بحران آب شوخی نیست!

شانا

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1396
رشته دانشگاه
پزشکی
توئیت اقای کاوه مدنی جالب بود..میزارمش اینجا:

آب نیز چون اقتصاد یک مقوله حاکمیتی است.
مردم‌میتوانند با تغییر الگوی رفتاری همچون مسکن نقش مهمی در کاهش درد داشنه باشند و مرگ را به تاخیر بیاندازند اما در هردو سرطان در نهایت به جراحی و شیمی درمانی نیاز دارند که هم ارده جدی بیمار را میطلببد و هم درد و هزینه بسیار زیادی دارد

خیلی واضح گفتن مردم تا یجایی قطعا نقش دارن اما وقتی سیستم فاسد هست و مردم هم این سیستم فاسدو قبول دارن و هیچ حرکتی نمیزنن در نهایت از بی ابی میمیرن..
همین دیگه..

Samandoon :D

Hufflepuff
نام مرکز سمپاد
فرزانگان زینب
شهر
ری
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
علم و صنعت
رشته دانشگاه
فیزیک
این که ما باید صرفه جویی کنیم و حتا با شرایط فعلی کم مصرف کنیم توش هیچ شکی نیست
فقط بحث اینه که این کار ما تاثیر چندانی نداره
و واقعن باید یه ایده ی خوب بزنیم برای نتیجه ی بهتر و سریع تر
به نظرتون جواب میده؟ من میگم نه!
ایرانی جماعت آدمش نیست، شاید یه زمانی بوده ولی الان دیگه نیست
یاد گرفته فقط بقیه رو ببینه
از ۸۰ میلیون نفر ایرانی، ۷۹/۹ میلیون نفر میگن چون بخش عمده آب صرف محصولات کشاورزی میشه، باید توی کشاورزی صرفه‌جویی کنیم
با یه لیوان آب من نه هیچ چشمه‌ای خشک میشه نه هیچ دریایی پر آب، پس من تانکر تانکر آب هدر میدم، اول جلوی کشاورزا رو بگیرن
با این طرز تفکر میشه کاری کرد؟
خودمونو گول نزنیم، دور و بر خودمون زیاده، شاید خودمونم یکی از همونا باشیم!

ملت اول باید بفهمن بی‌آبی چیه
خوزستانی می‌فهمه بی‌آبی چه دردیه، ولی اول باید به من گیلانی که یک هفته آب لوله‌کشیمون شور بود از زندگی سیر شدم، نفس این مشکلو بفهمونن
از قدیم گفتن قدر عافیت کسی داند که به مصیبتی گرفتار آید
اگه یه ذره روی این مشکل جدی تر مانور بدن شاید بشه روند مصرف رو بهبود داد

پهلوی

کورَقــــــــو
نام مرکز سمپاد
میرزا کوچک خان
شهر
رشت
سال فارغ التحصیلی
1399
این که ما باید صرفه جویی کنیم و حتا با شرایط فعلی کم مصرف کنیم توش هیچ شکی نیست
فقط بحث اینه که این کار ما تاثیر چندانی نداره
و واقعن باید یه ایده ی خوب بزنیم برای نتیجه ی بهتر و سریع تر
اینجا برمی‌گردیم به صحبت های @شانا !

dark shadow

-هَمه هیـــــــچَم
نام مرکز سمپاد
Farz2
شهر
KRG
سال فارغ التحصیلی
1399
من نشد پست بچه ها رو بخونم.
تو این مملکت همه چیز اشتباه مدیریت میشه.همه چیز
اگر هم الان اوضاع آب رو میبینیم ب خاطر اینه ک تازه اوضاع افتضاح شده.چند سال دیگه گند های دیگه و عدم مدیریت ها میزنه بیرون!
فقط همه چیز حرفه و ب حرف ک نمیشه تکیه کرد.چند سال پیش گفته بودن ما توانایی تبدیل فاضلاب ب آب شرب رو داریم.خب کو؟کجاست؟چرا برای آبیاری چمن های نامحدود بلوار ها ازش استفاده نمیکنن؟تو کشورمون صنایعی داریم ک مصرف آبشون وحشتناکه.مث صنایعی ک با فلز سروکار دارن.چرا ی اتاق فکر راه نمیندازن تا ببین چ گلی باید ب سرشون بگیرن.این همه جوون داریم تو این کشور با کلی ایده ی فوق العاده.ب جاش چار تا پیرمرد رو میرن میذارن پشت میز،ی جلسه تشکیل میدن،توشم هی میگن ما ب فکر مردم و...هستیم و درحال اقدامیم.خب اون اقدام بخوره تو سرتون.فقط و فقط ب فکر پر کردن جیب خودشونن.
دیروز ب حدی قاطی کرده بودم و حیف ک نگران آبروی خودم و خونواده ام بودم .طرف شلنگ آب رو باز کرده بود با یک خیال آسوده داشت خیابونو خیس میکرد.بابا مردم خوزستان و ... ب کنار.لعنتی ما خودمون تو همین شمال آب نداریم.
این مردم تا زمانی ک ب خاطر آب ب جون هم نیوفتن،ب خودشون نمیان

بالا