• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

سوالات و مشکلات غیردرسی کنکور ۹۷

^___^

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
Farzanegan1
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1397
این *۳ یعنی چی آخه؟میشه یکی بگه
آخه نمیشه که هم طبق * تو اون رشته قبول شده باشی هم طبق۳ توی یه چیز دیگه ...

شکیبـآ

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین1
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1397
اینکه تو هر دو ستون 1 نوشته یعنی فقط تو یک نفر داوطلب اون دانشگاه بودی و نفر اول هم شدی
برا چه رشته و دانشگاهی اینطوری شده برات؟
ژنتیک یزد،نه اخه چندتا از کسایی که همین رشته و دانشگاه قبول شدن رو هم میشناسم:-?

شکیبـآ

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین1
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1397
4- مفهوم عدد 3 (سه) در قسمت نتيجه اولويت قبولي نشانگر آن است كه داوطلب با توجه به داشتن نمره در رشته محل انتخابي ، در سهميه مجاز ديگري به جز سهميه نهايي پذيرفته شده است.
یعنی رشته ى دیگه ای هم بوده که میتونستم برم؟اخه عددای رتبه ى من کمتر یا مساوی آخرین نفر نبود:-?

مِهرنوش

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
‌‌‌‌فرز
شهر
الف
سال فارغ التحصیلی
96
رشته دانشگاه
پزشکی
این *۳ یعنی چی آخه؟میشه یکی بگه
آخه نمیشه که هم طبق * تو اون رشته قبول شده باشی هم طبق۳ توی یه چیز دیگه ...
ینی اینکه با رتبه و تراز شما در سهمیه‌های دیگه اعم از مناطق و ایثارگری پذیرفته شدن. ولی شما با سهمیه منطقه خودتون نتونستید.

^___^

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
Farzanegan1
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1397

مِهرنوش

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
‌‌‌‌فرز
شهر
الف
سال فارغ التحصیلی
96
رشته دانشگاه
پزشکی
چیزی که من گفتم عینا نقل قول از خود سنجشه.
این برداشت هم میشه از سنجش کرد که از مناطق دیگه هم با تراز شما پذیرفته شدن‌.
جمله‌ش کژتایی داره-.-

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
TEH
سال فارغ التحصیلی
000
چیزی که من گفتم عینا نقل قول از خود سنجشه.
این برداشت هم میشه از سنجش کرد که از مناطق دیگه هم با تراز شما پذیرفته شدن‌.
جمله‌ش کژتایی داره-.-
مگه سهمیه نهایی رو فقط برا سهمیه دارا نزدن ؟

مِهرنوش

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
‌‌‌‌فرز
شهر
الف
سال فارغ التحصیلی
96
رشته دانشگاه
پزشکی
مگه سهمیه نهایی رو فقط برا سهمیه دارا نزدن ؟
خیر!واسه سهمیه تک تک مناطق هم لحاظ میکنند گویا.
نقل قول از سنجش:
2- رتبه داوطلب: رتبه داوطلب در هريك از كد رشته‌هاي انتخابي در بين كليه متقاضيان كد رشته مربوط، با توجه به نمره كل وي درزير گروه مرتبط در همان كد رشته و در سهميه مربوط محاسبه شده است
جایی می‌بینید زده باشه فقط واسه سهمیه‌دار‌ها این‌کارو کردن؟
تو هر ازمونی همینه‌.حتی تخصص.فکر نمی‌کنم کنکور از این قضیه مستثنی باشه.

naserraya8

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
97
سلام رفقا ،اینم از آمار کنکور 98 شاید هنوز کنجکاو باشید که ببینید کنکور امسال چه خبره !!!!!!!!!!!!

« ثبت نام کنکور سراسری 98 از چهارشنبه ۲۴ بهمن از طریق سایت سازمان سنجش آغاز شد و دوشنبه ۶ اسفند پایان یافت، در مهلت مجدد نیز داوطلبان در روزهای ۱۹ تا ۲۲ اسفند ۹۷ در آزمون ثبت نام کردند .

هم چنین لازم به ذکر است که برای داوطلبان نظام جدید دو رویداد مهم در پیش رو می باشد که شامل : امتحانات نهایی دوازدهم خرداد 98که یک ماه قبل از برگزاری سوالات کنکور 98 می باشد.

توکلی گفت: در مجموع با توجه به آمار ثبت نام کنندگان در فرصت اول و فرصت مجدد ثبت نام، تعداد یک میلیون و ۱۱۸ هزار و ۷۹۳ داوطلب برای کنکور ۹۸ ثبت نام کرده‌اند.

تعداد داوطلبان کنکور 98 به تفکیک رشته های تحصیلی
– تعداد داوطلبان کنکور 98 ریاضی
در گروه علوم ریاضی و فنی تعداد ۱۶۴ هزار و ۲۷۸ داوطلب ثبت نام کرده اند ، که شامل 55 هزار داوطلب زن و 109 هزار داوطلب مرد می باشد

– تعداد داوطلبان کنکور 98 تجربی
در گروه علوم تجربی ۶۳۷ هزار و ۹۴ داوطلب ثبت نام کرده اند. که شامل 400 هزار داوطلب زن و 237 هزار داوطلب مرد می باشد.

– تعداد داوطلبان کنکور 98 انسانی

در گروه علوم انسانی ۲۸۲ هزار و ۱۵۱ داوطلب ثبت نام کرده اند ، که شامل 166 هزار داوطلب زن و 115 هزار داوطلب مرد می باشد

– تعداد داوطلبان کنکور 98 هنر
در گروه هنر ۲۴ هزار و ۷۶۹ داوطلب ثب نام کرده اند.

با توجه به اینکه امکان شرکت تمام داوطلبان گروه‌های آزمایشی در گروه آزمایشی هنر وجود دارد تعداد ۷۸ هزار و ۸۹۶ داوطلب علاقمندی خود را به گروه هنر اعلام کرده اند.(دانلود سوالات کنکور

و در مجموع 103 هزار و 655 داوطلب در کنکور هنر شرکت کرده اند که 73 هزار داوطلب زن و 30 هزار داوطلب مرد می باشد

– تعداد داوطلبان کنکور 98 زبان
در گروه زبان‌های خارجی ۱۰ هزار و ۵۰۱ داوطلب ثبت نام کرده اند.

با توجه به اینکه امکان شرکت تمام داوطلبان گروه‌های آزمایشی در گروه آزمایشی زبان‌های خارجی وجود دارد تعداد ۷۸ هزار و ۸۹۶ داوطلب علاقمندی خود را به گروه هنر و تعداد ۱۵۵ هزار و ۳۲ داوطلب علاقمندی خود را به گروه زبان‌های خارجی اعلام کرده اند.

و در مجموع 165 هزار و 533 داوطلب در کنکور زبان شرکت کرده اند که شامل 106 هزار داوطلب زن و 58 هزار داوطلب مرد می باشد.

منبع : پی سی کنکور

بالا