• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

Attack On Titan

• شروع کننده موضوع
نام مرکز سمپاد
ضروری
شهر
ضروری
سال فارغ التحصیلی
0
این تاپیک ویژه‌ی انیمه‌ی اتک آن تایتانه چون دیدم تاپیک مخصوص براش نبود خودم تاپیکش رو زدم.

هر بحث یا سوال یا نظری راجع بهش دارید در این‌جا بگید.

+ قسمت‌های تازه منتشر شده رو نگاه کردید؟ اگر نگاه کردید با هشدار اسپویلر نظرتونو راجع بهشون بنویسید.

ili

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
1401
دانشگاه
حوزه علمیه قم
رشته دانشگاه
شیطان پرستیِ آنتوان لاوی(ص)
اقا اندینگ و اوپنینگش چقد خوبهه
دو هزار دیدنش هم ادمو سیر نمی کنه( وی انیمه ندیده فقط اوپنینگ و اندینگ را دیده)

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
اشباح
سال فارغ التحصیلی
1400
تا قبل از اینکه همه چیز رو بفهمن و ‌‌‌‌‌‌داستان از دیوارها عبور کنه بهتر بود بنظرم. البته من فرار از زندان رو هم بنظرم قبل از عبور از دیوارها جالب‌تر بود :)) ولی بهرحال جوری شده انگار کلاف سردرگمیه که برام جالب نیست. بعد هم دیگه «اتک آن تایتان» محسوب نمی‌شه :-‌"
حتی تصاویرشم فکر کنم قبل از این بهتر بود، حداقل کاراکترا تا بزرگ نشده بودن خوشگل‌تر بودن :‌‌)) در نهایت لیوای و آرمین >>>>

پ.ن: عه چه جالب، من اوپنینگ و اندینگ رو نگاه نمی‌کنم :))

AMIR8181

کنگر خورده ⚓⚓⚓⚓⚓
نام مرکز سمپاد
علامه حلی 2
شهر
اراک
سال فارغ التحصیلی
1400
اپنینگ جدید که خودش دگ ته اسپویله :))
دقیییییییقا من تا دیدم همچین تاپیکی زدن اومدم اینو بنویسم:))

خوب اپنینگ و اندینگش رو بشخصه دوست نداشتم:))
نیمه اول فصل چهار خیلی خفن تر شروع میشد
و اینکه بنده حقیر همون روزی که قسمت اخر نیمه اول اومد رفتم تا اخرشو مانگا خوندم

SPOILER ALERT

و فقط میتونم بگم فاک یو ایسایاما

• شروع کننده موضوع
نام مرکز سمپاد
ضروری
شهر
ضروری
سال فارغ التحصیلی
0
یه سوالِ همیشگی ذهن من رو به خودش مشغول می‌کرد؛ البته من سوال و ابهامات خیلی زیاد داشتم از AoT ولی انقدر که فاصله افتاد و ندیدمش تا الان سوالاتم همه فراموش شدن، اما خب یه نظرخواهی‌طور داشتم از اونایی که دیدن:

شما اروین رو نجات می‌دادید یا آرمین رو؟
هوش آرمین قابل تحسینه، اما شجاعت و قدرت فرماندهی و رهبری اروین رو هیچکسی نداشت. گرچه خودش از لیوای خواست که اون رو از این زجر خلاص کنه و بیش از این عذاب نکشه از این بلاها و سوالای بی‌جواب، اما دلم می‌خواست زنده می‌موند و پاسخ تموم سوالاش رو می‌گرفت و واقعیت رو می‌دید. شاید اصلاً سرنوشت همه تغییر می‌کرد با حضور اروینی که خودش colossal هم شده :‌)) آرمین رو عملاً تو فصل بعدش عین یه روح دیدم که هرگز تأثیرگذاری فصل‌های ماقبلشو نداشت.

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
اشباح
سال فارغ التحصیلی
1400
آرمین رو عملاً تو فصل بعدش عین یه روح دیدم که هرگز تأثیرگذاری فصل‌های ماقبلشو نداشت.
درست یادم نمیاد ولی گمونم بقیه هم تاثیرگذاریای فصل‌های قبل رو نداشتن. خود لیوای هم از اون موقع تا حالا کار خاصی نکرده و کلا شخصیت‌های اصلی شده‌ن ارن و زیک و بعد، سایر تایتان‌ها و اون دوتا بچه .-. فکر می‌کنم اگه اروین بود هم لابد مثل بقیه زندونی می‌شد و با آرمین فرقی نداشت.

• شروع کننده موضوع
نام مرکز سمپاد
ضروری
شهر
ضروری
سال فارغ التحصیلی
0

ili

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
1401
دانشگاه
حوزه علمیه قم
رشته دانشگاه
شیطان پرستیِ آنتوان لاوی(ص)
  • شروع کننده موضوع
نام مرکز سمپاد
ضروری
شهر
ضروری
سال فارغ التحصیلی
0
از یکیشون در حد مرگ متنفرم :‌)) البته الان به نظر کمی قابل تحمل‌ترش کردن، ولی تا قبل از این دو اپیزود خیلی منفور بود :‌))
فکر کنم تمام همتشون رو جزم کردن تا این یارو رو به منفورترین کاراکتر تاریخ تبدیل کنن :‌))

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
اشباح
سال فارغ التحصیلی
1400
فکر کنم تمام همتشون رو جزم کردن تا این یارو رو به منفورترین کاراکتر تاریخ تبدیل کنن :‌))
پسره یا دختره؟ :))
تا قبلش فکر می‌کردم دختره رو می‌گی ولی این قسمتی که کار خاصی ازش سر نزد :‌)))
من واقعا خوشحال شدم که فالکو اون تایتان آرواره :-‌؟ رو خورد، از اون بدم می‌اومد :‌‌))

• لایک
امتیازات: Leo

merfan x1

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی 2
شهر
زنجان
سال فارغ التحصیلی
1401
دانشگاه
علامه طباطبایی
رشته دانشگاه
اقتصاد
یه سوالِ همیشگی ذهن من رو به خودش مشغول می‌کرد؛ البته من سوال و ابهامات خیلی زیاد داشتم از AoT ولی انقدر که فاصله افتاد و ندیدمش تا الان سوالاتم همه فراموش شدن، اما خب یه نظرخواهی‌طور داشتم از اونایی که دیدن:

هوش آرمین قابل تحسینه، اما شجاعت و قدرت فرماندهی و رهبری اروین رو هیچکسی نداشت. گرچه خودش از لیوای خواست که اون رو از این زجر خلاص کنه و بیش از این عذاب نکشه از این بلاها و سوالای بی‌جواب، اما دلم می‌خواست زنده می‌موند و پاسخ تموم سوالاش رو می‌گرفت و واقعیت رو می‌دید. شاید اصلاً سرنوشت همه تغییر می‌کرد با حضور اروینی که خودش colossal هم شده :‌)) آرمین رو عملاً تو فصل بعدش عین یه روح دیدم که هرگز تأثیرگذاری فصل‌های ماقبلشو نداشت.
آرمین رو
اروین به حد کافی کشیده بود
بعد هم جوانگرایی هم مهمه:D

فرهام

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
شهید سلطانی 3
شهر
کرج
سال فارغ التحصیلی
1403
در حدی برای قسمت جدید هیجان داشتم ک کل روز برای ازمون هندسه هیچی نخوندم خداستتتتت قسمت جدید

Leo

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
1399
این قسمت Two Brothers الآن توی IMDB امتیازش 10ـه :)) البته کلاً 2500 تا رأی داره ولی خب نکتۀ جالبی بود :-"
در کل خیلی فصل خوبیه. با این روندی که پیش گرفته، جزو اندک سریال‌هایی هستش که دارم فکر می‌کنم یه روز حتماً باید دوباره تماشاش کنم. فارغ از کاراکترها و قصۀ بسیار هیجان‌انگیز و خوبی که داره، از لحاظ بصری هم خیلی خیلی خوشگله. گاهی وقتا حیفم می‌آد که به اندازۀ کافی به جزئیات سکانسا دقت نمی‌کنم و سریع ازشون می‌گذرم. تو هر 25 دقیقه‌اش به اندازۀ چندین ساعت هیجان وجود داره :))

اون دوراهی منو خیلی یادِ The Last of Us انداخت که [اسپویلر از نسخۀ اول بازی] Joel مجبور بود بین Ellie و نجات همۀ بشریت یکی رو انتخاب کنه و در نهایت Ellie رو انتخاب کرد. چون [اسپویلر از آخرای فصل سوم اتک آن تایتان] لیوای هم باید بین خواستۀ واقعیِ فرمانده‌اش (یعنی مرگ اروین) و منافع الدیا (یعنی زنده موندن و رهبری اروین) یکی رو انتخاب می‌کرد که خب تصمیم گرفت اروین رو به خواسته‌اش برسونه :-" من شخصاً حس می‌کنم اروین نسبت به آرمین خیلی خیلی می‌تونست تأثیرگذارتر باشه چون علاوه بر قدرت رهبری و تجربه‌اش، بسیار هم باهوش بود. حالا درسته شاید آرمین یه مقدار خلاق‌تر باشه ولی خب اروین هم کرفس نبود که :)) حتی از این لحاظ هم خیلی کاراکتر توانایی بود. ولی خب؛ یه دوراهیِ اخلاقیه هر کی یه جور به قضیه نگاه می‌کنه دیگه :))

• شروع کننده موضوع
نام مرکز سمپاد
ضروری
شهر
ضروری
سال فارغ التحصیلی
0
پسره یا دختره؟ :))
تا قبلش فکر می‌کردم دختره رو می‌گی ولی این قسمتی که کار خاصی ازش سر نزد :‌)))
من واقعا خوشحال شدم که فالکو اون تایتان آرواره :-‌؟ رو خورد، از اون بدم می‌اومد :‌‌))
Gabitch رو میگم
پسره هم البته بهتر از اون نیست

اسدالهی

ilia asadollahi
کنکوری 1403
نام مرکز سمپاد
علامه حلی 4
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1403
دوستان بد برداشت نکنید این توهین و کنایه نیست یه سواله. واقعا چجوری میشینید این انیمه ها رو می بینید؟ نمی گم بده ولی من هر دفعه خواستم ببینم از قسمت دو و سه دیگه حوصلم نکشیده.
نگاهتون بهش فرق داره یا چیز دیگه ایه؟ چون بچه های ما تمام بحثاشون سر ایناست و من در زمینه انیمه و Attack On Titan هیچ اطلاعاتی ندارم. هر وقت هم میام بشینم ببینمش پاک حوصلم رو سر می بره و با همین روند کلا نمی تونم مسائلی که همکلاسی هام سرشون بحث میکنن رو درک کنم. یکی یه توضیح اجمالی کلی در باره این انیمه در حدی که بشه صحبت های عزیزان نوجوان همسن رو بفهمم بده.

• شروع کننده موضوع
نام مرکز سمپاد
ضروری
شهر
ضروری
سال فارغ التحصیلی
0
دوستان بد برداشت نکنید این توهین و کنایه نیست یه سواله. واقعا چجوری میشینید این انیمه ها رو می بینید؟ نمی گم بده ولی من هر دفعه خواستم ببینم از قسمت دو و سه دیگه حوصلم نکشیده.
نگاهتون بهش فرق داره یا چیز دیگه ایه؟ چون بچه های ما تمام بحثاشون سر ایناست و من در زمینه انیمه و Attack On Titan هیچ اطلاعاتی ندارم. هر وقت هم میام بشینم ببینمش پاک حوصلم رو سر می بره و با همین روند کلا نمی تونم مسائلی که همکلاسی هام سرشون بحث میکنن رو درک کنم. یکی یه توضیح اجمالی کلی در باره این انیمه در حدی که بشه صحبت های عزیزان نوجوان همسن رو بفهمم بده.
انیمه در واقع دنیایی هست که آدم توش می‌تونه از قید و بند واقعیاتِ خشک و مطلقی که در این عالم وجود داره رها بشه و در قالب فضایی خیالی با قوانین جدید حاکم بر اون زندگی کنه. همچین اتفاقی تقریباً تو برخی گیم‌های رول‌پلی هم میفته.
برای بعضیا این کَنده شدن از واقعیت قابل پذیرش نیست یا حداقل مرز مشخصی داره و بیشتر از اون نباید بره (مثل خود من) بنابراین همگی ممکنه از چنین فضایی به اندازه‌ی برابری لذت نبرن.

اسدالهی

ilia asadollahi
کنکوری 1403
نام مرکز سمپاد
علامه حلی 4
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1403
انیمه در واقع دنیایی هست که آدم توش می‌تونه از قید و بند واقعیاتِ خشک و مطلقی که در این عالم وجود داره رها بشه و در قالب فضایی خیالی با قوانین جدید حاکم بر اون زندگی کنه. همچین اتفاقی تقریباً تو برخی گیم‌های رول‌پلی هم میفته.
برای بعضیا این کَنده شدن از واقعیت قابل پذیرش نیست یا حداقل مرز مشخصی داره و بیشتر از اون نباید بره (مثل خود من) بنابراین همگی ممکنه از چنین فضایی به اندازه‌ی برابری لذت نبرن.
دقیقا من چون یه سری روابط بین شخصیت ها و روند داستان خیلی بوی واقعیت نمیده انیمه زیاد نمی بینم. در واقع اصلا نمی بینم. آخرین انیمه ای که دیدم از شبکه پویا در سن 5 سالگی به اسم laputa castle in sky بود.
حالا از اونجایی که در بین بچه های ما اساسا این صحبت شما صدق نمی کنه و روی من می کنه کلا از حرفاشون سر در نمیارم. مخصوصا راجع به این انیمه که ظاهرا خیلی مجبوبه. حالا برای اینکه ما هم بی نصیب نمونیم از اظهار فضل عزیزان همسن یک توضیح کلی راجع به اختصاصا این انیمه میدید؟

• شروع کننده موضوع
نام مرکز سمپاد
ضروری
شهر
ضروری
سال فارغ التحصیلی
0
دقیقا من چون یه سری روابط بین شخصیت ها و روند داستان خیلی بوی واقعیت نمیده انیمه زیاد نمی بینم. در واقع اصلا نمی بینم. آخرین انیمه ای که دیدم از شبکه پویا در سن 5 سالگی به اسم laputa castle in sky بود.
حالا از اونجایی که در بین بچه های ما اساسا این صحبت شما صدق نمی کنه و روی من می کنه کلا از حرفاشون سر در نمیارم. مخصوصا راجع به این انیمه که ظاهرا خیلی مجبوبه. حالا برای اینکه ما هم بی نصیب نمونیم از اظهار فضل عزیزان همسن یک توضیح کلی راجع به اختصاصا این انیمه میدید؟
من خودم اولین انیمه‌ای که دیدم Death Note بود، و فکر کنم تا قبل از AoT معروف‌ترین انیمه خودش بود.
خیلی ایده‌ی دث نوت رو دوست داشتم و فکر کنم اگر اونو ببینی بیشتر از AoT خوشت بیاد، گرچه اون هم تا اندازه‌ای بار فانتزی اجتناب‌ناپذیر داره اما ۹۰٪ داستان فقط حول پیچیدگی روابط و تفکرات ۲ نفر می‌گرده که ضد هم عمل می‌کنن و یکیشون قصد داره هویت اون یکیو پیدا و نابودش کنه.
اتک هم والا مفصله ماجراش ولی در همین حد بهت بگم که تایتان‌ها یا انسان‌نماهای عظیم‌الجثه‌ای به یک شهر دیوارکشی‌شده حمله می‌کنن و اینا. مخاطب باید ذره ذره بفهمه که اینا از کجا اومدن و راه مقابله باهاشون چیه.

بالا