• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

آلرژی (حساسیت)

قاصدک

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بیهق
پاسخ : آلرژی (حساسیت)

من حساسیت فصلی دارم ، 6 ماه ابتدایی ِ سال . گرفتگی بینی ، آبریزش بینی ، عطسه های مکرر ، آب اومدن از چشم ، خارش چشم و ...
با قرصایی مثل ستریزین و لوراتادین و اسپری های بینی علائمم قطع میشه ، اما سوالم اینه که این داروها چه عوارضی دارن در بلندمدت ؟ آیا داروهای ضدحساسیت سیستم ایمنی بدنُ تضعیف می کنن ؟ و اینکه ، من 6 ماه سال شبی 3تا قرص و روزی دو پاف اسپری مصرف کنم در طولانی مدت اثرات بد جانبی نداره ؟ اگرم مصرف نکنم خیــلی مشکل پیدا می کنم تو این 6 ماه ، حتی برای خوابیدن .

sadlove

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شـیراز
سال فارغ التحصیلی
93

کسی هست بعضی صبح ها بیفته رو ابریزش بینی خیلی خیلی خیلی شدید و تا 2 3 ظهر خوب شه (حتی گاهی 12 1 ) ؟

اگه هست راه درمانش چی بوده براش
من دو ساله اینجور میشم اما هر دارو مصرف کردم تاثیری نداشته .

Your feline

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگـان
شهر
شهرستان
سال فارغ التحصیلی
105

به نقل از قـاصـدکـــ :
من حساسیت فصلی دارم ، 6 ماه ابتدایی ِ سال . گرفتگی بینی ، آبریزش بینی ، عطسه های مکرر ، آب اومدن از چشم ، خارش چشم و ...
با قرصایی مثل ستریزین و لوراتادین و اسپری های بینی علائمم قطع میشه ، اما سوالم اینه که این داروها چه عوارضی دارن در بلندمدت ؟ آیا داروهای ضدحساسیت سیستم ایمنی بدنُ تضعیف می کنن ؟ و اینکه ، من 6 ماه سال شبی 3تا قرص و روزی دو پاف اسپری مصرف کنم در طولانی مدت اثرات بد جانبی نداره ؟ اگرم مصرف نکنم خیــلی مشکل پیدا می کنم تو این 6 ماه ، حتی برای خوابیدن .

عوارض که خب زیاده ! از مشکلات گوارشی ـ اسهال و استفراغ ـ بگیر تا زنش غیر طبیعی قلب و حتی خود خارش . البته اگه دقت کنی اصولاً دوزِ داروهایی که میدن خیلی کمه واسه جلوگیری از این عوارض . مثلاً پوماد من 0.1 درصد هست !

به نقل از sadlove :
کسی هست بعضی صبح ها بیفته رو ابریزش بینی خیلی خیلی خیلی شدید و تا 2 3 ظهر خوب شه (حتی گاهی 12 1 ) ؟

آنتی هیستامین یعنی اثر نکرده برات؟

پ.ن :ها راستی من فلفل تند می خورم آبریزش بینی می گیرم . اینم یک واکنش آلرژیک دیگه . خود به خود هم قطع می شه بعد یه مدت . تشدید هم می شه با مرور زمان . اوایل واکنش خاصی نشون نمی داد بدنم .

sadlove

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شـیراز
سال فارغ التحصیلی
93

آنتی هیستامین یعنی اثر نکرده برات؟

خیر

دکترم رفتم دو بار کلی اسپری بهم داد هیچ کدوم تاثیر نداشت .

واقعن اذیت کنندست .

Fereshteh S

کاربر فعال

یکی از عوارض جانبی شربت سالبوتامون لرزش دسته

نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان ۱
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
علوم اجتماعی (انسان‌شناسی)
تلگرام
اینستاگرام

به نقل از sadlove :

آلرژی ت تو فصل‌های مختلف تغییری نمی‌کنه؟ جز آبریزش بینی مشکل دیگه‌ای نداری؟ مثلاً عطسه‌های متوالی و اینا؟

sadlove

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شـیراز
سال فارغ التحصیلی
93

به نقل از ریـحـانـه :
آلرژی ت تو فصل‌های مختلف تغییری نمی‌کنه؟ جز آبریزش بینی مشکل دیگه‌ای نداری؟ مثلاً عطسه‌های متوالی و اینا؟

نع . چهار فصله :د
نه ندارم . عطسه هم ندارم .

نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان ۱
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
تلگرام
اینستاگرام

به نقل از sadlove :
نع . چهار فصله :د
نه ندارم . عطسه هم ندارم .

کلاً به هیچ چیز دیگه‌ای هم حساسیت نداری؟
اگه اذیتت می‌کنه و راه‌های مختلف جواب نداده، مراجعه به اینجا رو توصیه می‌کنم. چون مسئله ت خیلی شدید و حاد نیست فکر کنم خیلی زود نتیجه بگیری. :‌)

sadlove

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شـیراز
سال فارغ التحصیلی
93

به نقل از ریـحـانـه :
کلاً به هیچ چیز دیگه‌ای هم حساسیت نداری؟
اگه اذیتت می‌کنه و راه‌های مختلف جواب نداده، مراجعه به اینجا رو توصیه می‌کنم. چون مسئله ت خیلی شدید و حاد نیست فکر کنم خیلی زود نتیجه بگیری. :‌)

چرا خواهر . من کلکسیون الرژی ام . تنفسی پوستی همه چیز . وقتیم رفتم کلینیک نتیجه این شد با همه چیزای الرژی زا الرژی دارم .
:D

ولی ابریزشه جداست . اونقدرم شدید میشه خوابم میگیره خسته میشم حدود یه جعبه دستمال کاغذی با خودم میبردم سر ازمونهام :D :-"

oo00oo

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی1
شهر
تهران
مدال المپیاد
نچ!
دانشگاه
بقیت الله
رشته دانشگاه
دندان پزشکی

من در تمام فصول سال زبون کوچیکم متورم و افتاده و دردناکه و بعضی مواقع بیشتر میشه :D با سیتریزین حل میشه ولی خب :-"
مورد نداریم اینجوری ؟ و اینکه دکتر میرم یا ضد حساسیت میدن یا چرک خش کن :D

نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان ۱
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
تلگرام
اینستاگرام

به نقل از sadlove :
چرا خواهر . من کلکسیون الرژی ام . تنفسی پوستی همه چیز . وقتیم رفتم کلینیک نتیجه این شد با همه چیزای الرژی زا الرژی دارم .
:D

ولی ابریزشه جداست . اونقدرم شدید میشه خوابم میگیره خسته میشم حدود یه جعبه دستمال کاغذی با خودم میبردم سر ازمونهام :D :-"

ئه، کلینک اومدی؟ اون زمان م این مشکل رو داشتی؟ خب احیاناً بهت واکسن نداد که مرتب بزنی؟
همیشه و هر روز درگیرشی جداً؟ X_X به گل و گیاه حساسیت نداری احیاناً؟ اگه اطراف ت هست شاید به خاطر اوناست.

sadlove

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شـیراز
سال فارغ التحصیلی
93

به نقل از ریـحـانـه :
ئه، کلینک اومدی؟ اون زمان م این مشکل رو داشتی؟ خب احیاناً بهت واکسن نداد که مرتب بزنی؟
همیشه و هر روز درگیرشی جداً؟ X_X به گل و گیاه حساسیت نداری احیاناً؟ اگه اطراف ت هست شاید به خاطر اوناست.

نه واکسن نداد . میگم ک فقط دو تا اسپری بینی بهم داد ک اصن تاثیری نداشت . خودمم سیتریزین انتی هیستامین اینا خوردم تاثیر چندانی نداشته چون خواه نا خواه تا ظهر خودش تموم میشه . تا اونهام اثر کنن ظهر شده :D

همیشه نه یهو مثلن ماهی یه بار بعد هفته یه بار . همینجوری یه دفعه میشه .
سال کنکور هر هفته تو ازمون قلم چیام اینجور میشدم یه جعبه دستمال کامل مصرف میکردم طی 4 ساعت :D دیگه میدونستم همراه خودم میبردم همیشه .

الانم مثلن یکشنبه اینجور شدم تو کتابخونه..

:-"

سیزیف

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فـرزانگان
شهر
مشهد

به نقل از شوکوهــ :
آلرژی قاعدتاً ژنتیکیه ! اینکه با مرور زمان زیاد شه در تصوره ولی اینکه بوجود بیاد نه . شاید خفیف بوده توجه نمی کردن :-"

فک کنم چند نوع آلرژی داشتیم وتوی بعضی هاش محیط نقش چشم گیری تو بروزش داشت . یادمه موقع کنکورتو8000 تست اومده بود مطلب خارج ازاین آلرژیا که لنفوسیت T توشون دخیله نوشته بود .

کسی اطلاع خاصی نداره دراین مورد؟

بالا