• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

المپیاد؟

• زیست

رای‌ها: 30 56.6%
  • ریاضی

رای‌ها: 30 56.6%

• رای‌دهندگان
    53

MRΣZA

کاربر حرفه‌ای
کنکوری 1403
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
ابهر
سال فارغ التحصیلی
1403
سلام
من امسال ورودی هشتمم و عاشق ریاضیم و المپیادش رو حتما شرکت میکنم ولی میخوام بدونم با چه منابعی شروع کنم چه کلاسی برم موسسه خوب پیدا نمیکنم فقط ایریسکه که اونم اطلاع ندارم تدریسش چجوریه چیکار باید بکنم از کی شروع کنم
میشه راهنماییم کنید المپیادیا

سلام
ببین لازم نیست خیلی استرس و وسواس داشته باشی، چون هشتمی.
بنظرم روی سوالای کتاب تکمیلی ریاضی خوب فکر کن واقعا کتاب عالی‌ایه. حالا اگه خواستی می تونم نگاه کنم بگم کدوم فصلاش مطالب المپیادی داره.
بعد کتاب آنالیز ترکیبی علیپور هم بگیر و بخون. و لطفا خووووب روی سوالا فکر کن. به هیچ وجه زود پاسخنامه رو نخون.
کتاب آشنایی با نظریه اعداد محسن جمالی هم بگیر. بنظرم می‌تونی چند فصل اولش رو بخونی.
توی المپیاد ریاضی دو تا مبحث مهم دیگه هم داریم، هندسه و جبر. امسال و سال بعد با قضیه های پایه‌ای و ساده‌ی هندسه آشنا می‌شی بنابراین بنظرم زوده که هندسه رو شروع کنی، البته یه کتابی هست به اسم هندسه از ابتدا تا... که میگن برای متوسطه‌ی اول کتاب خوبیه ولی خودم نخوندمش. برای جبر هم می‌تونی از اواسط نهم شروع کنی.
در ضمن یه نکته‌ای؛ این دوستمون گفته کتاب های دهم تا دوازدهم رو بخون. راستش این کار اشتباهه. تو منابع می‌نویسن کتاب های دهم تا دوازدهم ولی طراحای آزمون اصلا با محتویات این کتاب ها کاری ندارن. و کتاب های درسی هم مطالبش در حد المپیاد نیست و حتی فصل هایی هم هست که اصلا در المپیاد مطرح نیست. پس این کار رو نکن. و می تونی از اساتید و المپیادی ها بپرسی، همه معتقدن این کار اشتباهه‌.
بنظرم اون کتاب هایی که گفتم رو بخون و اگه وقت داشتی و خیلی علاقه مند بودی، مطالب نهم رو بخون.
این گروه هم عضو شو. به سوالاتت جواب میدن
https://t.me/irysc_math_olympiad
اینم کانال خوبیه:
https://t.me/OlyMaths
این پیج هم فوق العاده است:
https://instagram.com/sadradashti_olympiad
و بنظرم الان زوده که دوره ای چیزی بگیری، مخصوصا آنالیز ترکیبی رو خودخوان می تونی بخونی.
حرف و توصیه برای المپیاد ریاضی زیاده ولی فعلا هشتمی همینقدر کافیه.
موفق باشی.

چه جالب :|

کاربر فوق‌فعال
کنکوری 1403
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1403
مرسییییی از راهنماییت
خودمم چند جا دیدم میگن خودت بخون و اینا
ولی خب نمیدونستم چی بخونم
اگه معلم نگیرم و اینا خودت میدونی چه منابعی خوبه؟
اره ببین تا قبل دهم پیشنهاد میکنم کلاس نری
منابعم گفتم بهتره تا قبل از دهم فقط کتابای ریاض و هندسه و حسابان و ... مدرسه رو بخونی + 6 فصل اول انالیز ترکیبی حالا هندسه مسطحه و الفبای جبرم بخونی خوبه ولی بزار فصل 6 به بعد انالیزو معلما برات بگن و اصلا هم سوالا رو جواباشو از رو پاسخنامه نبین فقط فکر کن

Setiii

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
اسلامشهر
سال فارغ التحصیلی
1406
سلام
ببین لازم نیست خیلی استرس و وسواس داشته باشی، چون هشتمی.
بنظرم روی سوالای کتاب تکمیلی ریاضی خوب فکر کن واقعا کتاب عالی‌ایه. حالا اگه خواستی می تونم نگاه کنم بگم کدوم فصلاش مطالب المپیادی داره.
بعد کتاب آنالیز ترکیبی علیپور هم بگیر و بخون. و لطفا خووووب روی سوالا فکر کن. به هیچ وجه زود پاسخنامه رو نخون.
کتاب آشنایی با نظریه اعداد محسن جمالی هم بگیر. بنظرم می‌تونی چند فصل اولش رو بخونی.
توی المپیاد ریاضی دو تا مبحث مهم دیگه هم داریم، هندسه و جبر. امسال و سال بعد با قضیه های پایه‌ای و ساده‌ی هندسه آشنا می‌شی بنابراین بنظرم زوده که هندسه رو شروع کنی، البته یه کتابی هست به اسم هندسه از ابتدا تا... که میگن برای متوسطه‌ی اول کتاب خوبیه ولی خودم نخوندمش. برای جبر هم می‌تونی از اواسط نهم شروع کنی.
در ضمن یه نکته‌ای؛ این دوستمون گفته کتاب های دهم تا دوازدهم رو بخون. راستش این کار اشتباهه. تو منابع می‌نویسن کتاب های دهم تا دوازدهم ولی طراحای آزمون اصلا با محتویات این کتاب ها کاری ندارن. و کتاب های درسی هم مطالبش در حد المپیاد نیست و حتی فصل هایی هم هست که اصلا در المپیاد مطرح نیست. پس این کار رو نکن. و می تونی از اساتید و المپیادی ها بپرسی، همه معتقدن این کار اشتباهه‌.
بنظرم اون کتاب هایی که گفتم رو بخون و اگه وقت داشتی و خیلی علاقه مند بودی، مطالب نهم رو بخون.
این گروه هم عضو شو. به سوالاتت جواب میدن
https://t.me/irysc_math_olympiad
اینم کانال خوبیه:
https://t.me/OlyMaths
این پیج هم فوق العاده است:
https://instagram.com/sadradashti_olympiad
و بنظرم الان زوده که دوره ای چیزی بگیری، مخصوصا آنالیز ترکیبی رو خودخوان می تونی بخونی.
حرف و توصیه برای المپیاد ریاضی زیاده ولی فعلا هشتمی همینقدر کافیه.
موفق باشی.
اون کانال اینستا حذف سده و نمیاد
و ممنون بابت تمام راهنماییات
پس بنظرت از کی شرو کنم
خواستم کتاب بگیرم انقد کتاب زیاده ک نمیدونم کدوم برا سطح من خوبه واسه همون دنبال یکی که خودش المپیادی باشه بتونه مشاوره بده میگردم میشناسی؟

Setiii

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
اسلامشهر
سال فارغ التحصیلی
1406
اره ببین تا قبل دهم پیشنهاد میکنم کلاس نری
منابعم گفتم بهتره تا قبل از دهم فقط کتابای ریاض و هندسه و حسابان و ... مدرسه رو بخونی + 6 فصل اول انالیز ترکیبی حالا هندسه مسطحه و الفبای جبرم بخونی خوبه ولی بزار فصل 6 به بعد انالیزو معلما برات بگن و اصلا هم سوالا رو جواباشو از رو پاسخنامه نبین فقط فکر کن
اخه المپیاد دهم یازدهمه
دهم هم میخوام شرکت کنم

MRΣZA

کاربر حرفه‌ای
کنکوری 1403
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
ابهر
سال فارغ التحصیلی
1403
اون کانال اینستا حذف سده و نمیاد
و ممنون بابت تمام راهنماییات
پس بنظرت از کی شرو کنم
خواستم کتاب بگیرم انقد کتاب زیاده ک نمیدونم کدوم برا سطح من خوبه واسه همون دنبال یکی که خودش المپیادی باشه بتونه مشاوره بده میگردم میشناسی؟
آها این آدرس جدیدشه:
https://www.instagram.com/sadradashti/?hl=en]
از همین مشاوره بگیر، کارش خیلی خوبه.
تو اون گروه هم سوالتت رو بپرس.
بعد آیدی (تلگرام) دکتر علیپور هم می‌ذارم ازش سوال بپرس، بنظرم واقعا خیرخواه المپیادی هاست و سطح سوادش هم فوق العاده است.
@alipour_comb
اینم یه کانالیه که همین دکتر علیپور و چند تا استاد باتجربه توش فعالیت دارن، البته فعلا لازم نداری :)
https://t.me/ollampiad_riazy
اینم کانال تلگرام دکتر جمالیه
https://t.me/matholampiad123
با آیدی تلگرامش:
@Drjamaali
اینا رو با قبلیا داشته باش. مجموعه‌ای از اساتید با تجربه و تازه :) یه سوالی داشتی از همشون بپرس.
همون کتابایی که تو پست قبل اشاره کردم کافیه.

Mobina :)

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
یه شهری
سال فارغ التحصیلی
1406
سلام دوستان. من الان هفتم رو تموم کردم و سال تحصیلی بعد میرم هشتم (سمپادیَم). من میخوام توی المپیاد ijso شرکت کنم ولی شک دارم که شاید نتونم مباحث رو به موقع خوندنشونُ به اتمام برسونم. به نظر شما توی یه سال میشه نتیجه خوب گرفت و اینکه تا الان تصمیمم برای دوره دوم دبیرستان اینه که نمیخوام توی المپیاد شرکت کنم. اگه الان توی ijso شرکت کنم هیچ تاثیری نداره با توجه به اینکه توی دوره بعدی المپیاد شرکت نمیکنم؟
بهتره چه کتابایی رو بخونم؟
لازمه که توی یه موسسه (مثل آرمان یا مارلیک) ثبت نام کنم؟

ممنون از راهنمایی تون دوستان🙏🙏🙏😊

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
یه شهری
سال فارغ التحصیلی
1406
سلام دوستان
من میخوام واسه المپیاد علوم ijso (واسه دوره اول دبیرستان،کلاس۷و۸و۹) بخونم اما نمیدونم چطور بخونم یا کدوم موسسه کلاس برم،اگه توی این المپیاد شرکت کردید ممنون میشم راهنماییم کنید. 🙏 😊

Strangers

کاربر فوق‌حرفه‌ای
عضو مدیران انجمن
نام مرکز سمپاد
علامه حلی۱
شهر
همدان
سال فارغ التحصیلی
0000
سلام دوستان
من میخوام واسه المپیاد علوم ijso (واسه دوره اول دبیرستان،کلاس۷و۸و۹) بخونم اما نمیدونم چطور بخونم یا کدوم موسسه کلاس برم،اگه توی این المپیاد شرکت کردید ممنون میشم راهنماییم کنید. 🙏 😊
المپیاد ازمون معتبری هست که توی دوره دوم وجود داره و برای دوره اول هیچ چیز خاصی نداره.
اینها یک سری مسابقه است که توسط نهاد های خاصی برگزار میشه و موفقیت توش هم هیچ سودی نداره
ارزش هزینه کردن واسه یادگیری هم نداره چه برسه کلاس رفتن.
المپیاد هم نیستن این اسم هارو میزارن تا مشتری جمع کنن و پول بگیرن ازشون چون درامد زایی داره براشون.

صرفا سعی بکن الان حوزه ای که بهش علاقه داری رو پیدا کنی و اگه خواستی مطالعه ازاد یا متمرکز روش داشته باش مسابقه هم خواستی شرکت کنی کارسوق های سمپاد مثل علوم اعصاب شناختی یا ژنتیک یا دانش مغز معتبر ترینش هستن.

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
یه شهری
سال فارغ التحصیلی
1406
المپیاد ازمون معتبری هست که توی دوره دوم وجود داره و برای دوره اول هیچ چیز خاصی نداره.
اینها یک سری مسابقه است که توسط نهاد های خاصی برگزار میشه و موفقیت توش هم هیچ سودی نداره
ارزش هزینه کردن واسه یادگیری هم نداره چه برسه کلاس رفتن.
المپیاد هم نیستن این اسم هارو میزارن تا مشتری جمع کنن و پول بگیرن ازشون چون درامد زایی داره براشون.

صرفا سعی بکن الان حوزه ای که بهش علاقه داری رو پیدا کنی و اگه خواستی مطالعه ازاد یا متمرکز روش داشته باش مسابقه هم خواستی شرکت کنی کارسوق های سمپاد مثل علوم اعصاب شناختی یا ژنتیک یا دانش مغز معتبر ترینش هستن.
آها،ممنون از راهنماییتون 🙏 😊
(درمورد مبحث مورد علاقه ام اینجوریه که هر چه از درس فیزیک،شیمی،زیست و ریاضی بیشتر بخونم بیشتر بهش علاقه مند میشم😂)

Strangers

کاربر فوق‌حرفه‌ای
عضو مدیران انجمن
نام مرکز سمپاد
علامه حلی۱
شهر
همدان
سال فارغ التحصیلی
0000
آها،ممنون از راهنماییتون 🙏 😊
(درمورد مبحث مورد علاقه ام اینجوریه که هر چه از درس فیزیک،شیمی،زیست و ریاضی بیشتر بخونم بیشتر بهش علاقه مند میشم😂)
در سطح علوم پایه همه چیز بهم مرتبطه
مثلا توی زیست مبحثی داریم به نام بیوشیمی بیوفیزیک بیومث :))
همه چی باهم قاطیه خلاصه :))

hypnos

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1404
مدال المپیاد
انتظار...
سلام وقت بخیر
من امسال میرم دهم و دارم روی شرکت در المپیاد ادبی فکر میکنم
چند تا سوال داشتم ، اینکه متوسط ساعاتی که توی روز المپیادی این رشته درگیر دروس المپیاده چقدره ؟
اینکه اگر من المپیاد رو قبول نشم ، آیا خیلی به دروس مدرسه م لطمه میخوره ؟
من راستیتش اتاقم پر از کتابه ، عاشق شعرم و مطالعه ی آزاد زیاد دارم ، ممکنه سختیش انقد زیاد باشه که از شعر و ادبیات مورد علاقه ام زده بشم ؟

Nabat

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
=)
سال فارغ التحصیلی
00
سلام وقت بخیر
من امسال میرم دهم و دارم روی شرکت در المپیاد ادبی فکر میکنم
چند تا سوال داشتم ، اینکه متوسط ساعاتی که توی روز المپیادی این رشته درگیر دروس المپیاده چقدره ؟
اینکه اگر من المپیاد رو قبول نشم ، آیا خیلی به دروس مدرسه م لطمه میخوره ؟
من راستیتش اتاقم پر از کتابه ، عاشق شعرم و مطالعه ی آزاد زیاد دارم ، ممکنه سختیش انقد زیاد باشه که از شعر و ادبیات مورد علاقه ام زده بشم ؟
چ رشته ای میخوای بری
انسانی ؟

Nabat

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
=)
سال فارغ التحصیلی
00
ببین من تایمی ک انسانی بودم دهمش المپیاد ادبی خوندم
المپیاد خیلی نرمالیه نسبت به زیستو اینا

گویا فقط یازدهم هم میشه مدال شد
خیلی لطمه خاصی ب کنکور نمیزنه چووووون
شما ی فنون دارید و ی ادبیات
اتفاقن فهم این دو تا رو عمیق تر میکنه
روزی 2-3 ساعت از دهم بخونی خیلی خوبع
مدرسه هم که کلاس میذارهه براتون

بعد المپیاد ادبی اینطوریه ک یکی دوماه قبل مرحله یک خود کمیته منابع رو اعلام میکنه
ولی مثلا منابع سالهای گذشته مثل شاهنامه اینارو بخونی خوبه

melina03

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان1
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1404
اول از همه علاقت مهمه...
و البته اساتیدی ک در اطرافت هست هم مهمه.. من ب چیزی علاقه داشته باشم اما کسی نباشه بهم اموزش بده عملا بی فایده اس...

Strangers

کاربر فوق‌حرفه‌ای
عضو مدیران انجمن
نام مرکز سمپاد
علامه حلی۱
شهر
همدان
سال فارغ التحصیلی
0000
اول از همه علاقت مهمه...
و البته اساتیدی ک در اطرافت هست هم مهمه.. من ب چیزی علاقه داشته باشم اما کسی نباشه بهم اموزش بده عملا بی فایده اس...
فرزانگان یک مشهد؟
احیانا با دپارتمان المپیاد مشهد اشنایی داری؟

Zahra mm

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۱
شهر
کرج
سال فارغ التحصیلی
1403
نظرتون راجب المپیادهای فرعی مثل اقتصاد و جغرافی و .. چیه ؟
باتوجه ب اینکه هیچ نوع مزایای خاصی نداره و شرکت توش صرفا یک تجربه متفاوته

بالا