• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

تبعیض جنسیتی ؟ چرا؟

به نظرتون تو جامعه و عرف چقد بین حقوق دختر و پسر توازن برقراره؟

• کاملا توازن برقراره

رای‌ها: 18 6.9%
  • تا حدودی توازن برقراره

رای‌ها: 60 23.1%
  • خیلی کم توازن برقراره

رای‌ها: 105 40.4%
  • اصلا توازن برقرار نیست

رای‌ها: 104 40.0%

• رای‌دهندگان
    260

Regulus

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
علامه حلی همدان
شهر
همدان
سال فارغ التحصیلی
1392
مدال المپیاد
برنز فیریک دوره 25
رشته دانشگاه
برق
من نظری در مورد جنبه‌های جامعه شناختی موضوع ندارم ولی حالا که دارید در این مورد صحبت می‌کنید خوبه این رو هم بدونید که مساله تبعیض به طور عام چند سالیه که موضوع جدی بحث‌های یه مقدار حاشیه‌ای تر مثل یادگیری ماشین هم هست. یعنی حتی ماشین تو تصمیم‌گیری میتونه دچار تبعیض بشه! یکی از کارهای مهمی که قبل از حرف زدن در مورد هر کاربردی باید انجام بدن مدل کردن مفهوم تبعیض هست. اگر به این سبک موضوعات علاقه دارید بد نیست نیم نگاهی هم به اون‌ها داشته باشید. [مثلا یه نمونه که مقاله خیلی روان و خوش خوانیه و بخش های خوبی ش فنی هم نیست، این مقاله ست: https://arxiv.org/abs/1610.02413]

کارهای زیادی در مورد مفهوم تبعیض انجام شده که هرچند اجماع توشون نیست ولی احتمالا در این مورد خاص تبعیض جنسیتی هم به کار میاد. مثلا چند تا مدل که تو همین مقاله در موردشون صحبت کرده رو خلاصه میگم:

ساده‌ترین مدل اینه که هر تصمیم‌گیری در مورد یه فرد باید بدون آگاهی از جنسیت فرد باشه. [fairness through unawareness] مدلی که من تو بطن صحبت یه تعدادی از بچه‌ها دیدم. این مدل خیلی طرفدار نداره چون اثبات میشه حتی اگر ما موقع تصمیم‌گیری جنسیت فرد رو مستقیما ندونیم، این پارامتر میتونه تو ویژگی‌های دیگه مخفی شده باشه و خودش رو نشون بده.

یه مدل مطرح دیگه سهمیه‌بندی مساوی در تخصیص منابع بین دو گروه جنسیتی هست. این مدل هم مشکلات اساسی داره.

مدل پذیرفته‌شده تر مدل "شانس برابر یا equal odds" یا چیزی شبیه اون به اسم "فرصت برابر یا equal opportunity" هست که میگه وقتی داریم منبعی رو بین یه تعداد گروه تقسیم میکنیم [مثلا اون منبع میتونه فرصت شغلی باشه] احتمال اشتباه در مورد یه فرد [مثل اینکه طرف واجد شرایط گرفتن فرصت شغلی هست ولی تصمیم‌گیرنده ردش کنه] باید مستقل از جنسیت اون فرد باشه. به زبون خودمونی‌تر آدم‌ها فارغ از اینکه چه جنسیتی دارن باید فرصت برابر برای شکوفایی داشته باشن.

هرچند ممکنه این موارد خیلی دور از بحث اصلی "تبعیض جنسیتی" و به درد نخور به نظر بیاد چون بهرحال حل کردن مساله برای ماشین خیلی راحت‌تر از حل کردن مساله برای یه اجتماع هست ولی وقتی ساده بهشون نگاه کنیم خیلی مشکلاتی که برای تعریف مفهوم "تبعیض" و پیدا کردن راه‌حل وجود داره مشترک هست. حل کردن یکی میتونه به اون یکی هم کمک کنه.

نام مرکز سمپاد
میرزا کوچک‌خان ۲
شهر
رشت
سال فارغ التحصیلی
1401
تو اسلام رانندگی زنها زیاد مورد تایید نیس عجیبه شماکه تحصیلات حوزوی هم دارین:/
در هیچ جای اسلام چنین چیزی نیومده
نباید افراطی گری علمای شیعه و سنی رو به چوب دین بزنیم

JASima

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان دو
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
مهندسی صنایع
در هیچ جای اسلام چنین چیزی نیومده
نباید افراطی گری علمای شیعه و سنی رو به چوب دین بزنیم
من موافقت و مخالفتمو اعلام نکردم نظر علماس. چندین ساله تو عربستان زنها حق رانندگی ندارن البته الان برداشتن

نام مرکز سمپاد
میرزا کوچک‌خان ۲
شهر
رشت
سال فارغ التحصیلی
1401
من موافقت و مخالفتمو اعلام نکردم نظر علماس. چندین ساله تو عربستان زنها حق رانندگی ندارن البته الان برداشتن
[البته الان توی همین ایران خودمون دخترا حق رانندگی موتورسیکلت رو ندارن]
خب دیگه
دارم میگم افراطی گری علما رو نباید با دین یکی دونست
شیخ فضل الله نوری صد سال پیش حتی مدرسه رفتن دخترارو هم حرام اعلام کرده بود ولی خب الان همه زنان همونطور حق طبیعیشونه میتونن تحصیل کنن
اگه امور رو به بعضی علمای تندرو برگزار کنیم چند روز حضور زنان خارج خونه هم حرام و ممنوع میشه

*aysan*

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
*#*#
سال فارغ التحصیلی
1396
دانشگاه
خوارزمی
رشته دانشگاه
فیزیولوژی جانوری
اینستاگرام
پاسخ : این همه تبعیض بین دختر و پسر...مقصر عرف جامعه است؟

تبعیضی تو جامعه ما فک نکنم باشه :-"
ولی صرفا اگه قضیه حجاب و کاراییه ک ما پسرا انجام میدیم نظیر تو کوچه و پارک ورزش کردن،،همه اش بخاطر دین اسلامه :)
پس تبعیضی ب اون صورت نیس و اگرم هر چی بوجود اومده باشه بخاطر دین مبین اسلام است :)
فک کنم شما جایی که ما زندگی می کنیم زندگی نمیکنید...
مطمئنید دارید تو ایران زندگی می کنید؟!
عرف جامعه ی ما سرشار از تبعیض جنسیتیه،اسلام هم اگر حذف بشه،هم چنان این عرفای غلط رو داریم ما

جوجه

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2 تهران
شهر
کرج . ری. تهران
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
دانشگاه تهران و دانشگاه ع.پ. ایران
رشته دانشگاه
روان شناسي باليني
تو اسلام رانندگی زنها زیاد مورد تایید نیس عجیبه شماکه تحصیلات حوزوی هم دارین:/

حوزه دانشگاه شریف رفتم من، به قول یاروش، حوزه مختلط جهان اسلام :) فکر کنم کیفیت لازم رو نداشته خراب شدیم

روزی یه زنی داشت اسب سواری می کرد، بعد تالاپی از اون بالای اسب افتاد پایین، پیامبر روش رو برگردوند که افتادنش رو نبینه ، اصجاب گفتن، پیامبر ، مشکلی نبود بابا، خانومه شلوار داشت!
بعد پیامبر گفت "مرحبا به زنانی که شلوار می پوشند"

من نظری در مورد جنبه‌های جامعه شناختی موضوع ندارم ولی حالا که دارید در این مورد صحبت می‌کنید خوبه این رو هم بدونید که مساله تبعیض به طور عام چند سالیه که موضوع جدی بحث‌های یه مقدار حاشیه‌ای تر مثل یادگیری ماشین هم هست. یعنی حتی ماشین تو تصمیم‌گیری میتونه دچار تبعیض بشه! یکی از کارهای مهمی که قبل از حرف زدن در مورد هر کاربردی باید انجام بدن مدل کردن مفهوم تبعیض هست. اگر به این سبک موضوعات علاقه دارید بد نیست نیم نگاهی هم به اون‌ها داشته باشید. [مثلا یه نمونه که مقاله خیلی روان و خوش خوانیه و بخش های خوبی ش فنی هم نیست، این مقاله ست: https://arxiv.org/abs/1610.02413]

کارهای زیادی در مورد مفهوم تبعیض انجام شده که هرچند اجماع توشون نیست ولی احتمالا در این مورد خاص تبعیض جنسیتی هم به کار میاد. مثلا چند تا مدل که تو همین مقاله در موردشون صحبت کرده رو خلاصه میگم:

ساده‌ترین مدل اینه که هر تصمیم‌گیری در مورد یه فرد باید بدون آگاهی از جنسیت فرد باشه. [fairness through unawareness] مدلی که من تو بطن صحبت یه تعدادی از بچه‌ها دیدم. این مدل خیلی طرفدار نداره چون اثبات میشه حتی اگر ما موقع تصمیم‌گیری جنسیت فرد رو مستقیما ندونیم، این پارامتر میتونه تو ویژگی‌های دیگه مخفی شده باشه و خودش رو نشون بده.

یه مدل مطرح دیگه سهمیه‌بندی مساوی در تخصیص منابع بین دو گروه جنسیتی هست. این مدل هم مشکلات اساسی داره.

مدل پذیرفته‌شده تر مدل "شانس برابر یا equal odds" یا چیزی شبیه اون به اسم "فرصت برابر یا equal opportunity" هست که میگه وقتی داریم منبعی رو بین یه تعداد گروه تقسیم میکنیم [مثلا اون منبع میتونه فرصت شغلی باشه] احتمال اشتباه در مورد یه فرد [مثل اینکه طرف واجد شرایط گرفتن فرصت شغلی هست ولی تصمیم‌گیرنده ردش کنه] باید مستقل از جنسیت اون فرد باشه. به زبون خودمونی‌تر آدم‌ها فارغ از اینکه چه جنسیتی دارن باید فرصت برابر برای شکوفایی داشته باشن.

هرچند ممکنه این موارد خیلی دور از بحث اصلی "تبعیض جنسیتی" و به درد نخور به نظر بیاد چون بهرحال حل کردن مساله برای ماشین خیلی راحت‌تر از حل کردن مساله برای یه اجتماع هست ولی وقتی ساده بهشون نگاه کنیم خیلی مشکلاتی که برای تعریف مفهوم "تبعیض" و پیدا کردن راه‌حل وجود داره مشترک هست. حل کردن یکی میتونه به اون یکی هم کمک کنه.

الان من نوعی می رم مصاحبه کاری، طرف صبحی که از خونه بیرون اومده، در برابر خدای خویش عهد کرده که عادل باشه و روش سومی که گفتی رو پیش بگیره، ولی وقتی منو می بینه ، باز هم تحت تاثیر طرحواره هاش، به نظر ناکارامدتر از یه مرد با همون ویژگی ها میام.
(هر چند واقعا تو محیط کاری، من هر چی همکار خانم دارم می بینم خیلی راحت زنگ می زنن می گن ببخشید، ما نمیاییم جلسه، بچه مون سرماخورد! بای. حالا جلسه مهمممم ، جای اون مرده بودم احتمالا من هم دچار همون طرحواره می شدم. یعنی زن هایی که می بینم تو محیط های کاری ایرانی، خیلی هم با این که مثل مرد باهاشون برخورد نشه حال می کنن و موقع نفع که می شه، پشت طرحواره قایم می شن و می خوام خفه شون کنم!)
حالا پیشنهاد ماشین چیه؟ مثلا رزومه رو بدون جنسیت بررسی کنه، یا مصاحبه چت کنه، که نفهمه اول جنسیتم چیه که سوگیری نشه؟

Kourosh06

کاربر فعال
کنکوری 1403
نام مرکز سمپاد
علامه حلی ۱
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1403
همه ی ما ها آدم هایی که به این موضوعات فکر میکنیم قطعا میخوایم که هیچ کسی حقوقش پایمال نشه، کسی نمیگه که نه یکی نباید به حقش برسه.
الان ما هایی که اینجا داریم بحث میکنیم میخوایم ولی نمیتونیم که کل دنیا رو عوض کنیم.
به جاش میتونیم خودمون حقوق بقیه رو پایمال نکنیم و همین. نمیتونیم هیچ کسی رو به باور چیزی که نمی خوان وادار کنیم.
پس بهتره بریم ویژگی های لازم برای درست بودن رو پیدا کنیم و خودمون رو درست کنیم و درست نگه داریم.
این بحث کردن ها هیچ فایده ای هم نداره فقط حرص میخوریم که همه می دونیم حرص خوردن هم هیچ فایده ای نداره.
خیلی ممنون هستم که کسی توجه نمیکنه و به حرص خوردن ادامه میده.
با حرف زدن هیچ اتفاقی نمی افته. نظر مردم عوض نمیشه.
خودمون و خودتون به این باور که زن و مرد تفاوت خاصی با هم ندارند ادامه بدیم کافیه،
خودمون و خودتون بین مردم تفاوت الکی نذاریم کافیه.
لطفا بیخیال بحثی بشین که هیچ تفاوتی ایجاد نمی کنه.
ممنون میشم

Ali sonami

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد 3
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1401
از نظر من که الان حقوق پسرا داره ضایع میشه کلا توی اسلام چند تا شرط برای خانوما گذاشته که اونا هم برای خودشونه اما هرکی قرآن خونده باشه اینو فهمیده که شرایط مردان خیلی بیشتر از خانوم هاست. درضمن کسایی هم که میگن که اسلام از جامعه بره جامعه خیلی خوب میشه باید بهشون بگم شما باید کشورای دیگه رو هم ببینید. توی کشورای اروپایی درسته که زنان خیلی حقوق بیشتری دارن ولی آمار خودکشی و امید به زندگی و تجاوز خیلی بیشتر از اون حقوقیه که خانوما دارن. درکل میخواستم بگم مدینه فاضله بدون معصوم و پیامبر وجود نداره در هیچ جای دنیا

نام مرکز سمپاد
میرزا کوچک‌خان ۲
شهر
رشت
سال فارغ التحصیلی
1401
از نظر من که الان حقوق پسرا داره ضایع میشه کلا توی اسلام چند تا شرط برای خانوما گذاشته که اونا هم برای خودشونه اما هرکی قرآن خونده باشه اینو فهمیده که شرایط مردان خیلی بیشتر از خانوم هاست. درضمن کسایی هم که میگن که اسلام از جامعه بره جامعه خیلی خوب میشه باید بهشون بگم شما باید کشورای دیگه رو هم ببینید. توی کشورای اروپایی درسته که زنان خیلی حقوق بیشتری دارن ولی آمار خودکشی و امید به زندگی و تجاوز خیلی بیشتر از اون حقوقیه که خانوما دارن. درکل میخواستم بگم مدینه فاضله بدون معصوم و پیامبر وجود نداره در هیچ جای دنیا
افراط در فمینیسم باعث میشه تا بعضی پسرا هم فکر کنن داره تو حقشون اجحاف میشه

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1400
واقعا من متوجه نمیشم کسایی رو ک میگن تبعیضی نیست یا اگر باشه به نفع دختراست.
شما اگر ب چیز دیگه ای هم نگاه کنی بار روانی که روی ی دختر هست رو با خودت مقایسه کنی به این نتیجه میرسی که این حرفت واقعا مسخرست((=

علیمپو

بچّه سنّی
نام مرکز سمپاد
حلی۲
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1396
منظور از تبعیض البته باید در بهترین حالت «فرصت‌های نابرابر» باشه. که خب این هم باز مسخره‌ست خیلی‌وقت‌ها: "به زن‌ها و مردها به تعداد کافی تخت بیمارستان اختصاص بدیم برای وضع حمل". که خب از مسخره بودنش چشم‌پوشی می‌کنیم.
امّا چیزی که الآن حنجره‌ها داره واسش پاره می‌شه «نتیجه‌های نابرابر»ه: "چرا وقتی به تعداد برابر تخت بیمارستان اختصاص دادیم، مردها کم‌تر استفاده کردن ازش؟ بدویید، بدویید تلاش کنید مردا بیان رو تختا."

در کل هم اگه مشکلی وجود داشته باشه و علّتش آموزش نابرابر باشه، کاریش نمی‌شه کرد؛ به این معنی که من هم تو خانوادهٔ ثروتمندی به دنیا نیومدم و به اندازه‌ی یک پنجمِ قرن تو جهان سوم زندگی کردم و آموزش دیدم. فرق می‌کنم دیگه. :‌‌))

Ali sonami

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد 3
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1401
شما اگر ب چیز دیگه ای هم نگاه کنی بار روانی که روی ی دختر هست رو با خودت مقایسه کنی به این نتیجه میرسی که این حرفت واقعا مسخرست((=
اون چیزی که من میگم اینکه تو اول باید قرآن رو بخونی خب تو قرآن نوشته
چند روز پیش که تازه توی سایت ثبت نام کردم با خودم گفتم حتما چیزی رو که من میگم میفهمن ولی خوب معلوم شد که اشتباه میکردم
اگه دقت کنی من توی جمله اولم از آرایه اغراق استفاده کردم(توی جمله آخرم مشخصه) همونطور که شما به حرف من اعتراض کردین منم همین اعتراض رو دارم که چرا انقدر بزرگ میکنین تبعیض رو. یه سوال چرا توی 30 سال پیش که حقوق زنان کمتر بود حرفی از فمینیست نبود شما فکر میکنین اون موقع زنان نمیفهمیدن یا مثلا شما عاقل ترین؟؟؟ الان بهتون میگم برای چی.
جنبش فمینیست واسه حدود 120 سال پیشه که از انگلیس و آمریکا شروع شد اما با انقلاب جنسی در آمریکا پر رنگ تر شد.
چیزی که من میخوام بگم اینکه از 70 سال پیش چرا توی 30 سال پیش وارد ایران شد. خب مشخصه که ایران هیچوقت مثل کشور های غربی نبوده و از طریق رسانه وارد ذهن مردم شده. انقدر توی این 30 سال شبکه ماهواره ای فارسی زبان (بدون اشتراک) راه اندازی شد که توی خود کشور های آمریکایی انقدر شبکه رایگان وجود نداره...
منم اگه 24 ساعته توی ماهواره و اینترنت میگشتم یه فکری تو ذهنم ایجاد میشد که داره درحقم تبعیض میشه.
درضمن اینو هم بگم که تبعیض همه جای دنیا وجود داره و راه حل این مشکل بخدا ظهور امام زمانه حالا هی بشینین اینجا با خودتون بگین چرا فلان تبعیض در حق فلان گروه یا شخص وجود داره ....
ــــــــــــ
درضمن این حرفت که میگی فشار روانی روی دخترا زیاده من هر جوری فکر میکنم نمی فهمم. به نظرت فشار روی کسیه که مجبوره برای خانواده ـش پول دربیاره یا کسی که برای خودش میخواد دستش توی جیب خودش باشه. من خیلی از مردایی رو میشناسم که بخاطر اینکه نتونستن کار پیدا کنن و مخارج زندگی رو تامین کنن خود کشی کردن. حالا تو بگو فشار روی مردا بیشتره یا زنا؟(البته اینو هم میدونم که کار پیدا کردن برای خانوم ها مشکل تره)

Ali sonami

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد 3
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1401
درضمن هرکی فکر میکنه من دارم اشتباه میکنم جواب بده نه اینکه فقط دیس لایک کنه ممنون

Ali sonami

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد 3
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1401
هر کی هم که ناراحته میتونه جمع کنه از ایران بره خخخخخ :)):))

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1400
اون چیزی که من میگم اینکه تو اول باید قرآن رو بخونی خب تو قرآن نوشته

چند روز پیش که تازه توی سایت ثبت نام کردم با خودم گفتم حتما چیزی رو که من میگم میفهمن ولی خوب معلوم شد که اشتباه میکردم
اگه دقت کنی من توی جمله اولم از آرایه اغراق استفاده کردم(توی جمله آخرم مشخصه) همونطور که شما به حرف من اعتراض کردین منم همین اعتراض رو دارم که چرا انقدر بزرگ میکنین تبعیض رو. یه سوال چرا توی 30 سال پیش که حقوق زنان کمتر بود حرفی از فمینیست نبود شما فکر میکنین اون موقع زنان نمیفهمیدن یا مثلا شما عاقل ترین؟؟؟ الان بهتون میگم برای چی.
جنبش فمینیست واسه حدود 120 سال پیشه که از انگلیس و آمریکا شروع شد اما با انقلاب جنسی در آمریکا پر رنگ تر شد.
چیزی که من میخوام بگم اینکه از 70 سال پیش چرا توی 30 سال پیش وارد ایران شد. خب مشخصه که ایران هیچوقت مثل کشور های غربی نبوده و از طریق رسانه وارد ذهن مردم شده. انقدر توی این 30 سال شبکه ماهواره ای فارسی زبان (بدون اشتراک) راه اندازی شد که توی خود کشور های آمریکایی انقدر شبکه رایگان وجود نداره...
منم اگه 24 ساعته توی ماهواره و اینترنت میگشتم یه فکری تو ذهنم ایجاد میشد که داره درحقم تبعیض میشه.
درضمن اینو هم بگم که تبعیض همه جای دنیا وجود داره و راه حل این مشکل بخدا ظهور امام زمانه حالا هی بشینین اینجا با خودتون بگین چرا فلان تبعیض در حق فلان گروه یا شخص وجود داره ....
ــــــــــــ
درضمن این حرفت که میگی فشار روانی روی دخترا زیاده من هر جوری فکر میکنم نمی فهمم. به نظرت فشار روی کسیه که مجبوره برای خانواده ـش پول دربیاره یا کسی که برای خودش میخواد دستش توی جیب خودش باشه. من خیلی از مردایی رو میشناسم که بخاطر اینکه نتونستن کار پیدا کنن و مخارج زندگی رو تامین کنن خود کشی کردن. حالا تو بگو فشار روی مردا بیشتره یا زنا؟(البته اینو هم میدونم که کار پیدا کردن برای خانوم ها مشکل تره)
تو قرآن چی رو نوشته؟ انی وی من حرفی از قرآنو چون فقط توی قرآنه نمیپذیرم.
من متوجه نمیشم یعنی چی این حرفت؟ خب طبیعیه که ظلم اگر اطلاع رسانی نشه که ظلمه جزو بدیهیات حساب میشه.
ی مثال ساده اینکه مردا روی زنا دست بلند میکردن هم ظلم نبود و اینکه الان ما ظلم میدونیمش تقصیر ماهواره و اینترنت خاک تو سره؟
ودف ریلی؟
فازت از قسمت اخر حرفت چیه؟ واقعا حرفی ندارم راجع بهش بزنم. و خب این دیدگاهت مردا رو هم در حد ای تی ام بی ارزش میکنه. اینکه مردا بخاطر اینکه نمیتونن تامین کنن خودکشی میکنن و روشون فشاره. ریلی؟ینی فشار موقع نداری فقط روی مرده؟ احمقانست واقعا
من واقعا حوصله بحث ندارم ولی در افکارت، رفتارت، و لحنت تجدید نظر کن.
ینی چی 24 ساعته جلو ماهواره و اینترنت؟؟؟؟

Ali sonami

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد 3
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1401
تو قرآن چی رو نوشته؟ انی وی من حرفی از قرآنو چون فقط توی قرآنه نمیپذیرم.
من متوجه نمیشم یعنی چی این حرفت؟ خب طبیعیه که ظلم اگر اطلاع رسانی نشه که ظلمه جزو بدیهیات حساب میشه.
ی مثال ساده اینکه مردا روی زنا دست بلند میکردن هم ظلم نبود و اینکه الان ما ظلم میدونیمش تقصیر ماهواره و اینترنت خاک تو سره؟
ودف ریلی؟
فازت از قسمت اخر حرفت چیه؟ واقعا حرفی ندارم راجع بهش بزنم. و خب این دیدگاهت مردا رو هم در حد ای تی ام بی ارزش میکنه. اینکه مردا بخاطر اینکه نمیتونن تامین کنن خودکشی میکنن و روشون فشاره. ریلی؟ینی فشار موقع نداری فقط روی مرده؟ احمقانست واقعا
من واقعا حوصله بحث ندارم ولی در افکارت، رفتارت، و لحنت تجدید نظر کن.
ینی چی 24 ساعته جلو ماهواره و اینترنت؟؟؟؟
اولا شما چرا حرفی میزنین که هنوز توی قرآن نخونیدینش
دوما شما چه طور هر حرفی که داره یکی منتشر میکنه و منبع موثق نداره رو باور میکنین ولی حرف خدا رو باور نمیکنین؟ آره یو کریزی؟
درضمن من گفتم بعضی از مردا (که من خودم قبولشون ندارم) خودکشی میکنن چطور یه دختر واسه فلان چیز خودکشی میکنه ارزشش خیلی بالایه ولی چون مرده ارزش نداره؟(تبعیضی که درمودش حرف زدم درمورد مردا)
برای شما احمقانست شما هم اگه جای مردایی بودین که زنشون بخاطر بی پولیشون طلاق گرفتن شاید شماهم از زندگی نا امید میشدین
ولی تو تا دلت بخواد میتونم برات حرف بزنم و استدلال بیارم
یعنی به زندگی خودت نگاه کن میفهمی 24 ساعته جلوی اینترنت یعنی چی

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1400
اولا شما چرا حرفی میزنین که هنوز توی قرآن نخونیدینش
دوما شما چه طور هر حرفی که داره یکی منتشر میکنه و منبع موثق نداره رو باور میکنین ولی حرف خدا رو باور نمیکنین؟ آره یو کریزی؟
درضمن من گفتم بعضی از مردا (که من خودم قبولشون ندارم) خودکشی میکنن چطور یه دختر واسه فلان چیز خودکشی میکنه ارزشش خیلی بالایه ولی چون مرده ارزش نداره؟(تبعیضی که درمودش حرف زدم درمورد مردا)
برای شما احمقانست شما هم اگه جای مردایی بودین که زنشون بخاطر بی پولیشون طلاق گرفتن شاید شماهم از زندگی نا امید میشدین
ولی تو تا دلت بخواد میتونم برات حرف بزنم و استدلال بیارم
یعنی به زندگی خودت نگاه کن میفهمی 24 ساعته جلوی اینترنت یعنی چی
نه من هر چیو که با عقل اوکی باشه قبول میکنم.
حالا میخواد از قرآن باشه یا از گفته های ی معتاد
کی گفته زنی که خودکشی کنه با ارزشه؟ اصلا مگه با خودکشی میشه ارزش گذاری کرد؟ =/
ادمی که توان تشکیل خانواده بده چرا باید خانواده تشکیل بده؟ این ی توافق بوده بین خودش و دختری ک باهاش ازدواج کرده ک من نیازهای مالیتو اوکی میکنم و توهم در ازاش فلان و فلان و فلان... خب وقتی نیاز مالی طرف اوکی نشده و یطرف قرارداد نقض شده بیماره طلاق نگیره؟
اون طرف میتونسته ی خانم شاغل بگیره که تمام هزینه ها رو خودش نباشه=/
و واقعا نمیدونم کجای این تبعیضه=///

Ali sonami

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد 3
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1401
نه من هر چیو که با عقل اوکی باشه قبول میکنم.
حالا میخواد از قرآن باشه یا از گفته های ی معتاد
کی گفته زنی که خودکشی کنه با ارزشه؟ اصلا مگه با خودکشی میشه ارزش گذاری کرد؟ =/
ادمی که توان تشکیل خانواده بده چرا باید خانواده تشکیل بده؟ این ی توافق بوده بین خودش و دختری ک باهاش ازدواج کرده ک من نیازهای مالیتو اوکی میکنم و توهم در ازاش فلان و فلان و فلان... خب وقتی نیاز مالی طرف اوکی نشده و یطرف قرارداد نقض شده بیماره طلاق نگیره؟
اون طرف میتونسته ی خانم شاغل بگیره که تمام هزینه ها رو خودش نباشه=/
و واقعا نمیدونم کجای این تبعیضه=///
آهان خب دمت گرم
منم همینو میگم خودکشی اصلا درست نیست ولی من درجواب دوست عزیزمون گفتم که گفت فشار روانی توی زنا بیشتره ولی من میگم فشار روانی فرقی نداره توی زن و مرد یکسانه
خب شما باید پسر باشی تا بفهمی چرا باید تشکیل خانواده بده (خودت برو تحقیق کن درست نیس الان بهش اشاره کنم خخخ) منم نگفتم تبعیضه گفتم مردا هم فشار روانی دارن.
درکل با حرفت موافقم

JASima

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان دو
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
مهندسی صنایع
تبعیض جنسیتی ک من دیدم اونقد افتضاح بود ک پسره به بهانه درس و فلان تورو می‌کشونند اما اجازه درس خوندن نمیده :////حالاکارک جای خودش
پشمام فر خورد. اصلا نمیتونه بپذیره دختر درس بخونه@-)@-)@-)
اینااصلانمیخوان زن نفس بکشه

JASima

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان دو
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
مهندسی صنایع
فمینیست تندرو وقتی به وجودمیاد ک میبینن با فمینیست معمولی نمیتونن حقشونو بگیرن و حقو و حقوق شون رو زیر پامیگذارن

بالا