• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

چجوری از درس خوندن میشه لذت برد؟

• شروع کننده موضوع

Daimon

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
helli 4.تا چشه یکیم دراد اینومیذارم:x
شهر
اونجایی ک مردمش نمیخوابنو همیشه زندگی درجریانه
مدال المپیاد
شیمیو زیست بود.بد شد زیست...برای ادبی اسم نوشتم آخرم سر جل3 نرفتم...یهو دیدم قبول شدم!!
دانشگاه
فقط HarVard
رشته دانشگاه
شناختوساخت سس مایونز(داریم)
خب میدونین که لذت بردن از درس خوندن یکی از اساسی ترین موضوعاته که باعث میشه نه خوابمون بگیره موقع درس خوندن
نه اینکه فکرمون منحرف شه.اینطوری میتونیم زمان بیشتریو به درسامون اختصاص بدیمو مفید ترم بخونیم.
اینجا باید راجع به اینکه چه کارایی میشه انجام داد تا از درس خوندن لذت برد،قبل درس خوندن باید چی کار کردو چه جوری برنامه ریزی کرد که بشه از درس خوندن لذت برد و چیزایی که من الآن راجع به تاپیک یادم نمیاد بحث کنیم.
اینجا باید هم راه کار بدین هم مشکلای اوناییو که نمیتونن از درس لذت ببرنو بر طرف کنیم.

منتقد

مهمان
پاسخ : چجوری از درس خوندن میشه لذت برد؟؟؟

من فقط وقتایی لذت میبرم که میبینم دارم یاد میگیرم
حالا میخواد هر چی باشه
ولی اگر نفهمم
خداییش زجر آور میشه

سیزیف

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فـرزانگان
شهر
مشهد
پاسخ : چجوری از درس خوندن میشه لذت برد؟

درس خوندنو مفرح کرد !
گروهی درس خوند میخونیم برای هم توضیح میدیم
مفرح کردن مثلا میتونه یادگرفتن باشیوه های جالب باشه مثلا حفضیات شیمی روبایک سری نماد های طنز یاجملات کلیدی
مکان درس خوندنم مهمه مثلا توی پارک یا یک اتاق ساکت واقعا عالی هست
واون مکان پرازچیزای مبوط به اون درس باشه
استفاده ازنمودارای ابداعی تصویراواینا هم واقعا مهمه

morva

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شهرکرد
مدال المپیاد
تمام شد...

میدونی؟؟درس خوندن همیشه لذت داره اگه واسش هدف داشته باشی
اول فکر کن ببین چی دوست داری و واقعا واسه چی تلاش میکنی
بعدش هر وقت خواستی درسبخونی یه عکس از هدفت بذار کنارت که وقتی خسته شدی با دیدنش اون لبخند شیرین روی لبت بیاد و هر چه تمام تر واسش بجنگی

sharlet

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ناحیه 2 زنجان
شهر
زنجان

ّباید اولا هدف داشته باشی و بعد برنامه سالانه،ماهانه،هفتگی و روزانه . و هرچه قد که پیش میری تو برنامه هات تیک بزنی تا یه تصویر عینی از پیشرفتت تو ذهنت تداعی بشه اون وقت با لذت درس می خونی چون احساس میکنی قدم به قدم داری به رویاهات نزدیک میشی :)

sheitoon

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
farzanegan
شهر
rafsanjan
دانشگاه
ایران
رشته دانشگاه
ارتوپدی فنی

به نظر من وقتی هدف داشته باشین یعنی واسه یه چیزی درس بخونین خیلی لذت بخش میشه. وقتی خودتونو توی اون موقعیتی که به عنوان هدف انتخابش کردین میبینین یک نیروی محرکه ای شما رو هل میده به سمت رسیدن به اون موقعیت و اینجوری درس خوندن براتون لذت بخش میشه...

برای من که اینجوری بود

عشقم درس خوندن بود

Dark Passenger

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد 1
شهر
مشهد

"هدف داشتن" رو اکثر بچه ها بهش اشاره کردن ولی شاید این کلمه برای بعضی از افراد نیاز به بسط و توضیح داشته باشه و به راحتی نشه مفهومش رو استنباط کرد.

این مساله ای که الان میخوام شرح بدم برای خود منم پیش اومده و توضیحاتی هم که میدم بر اساس دانسته هام از علم روانشناسی هستش.

گاهی وقایعی توی زندگی رخ میده که باعث میشه آدم،اعتماد به نفسش رو از دست بده و انگیزش برای ادامه حیات کم بشه یا به عبارتی "خودش" و "هدفش" رو گم کنه و درونش نوعی "خلا روحی" ایجاد بشه.

و ضمن اون میخواستم بگم که ما پاسخ بسیاری از خلاها و مشکلات زندگی رو داریم اما گاه به یک "تلنگر" نیاز پیدا می کنیم.

با یک مثال ساده مساله رو به شکل ملموس تری بیان می کنم:
مثلا شاید نتونیم به مادرمون درست ابراز احساسات کنیم اما با دیدن صحنه ای از یک فیلم به یکباره بگیم ای وای مادرم و مثلا با مادرمون تماس بگیریم یا پیشش بریم.

احساس اعتماد به نفس و داشتن هدف هم چیزی شبیه به همینه.انسان نیاز داره به یک چیزی تکیه کنه تا اعتماد به نفسش بره بالا مثل تحصیل، ثروت، زیبایی یا امثال اینها.اما امکان داره یک نفر ندونه به چه دلیلی باید اعتماد به نفس داشته باشه.پاسخ در یک "تلنگر" به خودشه.

ممکنه شخصی زاویه ای از زندگی رو بهش نشون بده که بفهمه زندگی ارزش بالایی داره اما این فقط یک تلنگره و نه بیشتر و وابسته شدن به اون کاری بس نادرست.

پی بردن به مفهوم این نظریه شاید کمی نیاز به تامل و تفکر و مرور چندباره ی مطلب از اول تا آخر داشته باشه و با یکبار خوندن، مفهومش به راحتی استنباط نشه.
در هر حال امیدوارم در زندگیتون به چنین مشکلی برنخورید چون خود من از این بابت ضرر دیدم و تا اندازه ای سبب شد مسیر سرنوشتم تغییر پیدا کنه.

Martin Berg

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
علامه
شهر
کرمان

کسی خوابش میاد یعنی خوابش میاد الکی جو ندین که اگر درسُ با علاقه بخونین خوابتون نمی گیره :-w

البرت

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
ایت الله خامنه ای
شهر
سیرجان
مدال المپیاد
داشتم میخوندم دیدم هیچی نمیشم ولش کردم

من در درس هایی مثل زیست و دینی و ادبیات و شیمی و تا حدودی هم فیزیک ، توصیه میکنم در هنگام خوندن کتاب وزارتی ، از چند تا ماژیک هایلایتر ترجیحا در چند رنگ و چند تا مداد رنگی برای خط کشی استفاده کنین . خیلی خوندن لذت بخش میشه

به خصوص برای دینی!

m.f.a

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2
شهر
کرمان
دانشگاه
ایشالا شریف یا تهران

درس خوندن وقتی میتونه لذت بخش باشه که تو هنگام درس خوندن تمام حواست رو صرف درس خوندن بکنی وهنگام درس خوندن فقط به همون درس توجه کنی

الدرادو

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ناحیه2
شهر
کرمان
رشته دانشگاه
IT

درس خوندن وختی لذت بخشه ک توتابستون مجبور نباشی کله سحر پاشی تا نصفه شب بخونی.وختی دوس داشتنیه ک از ترس مامان نباشه و...

hosseinsohrabi

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید عسگری گنبد
شهر
ازادشهر

به هر درسی علاقه داشته باشی ازش لذت میبری مثلا من خودم فیزیک رو دوست دارم.

Liese

کاربر.
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۲
شهر
بندرعباس
سال فارغ التحصیلی
97

خوب وقتی تمام تمرکزتو بذاری و رو درس و بخونیش حتی اگه بهش علاقه هم نداشه باشی باعث میشه خیلی بهتر یادبگیری اما یه وقتایی هست تا ادم از درس خوندنش لذت نبره نمیتونه خوب بفهمه چی داره میخونه به نظر من که اما وقتی از درس لذت میبره که دوسش داشته باشه من حل کردن مسئله های ریاضی فیزیک رو با تموم لذتشون به هیچ چیزی حاضر نیستم ترجیح بدم :-"

gogory-8

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ناحیه۱
شهر
کرمان
دانشگاه
شهید باهنر کرمان
رشته دانشگاه
مهندسی عمران

اره درس خوندن وقتی لذت بخش میشه که بفهمی داری یاد میگیری!نه بترسی که ممکنه فردا یادم بره!

aigin

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان

درس خوندن اگه برا امتحان نباشه خیلیم لذت بخشه من که خودم به شخصه برا امتحان به جون کندن درس می خونم ولی الان که برا کنکور میخونم اصن خیلی خوش میگذره کلا حس نکنید اجباری وجود داره منظورم اینه برا امت آدم مجبوره بخونه ولی وقتی همین جوری میشینی و میخونی بدون دغدغه عالـــــــــیه به خدا :D

بالا