• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

این تاپیکه منه!

• شروع کننده موضوع

happiestchemist

ملکه ی شیشه ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
4d
سال فارغ التحصیلی
1390
مدال المپیاد
دارم.
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
داروسازی
سلام به همه!
این تاپیک رو زدم تا کسایی که دوست دارن با هم مشورت کنیم سوالاتشون یا چیزیی که به ذهنشون میرسه و دوست دارن از من بپرسن رو با هم مطرح کنیم!
در واقع دلیلش هم اینه که من معمولا تو پ خ گاها با بعضی از بچه ها در ارتباط هستم..و خیلی وقتا مشغله های ذهنی هم مشترکه..پس سوالای بچه ها مشترکه!

کلا چیزی اگه خواستین از من بپرسین این جا بپرسین! در ضمن این جوری شاید یه زمینه ای بشه تا منم بیشتر یادم بمونه هر چند وقت یه بار حال و احوالتونو بپرسم! (;

حالا نمیدونم شاید تاپیک خلاف قوانینه! اگه هست که قفلش کنن!
در ضمن تو رو خدا نیایین بگین چه خود شاخ پنداری داری و ز این حرفا..تاپیکو زدم حرف بزنیم..من به شخصه برای n امین بار میگم هیچ ادعایی ندارم..همه هم از من بیشتر بلدن..این جا هم مرجع کامل پاسخ گویی به سوالات نیست..من فقط نظر شخصی مو میگم.

یا علی..

Dr.Behnaz

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان اهواز
شهر
اهواز
مدال المپیاد
شیمی ........
پاسخ : این تاپیکه منه!

تو رو خدا اینقدر اسمتو عوض نکن...هی داشتم دنبال بره ناقلا میگشتم....مشکل1:انگیزم برا المپ کم شده..انگیزه بده لطفن :-\

• شروع کننده موضوع

happiestchemist

ملکه ی شیشه ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
4d
سال فارغ التحصیلی
1390
مدال المپیاد
دارم.
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
داروسازی

اسم که نمیشه! :))
خوب وقتی میدونی راهی که داری میری به نفعته چرا بی انگیزه?
ادم المپیادی اولا که خیلی به نفعش میشه اگه مدال بگیره
اگر مدال هم نگیره یکی از درس های کنکورشو فوله
و هم چنین توانایییه حل مسءلش رفته بالا..بعدا هر وقت از فهمیدن اثری باشه زودتر میگیره

مهم ترین اثرش هم اینه که تودوران دبیرستان که همه دنبال حواشی اند سرگرمه درسه
و بعدش که چشاشو باز میکنه میبینه از دوران اوج احساسات و کارای احمقانش گذشته و در دوره عقل میتونه راهشو انتخاب کنه با ارامش
تو اصلا بهناز رو با یه مدال تصورکن! :-??فقط کلاسشم در نظر بگیری کافیه دختر

سیزیف

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فـرزانگان
شهر
مشهد

هان ؟
عاقا یه مشکل هست اونم چقدرخوندن وچه جوری خوندن بااین درسای مدرسه هستش 8->

• شروع کننده موضوع

happiestchemist

ملکه ی شیشه ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
4d
سال فارغ التحصیلی
1390
مدال المپیاد
دارم.
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
داروسازی

خوب اگه قرار بود انقده مشلات کم باشه که هیچ مشکلی نباشه که همه میشدن در سطح طلای المپیاد
یکم به خودت فشار بیار یکم مدرسه رو بپیچون سرزنگای بی خود المپ بخون.. من زنگ زیستم یا نمیرفتم یا میرفتمو کار خودمو میکردم حتی امتحان ترمام رو هم ناپلءونی رد میکردم
فقط ریاضی فیزیکوتوباغ باش بقیش رو هروقت شروع کنی چیزی رواز دست نمیدی

نام مرکز سمپاد
حلی ۲
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
94
مدال المپیاد
برنز شیمی
دانشگاه
علوم پزشکي تهران
رشته دانشگاه
دندانپزشکی
اینستاگرام

آفرین!

خوشحالم که می بینم شما هم می پیچوندید کلاسارو.اصن المپیادی که نپیچونه المپیادی نیست.! B-)
+
دعا کنید این هندسه من ناپلئونی رد شه!

(به حرفای من گوش ندید نرید سر کلاس بدبخت شیدا!!! درسای سبک و عمومی بپیچونید. نرید حسابان و عربی و فیزیک رو بپیچونیدا!)

سیزیف

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فـرزانگان
شهر
مشهد

اومم الان شما ازچندم وباچی شروع کردی؟
چیا خوندی ؟
روزی چقدبخونیم خوبه ؟
:D

• شروع کننده موضوع

happiestchemist

ملکه ی شیشه ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
4d
سال فارغ التحصیلی
1390
مدال المپیاد
دارم.
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
داروسازی

ببین ساعت که نداره! المپیادی یعنی هر وقت وقت پیدا کردی بخون! تو سرویس! نصفه شب! سر کلاس! موقع صبحگاه مثلا بپیچون..همش بخون!!!! ساعت همین جوری که نمیگن!

یکی مثل من که قبل المپیاد سر جمع 2 ساعت هم نخونده بودم یه دفعه نمیرسه به 9 ساعت در روز! منم بگم 9 ساعت فقط مایوس میشه..به نظرم شروع کنید از هر چند ساعتی که میتونید

مثلا اگر تا حالا درس خون نبودین شروع کنید از 2 ساعت در روز های مدرسه و 4 ساعت در روز های تعطیل ..[nb]میخوام در مورد ساعت درسی بگم..نیایید بگین که خیلی باهوش بودین و ساعت کم میخوندیدن و موفق شدین! بابا فهمیدیم..همه میخوان بگن باهوشن و کم میخوندن..[/nb]
بعد یک هفته همین جوری پیش برید..هفته ی بعد نیم ساعت در روز بیشتر بخونید..و یک هفته روی اون ساعت بمونید..اگر دیدین حالتون بد نمیشه هفته بعد نیم ساعت اضافه کنین! اگر فکر کردین ساعت برای شما زیاده ساعت رو ضافه نکنید و یک هفته ی دیگه همون ساعت رو انجام بدین

مثلا قرار بوده شما این هفته روزی 7 ساعت در روز تعطیل بخونید..وقتی میکنیدش 7.5 میبینید نمیکشید! پس نتیجه میگیرید همون 7 ساعت رو یه هفته دیگه ادامه بدین بعدش دوباره تلاش کنید بیشترش کنید..
از یه حدی بیشتر هم که نمیشه کردش و بستگی به فرد داره
اگر 8.5 ساعت من میشد 9 من به زور خودمو نگه میداشتم
ولی اگر میشد 9.5 خیلی فرداش خسته بودم و حتی اگر فرداش هم به زور مقاومت میکردم روزهای بعد تر واقعا کشش نداشتم! پس ته توان من 8.5-9 ساعت بود..
دلیلی هم نداره بیشتر از این ساعت ها بخواین بخونید..کارتون با همین ها هم راه میوفته!

همین جوری که ادامه بدین بعد 2 -3ماه میرسید به روزی 5 ساعت در روز های مدرسه و 8.5-9 ساعت در روز های تعطیل که ایده عاله! حالا اگه توانتون بیشتر بود که ایول دمتون گرم! اگر هم نه که میتونم قول بدم با همین ساعت هم میتونید طلا بشید!(البته به زمان شروع هم بستگی داره)

ضمنا
رهرو آن نیست که گه تند و گهی خسته رود
رهرو آن است که آهسته و پیوسته رود

مهم نیست یه بار یه روز 14 ساعت بخونید! مهم میانگین و کل جمع ساعاته!
بعضیا یه دفعه تصمیم میگیرن و روزی 13 ساعت میخونن..و تو دو هفته خودشونو خالی میکنن..به نظرم هم چنان اهسته و پیوسته مناسب ترین حالته
من حتی موقع امتحانای خردادم هم المپیادو میخوندم مثل قبلش..شاید ساعت درسیم نسبت به بقیه طی سال تحصیلی و تابستون کم بود ولی پیوسته بود..خیلی وقتا توی همین اردیبهشت و خرداد و بهمن و دی که موقع امتحاناست و من المپیادو تعطیل نمیکردم خیلی جلو می افتادم[nb]الان کاملا مشخص شد که جو خفن و ساعت خفن رو فهمیدین! خودتونو با این ساعتا مقایسه کنید! رنجش دستتون اومد دیگه! پس 3 ساعت در روز رو دیگه معقول نمیدونید..[/nb]

من از اول تابستونی که میخواستیم بریم دوم خوندم..با مورتیمر و چگونه و مبتکران هم شروع کردم..

نام مرکز سمپاد
حلی ۲
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
94
مدال المپیاد
برنز شیمی
دانشگاه
علوم پزشکي تهران
رشته دانشگاه
دندانپزشکی
اینستاگرام

تخصصی خوندید قبل دوره ؟ از کی ؟ چی؟ (برای هر مبحث مبسوط توضیح داده شود :D)
&
یه سوال جالب! نقره چند شدید؟(یکی نیست بگه به تو چه بچه ! (اگه خواستید خودتون می تونید اینو بگید))
&
به نظرتون چرا طلا نشدید؟(همون چیزی که تو پرانتز بالا نوشتم)!

iranikia

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهیدبهشتی
شهر
سنندج
مدال المپیاد
برنز شیمی

سلام میگم شما کسی رو میشناسید که قبل از دوره تخصصی نخونده باشه و طلا شده باشه؟؟ ( محظ اطلاع پرسیدم! )

سیزیف

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فـرزانگان
شهر
مشهد

من متحول شدم میخوام المپ شیمی بخونم ،شما جایِ من بودی دوم بودی تا الانم هیچی نخونده بودی مثلا چیکارمیکردی؟ :D
مثلا هفته اول باهمون 2 ساعت روزمدرسه ،5 ساعت روزتعطیل چه کتابی ُ چقدرمیخوندی؟
کلِ کتابایی که خوندی چیا بوده بعد باهمین روند هفتگی توضیحش میدی؟ :D
مرســی ! x:
چه جوری بخونم [شیوه ی مطالعه]

• شروع کننده موضوع

happiestchemist

ملکه ی شیشه ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
4d
سال فارغ التحصیلی
1390
مدال المپیاد
دارم.
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
داروسازی

به نقل از عــــرفــــانـــــــ :
تخصصی خوندید قبل دوره ؟ از کی ؟ چی؟ (برای هر مبحث مبسوط توضیح داده شود :D)
&
یه سوال جالب! نقره چند شدید؟(یکی نیست بگه به تو چه بچه ! (اگه خواستید خودتون می تونید اینو بگید))
&
بله خوندم! اولا که من یه موضوعی رو روشن کنم!
صرفا هرکاری که هر مدال داری کرده درست درست! مثلا اگر من فلان موقع فلان چیز رو خوندم به دلیل این بوده که برنامه مدرسه و معلم هام این بوده..و در بعضی موارد خودم توصیه ی دیگری رو به شاگردام دارم..
این سوالو بعدا جواب میدم کامل ولی الان وقت ندارم..جواب ندادم یاداوری کن..

نقره چند؟ خوب اگر ترنتیب مدال ها مشخص بود مطمئنا روی نت میذاشتنش! دوره یما این جوری بود که نمره هر درس هرکسی رو فقط به خودش میگفتن! بجز آزمایشگاه که نمره رفت روی برد...بعد چون چند تا درس بود و امتحانا در دو نوبت میان ترم و ترم با ضریب ها متفاوت برگذار شده بود و البته محافظه کاریه بچه ها..آمار درستی از نمره ها خود بچه ها نداشتن.. صرفا میشد نمره ها تو با بقلیات مقایسه کنی.

چرا طلا نشدم هم دوباره یاد اوری کن
به نقل از iranikia :
سلام میگم شما کسی رو میشناسید که قبل از دوره تخصصی نخونده باشه و طلا شده باشه؟؟ ( محظ اطلاع پرسیدم! )
نه من نشنیدم
به نقل از Au1 :
نقره یک شدن فک کنم...با اختلاف خیلی کم!
تکذیب میکنم!
آقا مگه صندلی داغه؟ :D

به نقل از سیزیف :
من متحول شدم میخوام المپ شیمی بخونم ،شما جایِ من بودی دوم بودی تا الانم هیچی نخونده بودی مثلا چیکارمیکردی؟ :D
مرســی ! x:
جدا وقت ندارم این ÷ستمو حتما ویریش میکنم جوابتونو میذارم..فقط خواستم اون موردو تکذیب کنم و بگم که پستهاتونو خوندم سر وقت دونه دونه جواب میدم

به نظرم از مورتیمر و چگونه شروع کن..مورتیمر از فصل 6 بخون همرهش از مبتکران 2 تست های مربوطشو بزن

• شروع کننده موضوع

happiestchemist

ملکه ی شیشه ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
4d
سال فارغ التحصیلی
1390
مدال المپیاد
دارم.
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
داروسازی

به نقل از عــــرفــــانـــــــ :
&
هرکسی یه برداشتی از عدم موفقیتش داره.
به نظرم چون قبل دوره صلا هیچ نمونه سوالی که بهم نشون بده تیپ سوالا چه جوری هست تا درس خوندنمو باهاش تنظیم کنم ندیده بودم این اتفاق افتاد..وگرنه الان که سوالای اون موقع رو میبینم واقعا خندم میگیره که نتونستم نمرشو بگیرم

Dr.Behnaz

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان اهواز
شهر
اهواز
مدال المپیاد
شیمی ........

به نقل از Vancomycin :
اسم که نمیشه! :))
خوب وقتی میدونی راهی که داری میری به نفعته چرا بی انگیزه?
ادم المپیادی اولا که خیلی به نفعش میشه اگه مدال بگیره
اگر مدال هم نگیره یکی از درس های کنکورشو فوله
و هم چنین توانایییه حل مسءلش رفته بالا..بعدا هر وقت از فهمیدن اثری باشه زودتر میگیره

مهم ترین اثرش هم اینه که تودوران دبیرستان که همه دنبال حواشی اند سرگرمه درسه
و بعدش که چشاشو باز میکنه میبینه از دوران اوج احساسات و کارای احمقانش گذشته و در دوره عقل میتونه راهشو انتخاب کنه با ارامش
تو اصلا بهناز رو با یه مدال تصورکن! :-??فقط کلاسشم در نظر بگیری کافیه دختر
میدونی..هر کسی میدونه المپیادی بودن و به خصوص مدال داشتن یه افتخار...آدم اولش شروع میکنه با همه سختی هاشم میسازه بعد وسطای راه وقتی دوستاشو میبینه که دارن واسه کنکور و درس و.. ..چه کارا که نمیکنن،به کار خودش شک میکنه هرچند هم به رشته ی المپیادیش علاقه داشته باشه ....شما فک کن من تا حالا هیچی نخوندم و یه دانش آموزی هستم که میخوام ازتابستون دوم به سوم تازه شروع کنم ...حالا چی کار باید بکنم..؟

• شروع کننده موضوع

happiestchemist

ملکه ی شیشه ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
4d
سال فارغ التحصیلی
1390
مدال المپیاد
دارم.
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
داروسازی

به نقل از سیزیف :
مرســی ! x:
به نظرم من وقتت رو نصف کن
نصف ساختار اتم از فصل 6 به بعد مورتیمر +کتاب مبتکران2 شیمی
نصف استو کیومتری کتاب چگونه مسائل شیمی را حل کنیم

خیلی سوال کلی میپرسی!!! کل کتاب هایی که خوندم همونایی بود که موقع ما تو بازار و کتابخونه مدرسه مون بود..یه سرچ کن منابع المپیاد..
بعد برای شروع کار یکی دو ماه همین بالاییه کافیه

خوندنش هم جور خاصی نیست..متن کتابو میخونی بعد از شتست میزنی..برای چگونه هم یه سوال حل کرده خودش داره اونو میخونی یاد میگیری سوال بعدیو حل میکنی

• شروع کننده موضوع

happiestchemist

ملکه ی شیشه ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
4d
سال فارغ التحصیلی
1390
مدال المپیاد
دارم.
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
داروسازی

به نقل از Dr.Behnaz :
میدونی..هر کسی میدونه المپیادی بودن و به خصوص مدال داشتن یه افتخار...آدم اولش شروع میکنه با همه سختی هاشم میسازه بعد وسطای راه وقتی دوستاشو میبینه که دارن واسه کنکور و درس و.. ..چه کارا که نمیکنن،به کار خودش شک میکنه هرچند هم به رشته ی المپیادیش علاقه داشته باشه ....شما فک کن من تا حالا هیچی نخوندم و یه دانش آموزی هستم که میخوام ازتابستون دوم به سوم تازه شروع کنم ...حالا چی کار باید بکنم..؟
شما باید به المپیادی هایی که میشناسی فکر کنی که چی کار کردن و میکنن و به کنکوری ها فکر نکن!
ببین مثلا با چند نفر آشنا شو که المپیاد خونده باشن ..بنز نقره طلا باشن..بیا تو جو المپیاد!
شما اول به مورتیمر و چگونه مسائل رجوع کن تموم که شد مسائل برگزیده +اصول مبانی + کتابهای مرجله 2
و از شهریور ماه هم شیمی آلی تخصصی و شیمی تجزیه بخون + شمیمی عمومی تخصصی و معدنی..

الهام1375

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فـرزانگان
شهر
بیرجند
مدال المپیاد
شیمی میخوندم.
دانشگاه
دانشگاه علوم پزشکی تهران
رشته دانشگاه
پزشکی

به به بالاخره یافتیمتان!
شیمی آلی موریسون خوبه؟ آخه من یه مدت شروع کردم بعد در بین برنامه ام عوض شد مطلبهای دیگه ای رو خوندم ، وقتی خواستم دوباره شروع کنم شیمی آلی رو دیدم بخش اعظمش یادم رفته، بعد کلا دپرس شدم یه مدت دیگه آلی نخوندم .معلم شیمی مون هم میگه سرمایه گذاری روی آلی از اول بی فایده است. حالا نمیدونم .چی کار کنم؟از کی آلی خوندن رو شروع کنم؟

• شروع کننده موضوع

happiestchemist

ملکه ی شیشه ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
4d
سال فارغ التحصیلی
1390
مدال المپیاد
دارم.
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
داروسازی

به نقل از inspiré :
به به بالاخره یافتیمتان!
شیمی آلی موریسون خوبه؟ آخه من یه مدت شروع کردم بعد در بین برنامه ام عوض شد مطلبهای دیگه ای رو خوندم ، وقتی خواستم دوباره شروع کنم شیمی آلی رو دیدم بخش اعظمش یادم رفته، بعد کلا دپرس شدم یه مدت دیگه آلی نخوندم .معلم شیمی مون هم میگه سرمایه گذاری روی آلی از اول بی فایده است. حالا نمیدونم .چی کار کنم؟از کی آلی خوندن رو شروع کنم؟
سلام!
موریسون خوبه از این جهت که قضیه الکترون ها رو کاملا توضیح میده ولی یکم مثال زیاد میزنه ولی جمع بندی خوبی نمیکنه..
ولی اگه کسی موریسون نخونه و یه کتاب جمع جور تر بخونه کلیات رو یاد میگیه ولی همیشه گیج میزنه سر این که الان این چرا کربوکاتیون شد..این جفت ها کجا رفتن؟ و یا اصلا چرا میتونن جفت ها جابه جا بشن..

من ولهارد رو همراه موریسون پیشنهاد میکنم..به نظرم اگر کسی بیاد نکته هاشو بگه خیلی در وقتت صرفه جویی میشه تا وقتی که خودت کتاب بگیری دستت
چون وقتی خودت میخونی خیلی روی جزییات غیر مهم وقت میذای و اکثرا بچه میشینن با حالت حفظ کردن میخونن..
و این یعنی وقت گذاشتی و هیچ چیز به درد بخوری هم حالیت نیست!

الهام1375

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فـرزانگان
شهر
بیرجند
مدال المپیاد
شیمی میخوندم.
دانشگاه
دانشگاه علوم پزشکی تهران
رشته دانشگاه
پزشکی

اینکه کسی نکته ها رو بگه یا اصلا برای من آلی درس بده فعلا مقدور نیست چون حداقلش اینه که توی بیرجند کسی خیلی به المپیاد توجه نمیکنه با این که همین پارسال نقره شیمی آورده بودن و ایشون خودشون امسال کنکور دارن. و تنها راه برای من اینه که خودم بخونم ، و فقط مشکل با همین جمع بندی هست.
یک سوال دیگر: به ترتیب بخونم یا همه رو همزمان ، یعنی مثلا موریسون وقتی تموم شد شیمی فیزیک و بقیه رو بخونم یا از همون اول همه رو همزمان بخونم؟ الان اطلاعات من در حد کتابهای مرحله یک و کمی دو(!) است .

uranuscelona

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرز2
شهر
شیراز
سال فارغ التحصیلی
94
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک-طراحی کاربردی

به نظرتون من برای سال دیگه بخونم؟ :-s
یه برنامه خوب هم اگه می شه پیشنهاد کنید بهم :)

بالا