• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

چگونگی اغاز المپیاد شیمی

تابستون میخونید یانه؟چه طور؟

• میخونم ولی هنوز برنامه نریختم

رای‌ها: 28 40.0%
  • نمیخونم مگه بیکارم

رای‌ها: 8 11.4%
  • میخونم به طور وحشتناک

رای‌ها: 13 18.6%
  • سرسری یه نگاهی میندازم

رای‌ها: 6 8.6%
  • نمیدونم

رای‌ها: 7 10.0%
  • صبح تاشب خرخونی میکنم

رای‌ها: 16 22.9%
  • بستگی داره

رای‌ها: 7 10.0%

• رای‌دهندگان
    70

Liese

کاربر.
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۲
شهر
بندرعباس
سال فارغ التحصیلی
97
پاسخ : چگونگی اغاز المپیاد شیمی

ینی الان مشکل داره؟ :rolleyes:
من نمیدونستم :rolleyes:

incognito

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بابل
سال فارغ التحصیلی
1395
رشته دانشگاه
پزشکی

سلام من الان دارم میرم دوم مدرسمونم تازه قراره کلاس المپیاد بذاره تا الانم چیزی نخوندم ولی 2 فصل اول شیمی 2 رو خیلی بالاتر از سطح کتاب یه جورایی المپیادی خوندم نمیدونم باید از کجا شروع کنم چی بخونم یا چی کار کنم وقتم ندارم کل سوالای تایپیک از اول بخونم میشه یکی یه برنامه جامع و عالی رو بهم بده اگه خصوصی بذاره ممنون میشم بعد یه سوال دیگه اگه من از الان جدی شروع کنم نتیجه میگیرم؟؟شدیدا به یه پشتیبانم نیاز دارم [-o<

ali_f

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
Хелли 2 Средняя школа
شهر
Тегеран

آره میتونی نتیجه بگیری و این به خودت بستگی داره .............. . اما برنامه :
تو باید اول متن کتابای درسی رو بخونی . بعدش هم بری سراغ کتابای تست شیمی 2 و 3 مبتکران و بعد از اینا مورتیمر و سیلبربرگ رو شرو کنی و موازی با اون حل کردن چگونه مسائل رو انجام بدی................. البته فراموش نکن که باید آلی مقدماتی رو هم تو این حین بخونی ............... اینا که تموم شد برو سراغ کتابای مسائل تستی و تشریحی شیمی عمومی ؛ مث 2000 مسئله ، مسائل برگزیده ، اصول مبانی و ............
هر موقه اینا تموم بشه تقریبا دیگه باید بری سراغ مرحله 3 که اون یه سیر جدا داره ................ :-"

Mir

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهيد اژه اي 1
شهر
اصفهان
مدال المپیاد
93

به نقل از incognito :
سلام من الان دارم میرم دوم مدرسمونم تازه قراره کلاس المپیاد بذاره تا الانم چیزی نخوندم ولی 2 فصل اول شیمی 2 رو خیلی بالاتر از سطح کتاب یه جورایی المپیادی خوندم نمیدونم باید از کجا شروع کنم چی بخونم یا چی کار کنم وقتم ندارم کل سوالای تایپیک از اول بخونم میشه یکی یه برنامه جامع و عالی رو بهم بده اگه خصوصی بذاره ممنون میشم بعد یه سوال دیگه اگه من از الان جدی شروع کنم نتیجه میگیرم؟؟شدیدا به یه پشتیبانم نیاز دارم [-o<
میدونم الان همه میریزن سرم ولی دیره.البته برا طلا دیره وگرنه میتونی المپیادو برا افزایش دانش و توانایی حل مسئله بخونی:)
به نظرم اگه از الان شروع کنی احتمالا نهایتا برنز بتونی بگیری.البته من پیشنهاد میکنم بخون خیلی خوبه.به فکر مدالم نباش اصلا هدفت چیزایه دیگه باشه.

ali_f

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
Хелли 2 Средняя школа
شهر
Тегеран

به نقل از DEFIANT :
میدونم الان همه میریزن سرم ولی دیره.البته برا طلا دیره وگرنه میتونی المپیادو برا افزایش دانش و توانایی حل مسئله بخونی:)
به نظرم اگه از الان شروع کنی احتمالا نهایتا برنز بتونی بگیری.البته من پیشنهاد میکنم بخون خیلی خوبه.به فکر مدالم نباش اصلا هدفت چیزایه دیگه باشه.
موافقم ولی طلا گرفتن هم دور از دسترس نیست ............ اگر آدم نسبت به کاری باورش این باشه که نسبت به اون کار ضعیفه ، نمیتونه اون کار رو انجام بده ................ و اگه تو بتونی به خودباوری حتی بزرگتر از گرفتن مدال طلا هم دور از دسترس نیست ........... :-"

happiestchemist

ملکه ی شیشه ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
4d
سال فارغ التحصیلی
1390
مدال المپیاد
دارم.
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
داروسازی

به نقل از ali_f :
موافقم ولی طلا گرفتن هم دور از دسترس نیست ............ اگر آدم نسبت به کاری باورش این باشه که نسبت به اون کار ضعیفه ، نمیتونه اون کار رو انجام بده ................ و اگه تو بتونی به خودباوری حتی بزرگتر از گرفتن مدال طلا هم دور از دسترس نیست ........... :-"
خیلی شرطه کی بالا سرش باشه..6 ماه فرصت کمی نیست..میتونه کل مرحله3 رو بخونه...بعدم از عید به بعد با یه برنامه خوب مرحله2 بخونه وقتی مرحله3 بلد باشی 2 کاری نداره..با یه ماه تمرین حله..ولی...این مستلزم اینه یه نفر همه چی تموم مثلا6 تا 10 زنگ در هفته در اختیارت باشه..مدرسه هم بذاره حداقل در هفته3 روز غیبت کنی..

حالا ایا این شرایط رویایی رو داره??? فکر نمیکنم.

ali_f

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
Хелли 2 Средняя школа
شهر
Тегеран

شاید هم داشته باشه .............. اگر هم این شرایط رو نداشته باشه اگه میخاد به موفقیت برسه باید سختی رو به جون بخره و بعدش یه نفس راحت بکشه .............. :)

Mir

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهيد اژه اي 1
شهر
اصفهان
مدال المپیاد
93

به نقل از معصومه :
خیلی شرطه کی بالا سرش باشه..6 ماه فرصت کمی نیست..میتونه کل مرحله3 رو بخونه...بعدم از عید به بعد با یه برنامه خوب مرحله2 بخونه وقتی مرحله3 بلد باشی 2 کاری نداره..با یه ماه تمرین حله..ولی...این مستلزم اینه یه نفر همه چی تموم مثلا6 تا 10 زنگ در هفته در اختیارت باشه..مدرسه هم بذاره حداقل در هفته3 روز غیبت کنی..

البته شما خودتون استادید! و تجربه دارید ولی خیلی خوشبینانه نوشتین.به نظرم 6 ماه فقط باید مرحله 2 خوند.تخصصی تو 6 ماه خیلی کمه.معدنی و فیزیک فک کنم فقط خودشون 5 6 ماه بگیرن.تازه مطالب مرحله 3 در حد 10 درصدم به مرحله 2 ربط نداره متاسفانه و کمکی نمیکنه.

البته بازم بگم این نظر منه و شما بالاخره بهتر از من میدونید.
به نقل از معصومه :
یه نفر همه چی تموم مثلا6 تا 10 زنگ در هفته در اختیارت باشه..
عجب!من که دو هفته یه بار یه جلسه اونم با چه هزینه ای! میرم کلاس.نمیدونم چجوری!؟

happiestchemist

ملکه ی شیشه ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
4d
سال فارغ التحصیلی
1390
مدال المپیاد
دارم.
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
داروسازی

به نقل از ali_f :
شاید هم داشته باشه .............. اگر هم این شرایط رو نداشته باشه اگه میخاد به موفقیت برسه باید سختی رو به جون بخره و بعدش یه نفس راحت بکشه .............. :)
ببین اونی کهاین شرایطو داره مگه سختی نداره? دارم میگم این شرایط باشه و بکوب بخونه میشه!

خوب شرایط نباشه میشه همون که بالا گفتین...تهش میشه برنز البته با زحمت فراوان

• لایک
امتیازات: zmaa

reza....

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
اهواز
سال فارغ التحصیلی
95

به نقل از معصومه :

incognitoتازه داره میره دوم.یعنی برای المپیاد یک سال و نیم دیگه وقت داره.شما چه جوری میگید 6ماه؟ :D

happiestchemist

ملکه ی شیشه ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
4d
سال فارغ التحصیلی
1390
مدال المپیاد
دارم.
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
داروسازی

به نقل از reza.... :
incognitoتازه داره میره دوم.یعنی برای المپیاد یک سال و نیم دیگه وقت داره.شما چه جوری میگید 6ماه؟ :D
راست میگی.من اون رو با یکی دیگه که تو پ خ گفت سومه قاطی کردم..اینی که گفتم برای کسی بود که میره سوم..وگرنه اونی که میره دوم که خیلی وقت داره

Mir

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهيد اژه اي 1
شهر
اصفهان
مدال المپیاد
93

دوستان دیدم کسایی رو که از اول تابستون دوم دبیرستان جدی خوندنو قبول نشدن.تمام کتابا رو...تخصصیا رو ...شوخی نیست...

happiestchemist

ملکه ی شیشه ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
4d
سال فارغ التحصیلی
1390
مدال المپیاد
دارم.
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
داروسازی

به نقل از DEFIANT :
دوستان دیدم کسایی رو که از اول تابستون دوم دبیرستان جدی خوندنو قبول نشدن.تمام کتابا رو...تخصصیا رو ...شوخی نیست...
طلا جهانی هم بوده از سال سوم شروع کرده ولی با همون شرایط رویایی که گفتم..

reza....

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
اهواز
سال فارغ التحصیلی
95

ولی خیلی افرادم بودن که از دوم شروع کردن.مهم این نیست که تعداد منابع زیادی رو بخونی مهم اینه چیزی رو که میخونی بفهمی و ازش سوال زیاد حل کنی.در ضمن کسانی که به عنوان معلم به اهواز میومدن برای تدریس دروس المپیاد و مدال هم داشتن بیشتر از دوم شروع کرده بودن.

در ضمن کلی ادم برای المپیاد میخونن ودر آخر فقط 50 نفر قبول میشه.این طبیعیه که بعضیا هم که در نیومده باشن از دوم شروع کرده باشن

happiestchemist

ملکه ی شیشه ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
4d
سال فارغ التحصیلی
1390
مدال المپیاد
دارم.
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
داروسازی

ببين بهترين وقت براي شروع همين الانه!
به تاخير ننداز
الان يكي دو هفته تعطيلي هنوز..بخون

مِهرنوش

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
‌‌‌‌فرز
شهر
الف
سال فارغ التحصیلی
96
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از معصومه :
ببين بهترين وقت براي شروع همين الانه!
به تاخير ننداز
الان يكي دو هفته تعطيلي هنوز..بخون
به خدا میخونم همین طوری سوال کردم (;
خانوم معلم ;))

• شروع کننده موضوع

alibasirat

کاربر حرفه‌ای

آقا یه سوال.ما بدبختای فلک زده بیچاره :-"شهرستانی که نه کلاس داریم نه معلم المپیاد هم میتونیم مدال بیاریم؟مثلا اونایی روکه معلم ها ی دوره براشون کلاس میزارن چجوری پشت سر بزاریم؟اصلا امکان داره؟اصلا داریم؟ :-?.

محمّد عرفان

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
حلی ۲
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
94
مدال المپیاد
برنز شیمی
دانشگاه
علوم پزشکي تهران
رشته دانشگاه
دندانپزشکی
اینستاگرام

به نقل از alibasirat :
آقا یه سوال.ما بدبختای فلک زده بیچاره :-"شهرستانی که نه کلاس داریم نه معلم المپیاد هم میتونیم مدال بیاریم؟مثلا اونایی روکه معلم ها ی دوره براشون کلاس میزارن چجوری پشت سر بزاریم؟اصلا امکان داره؟اصلا داریم؟ :-?.

معلمای دوره برای کسی کلاس نمی ذارن !

• لایک
امتیازات: Mir

happiestchemist

ملکه ی شیشه ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
4d
سال فارغ التحصیلی
1390
مدال المپیاد