• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

برای مهاجرت رشته ریاضی چقدر باید خوب باشی؟

• شروع کننده موضوع

H.praspro

~Too Tired To Function~
نام مرکز سمپاد
شهیدان شالباف
شهر
قزوین
سال فارغ التحصیلی
1403
مسلما همه شنیدیم که برای رشته های ریاضی حتی با دانشگاه و رتبه و معدل و رشته ی خوب، تو ایران کاری پبدا نمیشه و مثل بقیه ی فارغ‌التحصیلان ریاضی باید مدرک به دست دنبال کار بگردن.
و همه هم شنیدیم که راه چاره مهاجرته، و داستان رتبه های تک رقمی مهاجرت کرده هم که شنیدیم.
سوال من اینه که... مهاجرت با یه معدل خوب از یه دانشگاه خوب چقدر سخت بوده؟ با یه رتبه ی متوسط، یه معدل و زبان نسبتا خوب...
آیا شانسی برای مهاجرت هست؟ لازمه برای مهاجرت رتبه تک رقمی‌ای عجیب غریب باشی، یا در حد زیر صد هم ممکنه؟

داستانهایی که من از فارغ‌التحصیلای ریاضی شنیدم خیلی دوگانه بودن. گسایی رو دیدم که از دانشگاهای خوب کاملا منفی و پشیمون از رشته‌شون بودن، و کسایی رو دیدم که تونستن از دانشگاه های درجه دو اپلای کنن.
حقیقت چیه؟
تجربه هاتون؟ نظراتون؟

nils

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
‌‌فرزانگان
شهر
‌مشهد
سال فارغ التحصیلی
0
چیز هایی که میگی یا انقدر همه شون اشتباهه که توضیحشون یه عمر طول میکشه "همه شنیدیم کار پیدا نمیشه" ((:
یا انقدر کلی هست مثل کلمه ی "مهاجرت" که اول باید مشخص بشه تعریفش برای تو چیه چون تعریفش تو ذهن هر کسی فرق میکنه!
و باز انقدر مطالب و چیزهایی زیادی هست تو اینترنت که دوباره گفتنشون اینجا زیاده گویی هست کلی پیج اینستاگرام و فروم و وبلاگ هست که توضیحات کافی راجع به سوالات داده باشه و البته پیدا کردن جواباشون زمان و حوصله میخواد

N.S.D

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
کرج
سال فارغ التحصیلی
1403
چرا کار پیدا نمیشه بر چ اساس اینو میگی =(
چن روز پیشم همینا رو در مورد انسانی میگفتن ک خب من با جفتش مخالفم..
ینی اگ بگیم اره درسته ریاضی (و حالا انسانی) بازار کار خوبی ندارن اونوقت همه مون مثلا همه مون باید بریم تجربی؟؟؟ خب این ک غیر ممکنه..

و درباره مهاجرت ک پرسیدی، خب بستگی ب کشور مقابلت داره، چیزایی ک گفتی رو بعضی کشورا راحت تر قبول میکنن تا بقیه شون
و از طرفی نمیدونم تا چ حد تحقیق کردی ولی خب راه مهاجرت یکی لیسانسه و یکی مدرک ایلتس (ک خب من شنیدم لیسانس ریاضی بهتره ک دلیل زیاد داره ولی نمیدونم تا چ حد اینی ک میگن درسته، بگذریم)
ولی همه ی اطرافیان میگن هر کی قصد مهاجرت داره زود تر بره چون شرایط مهاجرت ب ی سری کشورا داره سخت میشه، اینجوری ک حتی با ایلتس 7 / 7.5 نمیشه اقدام کرد، باید هزینه ی خیلی زیادی داد ک بشه با رزومه ی ن خیلی اوکی مهاجرت کرد..

• شروع کننده موضوع

H.praspro

~Too Tired To Function~
نام مرکز سمپاد
شهیدان شالباف
شهر
قزوین
سال فارغ التحصیلی
1403
چیز هایی که میگی یا انقدر همه شون اشتباهه که توضیحشون یه عمر طول میکشه "همه شنیدیم کار پیدا نمیشه" ((:
یا انقدر کلی هست مثل کلمه ی "مهاجرت" که اول باید مشخص بشه تعریفش برای تو چیه چون تعریفش تو ذهن هر کسی فرق میکنه!
و باز انقدر مطالب و چیزهایی زیادی هست تو اینترنت که دوباره گفتنشون اینجا زیاده گویی هست کلی پیج اینستاگرام و فروم و وبلاگ هست که توضیحات کافی راجع به سوالات داده باشه و البته پیدا کردن جواباشون زمان و حوصله میخواد
البته که کار میتونه باشه... با توجه به توانایی آدم، و این حرف من نیست. حرفیه که تو جامعه باب شده... وگرنه من خودم اونقدر اطلاعات ندارم که بتونم بگم کار نیست یا هست!

من خیلی تو اینترنت دنبال جواب گشتم... ولی نتونستم چیز درستی پیدا کنم. :٫( شایدم جای درستی رو نتونستم بگردم...
خیلی خیلی ممنونتون میشم اگه چند تا از اون پیج و وبلاگ ها رو معرفی کنید

صوراسرافيل

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه حلى
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
0000
دنبال مهاجرت نرو اگر پول فراوان و استعداد در حد بالا ندارى.حداقل پول زيادو ميخواد.
هرچند كه من كلا و شديدا با مهاجرت از هر نوعى مخالفم.

nils

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
‌‌فرزانگان
شهر
‌مشهد
سال فارغ التحصیلی
0
البته که کار میتونه باشه... با توجه به توانایی آدم، و این حرف من نیست. حرفیه که تو جامعه باب شده... وگرنه من خودم اونقدر اطلاعات ندارم که بتونم بگم کار نیست یا هست!

من خیلی تو اینترنت دنبال جواب گشتم... ولی نتونستم چیز درستی پیدا کنم. :٫( شایدم جای درستی رو نتونستم بگردم...
خیلی خیلی ممنونتون میشم اگه چند تا از اون پیج و وبلاگ ها رو معرفی کنید
بعید میدونم پیج ها و سایت هایی که من در حال حاضر میشناسم به دردت بخورن مگه این که مثلا بگی من دقیقا دنبال فلان کشورم و این مدل خاص از مهاجرت اون موقع شاید به دردت خورد ((:
سایت هایی که قبلاً دیدم و ازشون اطلاعات گرفتم ؟ سوالامو گوگل کردم و ۱۰ تا ۲۰تا سایت بوده اطلاعاتش رو با هم مقایسه کردم آدمای مختلف رو تو اینستاگرام پیدا کردم و ازشون سوال پرسیدم تو یوتیوب گشتم تو توییتر گشتم ؛ هر جا ممکن بود .
این که جواب مشخصی پیدا نکردی احتمالاً به این برمیگرده که سوال واضحی نپرسیدی
اگه در همین حد قانعت میکنه! خیر لازم نیست برای اپلای تک رقمی باشی یا حتی زیر صد خیر لازم نیست فقط شریف درس خونده باشی !!!
ولی این که اصلاً برای چه مقطعی؟ کدوم کشور؟ با چه رزومه ای؟ برای کدوم رشته؟ طی چه مدت زمان؟ میخوای اپلای کنی سوالایی که جوابش مهمه وقتی میخوای مسیرت رو مشخص کنی من نمیدونم چند سالته ولی اگه هنوز انقدر سنت کمه که جواب سوالای بالا رو نداری بهتره تمام تلاشت رو بکنی خوب درس بخونی و نمره های بالا بگیری و زبانت رو تقویت کنی و دانشگاه خوبی قبول شی وقتی دانشجو شدی کم کم جواب این سوالا رو پیدا میکنی

نام مرکز سمپاد
میرزا کوچک خان
شهر
رشت
سال فارغ التحصیلی
1397
تلگرام
چند تا از اون پیج و وبلاگ ها رو معرفی کنید
گروه‌ها و کانال‌های اپلای - منابع فارسی اپلای
آپدیت: لینک جدید: کانال‌ها و گروه‌های اپلای

برای رشته‌های گروه ریاضی شما باید خیلی تلاش کنی که اصلا امکان پذیرش فول‌فاند در هیچ دانشگاهی در هیچ کشوری رو نداشته باشی. توی همه کشورها، مثل ایران، سختی پذیرفته شدن در همه دانشگاه‌ها یکسان نیست و سلسله مراتب داره. هر کسی با توجه به شانسی که برای خودش می‌بینه و مکاتبه‌ای که با اساتید می‌کنه تشخیص می‌ده برای چه دانشگاه‌هایی اقدام کنه. اگر کسی با خوشبینی بی‌اساس، سرمایه‌ش رو برای اپلای دانشگاه‌هایی خرج کنه که شانس پذیرفته شدنش در اون‌ها پایینه، نتیجه نگرفتنش قابل پیشگیری بوده. اگر تکلیف خودت رو بدونی که می‌خوای اپلای کنی، وقت کافی خواهی داشت برای این که ملزوماتش رو فراهم کنی. اگر از ترس این که نشه اپلای کرد سراغ رشته‌ای نری، کلّن سراغ هیچ رشته و شغلی نباید بری، چون انجام هر کاری ملزوماتی داره.(این‌ها درباره رشته‌های گروه ریاضیه)
درباره این که نباید مهاجرت کرد و آدمی که کار بلد باشه هر جا رود قدر بیند و بر صدر نشیند، به نظرم با توجه به ناپایداری اقتصادی و سیاسی ایران، قمار با زندگیه. یعنی اگر وضع از این بدتر هم نشه، شما داری خوشبینی زیادی خرج می‌کنی. توی اقتصاد فاسد و مافیایی و حکومتی، که بخش خصوصیش هم یا مالکیت و مدیریتش دست افراد و نهادهای حکومتیه یا رشدش توسط اون‌ها محدود می‌شه، شایسته‌سالاری و فرهنگ کاری سازنده کمیاب میشه.
توی ایران خیلی حرفه‌ها تنها اسم و ظاهرن. چیزی که در کشورهای نرمال به اون اسم انجام می‌شه یک اصول و روندهایی داره که در ایران اون‌ها رو نداریم و عملا حرفه‌ها رو تقلیل می‌دیم و بی‌معنا می‌کنیم.
اگه از حقوق و فرهنگ محیط کاری شانس بیاری(که البته معنی‌ش استاندارد زندگی حداقلی خواهد بود)، باز هم همیشه باید برای اتفاقات غیر مترقبه پول ذخیره کنی چون خدمات اجتماعی و کمک به فرد خسارت‌دیده از اولویت‌های سیاست‌گذاری در ایران نیست. یعنی فرصت درگیر چیزی جز خودت و جیبت بودن رو پیدا نمی‌کنی. این ویدیو، تجربه یک نفر از کار دولتیه. این حرف‌ها رو جاهای دیگه هم شنیدیم.
شما تصور کن شما و همراهت و دو تا بچه‌ت، ماهانه 20 میلیون پس‌انداز کنید. با این حساب بعد از 20 سال کار، 4 میلیارد و 800 میلیون پس‌انداز دارین. با این پول می‌تونین یه خونه 130 متری تو تهران بخرین که میشه 3 میلیارد و 900 میلیون(قیمت هر متر 30 میلیون)، یه دنا پلاس توربوی اتوماتیک می‌خرین به قیمت 400 میلیون، می‌خوای واسه یه بچه‌ت جهیزیه بخری، اون یکی هم می‌خواد اپلای کنه، 500 میلیون هم این جوری خرج می‌شه و پس‌انداز شما تموم می‌شه. حالا اگه همراهت سرطان بگیره و نیاز به شیمی‌درمانی با هزینه بالا داشته باشه راه حل اینه که بی‌سر و صدا خلاصش کنی و پول کفن و دفن رو هم از نزول‌خور بگیری یا مثلا شما توی ایران موندی که یه تأثیری بذاری دیگه. فک کن بابت اعتراض مسالمت‌آمیز یا عضویت در گروه‌های غیرمجاز یا تشویش اذهان عمومی بیفتی زندان و چندصد میلیون وثیقه نیاز داشته باشی.
حالا یک قدم بریم عقب و یادآوری کنیم که شما قرار نیست 20 میلیون تومن ماهانه پس‌انداز داشته باشین.

بالا