• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

مشاوره انتخاب رشته دانشگاه -گروه ریاضی

Mahdich

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید سلطانی 3
شهر
کرج
سال فارغ التحصیلی
1396
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک
من یه چیزی بگم این وسط. اگه رتبتون اونقدری خوب نشده که دانشگاه‌های شهر تهران بیارید، به این پردیسهای دانشگاه تهران هم فکر کنید. یه سری پردیس تو شمال داره (فومن و کاسپین) و تو قم و اینا. هر کدوم یه سری رشته‌ها رو دارن.
اینا خب از نظر سطح علمی که مسلما به این خوبای تهران نمیرسن هیچ جوره. دانشجوهاشون و رقابتشون هم حیلی ضعیفتره معمولا. ولی مزیت‌هاش چیه؟
خب اول اینو در نظر بگیرید که این انتخابو ندارید که مثلا رتبتون اجازه نداده از شریف تا خواجه نصیر و علم و صنعت و عباسپور اینا قبول شید. الان بحث بین این پردیسهاست و یه سری دولتی شهرستان.
دوم اینکه اگه اهل درس خوندن باشید، این رقابت کم و اینا میتونه یه کاری کنه معدلتون خدا بشه. در این جد بگم که استادای ما اینجا پوست میکنن که رنک‌های خفن با کلی بدبختی مثلا 18 19 میگیرن یه درسی مثل کنترل رو. بعد همون استاد به اونا هم میره درس میده، سوالای ساده‌تر و بدون پروژه و اینا، تهش 4 5 نمره ارفاق میکنه بهشون.
دوما این اسمش دانشگاه تهرانه. فکر میکنم برای اپلای و اینا هم اسم دانشگاه تهران میاد. مطمئن نیستم اینو.
سوم اینکه برای ارشد بدون کنکور، هر دانشگاه یه تعدادی (مثلا ده درصد اول هر ورودی از نظر معدل) رو قبول میکنه بدون کنکور ارشد دادن، بیان همونجا درسشونو ادامه بدن. یه تعداد خیلی محدودتری هم از بقیه دانشگاه‌ها میگیرن. ولی این پردیسیها برای دانشگاه تهران اصلی، داخلی حساب میشن. یعنی مثلا تو رشته مکانیک که من هستم، 4 5 نفر مستقیم از اونجا میگیره برا ارشد. حالا کل ورودیش از بقیه دانشگاه‌های سطح یک، اونقدرا زیاد نیست. تازه بین بچه‌های اون پردیس بخوای جزو 5 نفر اول بشی، خیلی سادست.
چهارم اینکه اون سهمیه‌ای که گفتم برای ورود به بقیه دانشگاه‌ها هست، باز اینا دانشگاه تهرانی حساب میشن. نتیجه اینکه من با یکی برای ارشد مستقیم شریف رقابت داشتم که طرف از این پردیسه بود. مقایسه کنید معدل و رنک اون بین 40 50 تا ورودی پردیس، با من بین 130 نفر اصلی، چقدر باید ضریب بخوره تا منصفانه باشه. (که نمیخوره و اون یارو رفت:) )
پنجم هم اینکه نمیدونم چقدر محتمله و میشه، ولی رنک یک ورودی 96 اونجا بعد از یه سال تحصیلی، انتقالی گرفت اومد دانشگاه ما. با همون معدل بالایی که گرفته بود (البته بعد از 6 ترمی که اینجا بود، با کله سقوط کرد). ولی خب انتقالی گرفت و ارشد مستقیم هم شد اینجا!

ــهــ

Wallower
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
0000
برای انتخاب رشته مهندسی نفت، مهندسی هوافضا، مهندسی مواد و مهندسی هسته ای ، این چهار رشته رو خیلی دقت کنید چرا که شرایط اپلای برای این چهار رشته بسیار سخت هست!

هوافضا چرا باید اپلایش سخت باشه؟ دوتا از انتخاب‌های من معماری و هوافضا ان که فکر می‌کردم شرایط اپلای معماری سخت‌تره.

Mahdich

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید سلطانی 3
شهر
کرج
سال فارغ التحصیلی
1396
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک
هوافضا چرا باید اپلایش سخت باشه؟ دوتا از انتخاب‌های من معماری و هوافضا ان که فکر می‌کردم شرایط اپلای معماری سخت‌تره.
به خاطر اینکه چه توی حوزه ماهواره و موشک بخوای کار کنی، چه هواپیما و چه پهپاد، تو همش ایران تحت تحریمه و کلی با دنیا سرش بحث داره. بودجه‌هاشون هم خیلیاش از وزارت دفاع آمریکا میاد و بویینگ و ناسا. بر فرضی که استاد و دانشگاه قبول کنن (که خیلی بعیده. همون اول میگن ایرانی‌ای و هر چیزی که پرواز کنه و اینا رو نمیتونی واردش شی)، بهت ویزا نمیدن و ریجکتت میکنن.
من دیدم کسی که ایرانی بوده ولی تو کانادا زندگی میکرده، تازه برای یه پوزیشن شغلی تو فیسبوک که به پهپاد مربوط بوده درخواست داده، گفتن قابلیتهات خوبه، ولی خودتم میدونی ایرانی هستی و نمیشه بیای و وقت خودت و ما رو نگیر.

Lincoln

کاربر فوق‌فعال
عضو مدیران انجمن
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1390
مدال المپیاد
المپیاد ریاضی دانشگاهی
رشته دانشگاه
کارشناسی ارشد_مهندسی هوافضا
به خاطر اینکه چه توی حوزه ماهواره و موشک بخوای کار کنی، چه هواپیما و چه پهپاد، تو همش ایران تحت تحریمه و کلی با دنیا سرش بحث داره. بودجه‌هاشون هم خیلیاش از وزارت دفاع آمریکا میاد و بویینگ و ناسا. بر فرضی که استاد و دانشگاه قبول کنن (که خیلی بعیده. همون اول میگن ایرانی‌ای و هر چیزی که پرواز کنه و اینا رو نمیتونی واردش شی)، بهت ویزا نمیدن و ریجکتت میکنن.
من دیدم کسی که ایرانی بوده ولی تو کانادا زندگی میکرده، تازه برای یه پوزیشن شغلی تو فیسبوک که به پهپاد مربوط بوده درخواست داده، گفتن قابلیتهات خوبه، ولی خودتم میدونی ایرانی هستی و نمیشه بیای و وقت خودت و ما رو نگیر.
دقیقا به همین دلایلی که دوستمون گفتن و خود منم الام درگیر همین موضوع شدم تهش میخوای به رشته دیگه و تغییر رشته و … فکر کنی
ولی خوب در دوران تحصیل هم مراقب باشید حتی مهندسی کامپیوتر داشتیم تو ارشد هوش مصنوعی میخوند ولی اهداف و برنامه هاش بوی نظامی میداد و کاربرد دوگانه هوش مصنوعی و پهپاد براش مطرح شد که ردش کردن در ویزا !
ما حتی مورد داشتیم طرف دندان پزشکی خوند برای تخصص رفته روی متریال خاصی برای لمینیت کار کرد بهش گفتن این متریال کاربرد دوگانه در سازه های موشک داره و ردش کردن
و خلاصه هزار تو مورد عجیب و غریب میتونم بیارم که بگم خیلی در دوران تحصیل مراقب باشید ، یکی از صمیمی ترین دوستان من برق شریف قبول شد گرایش مخابرات رفت ارشد هم شریف خوند و چون همکاری نظامی بر سر رادار های با دولت داشت به راحتی ردیابی شد و تا آخر عمرش باید تو اینجا بمونه و دنبال مهاجرت تحصیلی نباشه /شاید حتی هر نوع مهاجرت !
من خودم هم هوافضا خوندم اون موقع بچه بودم خودم هم علاقه زیادی به مسائل نظامی ولی الان چوبش میخورم ))
گرایش های برق هم کنترل و مخابرات بخاطر کاربرد دوگانه باید مراقب باشن
گرایش های کامپیوتر هوش مصنوعی و امنیت داده مراقب باشن
گرایش های مکانیک هوافضا مواد و … کلا مراقب باشن
برید سراغ رشته های که تهشون به انرژی های نو ختم میشه تهش چیزای انسان دوستانه داره تا کاربرد دوگانه !

alihhh

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
اراک
سال فارغ التحصیلی
96
نظر نامحبوب :
با انتخاب بر اساس خوب بودن اپلای اون رشته ، آینده خودتونو خراب نکنید
در قدم اول فقط علاقه

• شروع کننده موضوع
  • مدیر کل
  • #1,446

Admin2

لنگر انداخته
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1389
من یه چیزی بگم این وسط. اگه رتبتون اونقدری خوب نشده که دانشگاه‌های شهر تهران بیارید، به این پردیسهای دانشگاه تهران هم فکر کنید. یه سری پردیس تو شمال داره (فومن و کاسپین) و تو قم و اینا. هر کدوم یه سری رشته‌ها رو دارن.
اینا خب از نظر سطح علمی که مسلما به این خوبای تهران نمیرسن هیچ جوره. دانشجوهاشون و رقابتشون هم حیلی ضعیفتره معمولا. ولی مزیت‌هاش چیه؟
خب اول اینو در نظر بگیرید که این انتخابو ندارید که مثلا رتبتون اجازه نداده از شریف تا خواجه نصیر و علم و صنعت و عباسپور اینا قبول شید. الان بحث بین این پردیسهاست و یه سری دولتی شهرستان.
دوم اینکه اگه اهل درس خوندن باشید، این رقابت کم و اینا میتونه یه کاری کنه معدلتون خدا بشه. در این جد بگم که استادای ما اینجا پوست میکنن که رنک‌های خفن با کلی بدبختی مثلا 18 19 میگیرن یه درسی مثل کنترل رو. بعد همون استاد به اونا هم میره درس میده، سوالای ساده‌تر و بدون پروژه و اینا، تهش 4 5 نمره ارفاق میکنه بهشون.
دوما این اسمش دانشگاه تهرانه. فکر میکنم برای اپلای و اینا هم اسم دانشگاه تهران میاد. مطمئن نیستم اینو.
سوم اینکه برای ارشد بدون کنکور، هر دانشگاه یه تعدادی (مثلا ده درصد اول هر ورودی از نظر معدل) رو قبول میکنه بدون کنکور ارشد دادن، بیان همونجا درسشونو ادامه بدن. یه تعداد خیلی محدودتری هم از بقیه دانشگاه‌ها میگیرن. ولی این پردیسیها برای دانشگاه تهران اصلی، داخلی حساب میشن. یعنی مثلا تو رشته مکانیک که من هستم، 4 5 نفر مستقیم از اونجا میگیره برا ارشد. حالا کل ورودیش از بقیه دانشگاه‌های سطح یک، اونقدرا زیاد نیست. تازه بین بچه‌های اون پردیس بخوای جزو 5 نفر اول بشی، خیلی سادست.
چهارم اینکه اون سهمیه‌ای که گفتم برای ورود به بقیه
‌درود بر شرفت. اینایی رو گفتی که من میخواستم بگم.
این نکته رو هم اضافه کنم :
مصاحبه دکتری دانشگاه‌ها امتیاز بندی داره. دانشگاه ها گروه بندی میشن و هر گروهی امتیاز داره و امتیاز دانشگاه تهران تو گروه بالاتریه.
تو آزمون های استخدامی هم همین داستانه.
ضریب معدل تو کنکور ارشد هم واسه دانشگاه تهران بالاتره.
شما به بهانه دانشگاه تهرانی دسترسی آسون تر و راحت تری به اساتید تهران دارید و تو پایان نامه برداشتن و مقاله نویسی میتونید با استادایی که شهر تهرانن کار کنید.

moonelin

مهتاب
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1396
رشته دانشگاه
مهندسی عمران
قندعسلای ۱۴۰۰‌ای! دانشگاه خواجه نصیر یه همایشی برای معرفی ۲۷ تا رشته‌ و یک سخنرانی درباره اپلای داشته ، یه چنل تلگرامی راه انداختن و ویدیوهای همایش رو اونجا گذاشتن . هر ویدیو معرفی بین یک ربع تا نیم ساعته و شاید بتونه بهتون یه دید کلی بده . آدرس چنلشون math_kntu_webinar هست و غیر از اون ویدیو یک ساعت و نیمه مرتبط با اپلای ، توضیحات این رشته‌ها رو دارن:
مهندسی صنایع / مهندسی مکانیک / مهندسی هوافضا / مهندسی نفت / اقتصاد / علوم کامپیوتر / ریاضیات و کاربردها / آمار / نساجی / مهندسی انرژی / روانشناسی / شهرسازی / علوم مهندسی / مهندسی مواد و متالورژی / مهندسی کامپیوتر / مهندسی شیمی / مهندسی برق / معماری / فیزیک / مهندسی عمران / مهندسی پلیمر / شیمی / حسابداری / مدیریت / معماری داخلی / مهندسی پزشکی / مهندسی نقشه برداری .

پ.ن: اگه سوالی درباره مهندسی عمران داشته باشید که من بتونم جواب بدم ، خیلی خوشحال میشم کمکتون کنم :RedHeart

Mahdich

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید سلطانی 3
شهر
کرج
سال فارغ التحصیلی
1396
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک
دقیقا به همین دلایلی که دوستمون گفتن و خود منم الام درگیر همین موضوع شدم تهش میخوای به رشته دیگه و تغییر رشته و … فکر کنی
ولی خوب در دوران تحصیل هم مراقب باشید حتی مهندسی کامپیوتر داشتیم تو ارشد هوش مصنوعی میخوند ولی اهداف و برنامه هاش بوی نظامی میداد و کاربرد دوگانه هوش مصنوعی و پهپاد براش مطرح شد که ردش کردن در ویزا !
ما حتی مورد داشتیم طرف دندان پزشکی خوند برای تخصص رفته روی متریال خاصی برای لمینیت کار کرد بهش گفتن این متریال کاربرد دوگانه در سازه های موشک داره و ردش کردن
و خلاصه هزار تو مورد عجیب و غریب میتونم بیارم که بگم خیلی در دوران تحصیل مراقب باشید ، یکی از صمیمی ترین دوستان من برق شریف قبول شد گرایش مخابرات رفت ارشد هم شریف خوند و چون همکاری نظامی بر سر رادار های با دولت داشت به راحتی ردیابی شد و تا آخر عمرش باید تو اینجا بمونه و دنبال مهاجرت تحصیلی نباشه /شاید حتی هر نوع مهاجرت !
من خودم هم هوافضا خوندم اون موقع بچه بودم خودم هم علاقه زیادی به مسائل نظامی ولی الان چوبش میخورم ))
گرایش های برق هم کنترل و مخابرات بخاطر کاربرد دوگانه باید مراقب باشن
گرایش های کامپیوتر هوش مصنوعی و امنیت داده مراقب باشن
گرایش های مکانیک هوافضا مواد و … کلا مراقب باشن
برید سراغ رشته های که تهشون به انرژی های نو ختم میشه تهش چیزای انسان دوستانه داره تا کاربرد دوگانه !
شاید باورتون نشه، ولی بچه‌های ما که ارشدن و تو حوزه انرژی کار میکنن هم میگن جزو حوزه‌های حساس حساب میشه:)
ولی دقیقا این حوزه هوش مصنوعی و همکاری رباتها و پهپاد یا زیردریایی و اینا هم جزو حوزه‌های خیلی حساس ان. برای کانادا البته زیاد میرن، به شانس بستگی داره. ولی آمریکا خیلی اذیت میکنه.

Mahdich

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید سلطانی 3
شهر
کرج
سال فارغ التحصیلی
1396
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک
فرق علوم کامپیوتر و مهندسی کامپیوتر رو میگید؟
علوم کامپیوتر فرصت‌های شغلیش چجوریه؟

و یه سوال دیگه :-" مهندسی کامپیوتر و علوم کامپیوتر دانشگاه های تهران رو میشه سطح بندی کنید؟
ببین دانشگاه‌های بزرگ تهران، یه سری ویدیو از سالهای قبل دارن که مثلا اساتید یا دانشجوها میان معرفی میکنن رشته‌هاشون رو. به نظرم برو ببین حتما. توی کتبخونه هست، آپارت و اینا هم دارن حتما. بالاتر هم یکی از دوستان یه آدرسی گذاشته برای خواجه نصیر.
فکر میکنم اونقدری مهم هست بحثش که ارزش وقت گذاشتن داشته باشه. میتونی واحدهای دانشگاهی و سیلابس درسهاشون رو هم دانلود کنی و دید خیلی خوبی میده بهت. من در مورد این دوتا اطلاعات زیادی ندارم، ولی تا جایی که میدونم، علوم کامپیوتر خیلی ریاضیات و آمار داره و تو دنیا داره میترکونه و ترند عه. خیلی رتبه‌های برتر میرن علوم کامپیوتر.
سطح بندیا هم معمولا تو رشته‌ها اینطوریه که مثل همین رتبه بندی دانشگاه‌هاست. شریف و تهران و امیرکبیر و ... . مثلا شریف بری یه سری غول نشستن که مدال جهانی کامپیوتر داره یارو، و کلیشون المپیادی بودن و رتبه‌های خیلی خفن کنکور. اینا رقابتو سخت میکنن. دانشگاه هی میاد پایینتر، سطح بچه‌ها هم میاد پایینتر و رقابت معمولا کمتر میشه. البته استادای بعضی دانشکده‌ها میبینی عقده‌ای ان و اذیت میکنن، بعضی جاها بهترن. اینارو باید با دانشجوی هرجا صحبت کنی ببینی شرایط چطوریه.

Mahdich

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید سلطانی 3
شهر
کرج
سال فارغ التحصیلی
1396
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1920
مدال المپیاد
نقره
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
فیزیک
دورشته‌ای توی کارشناسی (در صورت امکان) به سختی‌ش می‌ارزه؟

Lincoln

کاربر فوق‌فعال
عضو مدیران انجمن
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1390
مدال المپیاد
المپیاد ریاضی دانشگاهی
رشته دانشگاه
دورشته‌ای توی کارشناسی (در صورت امکان) به سختی‌ش می‌ارزه؟
دو رشته ای شدن شرایط خاص خودش داره اولا باید معدل سه ترم شما بالا ۱۷ باشه یا ۱۸ دوم اینکه هر دو دانشکده و مدیر گروه شما با دو رشته ای شدن شما موافق باشن و هر ترم تعداد واحد های بیشتر میدن علاوه بر رشته خودت رشته دوم هم بخونی !
خوب همه اینا بستگی به شرایط تحصیلی شما در دانشگاه داره و از الان به این موضوع فکر کردن و حتی در انتخاب رشته ات لحاظ کنی که من برم مثلا هوافضا شریف بخونم بعدش رشته دوم از ترم چهارم دو رشته ای کنم به کامپیوتر و هوافضا کمی رویایی هست ولی خیلی ها هم دو رشته ای از شریف مدرک گرفتن اغلب هم اتفاقا نفرات برتر کنکور بودن
نکته مهم دو رشته ای شدن این هست دو تا رشته نزدیک به هم باشن مثلا برق و کامپیوتر میشه
ولی عمران با برق بنظرم کاملا جدا از هم هستن و باعث میشه حتی طرف نتونه جفتش بخونه و تهش مشروط و اخراج بشه !

behnaz81

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان2
شهر
کرمان
سال فارغ التحصیلی
1400
دانشگاه
شهید رجایی
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر
از نظر علمی فردوسی مشهد بهتره یا باهنر کرمان؟
بازم از نظر علمی خواجه نصیر یا باهنر؟

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1920
مدال المپیاد
نقره
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
فیزیک
خوب همه اینا بستگی به شرایط تحصیلی شما در دانشگاه داره و از الان به این موضوع فکر کردن و حتی در انتخاب رشته ات لحاظ کنی که من برم مثلا هوافضا شریف بخونم بعدش رشته دوم از ترم چهارم دو رشته ای کنم به کامپیوتر و هوافضا کمی رویایی هست ولی خیلی ها هم دو رشته ای از شریف مدرک گرفتن اغلب هم اتفاقا نفرات برتر کنکور بودن
نکته مهم دو رشته ای شدن این هست دو تا رشته نزدیک به هم باشن مثلا برق و کامپیوتر میشه
ولی عمران با برق بنظرم کاملا جدا از هم هستن و باعث میشه حتی طرف نتونه جفتش بخونه و تهش مشروط و اخراج بشه !
دو رشتهٔ فیزیک و مکانیک تو ذهنم هست.
بیش‌تر سؤالم اینه که چقدر ارزش داره اصلاً این کار؛با توجه به این‌که زیاد شنیدم که فضای رشته‌ها توی کارشناسی زیاد تفاوتی ندارن با هم.

Lincoln

کاربر فوق‌فعال
عضو مدیران انجمن
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1390
مدال المپیاد
المپیاد ریاضی دانشگاهی
رشته دانشگاه
دو رشتهٔ فیزیک و مکانیک تو ذهنم هست.
بیش‌تر سؤالم اینه که چقدر ارزش داره اصلاً این کار؛با توجه به این‌که زیاد شنیدم که فضای رشته‌ها توی کارشناسی زیاد تفاوتی ندارن با هم.
قبل از پاسخ به این سوال بهتر جواب این سوال رو به خودتون بدید که هدف شما از دو رشته ای شدن چی هست ؟
ببینید دو رشته ای شدن همیشه برای خیلی از دانشجو های تاپ باعث بروز خلاقیت و استعداد ها شده من میتونم به کلود شانون اشاره کنم دانشجو دو رشته ای مخابرات و ریاضیات کاربردی بود اگه اشتباه نکنم در دانشگاه ام ای تی که در نهایت با اون دانش از دو رشته بدست آورد زمینه ساز تئوری اطلاعات شاخه ای جدید در مهندسی مخابرات و شبکه و علوم کامپیوتر و ریاضیات کاربردی شد.
آیا به این دو رشته علاقه خاصی دارید آیا فکر و ایده ای دارید که نیاز به دانش هر دو رشته هست ؟
شما وقتی رشته فیزیک نظری بخونید بعد از گذروندن دروس مثل فیزیک ۱،۲،۳ و ریاضیات عالی و معادلات دیفرانسیل و … مجموعه دروس جفت درس دارید که دروس اصلی شمارو میسازن مثل مکانیک تحلیلی ۱،۲ الکترومغناطیس ۱،۲ مکانیک کوانتومی ۱،۲ که این دروس اصلی اساس دروس تخصصی شما در ترم های بعد و مقاطع بالاتر میشه
در مهندسی مکانیک هم بعد از گذروندن فیزیک ۱،۲ و ریاضیات عالی(ریاضی عمومی ۱،۲) و معادلات دیفرانسیل که تقریبا دروس پایه اکثر مهندسی ها همین موارد به علاوه ریاضی مهندسی هستن و با تقریبی با دروس پایه رشته های علوم پایه یکی هستن
ولی دروس تخصصی مکانیک :
استاتیک ، دینامیک ۱،۲ مقاومت مصالح ۱،۲ ترمودینامیک ۱،۲ مکانیک سیالات و ارتعاشات و …
هستن راستش تا اینجا نزدیکی خاصی بین دروس اصلی رشته فیزیک و مهندسی مکانیک نیست شاید تنها نزدیکی در درس مکانیک تحلیلی که میان همون فرمولاسیون نیوتون به روش هامیلتونی انجام میدن هست که بازم خیلی دور هست از مهندسی مکانیک و از طرفی شما میخواید مباحث کار کنید که ارتباط با مهندسی مکانیک ندارن مثل الکترومغناطیس و اپتیک و لیزر مکانیک کوانتومی و …
دروس هر دو دانشکده خیلی سخت هستن و خیلی هم از هم دیگه فاصله دارن و ارتباط خاصی بین این دو رسته برقرار کردن هم بنظرم خیلی سخت میشه ! مگه صرفا علاقه باشه اگه از من بپرسن دو رشته ای ها که خیلی بهم نزدیک هستن اسم ببر میگم برق و کامپیوتر ، مکانیک و هوافضا و همچنین هر کدوم از این رشته با ریاضیات کاربردی ارتباط داره و‌ میشه ازش میان رشته های و یا در آینده با دانش که بدست میاری در تحقیقات خودت استفاده کنی

Lincoln

کاربر فوق‌فعال
عضو مدیران انجمن
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1390
مدال المپیاد
المپیاد ریاضی دانشگاهی
رشته دانشگاه
از نظر علمی فردوسی مشهد بهتره یا باهنر کرمان؟
بازم از نظر علمی خواجه نصیر یا باهنر؟
رنکینگ دانشگاه زیاد اهمیت خاصی نمیدن اینکه چه دانشگاهی در چه زمینه ای قوی هست(باید رنک دانشکده ها و تخصص هارو دنبال کرد تا خود دانشگاه هرچند با هم ارتباط دارن) و این ویژگی رو میشه از بررسی مقالات و هیئت علمی و … اون دانشکده فهمید که بنظرم در دوره کارشناسی همچین تفاوتی هم نمیکنه ! اینا برای مقاطع بالاتر هست.
من خودم در دانشگاهی کارشناسی و ارشد خوندم که رنک دانشگاه تو کیو اس ۳۰۰ واحد بهتر از شریف بود ولی اینو مطمئنم دانشکده هوافضا اون دانشگاه زیر ۱۰۰ دانشگاه برتر دنیا است. و بنیانگذار دانشکده هوافضا که من خوندم پدر برنامه موشکی و هوافضا شوروی (روسیه) سرگی کارالیوف بوده .
قطعا در دوران کارشناسی اهمیت و ارزش برتر بودن دانشکده ات بر میگرده به تجربه ای که دارن در متخصص ساختن دانشجو ها و این تخصص تو مقاطع بالاتر بیشتر خودش نشون میده
فاکتور مهم تر که باید مد نظر بگیری دور بودن اون شهر از زادگاه تو هست که شاید فرضا دانشگاه مشهد و کرمان همچین سر هم رفته باهم فرقی هم نکنن
ولی دانشگاه های تهران از این جهت بنظرم ارزش دارن هر رشته ای در نظر بگیریم چون برای شما فضایی ایجاد میکنن کم کم در پایتخت کشورت شروع کنی به زندگی کردن و همین موضوع بنظرم خیلی کمک میکنه برای کسب و کار آینده ات و حتی اپلای کردن چون جوش طوری تورو به این سمت هدایت میکنه
بنظرم خارج از شهر خودت اولویت تهران قرار بده اگه دیدی رشته مورد علاقه ات نمیتونی بزنی حداقل صنعتی اصفهان ارزش داره

behnaz81

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان2
شهر
کرمان
سال فارغ التحصیلی
1400
دانشگاه
شهید رجایی
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر
رنکینگ دانشگاه زیاد اهمیت خاصی نمیدن اینکه چه دانشگاهی در چه زمینه ای قوی هست(باید رنک دانشکده ها و تخصص هارو دنبال کرد تا خود دانشگاه هرچند با هم ارتباط دارن) و این ویژگی رو میشه از بررسی مقالات و هیئت علمی و … اون دانشکده فهمید که بنظرم در دوره کارشناسی همچین تفاوتی هم نمیکنه ! اینا برای مقاطع بالاتر هست.
من خودم در دانشگاهی کارشناسی و ارشد خوندم که رنک دانشگاه تو کیو اس ۳۰۰ واحد بهتر از شریف بود ولی اینو مطمئنم دانشکده هوافضا اون دانشگاه زیر ۱۰۰ دانشگاه برتر دنیا است. و بنیانگذار دانشکده هوافضا که من خوندم پدر برنامه موشکی و هوافضا شوروی (روسیه) سرگی کارالیوف بوده .
قطعا در دوران کارشناسی اهمیت و ارزش برتر بودن دانشکده ات بر میگرده به تجربه ای که دارن در متخصص ساختن دانشجو ها و این تخصص تو مقاطع بالاتر بیشتر خودش نشون میده
فاکتور مهم تر که باید مد نظر بگیری دور بودن اون شهر از زادگاه تو هست که شاید فرضا دانشگاه مشهد و کرمان همچین سر هم رفته باهم فرقی هم نکنن
ولی دانشگاه های تهران از این جهت بنظرم ارزش دارن هر رشته ای در نظر بگیریم چون برای شما فضایی ایجاد میکنن کم کم در پایتخت کشورت شروع کنی به زندگی کردن و همین موضوع بنظرم خیلی کمک میکنه برای کسب و کار آینده ات و حتی اپلای کردن چون جوش طوری تورو به این سمت هدایت میکنه
بنظرم خارج از شهر خودت اولویت تهران قرار بده اگه دیدی رشته مورد علاقه ات نمیتونی بزنی حداقل صنعتی اصفهان ارزش داره
زیاد از سخت گیری صنعتی اصفهان شنیدم
داشتم به حذفش از گزینه هام فکر می کردم

Lincoln

کاربر فوق‌فعال
عضو مدیران انجمن
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1390
مدال المپیاد
المپیاد ریاضی دانشگاهی
رشته دانشگاه
زیاد از سخت گیری صنعتی اصفهان شنیدم
داشتم به حذفش از گزینه هام فکر می کردم
من یه سوال از شما دارم الان فرضا رتبه شما طوری بود که صنعتی شریف میتونستی انتخاب کنی آیا میگفتی نه شریف سخت میگیرن نمیرم ؟ قطعا با سر و کله میرفتی هر چقدر شریف سخت تر باشه چند پله صنعتی اصفهان پایین ترش هست از سختی

behnaz81

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان2
شهر
کرمان
سال فارغ التحصیلی
1400
دانشگاه
شهید رجایی
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر
من یه سوال از شما دارم الان فرضا رتبه شما طوری بود که صنعتی شریف میتونستی انتخاب کنی آیا میگفتی نه شریف سخت میگیرن نمیرم ؟ قطعا با سر و کله میرفتی هر چقدر شریف سخت تر باشه چند پله صنعتی اصفهان پایین ترش هست از سختی
نه نه
منظورم اون سخت گیری نیست
شنیدم الکی سخت می گیرن

بالا