• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

ایجاد شبکه فرا ملی دانش آموختگان سمپاد ایران

• شروع کننده موضوع

mojtaba rajabi

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بابایی قزوین
شهر
قزوین
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مدیریت اجرایی
سلام
به نظر میرسه که دیگه وقتشه یک اجتماع رسمی بزرگ از دانش آموختگان سمپاد که دیگه عالمگیر هم شده داشته باشیم. شبکه ای که شاید با جرات بشه گفت الان حدود 100000 دانش آموخته داره که خیلیها ایران نیستند. اولین دانش آموخته ها اواسط دهه شصت بودند. یعنی الان که اوایل دهه نود هستیم 25 سال یعنی حدود یک نسل دانش آموخته سمپاد داریم. بسیاری از این افراد مقامات بالای دولتی هستند. بسیاری اساتید برجسته دانشگاه و بسیاری افتخار ایران در کشورهای دیگه. فکر نمی کنم میانگین تحصیلات بچه های سمپاد از کارشناسی پایینتر باشه. اونها در رشته های مختلفی از مهندسی، پزشکی، حقوق، مدیریت گرفته تا علوم جدید تحصیل کرده اند. حالا دیگه وقتشه که یک اتحاد بزرگ از نخبگان برای اولین بار اعلام موجودیت رسمی بکنند. این میتونه از طریق ثبت یک سازمان مردم نهاد یا یک شبکه موضوعی یا هر چیز دیگه باشه که دارای دفاتری در همه استانهای کشور و دفاتری در چهارگوشه جهان باشه. الحمدلله بین ما افرادی هستند که چه از نظر اداری و قانونی و دولتی و چه از نظر مادی و چه از نظر حقوقی و خلاصه از همه نظر این شبکه دانش آموختگان رو ساپورت کنند.
ما خودمون در قزوین چند سالی هست که یک کانون دانش آموختگان داریم که البته همونطور که میدونید به راه انداختن یک شبکه اجتماعی بسیار سخته ولی داریم تلاش خودمونو انجام میدیم. تا حالا هم سه همایش عمومی بزرگ برگزار کردیم.
نظر خودتونو در مورد این ایده بدید. خدا رو چه دیدید شاید این اجتماع بزرگ شکل گرفت و هویت جدیدی به ما بخشید.

baseri

F@|-|!mEh
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 6
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1394
مدال المپیاد
نانو
دانشگاه
علوم پزشکی البرز
پاسخ : ایجاد شبکه فرا ملی دانش آموختگان سمپاد ایران

میتونه خیلی خیلی عالی باشه ... ولی با وضع الان سمپاد که دیگه یه سازمان نیست , میتونه کمکی به حفظش بکنه ؟؟؟

باعث نمیشه نفرت بعضیا به سمپاد بیشتر بشه و بیشتر در پی نابودیش قدم بردارن ؟؟؟ :-??

وگرنه عالیه ! (;

• لایک
امتیازات: tezar

mohammadjb

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
مدال المپیاد
زیست

موفقم
ولی از کجا ساپورت بشه؟ باید یه پشتوانه مالی خوبی داشته باشه.

• شروع کننده موضوع

mojtaba rajabi

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بابایی قزوین
شهر
قزوین
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مدیریت اجرایی

البته در اینکه سمپاد دشمن داره که شکی نیست. ولی چاره چیست؟ منفعل بودن یا ابتکار عمل رو بدست گرفتن؟ ضمنا ساپورت مالی باید از خودمون شروع بشه ولی نه لزوما برای همیشه. همونطور که گفتم سمپادیهای زیادی مناصب بالای دولتی دارند که این باعث میشه امکانات زیادی بشه از دولت گرفت. ولی این امر باید از یک جایی شروع بشه.

Admin2

لنگر انداخته
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1389

به چنین چیزی میگن یک نهاد صنفی. مثل صنف کارگران یا اتحادیه پزشکان و ... در یک دانشگاه عادی شما میخواین انجمن صنفی تشکیل بدین هزار و یک مصیبت دارین. اجازه نمیدن به این آسونیا بهتون. به دلایل فرهنگی و سیاسی و مالی و امنیتی و ... تو ایران امکان تشکیل چنین صنفی وجود نداره برای سمپادی ها ! اگر امکانش بود خیلی زرنگ‌تر ها و قوی‌ترها قبلتر از ما اینکارو کرده بودن. البته تلاش هایی کردند ولی تقریبا بیخیال شدن.

fitmal

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
farzanegan 2
شهر
کرمان (1 ر) - تهران (بقیه)
مدال المپیاد
یه سری مرحله 1 :-" 1 مرحله 2 :-"

خوب اونا بیخیال شدن ما چرا تلاش نکنیم

happiestchemist

ملکه ی شیشه ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
4d
سال فارغ التحصیلی
1390
مدال المپیاد
دارم.
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
داروسازی

بعد هدف از تشکیلش چیه?
قراره چه کاری انجام بده? مثلا اگر قراره اعضا هوای همو داسته باشن که میشه بر خلاف سود کشور

• شروع کننده موضوع

mojtaba rajabi

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بابایی قزوین
شهر
قزوین
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مدیریت اجرایی

البته مشخصه که چنین کار بزرگی سختیهای خودشو داره. اما پاسخ ما چیست؟ پذیرفتن شکست در اقدامی که هنوز شروع نشده؟ این از نخبگان این کشور خیلی بعیده. ضمنا چرا فکر میکنید که این نهاد بر خلاف مصالح کشور عمل میکنه؟ مگه حمایت از نخبه خلاف مصالح کشوره؟ تازه اگر ما از خودمون حمایت نکنیم چه کسی این حمایت رو به عهده میگیره؟ هیچکس. تاکید میکنم این شبکه غیرسیاسی و غیرحزبی و خلاصه غیر از این بحثهاست. ما میخواهیم به این خانواده بزرگ سمپادی که همه با هم در اون مثل خانواده هستیم شکل رسمی بدیم. این خانواده حق داره به فکر فرزندان خودش باشه و هیچکس مزاحم اون نخواهد شد تا جاییکه ما بخواهیم به مسایلی که به ما مربوط نیست دست اندازی کنیم. ما باید طوری عمل کنیم که همه اعم از مردم و دولت با ما همراه بشن نه اینکه ما رو تافته جدابافته به حساب بیارن یا موی دماغ بدونن.
ما خودمون در دانشگاه تهران انجمن فارغ التحصیلان دنشکده فنی داریم که بسیاری از اعضاش الان وزیر و وکیل و مقامات بالای دولتی و غیر دولتی دارن و خیلی خوب هم داره کار میکنه و خدمات رفاهی خوبی برای اعضاش فراهم کرده. فراهم کردن خدمات رفاهی و تفریحی برای اعضا که خلاف مصالح کشور نیست. فکر میکنم با کمی خوشبین بودن به قضیه میشه شروعش کرد. نحوه ارتباط برقرار کردن ما تاثیر زیادی در پیشبرد اهدافمون داره. در این شبکه تخصص حرف اول و آخر را میزند نه حرافی و سیاسی کاری.

• شروع کننده موضوع

mojtaba rajabi

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بابایی قزوین
شهر
قزوین
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مدیریت اجرایی

عرض شد و من هم قبول دارم: دیکته ننوشته غلط ندارد. شما میفرمایید ننوشته نیست. نوشته است و کلی هم غلط داشته. قبول. اما این بدین معناست که دیگه وحی منزل بوده؟ دیگه نباید سعی کرد؟ اساس زندگی بر مبنای عقیده های ماست و مجموعه تلاشهایی که در راه اون عقاید انجام میدیم. غیر از اینه؟ اگر ما که نخبه های این مملکتیم راه صوفی گری در پیش بگیریم و بیخیال پیشرفت خودمون (که باعث پیشرفت کشوره) بشیم دیگه چه انتظاری از بقیه مردم وجود داره؟ اصلا دیگه چه امیدی هست به زندگی؟ بدون امید زندگی با مرگ تفاوتی نداره.
فقط پاسخ این سوال من رو بدید: اگر ما سمپادیها (به عقیده من نخبه ها) به فکر خودمون و حمایت از خودمون نباشیم چه کسی این کار رو به عهده خواهد گرفت؟

بالا