• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

بازگشت از مرگ

• شروع کننده موضوع

Ali Kh

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
تیزهوشان شهید بهشتی
شهر
گرگان
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
دانشگاه گرگان
رشته دانشگاه
زیست شناسی جانوری
بچه ها. ایا تا بحال شنیده اید که می گویند کسی از مرگ برگشته است 8-> بیایید این موضوع را از لحاظ زیستی بحث کنیم.

DarkSiders

کاربر حرفه‌ای
شهر
اهواز
پاسخ : بازگشت از مرگ

بحث همين جا تمومه...
از نظر علم زيست شناسي مرگ يعني رسيدن به اخرين درجه ي لذت كه اين حس رو اعصاب سمپاتيك بوجود مياره...
بازگشت از مرگ هم به نظر من دليل علمي نميتونه داشته باشه،چون اين چيزا زيادي معنوي هستند . . . :D

سیزیف

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فـرزانگان
شهر
مشهد

ازگشت از مرگ هم به نظر من دليل علمي نميتونه داشته باشه،چون اين چيزا زيادي معنوي هستند . . . :D
یعنی چی؟یعنی بعداون رسیدن به درجه یِ بالای ِ لذت چرانمیشه زنده موند؟
از نظر علم زيست شناسي مرگ يعني رسيدن به اخرين درجه ي لذت كه اين حس رو اعصاب سمپاتيك بوجود مياره.
چه جوری این حس وبرای چی بوجودمیاد؟

This is me

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبيرستان فرزانگان٢ :x
شهر
تهرانْ
مدال المپیاد
برنز زیست

به نقل از Eshraf :
بحث همين جا تمومه...
از نظر علم زيست شناسي مرگ يعني رسيدن به اخرين درجه ي لذت كه اين حس رو اعصاب سمپاتيك بوجود مياره...
بازگشت از مرگ هم به نظر من دليل علمي نميتونه داشته باشه،چون اين چيزا زيادي معنوي هستند . . . :D
اصولا اين رو درك نكردم،ميشه بيشتر توضيح بدين؟

DarkSiders

کاربر حرفه‌ای
شهر
اهواز

میدونید دوستان این چیزی رو که من میگم از خودم در نیوردم،معلممون برامون توضیح داد که همچین اتفاقی میفته :D

This is me

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهر
تهرانْ
مدال المپیاد
برنز زیست

به نقل از Eshraf :
میدونید دوستان این چیزی رو که من میگم از خودم در نیوردم،معلممون برامون توضیح داد که همچین اتفاقی میفته :D
خب صحبتهاى معلمتون رو بيشتر توضيح بدين :D!
كى گفت از خودت درآوردى؟! :D

DarkSiders

کاربر حرفه‌ای
شهر
اهواز

به نقل از This is me :
خب صحبتهاى معلمتون رو بيشتر توضيح بدين :D!
كى گفت از خودت درآوردى؟! :D
اخه این صحبت معلممون ماله سال پیش هست...درست یادم نیس...فقط گفتم یه جرقه ای تو ذهن دوستان بخوره... :D

anahita_ashg

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
همدان-رشت

مرگ نقطه اي از زمانه كه آرايش ِسلولي ِمغز ِفرد و در نتيجه اطلاعات ِذخيره شده در مغز از دست بره! از نظر ِعلم ِپزشكي اين مرگ غير قابل ِبازگشته. اما تا زماني كه فرد به اين نقطه نرسيده باشه، حتي اگه ضربان ِقلب نداشته باشه، باز هم امكان ِبازگشتش وجود داره!
با توجه به اين تئوري بازگشت از مرگ غير ممكنه. و اگه كسي برگشت، اصلا نمرده بوده!

...............

کاربر فوق‌فعال

من فقط در این باره شنیدم که بعضی وقتا قلب به قدری ضعیف کار میکنه که حساس ترین دستگاه ها هم نمیتونن ضربان و تشخیص بدن!!(البته در یک شرایط خاص!!)
بعد خیلیا به خاطر همین,بعد از مرگ بعد یه مدت کوتاه به هوش اومدن!!
ولی عمر اکثر این افراد به 2 سالم قد نمیده!!
مگر تعداد محدودی از اونا تا به حال زنده مونده باشن!

This is me

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهر
تهرانْ
مدال المپیاد
برنز زیست

اين صحبتى كه دوستِ دوتا بالايى زد خوب بود!
اصولا به نظرم انسان شرايطى رو مشاهده ميكنه كه هيچگونه علائم حيات درفرد وجود نداره ولى شخص واقعا نمرده،بعد روى بهوش اومدن شخص اسم بازگشت از مرگ ميزارند.
كسى كه مرده ،مرده.سلولاى بدنش كار نميكنند،پروتئين هاش دنيچر شدن..امكان بازگشت نخواهد داشت از نظر زيستى! :-?

سیزیف

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فـرزانگان
شهر
مشهد

به نقل از This is me :
كسى كه مرده ،مرده.سلولاى بدنش كار نميكنند،پروتئين هاش دنيچر شدن..امكان بازگشت نخواهد داشت از نظر زيستى! :-?
دنیچرشدن به چه معناست ؟
چرا امکان بازگشت ازمرگ نداره؟

This is me

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهر
تهرانْ
مدال المپیاد
برنز زیست

به نقل از سیزیف :
دنیچرشدن به چه معناست ؟
چرا امکان بازگشت ازمرگ نداره؟
يعنى ساختار پروتين ها از بين رفته،ديگه كارايى ندارد و باعث مرگ سلول ميشن.
برفرض اگر پمپ هاى+Hاز كار بيوفتن و phتغيير كنه تمام كارايى سلول ميره تو ديوار،مسير هاى سيگنالينگ،موادى كه قراره ترشح شه و...
اين به بافت اسيب جبران ناپذيرى ميزنه،همون مرگ ِ بافت.
كلا سلول ها باسرعتى كه قابل جبران نيست نابود ميشن.

August McJoseph

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
هاش II
شهر
مشهد

همونطور که گفتیم اصولا بازگشت از مرگ به اون معنای مورد نظر نداریم، ممکنه علائم حیاتی به صفر کنه و بعد فرد دوباره برگرده ولی مرگ مطلق نمیشه :-?

به نقل از Eshraf :
دقیقا منظور رو درک نکردم اما من قبلا شنیده بودم که یه مخدر طبیعی که قوی ترین مخدر طبیعیه ی شناخته شدس قبل از مرگ از غده ی صنوبری تو خون آزاد میشه که تسکین بالایی داره.

anahita_ashg

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
همدان-رشت

به نقل از August - 24601 :
دقیقا منظور رو درک نکردم اما من قبلا شنیده بودم که یه مخدر طبیعی که قوی ترین مخدر طبیعیه ی شناخته شدس قبل از مرگ از غده ی صنوبری تو خون آزاد میشه که تسکین بالایی داره.
غده ي صنوبري سروتونين و ملاتونين ترشح ميكنه. با ويژگي هايي كه شما گفتين به نظر ِمن منظورتون سروتونينه! درسته؟
+
چرا بايد قبل از مرگ ترشح بشه؟

August McJoseph

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
هاش II
شهر
مشهد

به نقل از ДNΛH!TΛ :
غده ي صنوبري سروتونين و ملاتونين ترشح ميكنه. با ويژگي هايي كه شما گفتين به نظر ِمن منظورتون سروتونينه! درسته؟
+
چرا بايد قبل از مرگ ترشح بشه؟
مطلبی که میگم تو یه فیلم دیدم که توش از مطالب علمی استفاده شده بود.
دی‌متیل‌تریپتامین که اختصارا بش میگن DMT بود و همونطور که گفتم در مقادیر زیاد قبل از مرگ تو خون میریزه.
دقیقا من هم از همین میزان بیشتر راجبش اطلاعات ندارم.

• شروع کننده موضوع

Ali Kh

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
تیزهوشان شهید بهشتی
شهر
گرگان
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
دانشگاه گرگان
رشته دانشگاه
زیست شناسی جانوری

زمانی که نورون ها از کار می افتند نمی شه با یک شوک اون ها را برگرداند 8->

This is me

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهر
تهرانْ
مدال المپیاد
برنز زیست

به نقل از alimoola :
زمانی که نورون ها از کار می افتند نمی شه با یک شوک اون ها را برگرداند 8->
خب ميدونى به همين سادگى كه نيس :-"
از كار افتادن سلول ها به خاطر محيط نا مناسبه.
محيط سلول خيلى حساسه،يك ثانيه به هم خوردن شرايط ميتونه باعث مرگش بشه و اين اتفاق هم خيلى ميوفته تو بدن،سكته هاى ناقص و ..
توى اعضا هم اتفاق ميوفته ولى خب خيلى حياتى نيستن و جايگزين ميشن سلول ها باتقسيم.
ولى سلول هاى عصبى قابليت تقسيم ندارند.
مثلا پ هاش اسيدى شده پروتئين ها داغون شدن،شوك چيو ميتونه درست كنه ؟؟ :D
اون شوكى كه به اينايى كه قلبشون وايميسه ميدن قضيه اش يه چيز ديگه هست.[درواقع روى سلول هاى مرده اثر نداره،زنده هارو تحريك ميكنه]كه فكر نكنم به موضوع ربط داشته باشه ولى اگه بخوايد ميگم :-" (;

paulhenry

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید سلطانی کرج
شهر
کرج
دانشگاه
علوم پزشکی همدان
رشته دانشگاه
داروسازی

اول از همه سوالی به وجود میاد: هدف از مردن چیه؟
(در محدوده زیست شناسی بحث میشه)
آیا موجودات تمایل به عمر ابدی دارن؟
از دیدگاه انتخاب طبیعی، خیر.
موجودات مختلف میمیرن تا به چرخه طبیعت برگردن؛ تا جا برای تولید مثل و جولان دادن نسل جدید باز باشه و برای تنوع و انتخاب طبیعی.
هدف از مردن همینه؛

سوال دوم: چطور میمیریم؟
از نظر پزشکی مرگ وقتیه که قلب دیگه هیچ پالسی تولید نکنه و بازگشتش غیرممکن باشه.
مرگ مغزی یعنی از دست رفتن غیرقابل برگشت فعالیت مغز.
نکته اینه: مرگ یه روند ساده نیست. هزاران مسیر مختلف در بدن اتفاق میافتن که باعث مرگ میشن؛
جمع شدن سموم مختلف به تدریج در بدن و کم - دچار اختلال شدن فعالیت اندام های داخلی؛
کج شدن و ضعیف شدن اسکلت اصلی بدن؛
پیر شدن و به مرور آسیب دیدن سلول هایی که قابلیت ترمیم اساسی ندارن؛
کم بازده شدن سلول های عصبی (مهم ترین عامل)
و....

سوال سوم: بعد از مرگ چه اتفاقی در بدن می افتد؟
وقتی مرگ صورت میگیره، دیگه خونرسانی به سلول های بدن صورت نمیگیره. در نتیجه دو عامل مهم (اکسیژن و سوخت) برای ادامه زندگی سلول ها فراهم نمیشه؛
دیگه سلول ها نمیتونن انرژی (ATP) استخراج کنن؛
در نتیجه نمیتونن فعالیت های سلولی رو انجام بدن از جمله خنثی کردن سموم، و یک مورد خیلی مهم اینه که لیزوزوم در سلول بعد از مرگ به دلیل همین شرایط کم کم ساختار خودش رو از دست میده و آنزیم هاش در سلول رها میشن. آزاد شدن آنزیم های لیزوزومی برابر با تخریب کل سلول و شاید مقداری از بافته.
اعصاب مغز که مردن، اطلاعات بین اون ها از بین میره و دیگه چیزی از شخصیت (روح) فرد باقی نمیمونه و اطلاعاتش؛
در این شرایط، دمای بدن هم پایین میاد؛ PH سلولی و بافتی تغییر میکنه و باعث دناتوره شدن پروتئین ها و آنزیم ها میشه، باکتری های داخل بدن که به علت عمل سیستم ایمنی کم کار! بودن شروع به فعالیت شدید و تجزیه بدن میزنن، بافت ها تجزیه میشن و از بین میرن؛ مثل خراب کردن کل ساختمان توسط چندین لورد ریز جثه. حالتی که دیگه برگشتی براش وجود نداره؛

سوال چهارم: چگونه میتوان مرده را به زندگی برگرداند؟
جواب: هنوز راهی برای این موضوع پیشنهاد نشده. ولی غیرممکن نیست اگر بدن و سلول های فرد سالم باشن (یعنی مدت خیلی خیلی کمی از مرگ گذشته باشه و تخریب موضعی بافت (مثل قلب متلاشی شده!) برطرف شده باشه. صنعتی هم هست که پیشنهاد میکنه افراد رو پس از مرگ، سریعا به حالت یخزده در بیارن؛ به طوری که کل فعالیت های بدن متوقف بشه و بعدا سر فرصت بشه اون هارو به زندگی برگردوند.
توجه کنین که وقتی فرد میمیره، مغزش فعالیتش رو به صورت برگشت ناپذیر از دست میده؛ یعنی اطلاعات مغز از بین میرن و حتی اگه فعالیت حیاتی اون رو بشه برگردوند، ذهن فرد وجود خارجی نداره. برای همینه که زدن یک گلوله به مغز، مرگ برگشت ناپذیری رو ایجاد میکنه!

سوال آخر: چطور مرگ -ناگهان- در دوران پیری اتفاق می افتد؟
بدون هیچ توضیح بیشتری شمارو به دو خبر زیر ارجاع میدم!
البته، باید با فرآیند تقسیم سلولی -و طبعا توالی تلومری- آشنایی داشته باشید...

http://www.bbc.co.uk/news/uk-scotland-16479649
http://phys.org/news/2012-11-telomere-lengths-life-wild.html

ممنون.

چقدر نوشتم! خسته شدم! آخیش!:D

reza7

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
طباطبایی
شهر
Bonab
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
دانشگاه علوم پزشکی تبریز
رشته دانشگاه
پزشکی

.

Shadow!

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد 1 مشهد
شهر
مشهد

به نقل از paulhenry :
سوال چهارم: چگونه میتوان مرده را به زندگی برگرداند؟
جواب: هنوز راهی برای این موضوع پیشنهاد نشده. ولی غیرممکن نیست اگر بدن و سلول های فرد سالم باشن (یعنی مدت خیلی خیلی کمی از مرگ گذشته باشه و تخریب موضعی بافت (مثل قلب متلاشی شده!) برطرف شده باشه. صنعتی هم هست که پیشنهاد میکنه افراد رو پس از مرگ، سریعا به حالت یخزده در بیارن؛ به طوری که کل فعالیت های بدن متوقف بشه و بعدا سر فرصت بشه اون هارو به زندگی برگردوند.
توجه کنین که وقتی فرد میمیره، مغزش فعالیتش رو به صورت برگشت ناپذیر از دست میده؛ یعنی اطلاعات مغز از بین میرن و حتی اگه فعالیت حیاتی اون رو بشه برگردوند، ذهن فرد وجود خارجی نداره. برای همینه که زدن یک گلوله به مغز، مرگ برگشت ناپذیری رو ایجاد میکنه!
اولندش این صنعت نیست !
درواقع یه شرکت هست که با هزینه بسیار بسیار بالا ( میلیون ها دلار ) افراد مشهور و ثروتمند رو freeze میکنه و بدن اونها رو نگه میداره ! اما هنوز علم به اونجایی نرسیده که این بدن های یخ زده رو بدون آسیب دیدگی به زندگی برگردونه ، درواقع این آدمای ثروتنمد به یه خواب بسیار طولانی فرو میرند و منتظر پیشرفت علم برای برگردوندن خودشون میشن ...

چقدر نوشتم! خسته شدم! آخیش!:D
بعید میدونم نوشته باشی (; :))

بالا