهریاری
شهر
قم
سال فارغ التحصیلی
1403
مدال المپیاد
دو تا نقره
کسانی که ورودی ششم به هفتم تیزهوشان سال تحصیلی ۹۷_۹۸ بودند و کسانی که در تکمیل ظرفیت تیزهوشان هفتم به هشتم قبول شدند، برخلاف قبول شدگان دوره های دیگه (چه بعد و چه قبل) برای ورود به پایه دهم تیزهوشان بار دیگر آزمون به اصطلاح {ورودی تیزهوشان} بدهند.

آزمون پیشرفت تحصیلی سمپاد یا سنجش و پایش سمپاد به اصطلاح {سمپاد} مخصوص دانش آموزان استعداد های درخشان و برای پیشرفت درسی و مقایسه آنها در سطح کشوری صورت میگیره که از سال ۹۳ برگزار میشه (سال ۹۷ بدلیل مخالفت آقای بطاحی وزیر وقت آموزش و پرورش برگزار نشد)
و امتیازاتی برای دانش آموزان سمپادی داره که بگذریم.

اما از نظر من برای ورودی و هم سمپاد کتاب های .
علوم تیزهوشان خیلی سبز و رشادت و مرشد مبتکران و یا حتی iq برای هر ۴ درس علوم
مجموعه سوالات مرشد مبتکران و خیلی سبز برای ریاضی
برای فارسی کتاب خوبی وجود نداره و بهترین کتاب که مبتکران آقای طالب تبار هست اشکالات زیادی داره و بدرد نمی خوره!! برای تست فارسی بنظرم iq گاج خوبه

جدیدا برای ریاضی انتشارات گل واژه مجموعه کتاب های گل پلاس رو منتشر کرده که برای آزمون ورودی تیزهوشان فوق العاده توصیه میکنم. برای سمپاد هم بد نیست

اما برای مطالعه تابستانی هم باید بگم بستگی به خود شخص داره واقعا
مثلا اگر سال هشتم مشکل داشتی باید بشینی و بیشتر وقتتو برای مرور بذاری. ولی انتظار نداشته باش که نهم میترکونی!!
اما اگر هشتم ات اوکیه باز هم باید مرور کنی اما زمان کمتری براش بذاری و تمرکز کنی روی محتوای نهم.

حرف آخرم اینکه برای آزمون ورودی باید روی هر سه پایه تسلط داشت ! بیشتر سوالات هم ترکیبی هستن !!

00000000

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
...
شهر
...
سال فارغ التحصیلی
1234
عه بگو پس چخبره همه ورودیای نهم تاپیک زدن منبع میخوان:))
من که کلا اون دوسالیم که پیشرفت داشتیم نخوندم (سال نهم که میشد پارسال برگزار نکردن)
ولی خب خود مدرسه باهامون کتابای علامه حلی رو کار میکرد تست زیاد نداشت و سوال تشریحیاش جالب بود(جدا از این که کتاب کمک درسی بود من واقعا کتاباشو مخصوصا سری فیزیکشو دوست داشتم)
یه سالم باهامون مرشد ریاضی کار کردن.

___mms__

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان زینب
شهر
شهرری
سال فارغ التحصیلی
1403
کسانی که ورودی ششم به هفتم تیزهوشان سال تحصیلی ۹۷_۹۸ بودند و کسانی که در تکمیل ظرفیت تیزهوشان هفتم به هشتم قبول شدند، برخلاف قبول شدگان دوره های دیگه (چه بعد و چه قبل) برای ورود به پایه دهم تیزهوشان بار دیگر آزمون به اصطلاح {ورودی تیزهوشان} بدهند.

آزمون پیشرفت تحصیلی سمپاد یا سنجش و پایش سمپاد به اصطلاح {سمپاد} مخصوص دانش آموزان استعداد های درخشان و برای پیشرفت درسی و مقایسه آنها در سطح کشوری صورت میگیره که از سال ۹۳ برگزار میشه (سال ۹۷ بدلیل مخالفت آقای بطاحی وزیر وقت آموزش و پرورش برگزار نشد)
و امتیازاتی برای دانش آموزان سمپادی داره که بگذریم.

اما از نظر من برای ورودی و هم سمپاد کتاب های .
علوم تیزهوشان خیلی سبز و رشادت و مرشد مبتکران و یا حتی iq برای هر ۴ درس علوم
مجموعه سوالات مرشد مبتکران و خیلی سبز برای ریاضی
برای فارسی کتاب خوبی وجود نداره و بهترین کتاب که مبتکران آقای طالب تبار هست اشکالات زیادی داره و بدرد نمی خوره!! برای تست فارسی بنظرم iq گاج خوبه

جدیدا برای ریاضی انتشارات گل واژه مجموعه کتاب های گل پلاس رو منتشر کرده که برای آزمون ورودی تیزهوشان فوق العاده توصیه میکنم. برای سمپاد هم بد نیست

اما برای مطالعه تابستانی هم باید بگم بستگی به خود شخص داره واقعا
مثلا اگر سال هشتم مشکل داشتی باید بشینی و بیشتر وقتتو برای مرور بذاری. ولی انتظار نداشته باش که نهم میترکونی!!
اما اگر هشتم ات اوکیه باز هم باید مرور کنی اما زمان کمتری براش بذاری و تمرکز کنی روی محتوای نهم.

حرف آخرم اینکه برای آزمون ورودی باید روی هر سه پایه تسلط داشت ! بیشتر سوالات هم ترکیبی هستن !!
ببخشید شما این رو از منبع موثق میگید یا حدس میزنید؟؟
یه سوال دیگه. من تقریبا هشتم رو مرور کردم به نظرتون چه مباحثی از نهم رو پیش خوانی کنم بهتره؟؟

Mkj

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
FRZ 1
شهر
BND
سال فارغ التحصیلی
1403
منم خودم امسال نهم میرم ولی مهم اینه که فهمیده باشی کدوم کتاب ها توی راهنمایی مهمتر و بهتر هستن،مرشد ریاضی کلا سوال ها مال مولف کتاب نیست،همش جمع آوری شده از تمام آزمون هاست،مرشد عربی تست های نسبتا نکته داری داره،برا فارسی طالب تبار ولی درس نامش خوبه،برا علوم خودم هم از رشادت استفاده میکنم ولی کتابی که تست های مفهومی داشته باشه نمی‌شناسم.
به نظرم باید برا نهم حداقل از وسطای مرداد شروع کرد چون همه اونایی که دانش آموز مدرسه سمپاد هستن به امید نداشتن آزمون فقط در حد پاس کردنای امتحان ها درس میخوندن،ولی اونایی که تو مدرسه تیزهوشان نبودن همه کار کردن مثل کلاس خصوصی پیش دبیر های مدرسه سمپاد یا رفتن به مدرسه ای که حداکثر دبیر ها دبیرهای مدرسه سمپاد هستن،کتاب تست و انواع اقسام آزمون ها.شاید جزوه هایی که به ما میدن مرتبط با آزمون باشه ولی یه عده به امید اینکه آزمون ورودی ندارن جزوشون رو به همه قرض دادن و همین میمونه که باید فقط خوند،چون حتی کتاب های تکمیلی تو وبسایت نسخه پی دی افش هست.

_SAEED

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
کنکوری 1403
نام مرکز سمپاد
دکتر شهریاری
شهر
قم
سال فارغ التحصیلی
1403
مدال المپیاد
دو تا نقره
ببخشید شما این رو از منبع موثق میگید یا حدس میزنید؟؟
یه سوال دیگه. من تقریبا هشتم رو مرور کردم به نظرتون چه مباحثی از نهم رو پیش خوانی کنم بهتره؟؟
بله منبع بنده کاملا موثق و از گفته ها مطمئن هستم. اولین بار از مدیر مدرسه ای شنیدم. و چندی بعد هم این قوانین در پشت کارنامه های بچه های کلاس هشتمی مکتوب شد
همچنین اضافه کنم برای ادامه تحصیل در مدارس تیزهوشان معدل باید حداقل ۱۸ باشد

اگر مشکل خاص دیگه ای نداری میتونی بریم نهم رو استارت بزنی
بنظرم علوم در اولیته
بعد ریاضی
و فارسی
دروس عمومی هم خیلی با اهمیت نیستن

___mms__

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان زینب
شهر
شهرری
سال فارغ التحصیلی
1403
بله منبع بنده کاملا موثق و از گفته ها مطمئن هستم. اولین بار از مدیر مدرسه ای شنیدم. و چندی بعد هم این قوانین در پشت کارنامه های بچه های کلاس هشتمی مکتوب شد
همچنین اضافه کنم برای ادامه تحصیل در مدارس تیزهوشان معدل باید حداقل ۱۸ باشد

اگر مشکل خاص دیگه ای نداری میتونی بریم نهم رو استارت بزنی
بنظرم علوم در اولیته
بعد ریاضی
و فارسی
دروس عمومی هم خیلی با اهمیت نیستن
به نظرتون چقدرشون رو باید پیش خوانی کنم؟؟یعنی چند تا درس یا چند تا فصل؟؟

بالا