• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

پارانویای شبانه

Azhirock

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد 1
شهر
مشهد
رشته دانشگاه
پزشکی
پاسخ : پارانویای شبانه

روزهای نبودنت
تنها نیستم
حتی در این اتاق

هرشب
خدا از پشت پنجره سرک می کشد
در می زند
در آغوشم می گیرد
بعد می آید
می نشیند گوشه ی اتاق
دست در جیبش می کند
دفتر خاطراتش را باز می کند

ورق می زند

ورق

ورق

ورق

.

.

.

مکث می کند
اشک امانش نمی دهد

با حسرت می اندیشد

روزی که تو را آفرید
چرا به زمین فرستاد ؟

barani

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان دو ^.^
شهر
تهرانـــ
مدال المپیاد
ادبـــی
دانشگاه
امیرکبیر
رشته دانشگاه
مهندسی تکنولوژی نساجی

به نقل از یاسین نعیمی :
روزهای نبودنت
تنها نیستم
حتی در این اتاق

هرشب
در می زند
در آغوشم می گیرد
بعد می آید
می نشیند گوشه ی اتاق
دست در جیبش می کند

ورق می زند

ورق

ورق

ورق

.

.

.

مکث می کند
اشک امانش نمی دهد

با حسرت می اندیشد

روزی که تو را آفرید
چرا به زمین فرستاد ؟

واقعا چه جوری میتونی انقـــــدر خوب احساساتتُ بیان کنی ;;)؟!:-غبطه!
عالی بود..تصویر سازیش فوق العاده 8->
شعرات دقیقا منُ از روی زمین بلند میکنه.. x:
سبک بیان احساساتت خیلی به گروس شبیه و کاملا آدمُ تحت تاثیر قرار میده!باشد که ما هم رستگار شویم :-< 8->
اینکه بشه با واژه هایی که آهنگین نیستن انقدر توی روح و حس مخاطب نفوذ کرد واقعا هنرــه!
امیدوارم روز به روز شعرای عالیت عالی تر بشن x:

Azhirock

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد 1
شهر
مشهد
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از raadikaal2:D :
واقعا چه جوری میتونی انقـــــدر خوب احساساتتُ بیان کنی ;;)؟!:-غبطه!
عالی بود..تصویر سازیش فوق العاده 8->
شعرات دقیقا منُ از روی زمین بلند میکنه.. x:
سبک بیان احساساتت خیلی به گروس شبیه و کاملا آدمُ تحت تاثیر قرار میده!باشد که ما هم رستگار شویم :-< 8->
اینکه بشه با واژه هایی که آهنگین نیستن انقدر توی روح و حس مخاطب نفوذ کرد واقعا هنرــه!
امیدوارم روز به روز شعرای عالیت عالی تر بشن x:
ممنونم کیمیای گل ! لطف داری ! هرچند شما خودت استادی و ما درس پس میدیم :)
شما که خودت تو همه ی سبکا استادی !!!!

Ehsan.Ansari

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
حلی شماره دار!
شهر
021
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی کشاورزی

به نقل از یاسین نعیمی :
روزهای نبودنت
تنها نیستم
حتی در این اتاق

هرشب
در می زند
در آغوشم می گیرد
بعد می آید
می نشیند گوشه ی اتاق
دست در جیبش می کند

ورق می زند

ورق

ورق

ورق

.

.

.

مکث می کند
اشک امانش نمی دهد

با حسرت می اندیشد

روزی که تو را آفرید
چرا به زمین فرستاد ؟

گذشته از ایرادگیری های اساسیِ همیشگی به شعرت :-" از مفهوم کلی لذت بردم
ولی یه پیشنهاد دارم! کوتاه تر بگو. الآن بِیسِ شعرت روی یک نکته ی جالبه که کامل شرح داده شده. شاید اگه شعرت چنتا نکته ی جالب و تاثیرگذار داشته باشه ولی یکم خلاصه تر باشه بهتر بشه. حس کنجکاوی خواننده واسه موشکافی و کشف مفهومِ لای کلمات شعر بیشتر تحریک میشه :) موفق باشی (;

Azhirock

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد 1
شهر
مشهد
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از 8 تایی ـاش :
گذشته از ایرادگیری های اساسیِ همیشگی به شعرت :-" از مفهوم کلی لذت بردم
ولی یه پیشنهاد دارم! کوتاه تر بگو. الآن بِیسِ شعرت روی یک نکته ی جالبه که کامل شرح داده شده. شاید اگه شعرت چنتا نکته ی جالب و تاثیرگذار داشته باشه ولی یکم خلاصه تر باشه بهتر بشه. حس کنجکاوی خواننده واسه موشکافی و کشف مفهومِ لای کلمات شعر بیشتر تحریک میشه :) موفق باشی (;
ممنونم دوست عزیز!
این شعر طرح نیست و شعر بلند هم نیست و تا جایی ک جا داشته. خلاصش کردم و سعیم خلاصه نویسیه همیشه!
ممنون!

Azhirock

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد 1
شهر
مشهد
رشته دانشگاه
پزشکی

;;)
به نقل از kahroba :
مهمترین ویژگی تو خلاقیته...! مشخصه ای که یه شاعر رو تا اوج میبره وتا زمانیکه این خلاقیت باشه...
تو در اوج خواهی ماند...!
ممنون دوست عزیز ! لطف داری!

Azhirock

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد 1
شهر
مشهد
رشته دانشگاه
پزشکی

به : الهام لاسمی

نمی دانم چند ساله ام

وقتی از واژه هایت به بلوغ می رسم

آن قدر کهنسال می شوم

که پاهایم

توان گذر از سطرهایت را ندارند

به ناچار

می نشینم

فکر می کنم به او

که نشست

سطرهایت را خواند

با خود گفت

بهشت ...

اما ...

شاید ...

جای دیگریست !

و دیگر هیچ پیامبری نفرستاد !

sahere

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2
شهر
مشهد
دانشگاه
علوم پزشکی مشهد
رشته دانشگاه
گفتار درمانی

آخرش نامفهوم بود.
اون قسمت بهش اما شاید جای دیگرستش یه جوریه کلا.
اولاش قشنگ بودن.

Azhirock

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد 1
شهر
مشهد
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از sahere :
آخرش نامفهوم بود.
اون قسمت بهش اما شاید جای دیگرستش یه جوریه کلا.
اولاش قشنگ بودن.

خیلی ممنون بابت نظر !

قسمت آخر که حسن تعلیل بود !
بهشت اما شاید جای دیگریست هم بر میگرده یه اشعار ایشون که در بیشترشون تعریف جدیدی از بهشت ارائه میدن !

خیلی ممنونم !

mah sa

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1 شیراز
شهر
شیراز
سال فارغ التحصیلی
1394
رشته دانشگاه
دندانپزشکی

شعرايى ك توى تاپيك بودن ك ب كنار اما شعراى دگ كتاب پارانويا مث ادم برفى، هفده سالگى، عيسى هم ك باشم، مرگ همين بود و... جدا عالى بودن! تبريك ميگم!

Azhirock

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد 1
شهر
مشهد
رشته دانشگاه
پزشکی

مرسی مهسای عزیز!لطف داری !

علـــ فــ

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
فرزانگان۱
شهر
مشهد

اشعارتون خیلی قشنگن و زبونشون ساده در عین حال تاثیر گزار و پر مفهومه موضوعاتشون هم جز یکی دو تا که البته ابن هم سلیقه ای هست عالین میتونم یک سوال بپرسم؟
شما دقیقا از کی و چه طوری فهمیدی استعداد نوشتن داری؟منظورم اینه که مثلا کلاس های شعرسرایی میرفتی و اون جا فهمیدی یا یک نفر که نوشته های اولیت رو خونده بهت گفته استعداد داری و بعد ادامه دادی یا ... ؟؟

Azhirock

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد 1
شهر
مشهد
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از علـــ فــ :
اشعارتون خیلی قشنگن و زبونشون ساده در عین حال تاثیر گزار و پر مفهومه موضوعاتشون هم جز یکی دو تا که البته ابن هم سلیقه ای هست عالین میتونم یک سوال بپرسم؟
شما دقیقا از کی و چه طوری فهمیدی استعداد نوشتن داری؟منظورم اینه که مثلا کلاس های شعرسرایی میرفتی و اون جا فهمیدی یا یک نفر که نوشته های اولیت رو خونده بهت گفته استعداد داری و بعد ادامه دادی یا ... ؟؟
خیلی ممنونم دوست عزیز ! لطف دارین!
عرضم ب حضور شما من سه چهار سالی میشد که واسه خودم می نوشتم البته اولا فقط نیمایی بود اما الان بیشتر سپیده و خیلی اتفاقی آقای گروس عبدالملکیان شعرامو خوندن و با گفتن نکاتی از ایشون و چند شاعر دیگه مثل خانوم لیلا کردبچه و خانوم الهام لاسمی تصمیم گرفتم توی این راه جدی تر شم و کتاب چاپ کنم !

باز هم ممنون !

Azhirock

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد 1
شهر
مشهد
رشته دانشگاه
پزشکی

گروس می خواندم و روزهای نوجوانی را سطر می کردم بر کاغذ ... گروس می خواندم و می ترسیدم از قطارها ، سیگارها ، تانک ها ،‌حفره ها .... و شب در من تب کرد ... ضربان هایش را هنوز حس می کردم ... گروس می خواندم و نمی دانم چه شد که صدایش زدم استاد ... که به اسم کوچک صدایم زد ... که پشت خط تلفن ماندنش چقدر قلبم را دواند ... که صدایم لرزید وقتی صدایش را شنید ... که نمی دانم چرا نمی دانستم !
چند سطری نوشتم ! نمی دانم چگونه شعر شد چگونه کتاب !‌ برایش فرستادم ... گفت :

"یاسین جان کتابتو خوندم خیلی خوب بود و من پتانسیل زیادی رو در تو ..."

من اما دیگر نمی شنیدم ... همین کافی بود تا "پارانویای شبانه " ام را چاپ کنم . آن روز مثل امروز نبود ... نه روزنامه ای اشعارم را چاپ کرده بود ... نه از بزرگترین نشرهای کشور پیشنهاد داشتم نه مصاحبه هایم چاپ شده بود نه در جشنواره های ادبی برگزیده شده بودم ... "پارانویای شبانه" با چند برگ کاغذ سفید فرقی نمی کرد . اما برایم مقدس بود . مقدس بود و اشعارم در روزنامه ها چاپ شد . مقدس بود و لوح های تقدیر جشنواره ها به اتاقم آمد . مقدس بود و مصاحبه هایم چاپ شد . مقدس بود و برای کتاب دومم از بزرگترین انتشارات کشور پیشنهاد همکاری گرفتم.

"پارانویای شبانه " برایم مقدس بود و هست و خواهد بود .

این ها را گفتم که بگویم ارزش این کتاب برایم میلیاردها برابر قیمت پشت جلد ضربدر تیراژ است. "پارانویای شبانه" برایم مقدس است و همین که بدانم در مقدساتم آدم ها شریک شده اند ،‌کافیست.

===========================
مشهدی های عزیز هم اکنون می توانند "پارانویای شبانه" را از انتشارات بوتیمار (واقع در سه راه ادبیات بازار ناشران گلستان) ، انتشارات امام (واقع در چهارراه دکترا) و سایر کتابفروشی های معتبر خریداری کنند.

دوستان عزیزم در سایر شهرها هم می توانند از امکان خرید اینترنتی با مراجعه به آدرس زیر در قسمت کتاب های رمان ، ادبیات و داستان استفاده کنند.پیشنهاد می شود جهت کاهش هزینه ی ارسال اگر چند جلد برای خود و دوستانتان می خواهید از یک فرم برای خرید اینترنتی استفاده کنید.

خرید اینترنتی :http://diyanatpub.ir/shop/

عکس جلد کتاب :
http://upload7.ir/imgs/2014-02/74087963687643482636.jpg

عکس من با رضا رفیع عزیز (شاعر طنزپرداز و مجری قندپهلو) هنگام معرفی کتاب :

http://upload7.ir/imgs/2014-02/26258450138088129829.jpg

[font=tahoma, arial, helvetica, sans-serif][/font]

Azhirock

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد 1
شهر
مشهد
رشته دانشگاه
پزشکی

139206051124207981052313.jpg

[SIZE=x-large]رونمایی و نقد و بررسی کتاب "پارانویای شبانه" به زودی در حوزه ی هنری مشهد با حضور اساتید و شاعران برجسته ![/SIZE]

Azhirock

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد 1
شهر
مشهد
رشته دانشگاه
پزشکی

از آخرین بار
که لهجه ی گونه هایت
زبان لب هایم را تغییر داد
دیگر هیچ کس شعرهایم را نمی فهمد.
.
.
.
ترجیح می دهم نباشی
و این شعر را بنویسم
تا باشی و لمس گونه هایت
شیرینی این شعر را از من بگیرد ...

=====================
قسمتی از شعری بلند
Old_paper_pen[iraniangraphic.jpg

Azhirock

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد 1
شهر
مشهد
رشته دانشگاه
پزشکی

عزیزانی که تمایل دارند مجموعه اشعارم رو با عنوان "پارانویای شبانه" تهیه کنند می توانند به غرفه انتشارات توس واقع در تالار فردوسی نمایشگاه کتاب مشهد مراجعه کنند.

3.jpg

Azhirock

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد 1
شهر
مشهد
رشته دانشگاه
پزشکی

دوستان عزیز این هم متنی که خانوم مکرم زحمت خوندنش رو توی فصلنامه ی دوم سمپادیا کشیدن ! امیدوارم لذت ببرید ...

باید در ایستگاه دانش آموز پیاده شوم و اینکه "مسافرین محترم لطفا از خط زرد فاصله بگیرید"، چیزی را عوض نمی کند ؛ و اینکه مترو هیچگاه ایستگاه دانشجو نداشته است چیزی را عوض نمی کند ؛ و اینکه چیزی عوض نمی شود ، چیزی را عوض نمی کند.

من یک کنکوری ام و با چشم هایی که گروس می خواند ، نمی خوابم ؛و با دست هایی که ساز می زد ، تست می زنم ؛ و با پاهایی که می دوید نشسته ام ؛ نشسته ام و هربار می ایستم ، کسی صندلی ام را می دزدد. دست می برد به رویاهایم و مرا از شهری به شهر دیگر می فرستد ؛ من یک کنکوری ام و آینده صندلیست؛خوشبختی صندلیست؛ زندگی صندلیست ؛ و مربی کودکستان می گفت که هرکس نتواند روی صندلی بنشیند ، بازنده است.

من یک کنکوری ام و اگر هندسه ام خوب بود ، می دانستم چرا نقطه ای از نقطه ای دیگر دور است و به نقطه ای دیگر نزدیک ! و چرا هربار این سوال را می پرسم ، هیچ استدلال استقرایی و هیچ استدلال استنتاجی قانعم نمی کند؟

من کنکوری ام و اینکه اگر زنی با ژنوتیپ آیِ بزرگ آیِ کوچک ، بی بزرگ بی کوچک ، ایکس ایکس(AaBbXX) با مردی با ژنوتیپ آی ِ بزرگ آیِ بزرگ ، بی بزرگ بی کوچک , ایکس ایگرگ(AABbXY) ازدواج کند ، چقدر یک دیگر را دوست خواهند داشت ، هیچ وقت چیز مهمی نبوده است.
و خیلی چیزهای دیگر که مهم نبودند ؛ مثل علی !

علی که قرص می خورد...علی که موهایش سفید شده بود ... علی که شب ها نمی خوابید ... علی که یک کنکوری خوب بود و حالا صندلی اش ، حتی از صندلی رویاهای من نیز بهتر است . علی اما باز هم نمی خوابد ... علی حتی روی صندلی اش نمی نشیند... علی هر شب روی تختی که مال خودش نیست دراز می کشد ... اشک می ریزد و هربار چشم هایش را می بندد پنج حرف ساده پلک هایش را سنگین می کند ... علی یک کنکوری خوب بود و اینکه تنش های روانی طولانی ، بدن را ضعیف می کند ، احتمال ابتلا به بیماری را افزایش می دهد و در موارد شدید می تواند منجر به بروز سرطان شود را ، بارها در کتابش خوانده بود. اصلا زیر این جمله را توی کتابش خط کشیده بود. می گفت مهم است . اما مهم نبود .... اصلا مهم نبود. ..مهم این بود که علی یک کنکوری خوب بود و من نیز باید باشم ...

من اما باید در ایستگاه دانش آموز پیاده شوم و اینکه "مسافرین محترم لطفا از خط زرد فاصله بگیرید"، چیزی را عوض نمی کند ؛ و اینکه مترو هیچگاه ایستگاه دانشجو نداشته است چیزی را عوض نمی کند ؛و اینکه چیزی عوض نمی شود ، چیزی را عوض نمی کند.

یاسین نعیمی امینی

بالا