• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

خلبانی بانوان،درست یا غلط؟

با کدام نوع خلبانی برای بانوان موافق هستین؟

• رای‌دهندگان
    103

h.f

جــــــــــــلاد لـــــاغر :>
نام مرکز سمپاد
F1 TEH
شهر
چه فرقی میکنه کجای دنیام
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
شهید بهشتی
پاسخ : خلبانی بانوان،درست یا غلط؟

فک کنم این تبعیض برای خلبانی هواپیمای مسافربری خانوم ها در خیلی از کشور ها باشه چون ب هرحال خانوم نسبت به آغایون از قدرت بدنی کمتری برخوردار اند ...خب اینم شاید به همین خاطر باشه ولی خب شما اگه به خلبانی خیلیی علاقه داری میتونی با هواپیمای غیر مسافربری این کار رو انجام بدی :) و مطمئنا با زیاد شدن افراد این عرصه برای خانوم ها هم بازتر میشه :-?

hacker

کاربر فعال
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
CS

به نقل از جـــــــــــلاد لــاغر :
فک کنم این تبعیض برای خلبانی هواپیمای مسافربری خانوم ها در خیلی از کشور ها باشه چون ب هرحال خانوم نسبت به آغایون از قدرت بدنی کمتری برخوردار اند ...خب اینم شاید به همین خاطر باشه ولی خب شما اگه به خلبانی خیلیی علاقه داری میتونی با هواپیمای غیر مسافربری این کار رو انجام بدی و مطمئنا با زیاد شدن افراد این عرصه برای خانوم ها هم بازتر میشه

ولی بعد از اینکه کسی تونست خلبان مسافربری بشه ینی قد و هیکلش به کارش میخورده ینی دیگه نباید کاری داشته باشن مرده یا زن .
بعد هم اینکه قدرت بدنی بیشتر تو خلبانی جت نمو میکنه نه مسافربری و تو تستهای پزشکی مسافربری زیاد به زور گیر نمیدن در صورتی که تو خلبانی جت مردهایی که خیلی لاغر هستند هم رد میشن !
این ویدئو کامل تست معاینات پزشکی خلبانی جت رو توضیح داده ! [ در کل خارج از موضوع چیز جالبیه ببینید ] .

niloufar joon

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان یکــــ
شهر
تهران

به نقل از @Emm :
اگه پست نیلوفر خانومو بخونید کاملا با حرف شما در تناقضه!! :)شما میگید خلبانی مسافربری که ممکنو عادیه در حالی که نیلو جان میفرمایند"هیچ شرکتی درخواست خانم نره ای رو برای مسافریری قبول نکرده"....تکلیف چیه؟؟ :-??
تازه این بنده خدا یکی از بزرگترین آرزوهاشه ولی به خاطر تفکر غلط در مورد ناتوان بودن خانم ها، خانم نره ای فقط داره آموزش میده اونم با هواپیمای سبک اونم تو شرکت آتا

mahdad

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید ستاری(یا بقولی "شهید هوابرد")

به نقل از @Emm :
اگه پست نیلوفر خانومو بخونید کاملا با حرف شما در تناقضه!! :)شما میگید خلبانی مسافربری که ممکنو عادیه در حالی که نیلو جان میفرمایند"هیچ شرکتی درخواست خانم نره ای رو برای مسافریری قبول نکرده"....تکلیف چیه؟؟ :-??
من مکانی نام بردم؟تازه من گفتم عادیه میشه خلبان مسافربری شد ولی باید توانایی پیدا کردن شغل (پارتی)رو هم داشته باشین.من میگم فشاری به این نوع خلبان وارد نمیشه.

• شروع کننده موضوع

shatoonak

Tulip
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
ن.ج.ب.ا.د
سال فارغ التحصیلی
94

به نقل از mahdad :
من مکانی نام بردم؟تازه من گفتم عادیه میشه خلبان مسافربری شد ولی باید توانایی پیدا کردن شغل (پارتی)رو هم داشته باشین.من میگم فشاری به این نوع خلبان وارد نمیشه.
به قیافه من میخوره پارتی داشته باشم؟؟نه جان من؟؟ :D :|کسی که پارتی نداره اصلن برای مسافربری قبولش نمیکنند...که تازه فشارم روش باشه!!

• شروع کننده موضوع

shatoonak

Tulip
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
ن.ج.ب.ا.د
سال فارغ التحصیلی
94

خب دوباره برگشتم :D....اما مثله اینکه اینجا خبری نیس!! :-wنمیدونم چرا این انجمن و علی الخصوص این تاپیک طرفداراشو از دست داده ولی امیدوارم دوباره زنده بشه با فعالیت بچه ها (;

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شهر خشن
سال فارغ التحصیلی
98
مدال المپیاد
زیستی ناکام
رشته دانشگاه
پزشکی

ای کاش تو چنین بحثایی اولش بگید که چرا منع کردن؟ للشون چی بوده؟

fitmal

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
farzanegan 2
شهر
کرمان (1 ر) - تهران (بقیه)
مدال المپیاد
یه سری مرحله 1 :-" 1 مرحله 2 :-"

به نقل از samaneht :
به نظرم در حق زنا از هر جهت ظلم شده.چرا از بیشتر کارا محرومیم؟؟؟ :-?
به امید روزی که نسل های دیه این محرومیت رو از بین ببرن P:>
البته باید سعی کنیم خودمون از بین ببریم نه این ک منتظر نسل های دیگه باشیم یا این ک از مسئولین مرد توقعی داشته باشیم (; :-"

• شروع کننده موضوع

shatoonak

Tulip
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
ن.ج.ب.ا.د
سال فارغ التحصیلی
94

همون طور که قبلا گفته شد یه سری از این محرومیت ها به خاطر شرایط فیزیکی بدنی زن ها هست ولی با محرومیت بیش از حدی که در ایران وجود داره کاملا مخالفم!!!

مهدی

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه‌حلی
شهر
تهران
مدال المپیاد
کامپیوتر
دانشگاه
دانشگاه تهران. :دی
رشته دانشگاه
آمار. :دی

خوب در مورد خود موضوع تاپیک معلومه که کار اشتباهی نیست و جایی هم من تو قرآن ندیدم که منع کنه.
پس مجاز هستش.
.
در مورد این کار هم از لحاظ فیزیکی معمولا (دقت کنید میگم معمولا) خانم ها ضعیف هستن.
اما اشخاصی هستند که توانایی این کارو دارن.
خو همه ما خوشحال میشیم که این اشخاص بیان و به خواستشون برسن و بیان به ملت خدمت کنن.
.
متاسفانه تو ایران نمیشه کاری کرد.
ولی اگه دکتر روحانی بخوان شاید بشه.
چون همه کارا با کلید تدبیر حل میشه. :)

zahra-E

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ناحیه2
شهر
کرمان
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
علوم پزشکی کرمان
رشته دانشگاه
داروسازی
تلگرام

فک نکنم جایی منع شده باشه ولی به خاطرجامعه است که خیلی جای تعجب داره حتی اگربفهمن خانم خلبانه حدالامکان سوارنمیشن

arvin.a

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی 7
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
خواجه نصیر
رشته دانشگاه
عمران

به نقل از ...8ooooo :
فک نکنم جایی منع شده باشه ولی به خاطرجامعه است که خیلی جای تعجب داره حتی اگربفهمن خانم خلبانه حدالامکان سوارنمیشن

من راننده هم زن باشه سوار نمیشم باو احساسی عمل میکنن یهو صاف میریم تو کوه :D

fitmal

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
farzanegan 2
شهر
کرمان (1 ر) - تهران (بقیه)
مدال المپیاد
یه سری مرحله 1 :-" 1 مرحله 2 :-"

به نقل از arvin.a :
من راننده هم زن باشه سوار نمیشم باو احساسی عمل میکنن یهو صاف میریم تو کوه :D
شاید درصد راننده های خوب خانوم کمتر باشه اما راننده های خیلی خوبشم خیلیه ک خیلی از مردا بهترن (;

• شروع کننده موضوع

shatoonak

Tulip
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
ن.ج.ب.ا.د
سال فارغ التحصیلی
94

به نقل از ...8ooooo :
بله شما درست میگین جایی منع نشده!ولی به توجه به موقعیت فعلی جامعه و حرفای نیلوفر خانم در مورد رد درخواست خانم نره ای توسط شرکت های هواپیمایی امکانش نیس!

Bittern

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
farzanegan 4D
شهر
تهــــ ران
مدال المپیاد
ریاضی کار بودیم، مدال نیاوردیم ولی حال کردیم.

واقعا با دیدن عنوان این تاپیک توی آخرین مطالب ارسالی فقط این به ذهنم اومد که چرا ایران باید طوری باشه که ما بخوایم همچین تاپیکی توی این انجمن داشته باشیم!
درست یا غلط؟! مسئله این نیست واقعا به نظر من! :|
مسئله اینه که چرا همه به خودشون اجازه می دن در مورد این که یه خانم کاری رو انجام بده یا نه نظر بدن! یا حتی این که نظر سنجی بشه!
و این نظر دادن و نظر سنجی فقط در مورد خانم ها باشه!
دلیل نمیشه یه انسان رو صرفا به دلیل خانم بودن از کاری مثل خلبانی منع کنیم!
متاسفم!واقعن! برای خودم و این وضع :|

mahdad

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید ستاری(یا بقولی "شهید هوابرد")

به نقل از Bittern :
واقعا با دیدن عنوان این تاپیک توی آخرین مطالب ارسالی فقط این به ذهنم اومد که چرا ایران باید طوری باشه که ما بخوایم همچین تاپیکی توی این انجمن داشته باشیم!
درست یا غلط؟! مسئله این نیست واقعا به نظر من! :|
مسئله اینه که چرا همه به خودشون اجازه می دن در مورد این که یه خانم کاری رو انجام بده یا نه نظر بدن! یا حتی این که نظر سنجی بشه!
و این نظر دادن و نظر سنجی فقط در مورد خانم ها باشه!
دلیل نمیشه یه انسان رو صرفا به دلیل خانم بودن از کاری مثل خلبانی منع کنیم!
متاسفم!واقعن! برای خودم و این وضع :|
حرفتون درست ولی اینجا نجمن هوا و فضاست باید مطالبتون حداقل کمی بار اطلاعاتی یا علمی داشته بشه.(روی صحبتم با همه کسانی است که چنین پست هایی نمیزنن.)
در ضمن اصلا قضاوت در مورد مهارت خانم ها در مورد خلبانی ورانندگی درست نیست.
فقط یه چیزی رکورد درگ 400متر دست یک خانم امریکایی بود که 400متر رو تونسته بود در کمتر از4.3ثانیه از حالت سکون طی کنه با تحمل فشار حدودی4g.(اینو گفتم که همون قضیه ی "تو خود حدیث مفصل بخوان..." بشه.)
در ضمن فقط نظرات ما در مورد خلبانی خانم ها نیست.شما انجمن رو نگاه کنید ،متوجه میشین.
در ضمن چون الان شرایط جوریه که باب میل ما و بعضی ها نیست،ما داریم این وضع رو نقــــد می کنیم وگرنه اگر درست بود که بحثی نداشت.

• شروع کننده موضوع

shatoonak

Tulip
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
ن.ج.ب.ا.د
سال فارغ التحصیلی
94

به نقل از mahdad :
حرفتون درست ولی اینجا نجمن هوا و فضاست باید مطالبتون حداقل کمی بار اطلاعاتی یا علمی داشته بشه.(روی صحبتم با همه کسانی است که چنین پست هایی نمیزنن.)
در ضمن اصلا قضاوت در مورد مهارت خانم ها در مورد خلبانی ورانندگی درست نیست.
فقط یه چیزی رکورد درگ 400متر دست یک خانم امریکایی بود که 400متر رو تونسته بود در کمتر از4.3ثانیه از حالت سکون طی کنه با تحمل فشار حدودی4g.(اینو گفتم که همون قضیه ی "تو خود حدیث مفصل بخوان..." بشه.)
در ضمن فقط نظرات ما در مورد خلبانی خانم ها نیست.شما انجمن رو نگاه کنید ،متوجه میشین.
در ضمن چون الان شرایط جوریه که باب میل ما و بعضی ها نیست،ما داریم این وضع رو نقــــد می کنیم وگرنه اگر درست بود که بحثی نداشت.
با حرف آقا مهداد موافقم!
دادن پستی با محتوای "نه اصلا درست نیس!یا چه وضعشه؟ یا در حق زن ها......"خیلی جالب نیس! ;;)
اگه صفحه اولو نگا کنید این موضوع روند علمی و جالبتری داشت!پستای 11phantom,MTB,نیلوفر خانم و خود آقا مهداد رو نگاه کنید تا منظورم رو بفهمید :-"ممنون میشم

• شروع کننده موضوع

shatoonak

Tulip
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
ن.ج.ب.ا.د
سال فارغ التحصیلی
94

تو نظر سنجی شرکت کنین :Dبعدشم دلیل انتخابتونو بگین تا در موردش بحث کنیم!

• لایک
امتیازات: w33

w33

شبگرد
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1395
رشته دانشگاه
مهندسی شیمی

به نقل از Believe :
تو نظر سنجی شرکت کنین :Dبعدشم دلیل انتخابتونو بگین تا در موردش بحث کنیم!
خب اگه یکی کلا مخالف بود چی؟ :-"
این که هر کی بیشتر از 2 تا نمیتونه انتخاب کنه هم درست نیس به نظرم :D
خب یکی که با خلبانی هواپیمای جنگی و مسافربری موافقه دیگه با شخصی اش هم موافق هست فک کنم!

• شروع کننده موضوع

shatoonak

Tulip
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
ن.ج.ب.ا.د
سال فارغ التحصیلی
94

به نقل از مُنتَظَر؟:-< :
خب اگه یکی کلا مخالف بود چی؟ :-"
این که هر کی بیشتر از 2 تا نمیتونه انتخاب کنه هم درست نیس به نظرم :D
خب یکی که با خلبانی هواپیمای جنگی و مسافربری موافقه دیگه با شخصی اش هم موافق هست فک کنم!
هر کی مخالفه همینجا اعلام کنه!
+اصن 5تا حق انتخاب میذارم الان :-"
حالا شما موافقی یا مخالف؟دلیلشم بگو!

بالا