• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

راه کار و روش قبولی در آزمون ورودی تیزهوشان (سمپاد)

• شروع کننده موضوع
  • مدیر کل

Admin2

لنگر انداخته
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1389
سلام
یک نفر بخواد در آزمون ورودی مدرسه های راهنمایی و دبیرستان تیزهوشان سمپاد و نمونه دولتی قبول بشه باید چیکار بکنه؟ چه کتابی بخونه؟ شما چیکار کردید؟ تجربتون چیه؟

ali_de457

KilaaliK
نام مرکز سمپاد
علامه حلی 1
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1393
رشته دانشگاه
پزشکی
اینستاگرام
پاسخ : راه کار و روش قبولی در آزمون ورودی تیزهوشان (سمپا

من کاری نکردم نمیدونم چی شد قبول شدم
--------------------------------
چرا دیسلایک میکنید؟

tinaradvand

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 3
شهر
تهران
مدال المپیاد
نقره دوره 11 المپیاد نجوم و اخترفیزیک
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
عمران

کتابای فیزیک مبتکران ( سه تا جلد بودن زرد و بنفش و آبی ) عادل رهبری مهر ،سطحشون از راهنمایی بالاتره ولی وقتی میای دبیرستان اگه سوالاشو خوب حل کرده باشی دیگه مشکلی نداری
2000 تست ( هر فصلشو حداقل 4 بار حل کرده بودم )
زیست مرآت یه کتاب خیلی جامع داشت با اینکه بزرگ بود ولی کامل بود
ولی به طور کلی علوم کتابای آقای قنبری خوب بودن (البته برای قسمت فیزیک به نظرم اینکه جدا اون سه تا جلد رو خوندم خیلی مفید بود)
ریاضی یه کتاب رحلی بود اسمش حساب بود (فکر کنم یادم نیست درست) انتشارات مبتکران سطحش از کتابای دیگه بالاتر بود ولی سوالاش خیلی قشنگ بود
کتاب هوش و خلاقیت ریاضی و المپیاد کانگورو
20 آزمون مبتکران
ادبیات هم کتابای آقای طالب تبار
و هزاران کتاب دیگه
---
وقتی یکی میگی واسه ی ورود به یه مدرسه این همه کتاب خوندی اصولا مسخره ات میکنه، میتونم بگم آزمونی که ما دادیم هیج کدوم از این کتابا توش مهم نبود که بخوام بگم اگه نمیخوندم رد میشدم اما من تو ادبیات آقای طالب تبار چیزایی که توی دبیرستان قرار بود یادبگیرم رو یاد گرفتم یا برای اول دبیرستان فیزیک حتی اگه هیچی نمیخوندم هم میتونستم بیست شم چون همه ی مطالب توشون گفته شده بود ( یا اگه گفته نشده بود دید فیزیکی بهت داده شده بود)
من یه تجربه هم منتقل کنم :D آدم باید خودش بخواد من برای ورود به راهنمایی واقعا نمیدونستم واسه چی مامانم میگه تینا بخون قبول شی از شر مدرسه های دولتی خلاص شی ولی وقتی اومدم توی راهنمایی فهمیدم واقعا یه سری مدرسه ها جای آدم نیست ( معلم میاد سر کلاس میخوابه :| ) از موقعی که حس کردم باید دبیرستان جای خوب تری برم با انرژی درس خوندم (کلاس هم نمیرفتم ) کسی هم نبود اشکالامو رفع کنه ولی این قدر روی سوالا فکر میکردم که خودشون حل بشن هیچ مطلبی رو هم رد نمیکردم ( اون موقع فکر میکردم بچه ها توی راهنمایی خیلی چیزای خفنی میخونن ، برای همین هر چیزی که میدیدم رو سعی میکردم یاد بگیرم ) همین باعث شد وقتی اومدم دبیرستان احساس نکنم بقیه چیزایی رو میدونن که من بلد نیستم.

Parinaz.

پری‌ناز
نام مرکز سمپاد
فرزانگان قزوین
شهر
قزوین
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
آزاد تهران جنوب
رشته دانشگاه
طراحی لباس

من ورودیای دیگه رو نمیدونم ولی بچه های ورودی 87 (از دبستان به راهنمایی) اگه اون سوالای طول اعصاب خرگوش و موی بدن گوریل رو یادشون باشه میفهمن چی میگم: اصن نباید کاری بکنه. :)) فقط باید خلاقیت داشته باشه!
حالا جدای از اون سوالای مسخره، بقیه سوالاشم فقط خلاقیت میخواست با اصول ابتدایی ریاضی. هیچوقت نمیفهمیدم ملت به چه هدفی شونصد تا کتاب میخرن و دویست تا کلاس تست تیزهوشان میرن و کلی فرمول حفظ میکنن که مثلا قبول شن. :-?
منم به اصرار مامانم یه دونه کتاب تست ریاضی و یکی علوم داشتم که 90 درصد مواقع فقط کتابای هری پاترمو میذاشتم لاشون و وانمود میکردم دارم پاسخنامه هاشونو میخونم!

h@di

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی شهرکرد
شهر
شهرکرد
مدال المپیاد
طلای ادبی (دورهٔ ۲۷)؛ مرحلهٔ ۱ کامپیوتر (دوره‌های ۲۳ و ۲۴)
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی نرم‌افزار

@بالایی: گوریله :)) ))) یادش بخیر 8->
دورهٔ ما آزمون نمونه و سمپاد کلاً فازشون با هم فرق داشت.
این که چی خوندیم یه سری کتابای اندیشمند بود (ادبیات قرمز، علوم، بیست آزمون و...)، یه کتاب گندهٔ ریاضی بود که اسمش یادم نیست، یه چیزی بود به نام هندسهٔ برتر انتشارات مبتکران بود با جلد زرد روشن :D (از همون موقع با هندسه مشکل داشتم :-" ) و یه کتاب سه‌جلدی بود که فکر کنم سؤالای نمونه دولتی سال‌های قبل تهران بود.
نمونه اون موقع استانی بود فکر کنم. من نفر اول ناحیه شدم، تا جایی که یادم ه یه سؤال ریاضی غلط زدم، اون هم سؤالش غلط بود :-"
سمپاد کشوری بود، خیلی هم خفن بود. بعد آزمون «مطمئن بودم» قبول نمی‌شم. (و یادم نمی‌آد هیچ کدوم از دوستام هم گفته باشند خوب دادیم یا قبول می‌شیم.) بعد آزمون اولین حرفی که به خانواده‌م زدم این بود که چیزایی که خوندم «هیچکدوم» به کارم نیومد. هنوز هم سر حرفم هستم. واقعاً چیزی نبود که نیاز به خوندن داشته باشه. کلاس‌های فلان و بهمان هم مطلقاً تأثیری نداشت توی قبولی.
یادم ه توی یکی از مجله‌های سمپاد نوشته بود بالاترین نمرهٔ کل کشور تو آزمون ورودی فلان سال برابر شونزده و خرده‌ای از بیست بوده. به‌نظرم آزمونا اون موقع استاندارد بود.
توی این چند سال آزمون سمپاد خیلی تغییر کرد (و با نمونه یکی شد) و یه مدت هم استانی بود که خب هر استان ساز خودش را می‌زد و مثل آزمونای قدیم نمونه دولتی وابسته به خرخونی بود نه استعداد. کتاب هم فکر کنم هنوز همین کتابای اندیشمند و مبتکران که گفتم پیدا می‌شد؛ با یه سری تغییرات که به کتاب درسی‌های جدید بخورند.
آزمون ورودی دبیرستان هم ما ورودیای ۸۷ ندادیم، سال قبلی‌ها و سال بعدی‌هامون دادند فکر کنم :D تجربه‌ای ندارم :-"

خب حالا همهٔ اینا را گفتم برا چی؟ برا این که بگم تجربهٔ مایی که آخرین آزمون دورهٔ اژه‌ای را دادیم، با تجربهٔ اونایی که آزمون استانی سال x تهران را دادند، با اونایی که آزمون استانی همون سال x چهارمحال یا کهگیلویه را دادند خیلی خیلی ممکن ه فرق داشته باشه، و احتمالاً هیچ‌کدومشون به شکل کامل به درد اونایی که الآن می‌خوان بخونن نمی‌خوره. فکر کنم از امسال یا پارسال دوباره آزمون سمپاد کشوری شد. تجربهٔ بچه‌هایی که الآن قبول می‌شن برای کسی که می‌خواد بخونه مفیدتر ه به‌نظرم.

ضمناً دورهٔ ما سؤالای سمپاد بعد آزمون هم محرمانه بود و داخل هیچ کتابی گیر نمی‌اومد. الآن رسماً منتشر می‌شه. (سؤالای امسال) به‌نظرم طرف اول اینا را ببینه، بعد نگاه کنه آیا کتابی که خریده کوچک‌ترین شباهتی به این سؤالا داره یا نه. اون وقت تصمیم بگیره کتابه را بخونه یا نه.

tannaz77

بهار
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
فسا
سال فارغ التحصیلی
1395
دانشگاه
علوم پزشکی فسا
رشته دانشگاه
پزشکی
تلگرام
اینستاگرام

راهنمایی به نظر ساده تره....کنکور تیزهوشان وکتابای اندیشمند کافیه به نظرم....
دبیرستان سخت تره....به نظر رو ریاضی علوم خیلی کار کنه...تازه الان که سوالا در دسترسه خیلی راحت تر میشه قبول شد.......

0110180852

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
علامه حلی 1 تهران
شهر
تهران

اگر یه کم تست زنی بلد باشی و کتاب های مدرسه رو فول باشی تمومه من کلی از کتاب های واله ،مبتکران و اندیشمن روخوندم ولی هیچ کدام کمکم نکرد .فقط کتاب های مدرسه \:D/

نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی 2
شهر
زنجان
سال فارغ التحصیلی
98
دانشگاه
علوم پزشکی زنجان
رشته دانشگاه
پزشکی

من برای سال بعد که میشه نهم آزمون ورودی دارم و خیلی هم استرس دارم :-ss :-ss :-ss این تابستون رو چیکار کنم که بتونم توی آزمون ورودی قبول بشم و دقیقا چه کتاب هایی رو بخونم. یادمه یکی ازم معلمای امسال ما می گفت : اگه می خواین تو آزمون ورودی قبول بشید باید از تابستون به فکرش باشید. لطفا کمکم کنید

mohaddes

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بـنـاب
سال فارغ التحصیلی
94
اینستاگرام

واسه ابتدایی به راهنمایی جدا کار خاصی لازم نیست! حواس جمع و خلاقیت سر آزمون کافی بود زمان ما. امسالم که داداش خودم سمپاد قبول شد (ششم بود) بازم کار خاصی نکرد. ینی نه آزمونی ثبت نام کرده بود نه کتاب خیلی خاصی میخوند. فقط این آخرا من و بابام سوالای سال قبلو باهاش تمرین می کردیم. اینم برخلاف خیلیا که کلی آزمون و کلاس می رفتن و قبول نشدن، قبول شد. منظورم اینه که صرفا نگن آره بذاریم بچه مون بره کلاس ریاضی و علوم و کلی هزینه صرف بشه و اینا. سوالا اکثرا در رابطه با خلاقیت و هوشه .

نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی 2
شهر
زنجان
سال فارغ التحصیلی
98
دانشگاه
علوم پزشکی زنجان
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از SPECTRE :
واسه ابتدایی به راهنمایی جدا کار خاصی لازم نیست! حواس جمع و خلاقیت سر آزمون کافی بود زمان ما. امسالم که داداش خودم سمپاد قبول شد (ششم بود) بازم کار خاصی نکرد. ینی نه آزمونی ثبت نام کرده بود نه کتاب خیلی خاصی میخوند. فقط این آخرا من و بابام سوالای سال قبلو باهاش تمرین می کردیم. اینم برخلاف خیلیا که کلی آزمون و کلاس می رفتن و قبول نشدن، قبول شد. منظورم اینه که صرفا نگن آره بذاریم بچه مون بره کلاس ریاضی و علوم و کلی هزینه صرف بشه و اینا. سوالا اکثرا در رابطه با خلاقیت و هوشه .
میشه بگید که برای راهنمایی به دبیرستان هم دقیقا باید چیکار کرد

mohaddes

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بـنـاب
سال فارغ التحصیلی
94
اینستاگرام

به نقل از ma_as :
میشه بگید که برای راهنمایی به دبیرستان هم دقیقا باید چیکار کرد

چون تجربه ـشو ندارم نمیدونم :D
ولی انگار باید زحمت کشید واسش :-"

MTZ

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
علامه حلی 1
شهر
کرمان
سال فارغ التحصیلی
96

بنده یک هفته آخر رو روزی 3,4 ساعت ریاضی حل کردم همین البته شانسم اوردم احتمالا

azem

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی کاشمر
شهر
کاشمر
مدال المپیاد
زبان انگلیسی

من از راهنمایی به دبیرستان قبول شدم
1-کتاب درسی
2-ازمون های سال های پیش
کتاب کار هم چنتا خوندم اما فک نکنم که خیلی موثر بود

YaSm!nA

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان حکیم زاده
شهر
یزد
سال فارغ التحصیلی
98
تلگرام

چه تاپیک خوبی....ایول آقامدیر!! :لایک

به نقل از tannaz77 :
راهنمایی به نظر ساده تره....کنکور تیزهوشان وکتابای اندیشمند کافیه به نظرم....
دبیرستان سخت تره....به نظر رو ریاضی علوم خیلی کار کنه...تازه الان که سوالا در دسترسه خیلی راحت تر میشه قبول شد.......

یعنی چی سوالا در دسترسه؟؟؟؟ :-/

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شهر خشن
سال فارغ التحصیلی
98
مدال المپیاد
زیستی ناکام
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از YaSm!nA :
چه تاپیک خوبی....ایول آقامدیر!! :لایک

یعنی چی سوالا در دسترسه؟؟؟؟ :-/
یعنی ما میتونیم سوالای پارسالُ داشته باشیم.

YaSm!nA

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان حکیم زاده
شهر
یزد
سال فارغ التحصیلی
98
تلگرام

به نقل از Samaneh.T :
یعنی ما میتونیم سوالای پارسالُ داشته باشیم.

خوب از کجا؟؟چه سایتی؟میدونم هستن سایت هایی که آزمون های سال های قبل و حتی آزمونی که قراره اون سال گرفته بشه رو میذارن ولی نمیدونم چ سایتی...؟؟ :(

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بناب
سال فارغ التحصیلی
94

به نقل از YaSm!nA :
خوب از کجا؟؟چه سایتی؟میدونم هستن سایت هایی که آزمون های سال های قبل و حتی آزمونی که قراره اون سال گرفته بشه رو میذارن ولی نمیدونم چ سایتی...؟؟ :(
من سوالای ورودی‌های هفتم امسال رو تو سایت قلمچی دیدم که به سایت خود سازمان لینک داده بود.

amirhj

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
Saveh
سال فارغ التحصیلی
95
مدال المپیاد
یه المپیاد اونم از نوع شیمیایی!! ... تجربه خیلی خوبی بود ولی ای کاش نبود :D
دانشگاه
علوم پزشکی اراک
رشته دانشگاه
پزشکی

من یادمه خیلی وقت گذاشتم رو کتابای تیزهوشان کانون واقعا عاااااالی بودن باعث میشه پایتون قوی بشه :)
ولی سوالای آزمون ورودی ما در حد کتاب درسی بود :D

paria-rashid

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
پـآرس آباد مـغـان
مدال المپیاد
ندالــمممم...!!!

به نقل از ma_as :
من برای سال بعد که میشه نهم آزمون ورودی دارم و خیلی هم استرس دارم :-ss :-ss :-ss این تابستون رو چیکار کنم که بتونم توی آزمون ورودی قبول بشم و دقیقا چه کتاب هایی رو بخونم. یادمه یکی ازم معلمای امسال ما می گفت : اگه می خواین تو آزمون ورودی قبول بشید باید از تابستون به فکرش باشید. لطفا کمکم کنید
منم امسال نهمم!
اگ تصمیمت جدیه بهتره بیشتر رو کتاب درسی تمرکز کنی (;!
من خودم ورودی راهنمایی اول استان شده بودم B-)!
بیشتر از کتابای مبتکران استفــاده کن...تاثیرش فــوق فوق الـــعآدس!
آزمونای مبتکرانم اگ بتونی بری خیلــی خووبه...
موفق باشی! x: x:

amirhosseinraie

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
علامه طباطبایی
شهر
تبریز
سلام امیدوارم وقت خوندن مطلب منم رو هم داشته باشید.............
خب به نظر من آدم برای قبولی در تیزهوشان باید انگیزه داشته باشه حتما الان همه می گن اینو می دونیم خب درسته می دونید ولی ازش استفاده نمی کنید یعنی باید یک حس دوست داشتن درس رو داشته باشید و به زبونتون نیارید که نمی تونید تا جایی که بلدید با یاری خدا تلاش کنید و بقیه اش رو بسپرید به خدا اون وقت می گن از تو حرکت و از خدا برکت...........خب و مطلب بعدی برای افرادی که می خواهند تو تیزهوشان قبول شن چه ششمی و چه نهمی و یا هر پایه ی دیگه ای حتی پنجم یا هفتم........اول اینکه کتاب درسی رو بخونید و بلد باشید و بعد .....................
از این کتابا اگر تونستید استفاده کنید مثل:
کتاب ریاضی و علوم مرشد از مبتکران
کتاب های ادبیات آقای طالب تبار از مبتکران
کتاب ای کیو جامع از گاج
کتاب ریاضی جویا مجد تست و کار
کتاب علوم خیلی سبز عادی
کتاب جامع دکتر شاکری
آزمون های مبتکران یا قلم چی فرق نداره
همین را به علاوه ی کتاب درسی خوب خوب بخونید شک نداشته باشید که با یاری خدا قبول می شید اگه شکست خردید بازم تلاش کنید شاید خدا صلاح ندونسته یا خوب تلاش نکنید توجه کنید تیزهوشان دوبار است مثل کنکور نیست که پشت کنکور بمونی حتی دو سال پس حسابی حتی شب هم تلاش کن تا جایی که می تونی تلاش کن و بقیه اش رو بسپر به خدا این رو شعار خودت کن از تو حرکت از خدا برکت..........................متشکرم......................به امید خدا..............ظهور آقا.............عاقبت بخیری............سلامتی و بهترین و خوب ترین آرزو ها و کم شدن دشمنان اسلام.............آمین یا رب العالمین:>0_0:))x:

بالا