• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

کدام المپیاد شرکت کنم؟ [سوال]

• شروع کننده موضوع

sara.p79

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1398
سلام.
فکر می کنم حالا زمان خوبی برای پرسیدن سوالم و کمک گرفتن باشه. راستش نتونستم فضای مناسبی پیدا کنم برای مطرح کردنش.
بریم سر سوال: " من الان سال هشتم یا به عبارتی همون سوم راهنمایی هستم . در مورد المپیاد ریاضی یا فیزیک خیلی تردید دارم. نمی دونم کدوم رو ادامه بدم. ریاضی رو خیلی دوست دارم ولی فکر می کنم فضایی که توی مدرسمون هست اصلا فضای قشنگی نیست و آدم رو زده می کنه گرچه من هیچ وقت از ریاضی خسته نشدم."
دقیقا مشکل من فکر می کنم مثل خانم میرزا خانی بود.گرچه هیچ وقت مثل اون نمیشیم.ولی کسی که به ریاضی علاقه داشته باشه این رو حس می کنه.
خوشحال میشم کمکم کنید. ریاضی یا فیزیک ؟
لازم به ذکره که به خاطر رفتار معلم ها کا فکر می کنن من واقعا تلاش نمی کنم درصورتی که در هیچ امتحانی براشون کم نزاشتم ، من فیزیک رو هم اندازه ی ریاضی دوست دارم .

Fliqpy

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
غیر انتفاعی علامه حلی 3
شهر
تهران
مدال المپیاد
هر جوری حساب میکنم افتخار نمیکنم بهش
دانشگاه
شريف
رشته دانشگاه
نرم افزار
پاسخ : خوشحال میشم کمکم کنید .

سلام
من دقیقا در جریان نیستم, ولی فرزانگان یک یکی از بهترین کادر اساتید های شهر تهران رو داره و تو پنج سال اخیر 6,7 تا طلای ریاضی داده بنابرین جو دبیرستان احتمالا تفاوت هایی داره, در ضمن اگر تا این حد به ریاضیات علاقه دارین خب ریاضی بهتره, ولی خب تصمیم با شماست که ببینید به ریاضی بیشتر علاقه دارید یا فیزیک. :)

sadeghmt

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
علامه حلي
شهر
كرمان

أصلا به محيط توجه نكن هر كدوم بيشتر دوست داري برو

• لایک
امتیازات: MTZ

Shiva.Sh

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان سبزوار
شهر
سبزوار
مدال المپیاد
ریاضی خوان

این علاقه است که استارت المپیادی شدن رو میزنه.وقتی خیلی زیاد یه درسی رو دوس داری میخوای بیشتر در موردش بدونی و از خوندنشم هم لذت میبیری. اما اگه علاقه ای نباشه هر چقد تلاش کنی بالا خره یه جا خسته میشی و در جا میزنی...
شما الان تو مرحله ای هستی که خودت باید تصمیم بگیری چون هیچکس از دل شما خبر نداره فقط خودتون میدونید به کدوم درس بیشتر علاقه دارید.پس به ندای دلتون گوش کنید... :) موفق باشید.

farnoosh hashemi

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانـگان یـک
شهر
تــهــران
مدال المپیاد
مرحله دوم 24 امین المپیاد کامپیوتر -ناکامی در مرحله۳
دانشگاه
صنعتی شریف

اولا که علاقه مهم تر از هرچیزیه . و اکیدا توصیه میکنم به علاقت بیشتر توجه کن .

دوما به عنوان یک آدم سالخورده (!) که تو همینجایی که فکر میکنی فضاش خوب نیست درس خونده ، اتفاقا باید بگم فوق العادست!ببین هرچند من نمیتونم تضمینی بدم ازین که هم سن هات که قراره باهاشون "المپیادریاضی فرزانگان یک ) رو تشکیل بدین کیا هستن ، چون اصولا جو رو بچه ها میسازن ؛ اما بنظرم هرچقدرم بدباشه درحدی نیست که بخاطرش نری ریاضی!
نمیدونم چرا فک میکنی فضای قشنگی نیست!یعنی فکر نمیکنم هیچ کدوم از ماها ، تاحالا همچین حسی داشته باشیم!
+موفق باشی:)

Ali.N

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهيد بهشتي
شهر
بيرجند
سال فارغ التحصیلی
94
مدال المپیاد
سه سال ناکامی در مرحله دو ریاضی و دو سال ناکامی در مرحله دو کامپیوتر
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
علوم کامپیوتر

به نقل از sara.p79 :
سلام.
فکر می کنم حالا زمان خوبی برای پرسیدن سوالم و کمک گرفتن باشه. راستش نتونستم فضای مناسبی پیدا کنم برای مطرح کردنش.
بریم سر سوال: " من الان سال هشتم یا به عبارتی همون سوم راهنمایی هستم . در مورد المپیاد ریاضی یا فیزیک خیلی تردید دارم. نمی دونم کدوم رو ادامه بدم. ریاضی رو خیلی دوست دارم ولی فکر می کنم فضایی که توی مدرسمون هست اصلا فضای قشنگی نیست و آدم رو زده می کنه گرچه من هیچ وقت از ریاضی خسته نشدم."
دقیقا مشکل من فکر می کنم مثل خانم میرزا خانی بود.گرچه هیچ وقت مثل اون نمیشیم.ولی کسی که به ریاضی علاقه داشته باشه این رو حس می کنه.
خوشحال میشم کمکم کنید. ریاضی یا فیزیک ؟
لازم به ذکره که به خاطر رفتار معلم ها کا فکر می کنن من واقعا تلاش نمی کنم درصورتی که در هیچ امتحانی براشون کم نزاشتم ، من فیزیک رو هم اندازه ی ریاضی دوست دارم .
بابا شماها چقدر ناشکرین...اوضاع شهرستانیا رو ببینی گریت میگیریه حالا با وجود بهترین اساتید میای این حرفا رو میزنی؟؟؟واقعا که...

• شروع کننده موضوع

sara.p79

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1398

به نقل از Farnoosh_H :
اولا که علاقه مهم تر از هرچیزیه . و اکیدا توصیه میکنم به علاقت بیشتر توجه کن .

دوما به عنوان یک آدم سالخورده (!) که تو همینجایی که فکر میکنی فضاش خوب نیست درس خونده ، اتفاقا باید بگم فوق العادست!ببین هرچند من نمیتونم تضمینی بدم ازین که هم سن هات که قراره باهاشون "المپیادریاضی فرزانگان یک ) رو تشکیل بدین کیا هستن ، چون اصولا جو رو بچه ها میسازن ؛ اما بنظرم هرچقدرم بدباشه درحدی نیست که بخاطرش نری ریاضی!
نمیدونم چرا فک میکنی فضای قشنگی نیست!یعنی فکر نمیکنم هیچ کدوم از ماها ، تاحالا همچین حسی داشته باشیم!
+موفق باشی:)
مرسی و شما هم .
راستش من جو راهنمایی رو گفتم . بله دبیرستان عالیه و راهنمایی خودتون که میدونین بچه ها به همه چیز فکر می کنن جز درس ! البته همه نه

• شروع کننده موضوع

sara.p79

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1398

به نقل از Ali.N :
بابا شماها چقدر ناشکرین...اوضاع شهرستانیا رو ببینی گریت میگیریه حالا با وجود بهترین اساتید میای این حرفا رو میزنی؟؟؟واقعا که...
جو ربطی به امکانات نداره . مشکل من اینه که معلما یه جوری باهات رفتار می کنن انگار هیچی از ریاضی نمی دونی ...جوری می زننت زمین که از علاقت کلا زده میشی . نه من عاشق مدرسمونم و از خدا هم ممنونم که اینقدر امکانات در اختیار من گذاشت ولی رفتار معلم ها قضیش فرق می کنه

Ali.N

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهيد بهشتي
شهر
بيرجند
سال فارغ التحصیلی
94
مدال المپیاد
سه سال ناکامی در مرحله دو ریاضی و دو سال ناکامی در مرحله دو کامپیوتر
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
علوم کامپیوتر

به نقل از sara.p79 :
جو ربطی به امکانات نداره . مشکل من اینه که معلما یه جوری باهات رفتار می کنن انگار هیچی از ریاضی نمی دونی ...جوری می زننت زمین که از علاقت کلا زده میشی . نه من عاشق مدرسمونم و از خدا هم ممنونم که اینقدر امکانات در اختیار من گذاشت ولی رفتار معلم ها قضیش فرق می کنه
البته قبول دارم.دکتر علیپور با اینکه خیلی بارشه ولی خیلی مغروره و خوشش میاد همه رو کوچیک کنه...ولی باز من ازش خوشم میاد...
عباس ثروتی هم این قدر ادم مزخرفیه که رسما به بچه های شهرستانی که اومده بودن کلاسش گفته بود شما الکی تلاش نکنین چون شاگردام تو انرژی اتمی و حلی صددرصد قبولن...ببینین ادم چقدر میتونه سطح فکرش در حد جلبک باشه...

...ELINOR...

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان۱
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1396
دانشگاه
آزاد مشهد
رشته دانشگاه
پزشکی

ی اشتباهی هس ک اکثرا انجامش میدنو اگه انجامش ندی از خیلیا جلویی...اینکه ی رشته رو شروع کنیو تا اخر ادامه بدی.من دوستایی داشتم ک سال اول کلاسای زیست و ریاضیو میرفتن ک خب ربطی ب هم نداره و پشیمون شدن
من شناختی رو شما ندارم ولی خواهر خودم هم سنته و دارم روش کار میکنم ک قطعا ریاضی شرکت کنه چون واقعا باهوشه..

از طرفی باید بدونی ک ریاضی المپیادیه ک بیشتر ب هوش مربوطه و ربطشم ب درسای مدرسه کمه و فیزیک تلاش و علاقه ی زیاد میطلبه چون اکثرا از فیزیک بر میگردن کسایی ک علاقه ندارن

• شروع کننده موضوع

sara.p79

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1398

به نقل از Ali.N :
البته قبول دارم.دکتر علیپور با اینکه خیلی بارشه ولی خیلی مغروره و خوشش میاد همه رو کوچیک کنه...ولی باز من ازش خوشم میاد...
عباس ثروتی هم این قدر ادم مزخرفیه که رسما به بچه های شهرستانی که اومده بودن کلاسش گفته بود شما الکی تلاش نکنین چون شاگردام تو انرژی اتمی و حلی صددرصد قبولن...ببینین ادم چقدر میتونه سطح فکرش در حد جلبک باشه...
نگفتم !

khalil 56

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
علامه جعفری
شهر
تبریز

یه سوال :|
کسی دو بار مدال نقره یا برنز کشوری بگیره سهمیش تو کنکور با کسی که یه بار نقره یا برنز گرفته فرقی میکنه آیا ؟؟

[email protected]

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی شهرکرد
شهر
شهرکرد
مدال المپیاد
طلای ادبی (دورهٔ ۲۷)؛ مرحلهٔ ۱ کامپیوتر (دوره‌های ۲۳ و ۲۴)
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی نرم‌افزار

به نقل از khalil 56 :
یه سوال :|
کسی دو بار مدال نقره یا برنز کشوری بگیره سهمیش تو کنکور با کسی که یه بار نقره یا برنز گرفته فرقی میکنه آیا ؟؟
فرقی نداره :-"
(تا جایی که اطلاع دارم البته...)

Setiii

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
اسلامشهر
سال فارغ التحصیلی
1406
سلام
من امسال ورودی هشتمم و عاشق ریاضیم و المپیادش رو حتما شرکت میکنم ولی میخوام بدونم با چه منابعی شروع کنم چه کلاسی برم موسسه خوب پیدا نمیکنم فقط ایریسکه که اونم اطلاع ندارم تدریسش چجوریه چیکار باید بکنم از کی شروع کنم
میشه راهنماییم کنید المپیادیا

Setiii

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
اسلامشهر
سال فارغ التحصیلی
1406
فیزیک هم خیلی دوست دارم
ولی احتمال خیلی زیاد ریاضی

Fa.K

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین 1
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1403
سلام
من امسال ورودی هشتمم و عاشق ریاضیم و المپیادش رو حتما شرکت میکنم ولی میخوام بدونم با چه منابعی شروع کنم چه کلاسی برم موسسه خوب پیدا نمیکنم فقط ایریسکه که اونم اطلاع ندارم تدریسش چجوریه چیکار باید بکنم از کی شروع کنم
تا اخر پیام بخون اگه واقعا راهنمایی میخای انالیز ترکیبی رو بخون و اگه سمپادی حتما اطلاعیه دادن برای کلاس اگه میخای برو ولی به نظر من بعد از یکسال المپیاد خوندن با استاد و همه چیزی
1_اولین کاری که باید انجام بدی اینه که کتاب های ریاضی رشته ی ریاضی رو تا دوازدم بخونی
پ.ن منظورم کل کتابای حوزه ی ریاضی مثلا همدسه و حسابان و اینا رو هم کامل بخون
2_دوم خوب مشخصا کتاب های درسی رو خودت بخونی متوجه میشی اما اگه تونستی کتاب هایی رو هم بگیر که سوالاتشون تشریحی و خیلی سخت دارن مثلا فگر کنم برای نهم کتاب مبتکران سیامک قادر حسن انصاری خوب باشه یا اگه کتابخونه مدرسه اتون داره ریاضیات 1 رو بخون چون جایی نمیفروشن
3_سوم بعدش برو کتاب های المپیادی بگیر ولی من پیشنهاد میکنی تا وقتی نرفتی دهم بهتره کلاس نری و خودت کتاباشو بخونی و چون میدونم میرسیو اگه این کارو نکنی بعدا حسرت میخوری بهتره تا قبل از دهم کلاس برنامه نویسی بری اگه میخای بری رشته ریاضی چون تو دانشگاه اگه جای خوبی رفتی همه بلدن ( البته خودم دانشگاهی نیستم اینو خواهرم.گفته)
4_چهارم اینه که اول با انالیز ترکیبی شروع کن بعد از اینکه کتابای درسیتو خوندی تا 12 هم، پنج 6 تا فصل اول برات راحته ولی اصلا و ابدا نری سر پاسخنامه ها تا میتونی روش فکر کن حتی اگه لازم شد یه ماه اما منتظر اون سوال نشین تا حل بشه سوالای دیگه هم حل کن تا ایده به ذهنت بیاد هندسه مسطحه و الفبای جبر هم برای هندسه و جبر نظریه رو هم از دهم به بعد شروع کن و بزار خود معلمی که میگیری بهت بگه چی خویه
5_و در اخر کلاسای ایریسک و اینا به نظر من زیاد اوکی نیست تا دهم که هیچ کلاسی نرو بعدشم اول کلاسای خود مدرسه که اطلاعیه اش رو میدن خوبه بعدشم اگه صلاح دیدی ایریسکم برو که البته وارد جو المپیاد که بشی میبینی هر چی معلم کمتر بهتر و تا قبل از دهم پیشنهاد میکنم فصل 6 به بعد انالیز ترکیبی رو نخونی چون یه قسمتاییشو بهتره صبر کنی معلم برات بگه
مورد پنجم صرفا نظر شخصی منه

Setiii

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
اسلامشهر
سال فارغ التحصیلی
1406
تا اخر پیام بخون اگه واقعا راهنمایی میخای انالیز ترکیبی رو بخون و اگه سمپادی حتما اطلاعیه دادن برای کلاس اگه میخای برو ولی به نظر من بعد از یکسال المپیاد خوندن با استاد و همه چیزی
1_اولین کاری که باید انجام بدی اینه که کتاب های ریاضی رشته ی ریاضی رو تا دوازدم بخونی
پ.ن منظورم کل کتابای حوزه ی ریاضی مثلا همدسه و حسابان و اینا رو هم کامل بخون
2_دوم خوب مشخصا کتاب های درسی رو خودت بخونی متوجه میشی اما اگه تونستی کتاب هایی رو هم بگیر که سوالاتشون تشریحی و خیلی سخت دارن مثلا فگر کنم برای نهم کتاب مبتکران سیامک قادر حسن انصاری خوب باشه یا اگه کتابخونه مدرسه اتون داره ریاضیات 1 رو بخون چون جایی نمیفروشن
3_سوم بعدش برو کتاب های المپیادی بگیر ولی من پیشنهاد میکنی تا وقتی نرفتی دهم بهتره کلاس نری و خودت کتاباشو بخونی و چون میدونم میرسیو اگه این کارو نکنی بعدا حسرت میخوری بهتره تا قبل از دهم کلاس برنامه نویسی بری اگه میخای بری رشته ریاضی چون تو دانشگاه اگه جای خوبی رفتی همه بلدن ( البته خودم دانشگاهی نیستم اینو خواهرم.گفته)
4_چهارم اینه که اول با انالیز ترکیبی شروع کن بعد از اینکه کتابای درسیتو خوندی تا 12 هم، پنج 6 تا فصل اول برات راحته ولی اصلا و ابدا نری سر پاسخنامه ها تا میتونی روش فکر کن حتی اگه لازم شد یه ماه اما منتظر اون سوال نشین تا حل بشه سوالای دیگه هم حل کن تا ایده به ذهنت بیاد هندسه مسطحه و الفبای جبر هم برای هندسه و جبر نظریه رو هم از دهم به بعد شروع کن و بزار خود معلمی که میگیری بهت بگه چی خویه
5_و در اخر کلاسای ایریسک و اینا به نظر من زیاد اوکی نیست تا دهم که هیچ کلاسی نرو بعدشم اول کلاسای خود مدرسه که اطلاعیه اش رو میدن خوبه بعدشم اگه صلاح دیدی ایریسکم برو که البته وارد جو المپیاد که بشی میبینی هر چی معلم کمتر بهتر و تا قبل از دهم پیشنهاد میکنم فصل 6 به بعد انالیز ترکیبی رو نخونی چون یه قسمتاییشو بهتره صبر کنی معلم برات بگه
مورد پنجم صرفا نظر شخصی منه
مرسییییی از راهنماییت
خودمم چند جا دیدم میگن خودت بخون و اینا
ولی خب نمیدونستم چی بخونم
اگه معلم نگیرم و اینا خودت میدونی چه منابعی خوبه؟

Karenn

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
عضو کادر مدیریت
مدیر داخلی
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۲
شهر
کرج
سال فارغ التحصیلی
1401
مدال المپیاد
Physics
دانشگاه
SUT
رشته دانشگاه
Physics

MReza Nazari

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
ابهر
سال فارغ التحصیلی
1403
سلام

سلام
ببین لازم نیست خیلی استرس و وسواس داشته باشی، چون هشتمی.
بنظرم روی سوالای کتاب تکمیلی ریاضی خوب فکر کن واقعا کتاب عالی‌ایه. حالا اگه خواستی می تونم نگاه کنم بگم کدوم فصلاش مطالب المپیادی داره.
بعد کتاب آنالیز ترکیبی علیپور هم بگیر و بخون. و لطفا خووووب روی سوالا فکر کن. به هیچ وجه زود پاسخنامه رو نخون.
کتاب آشنایی با نظریه اعداد محسن جمالی هم بگیر. بنظرم می‌تونی چند فصل اولش رو بخونی.
توی المپیاد ریاضی دو تا مبحث مهم دیگه هم داریم، هندسه و جبر. امسال و سال بعد با قضیه های پایه‌ای و ساده‌ی هندسه آشنا می‌شی بنابراین بنظرم زوده که هندسه رو شروع کنی، البته یه کتابی هست به اسم هندسه از ابتدا تا... که میگن برای متوسطه‌ی اول کتاب خوبیه ولی خودم نخوندمش. برای جبر هم می‌تونی از اواسط نهم شروع کنی.
در ضمن یه نکته‌ای؛ این دوستمون گفته کتاب های دهم تا دوازدهم رو بخون. راستش این کار اشتباهه. تو منابع می‌نویسن کتاب های دهم تا دوازدهم ولی طراحای آزمون اصلا با محتویات این کتاب ها کاری ندارن. و کتاب های درسی هم مطالبش در حد المپیاد نیست و حتی فصل هایی هم هست که اصلا در المپیاد مطرح نیست. پس این کار رو نکن. و می تونی از اساتید و المپیادی ها بپرسی، همه معتقدن این کار اشتباهه‌.
بنظرم اون کتاب هایی که گفتم رو بخون و اگه وقت داشتی و خیلی علاقه مند بودی، مطالب نهم رو بخون.
این گروه هم عضو شو. به سوالاتت جواب میدن
https://t.me/irysc_math_olympiad
اینم کانال خوبیه:
https://t.me/OlyMaths
این پیج هم فوق العاده است:
https://instagram.com/sadradashti_olympiad
و بنظرم الان زوده که دوره ای چیزی بگیری، مخصوصا آنالیز ترکیبی رو خودخوان می تونی بخونی.
حرف و توصیه برای المپیاد ریاضی زیاده ولی فعلا هشتمی همینقدر کافیه.
موفق باشی.

Fa.K

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین 1
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1403
مرسییییی از راهنماییت
خودمم چند جا دیدم میگن خودت بخون و اینا
ولی خب نمیدونستم چی بخونم
اگه معلم نگیرم و اینا خودت میدونی چه منابعی خوبه؟
اره ببین تا قبل دهم پیشنهاد میکنم کلاس نری
منابعم گفتم بهتره تا قبل از دهم فقط کتابای ریاض و هندسه و حسابان و ... مدرسه رو بخونی + 6 فصل اول انالیز ترکیبی حالا هندسه مسطحه و الفبای جبرم بخونی خوبه ولی بزار فصل 6 به بعد انالیزو معلما برات بگن و اصلا هم سوالا رو جواباشو از رو پاسخنامه نبین فقط فکر کن

بالا