• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

بوشهر مهد دلیران

• شروع کننده موضوع

Marziyeh.banoo

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
-
دانشگاه
دانشگاه شیراز
رشته دانشگاه
مهندسی مواد و متالورژی
پاسخ : بوشهر مهد دلیران

بچه ها استان بوشهر تالابهای معروفی دارم اما راستش من خودم تا حالا نرفتم ببینم

اما از هر چی بگذریم از ساحل زیباش نمیشه گذشت

• شروع کننده موضوع

Marziyeh.banoo

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
-
دانشگاه
دانشگاه شیراز
رشته دانشگاه
مهندسی مواد و متالورژی
پاسخ : بوشهر مهد دلیران

چرا اینجا کسی پست نمیده :(
آهای بچه های بوشهری کجایید که تاپیکتون خوابیده X-(

خودم میگم

قلعه کلات:
این قلعه تو زمان حمله انگلستان به ایران مورد استفاده قرار گرفته و جای اصابت گلوله توپ به برج غربی اون هم هنوز هم باقیمونده .داخل این قلعه اسرای انگلیسی نگهداری میشدن . قلعه مشتمل بر چهار برج و بارو و قلعه میانیه و دارای تاسیسات خصوصی برای ساکنین قلعه ست . ساختمون قلعه از خشت خام و گل ساخته شده.

كليساي ظهور مسيح بوشهر :
اين كليسا مربوط به زمان تاسيس كمپاني هند خاوري يعني اوايل قرن 19 م. هستش. اين كليساي كوچیك کنار ساختمان كنسولگري سابق انگليس و اداره دارايي پيشين بوشهر قرار داره.

گوردختر:
گور دختر یعنی دختر زرتشتی اینجور که من شنیدم والا . بنای گور دختر خیلی شبیه به آرامگاه کوروش هخامنشیه تو جاده برازجان- کازرون تو منطقه تنگ ارم واقع شده و قدمت اون به قرن ششم قبل از میلاد برمی‌گرده.
سقف و بدنه سنگی این آرامگاه از۲۴ قطعه سنگ تشکیل شده .این بنا قدمت منطقه برازجان را تایید می کند :> بخوصوص که کوشک اردشیر ساسانی هم در نزدیکی این بنای باستانی واقع است .این احتمال وجود دارد که این بنا مربوط به آرامگاه دختر یا خواهر کوروش هخامنشی باشد. :D

بندر سیراف:
سیراف یکی از شهرهای قدیمی استان بوشهر هست. بازمونده‌های اون در نزدیکی بندر طاهری فعلی دیده می‌شه. سیراف زمانی از بندرهای اصلی ایران و خاورمیانه و محل پهلوگیری کشتی‌های بزرگ بود. بازرگانان سیرافی به دوردست‌های آسیا و افریقا سفر دریایی می‌کردند.
ولی طی یک زلزله و سونامی حاصله از آن در بهار سال 398 قمری قسمت عمده این بندر پر رونق به زیر آب رفت و فقط مسجد جامع سیراف و قلعه نصوری و گور دخمه و بازار آن باقیمانده است.

جزیره شیف:
فقط میدونم شما بوشهره و جزیره ای ماسه ایه.

جزیره شیف

قلعه نصوری:
متاسفانه اطلاعاتی ازش ندارم

........

جاذبه های طبیعی تنگستان

بالا