• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

مشاوره المپیاد زیست با اعضا

اول کدوما رو بخونم

• رای‌دهندگان
    44

نگار

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان جامع(سه)
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
96
رشته دانشگاه
بیوتکنولوژِی
پاسخ : مشاوره با دیگر اعضا

من تازه وارد شدم گفتن زيست نطام قديم بخونيم.

نگار

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان جامع(سه)
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
96
رشته دانشگاه
بیوتکنولوژِی
پاسخ : بــرای المپیاد زیست چیکار کردین؟؟

المپياد به اي معني نيس كه از مدرسه ات بزني. باييد بخووووووووووووووووونيييييييييييييييييييييييييييي ~X(وگرنه بايد در برين وبيخيال ~X(ش شيد \:D/ \:D/ :)

میترا

میترا
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان ۱
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
96
دانشگاه
دانشکده‌ی هنر و معماری تهران مرکز
رشته دانشگاه
ادبیات نمایشی

مقدمه ای بر اکولوژی ِ رفتار و کمپل 1 کافیه واسه ی من که اول دبیرستانم ؟

یه سوال :-" بیولوژی ِ کمپبل جلد یک همون کتاب ِ که روش عکس ِ قورباغه داره ؟ من خریدم کمپبل جلد یک ُ ( آبی و مشکی ِ ، بعد 100 صفحه ـس ) ، ولی نصف ِ اون ِ که روش قورباغه داره [ :-" ] بعد معلممون از رو کمپبل درس میده . من مبحث ـا رو تو اونی که خریدم ندیدم . کودومش ِ حالا ؟ :D

esfrwms

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
رشت
سال فارغ التحصیلی
92
دانشگاه
NSU
رشته دانشگاه
General medicine

به نقل از میتـرا .. :
مقدمه ای بر اکولوژی ِ رفتار و کمپل 1 کافیه واسه ی من که اول دبیرستانم ؟

یه سوال :-" بیولوژی ِ کمپبل جلد یک همون کتاب ِ که روش عکس ِ قورباغه داره ؟ من خریدم کمپبل جلد یک ُ ( آبی و مشکی ِ ، بعد 100 صفحه ـس ) ، ولی نصف ِ اون ِ که روش قورباغه داره [ :-" ] بعد معلممون از رو کمپبل درس میده . من مبحث ـا رو تو اونی که خریدم ندیدم . کودومش ِ حالا ؟ :D
کمپبل جلد1خانه زیست 298صفحس!
من تاحالا کتابی ک گفتی رو ندیدم
فهرستش کامله؟
قیمتش چند بود؟
میگم شاید کتاب جدیده!یا مثن صفحاتش کم چاب شده

میترا

میترا
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان ۱
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
96
دانشگاه
دانشکده‌ی هنر و معماری تهران مرکز
رشته دانشگاه
ادبیات نمایشی

به نقل از shnk :
کمپبل جلد1خانه زیست 298صفحس!
من تاحالا کتابی ک گفتی رو ندیدم
فهرستش کامله؟
قیمتش چند بود؟
میگم شاید کتاب جدیده!یا مثن صفحاتش کم چاب شده

قیمتش 10 تومن بود .
فهرستشم نمیدونم ، فک کنم کامل ِ :-?
بعد معلممون از رو این درس میده ، من اصن اون مبحثا رو ندیدم تو این .

alihhh

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
اراک
سال فارغ التحصیلی
96

[size=12pt][size=36pt][size=24pt][size=18pt]سلام من امسال تازه رفتم اول به شدت به زیست و تجربی علاقه دارم.اما زبانم افتضاحه به نظرتون چه کار کنم. راه کار جامع ارایه بدید بی زحمت[/size][/size][/size][/size]

This is me

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبيرستان فرزانگان٢ :x
شهر
تهرانْ
مدال المپیاد
برنز زیست

به نقل از alihhh :
[size=12pt][size=36pt][size=24pt][size=18pt]سلام من امسال تازه رفتم اول به شدت به زیست و تجربی علاقه دارم.اما زبانم افتضاحه به نظرتون چه کار کنم. راه کار جامع ارایه بدید بی زحمت[/size][/size][/size][/size]
زبان فعلا اونقدرا مهم نيست،وقتى به جايى كه بايد تكست بخونى برسى بعد يه هفته راه ميوفتى چون كلمه هاى اين كتاب ها اختصاصىِ و كسايى هم كه زبانشون خوبه به مشكل بر ميخورن،كلا مثلا هفته اى يه صفحه تكست بخون كه وقتى لازمت شد اذيت نشى! (;

alihhh

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
اراک
سال فارغ التحصیلی
96

.

fatemehn

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
فرزانگان1
شهر
مشهد
پاسخ : مباحث اصلی برای المپیاد زیست شناسی

خیلی منابعت جامع و خوب بود فقط چندتا نکته : کتاب تکامل و رفتار انسان ترجمه بهزاد سروری هستش که البته چون با تکیه بیشتر بر انسانه خیلی برای المپیاد کاربرد نداره برای ژنتیک کتاب ولنیتز هم خیلی خوبه برای مبحث اکولوژی جمعیت کتاب کوشا پایداری هم خیلی مناسبه برای گیاهی هم بعد از اون دوتا منبعی که معرفی کردی اگه زیست گیاهی الهه علوی خونده بشه برای جمع بندی قبل مرحله اول عالیه واسه فصل آنزیم استرایر خیلی به درد می خوره.

This is me

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبيرستان فرزانگان٢ :x
شهر
تهرانْ
مدال المپیاد
برنز زیست

خب معنی ی کلمه ای رو که نمیدونی میری پیدا میکنی دیگه,یعنی چی نمیفهمم..

Passenger.

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1394

به وضعیت بدی درباره المپیاد رسدیم..سال دومم..تقریبا چیزی نخوندم..
پارسال کلاس می رفتم اما چیزی یاد نگرفتم چون معلم خوب نبود و خودمم توجه نداشتم..در هر صورت بی خیال پارسال شدم..خواستم دوباره شروع کنم..
اعتماد به نفس ندارم..می خوام بیشتردرباره المپیاد بدونم..
درسای امسالم طوری شده که نمیزاره بشینم پای کمپل خوندن و طوری هر روز درس دارم که به کمپل نمیرسه ^-^
حالا می خوام بدونم چیکار کنم؟
بعد این که..مدرسه خودمون کلاس نذاشته و باید برم فرزانگان یک..ولی فک می کنم بچه های اونجا کمپل ها رو خوندن و من و به معنای واقعی عقبم ازشون..نمی دونم چیکار کنم..اصلا نیم تونم انتخاب کنم...خیلی بده...
می ترسم برم و چیزی یاد نگیرم..
در کنار همه ی اینا گاهی وقتا فکر رفتن به المپیاد شیمی هم تو ذهنم مییاد..... :|

alihhh

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
اراک
سال فارغ التحصیلی
96

.

sayna

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
دبيرستان فرزانگان ۱
شهر
تهران
دانشگاه
علوم پزشكى شهيدبهشتى
رشته دانشگاه
پزشكى

به نقل از شاخبرگـــ :) :
به وضعیت بدی درباره المپیاد رسدیم..سال دومم..تقریبا چیزی نخوندم..
پارسال کلاس می رفتم اما چیزی یاد نگرفتم چون معلم خوب نبود و خودمم توجه نداشتم..در هر صورت بی خیال پارسال شدم..خواستم دوباره شروع کنم..
اعتماد به نفس ندارم..می خوام بیشتردرباره المپیاد بدونم..
درسای امسالم طوری شده که نمیزاره بشینم پای کمپل خوندن و طوری هر روز درس دارم که به کمپل نمیرسه ^-^
حالا می خوام بدونم چیکار کنم؟
بعد این که..مدرسه خودمون کلاس نذاشته و باید برم فرزانگان یک..ولی فک می کنم بچه های اونجا کمپل ها رو خوندن و من و به معنای واقعی عقبم ازشون..نمی دونم چیکار کنم..اصلا نیم تونم انتخاب کنم...خیلی بده...
می ترسم برم و چیزی یاد نگیرم..
در کنار همه ی اینا گاهی وقتا فکر رفتن به المپیاد شیمی هم تو ذهنم مییاد..... :|
ببین یا تو دوست داری این دو سال آینده‌ت رو به خوندن زیست صرف کنی، که زندگیت بشه زیست، یا نه. اگر آره که خوندن کمپبل کنار کتابای درسی سهله، خیلی کارهای سخت‌تری در پیش داری و باید انجام بدی. اگر هم لزومی برات نداره که زیست بخونی یا شیمی یا حتّی مثلاً کنکور، به نظرم فعلاً دست نگه‌دار و فکر کن عمیقاً که چی‌ می‌خوای. اگر الآن اشتباهاً المپیاد رو انتخاب کنی، بعداً خیلی سخت می‌شه ول کردنش.
ضمناً فکر نکن که همهٔ عالم و آدم کمپبل رو خوندن و فقط تو نخوندی. یک‌سری آدم هستند توی المپیادها و مخصوصاً المپیاد زیست، که سر تا پاشون ادعاست. طرف ادعا می‌کنه کلّ کمپبل رو خونده، بعد سر کلاس برمی‌گرده می‌پرسه «RBC یعنی چی؟» یا مثلاً طرف می‌گه تایز و زایگر و رُست رو برای گیاهی تموم کردم، بعد می‌پرسه «Xylem چی بود؟» این‌ها تجربه‌های شخصی خود ِ منه. خیلی از آدم‌ها صرفاً دوست دارند تو ازشون بترسی و اعتماد به نفس‌ت رو خورد کنند.
الآن هم اصلاً اصلاً دیر نیست برای شروع کردن کمپبل. به نظرم اگر اراده‌ کردی که بخونی، بهتره بیای اینجا و بگی که چه چیزی مانع می‌شه از کمپبل خوندنت، شاید ما بتونیم کمکت کنیم که رفع شه مشکلاتت.
به نقل از alihhh :
سلام میخهواستم بدونم بدون وزارتی ها میتونم برم سراغ سولومون؟ترکیبات و احتمال و تابع هم در حد دبیرستان یادگرفتم.ولی خوندن شیمی پیش فصل تعادل خیلی سخته لازم بخونم؟
من خودم همین‌کار رو کردم سال دوّم. اوّل سولومون خوندم. امّا موازی باهاش زیست دوّم رو (که مدرسه درس می‌داد.) و زیست سوّم رو خوندم. چون دم مرحله یک باید همهٔ کتابای وزارتی رو خونده باشی، چه کمپبل خونده‌باشی، چه سولومون. نهایتاً یکی دو هفته مونده به مرحله یک، زیست پیش هم خوندم. مشکلی نیست اگر اوّل از کتاب زیست عمومی‌ها شروع کنی، فقط به شرطی که بعداً نگی خب وزارتی آسونه، دیگه نمی‌خونم و اینا، یه دور روزنامه‌وار باید بخونی حداقل.
اصولاً فصل تعادل شیمی برای فهم یک‌سری مبانی بیوشیمی لازمه. امّا لزومی نداره حتماً از روی شیمی پیش خوند. (به عقیدهٔ من خیلی بد توضیح داده.) مثلاً می‌تونید از المپیاد شیمی‌های مدرسه‌تون کمک بگیرید و جزوه‌هاشون رو بگیرید.

alihhh

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
اراک
سال فارغ التحصیلی
96

.

sh.kh1377

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1
شهر
تهران
مدال المپیاد
نقره ی زیست دوره هجده و طلای دوره نوزده

به نقل از alihhh :
سلام کتاب های واتسون و گیاهی ریون و آلبرتس چجورن؟میتونن جایگزین کتاب های دیگه بشن؟ راستی اگه بعد از یه بیولوژی عمومی برم سراغ لنینجر( استرایر نخونم) برام سخت نیست.مدرسه مونم تا حدّ مقدّماتی برامون سلولی ملکولی و بیوشیمی گذاشته.(فقط مقدّماتی)
ببخشید مگه شما چه کتابایی تا الان خوندین که سراغ لنینجر رو میگیرین؟! ^-^

alihhh

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
اراک
سال فارغ التحصیلی
96

.

iran1372

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
...........
شهر
ساری
رشته دانشگاه
حقوق

من تازه (امروز صبح)المپیاد را شروع کردم.کلاس زیست سلولی و مولکولی هم اسممو نوشتم ولی کلاس ندا کمندی(فک کنم بیوشیمی)اسممو ننوشتم چون بچه ها تو تابستون بیوشیمی رفته بودن و فکر میکردم درساش به تابستون ربط داره و سخته.ولی این طوری نبود.چه کار کنم؟ :-\خودم میتونم بخونم؟هنوز کتابای زیست دبیرستانو :-\تموم نکردم گایتونو شروع کنم اشکال نداره؟

sh.kh1377

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1
شهر
تهران
مدال المپیاد
من این چند وقته واقعا برام سوال شده که زیست بالاخره جز حفظی هاست یا مفهومی ها!
بدبختی اینه میفهمی ولی هفته بعد یادت میره :D
حفظ میکنی اونم هفته بعد ( شاید فرداش ) یادت میره :-w
کلا هر کسی هر راهی واسه این ماجرا داره که توی ذهنمون بمونه لطفا کمک کنه!
ینی یه راه حل که سریع یادمون نره و زیست یادمون بمونه چون مطمئنا قرار نیست قبل مرحله 1 و 2 بشینیم همه کتابارو دوره کنیم :D

sh.kh1377

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1
شهر
تهران
مدال المپیاد
پاسخ : بــرای المپیاد زیست چیکار کردین؟؟

واقعا من با این که المپیاد زیستی هستم ، بعضی وقتا میزنه به سرم برم شیمی! نمیدونم چرا! L-:
ولی واسه المپیاد زیست کار خاصی که بگیم ، فعلا اول راهمونه! کمپل و مقدمه ای بر اکولوژی رفتار
یه سری چیز های دیگه هم هست که در راستای المپیاد زیست نبوده :D

alihhh

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
اراک
سال فارغ التحصیلی
96

.

بالا