• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

مهندسی هوا و فضا

Emperor of Shadow

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
خیلی دور
رشته دانشگاه
هوافضا
پاسخ : مهندسی هوا و فضا

دوستان این برنامه پیشنهادی کارشناسی هوافضاست ببخشید یکم خط خورده است در ضمن عکس بزرگه برای دیدن ترم های آخر اون پایین یه نوار برا جابجا کردنش هست
20524641507939982437.jpg

samane_F

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
همدان

خوب دقیقا متوجه شدم...این رشته اصلا مناسب خانوم ها نیست! :-\

سلبچ

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان3
شهر
تهران
مدال المپیاد
شیمی

من واقعا این رشته رو دوست دارم ولی منم شنیده بودم که تو ایران جای پیشرفت نداره!!

milania

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
arak
شهر
اراک
دانشگاه
اراک
رشته دانشگاه
مکانیک

سلام دوستان
وضعیتم به شدت بحرانیه دو روز بیشتر واسه انتخاب رشته وقت ندارم خواهشاً راهنمایم کنید
ارشد امسال رتبه مکانیکم جالب نشد ولی‌ هوا فضا آیرودینامیک علمو صنعت و تهران میارم.هدف اصلیم اپلای با فانده برای دکترا مکانیک آمریکا یا کانادا.
سوالام اینه که ارشد برم هوا فضا تهران یا یک سال بمونم و ارشد مکانیک بدم؟خواهشاً خودتونو جام بذرید و همهٔ جوانبشو در نظر بگیرید(یک سال موندن پشت کنکور و سختی‌هاش...)

behzad93

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی گنبد کاووس
شهر
گنبدکاووس
مدال المپیاد
المپیاد ریاضی سال 88، المپیاد شیمی و فیزیک سال 89
دانشگاه
علم و صنعت - شریف
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک

به نقل از milania :
سلام دوستان
وضعیتم به شدت بحرانیه دو روز بیشتر واسه انتخاب رشته وقت ندارم خواهشاً راهنمایم کنید
ارشد امسال رتبه مکانیکم جالب نشد ولی‌ هوا فضا آیرودینامیک علمو صنعت و تهران میارم.هدف اصلیم اپلای با فانده برای دکترا مکانیک آمریکا یا کانادا.
سوالام اینه که ارشد برم هوا فضا تهران یا یک سال بمونم و ارشد مکانیک بدم؟خواهشاً خودتونو جام بذرید و همهٔ جوانبشو در نظر بگیرید(یک سال موندن پشت کنکور و سختی‌هاش...)
ببین واسه اپلای کردن بین مکانیک و هوافضا خیلی تفاوت نیس هردوشون یه جورایی گیره ،مخصوصا واسه آمریکا ، حالا کانادا به نسبت راحت تره ولی به طور کلی اپلای کردن تو مکانیک اونم فول فاند خیلی سخته !
واسه هوافضا هم علموص بهتر از تهرانه .. هوافضا تهران اصن بدرد نمیخوره ... ولی واسه اپلای کردن شریف بهتر از بقیس
ببین تو دانشگاههای دیگه دانشکده هوافضا جداست و تو اگه تو اونجاها قبول شی مجبوری صرفا هوافضایی پروژه ورداری ولی تو علموص دانشکدشون یکیه و میتونی مکانیکی هم کار کنی .... ینی یه جورایی مکانیکو دور بزنی !
به طور کلی اگه من جای تو بودم فقط درصورتی یک سال میموندم که کار داشته باشمو تو این یه سال کار کنم ، یا حداقل مشغول چیز دیگه ای باشم همزمان با خوندن واسه کنکور ... ولی اگه این شرایطو نداری بهتره بری هوافضا علموص و مکانیک کار کنی ! این نظر شخصی منه ...

milania

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
arak
شهر
اراک
دانشگاه
اراک
رشته دانشگاه
مکانیک

خودمم حال 1 سال موندنشو ندارم الان گیرم 2 جاست
1-میترسم حتی اگه مکانیکی کار کنم بهونه در بیارن(برای دکترای مکانیک میخوام اقدام کنم)
2-میگم شاید چیزی شد و نرفتم اونوقت کار کجا بود واسش؟
یعنی میگید علمو صنعت بجز آیرودینامیک که دوست دارم بقیشم بزنم چون میشه مکانیکی کار کرد؟
تربیت مدرس چی؟

behzad93

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی گنبد کاووس
شهر
گنبدکاووس
مدال المپیاد
دانشگاه
علم و صنعت - شریف
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک

به نقل از milania :
خودمم حال 1 سال موندنشو ندارم الان گیرم 2 جاست
1-میترسم حتی اگه مکانیکی کار کنم بهونه در بیارن(برای دکترای مکانیک میخوام اقدام کنم)
2-میگم شاید چیزی شد و نرفتم اونوقت کار کجا بود واسش؟
یعنی میگید علمو صنعت بجز آیرودینامیک که دوست دارم بقیشم بزنم چون میشه مکانیکی کار کرد؟
تربیت مدرس چی؟
هیچوقت واسه اپلای کردن به گرایشت گیر نمیدن ،چیزی که بهش توجه میکنن زمینه کاری و موضوع پایان نامته ... فیلدای توربوماشینری و پیشرانش از همه سختتره اپلایشون
کار واسش هس ... برخلاف اینهمه چیزی که میگن هوافضا فرصت شغلیش کمه اتفاقا زیاده ... شاید اوایل کار کردن سخت باشه و درآمدش هم خیلی زیاد نباشه ولی کار هست نگرانش نباش .. تازه استادای هوافضای علموص از لحاظ لینک با صنعت و کار خیلی قوین !
ببین اگه دوس داری مکانیکی کار کنی ولی رشتت هوافضا باشه بهترین گزینه علموصه ،تو هیچجای دیگه امکان این نیس
تربیت مدرسو نشنیدم تعریفشو ولی دانشکدش رفتم خیلی جالب نبود محیطش ،استاداشم به اونصورت معروف نبودن

milania

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
arak
شهر
اراک
دانشگاه
اراک
رشته دانشگاه
مکانیک

تشکر از پاسخت
ترییت مدرس دانشکده هاشون جداست یا یکیه؟منم شنیدم امکاناتش عالیه واسه این فکرمو مشغول کرده وگرنه میرفتم علمو صنغت

البرت

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
ایت الله خامنه ای
شهر
سیرجان
مدال المپیاد
داشتم میخوندم دیدم هیچی نمیشم ولش کردم

چقد تفریح میکنین؟؟؟؟

behzad93

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی گنبد کاووس
شهر
گنبدکاووس
مدال المپیاد
دانشگاه
علم و صنعت - شریف
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک

به نقل از milania :
تشکر از پاسخت
ترییت مدرس دانشکده هاشون جداست یا یکیه؟منم شنیدم امکاناتش عالیه واسه این فکرمو مشغول کرده وگرنه میرفتم علمو صنغت
ساختمون مکانیک و هوافضاش یه جاس تو همون پردیس اصلی

abcd_1392

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
tabriz
شهر
tabriz

سلام دوستان. اطلاعاتی در مورد دانشگاه امام حسین میخوام. لطفا اونایی که اطلاعاتی دارن بیان و جواب بدن.ارشد طراحی کاربردی و هوافضا سازشو انتخاب کردم. به نظرتون با 2700 طراحی و 1300 هوافضا قبول میشم ؟ و سوال دیگه اینکه مصاحبش فقط مصاحبه حظوری توو دانشگاه خواهد بود یا تحقیقات محلی هم داره ؟ و اینکه میدونین تقریبا کی برا مصاحبه صدا میکنن ؟ من دارم میرم سربازی میخوام بدونم تا ببینم میتونم برم مصاحبه یا نه.و برا مصاحبه تلفنی اطلاع خواهند داد گوشیمو روشن بزارم بدم خونه نگه دارن یا توو سایتی جایی اسامی رو میزارن بگین تا بسپارم نگاه کنن وقتش شد بهم بگن . در ضمن توو اموزشی مرخصی میدن دیگه برا مصاحبه دانشگاه ؟

nasirnorth158

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
ماندگار صدوق قم
شهر
قم
رشته دانشگاه
مهندسي شيمي

به نقل از Black Fire :
درساش چطورن بعد؟ منظورم اینه که چه درسایی رو می خونن، بعدش یه جا می گفت انگار یه مقدار هم کار های الکترونیکی داره
آقا من هم همين سوال رو دارم اين رشته در كل سخته يا آسون ؟

Emperor of Shadow

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
خیلی دور
رشته دانشگاه
هوافضا

به نقل از nasirnorth158 :
آقا من هم همين سوال رو دارم اين رشته در كل سخته يا آسون ؟
اگه بخوایم منطقی باشیم یه کم سخته ولی نه برای کسی که علاقه داشته باشه

skyfullofstars

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان کرمان

کسی در مورد هوا فضای خواجه نصیر اطلاعی داره؟من شنیدم 2 گروه دانشجو میگیره. یک گروه که 4 سال ایران میخونن مثل دانشجوهای رشته های دیگه . گروه دوم یه حالت غیر انتفاعی به خودش میگیره و هرکی با هر رتبه ای که باشه میتونه بره. بعد2 سال ایران میخونن و 2سال روسیه . کسی اطلاعی داره ؟

merzat

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
کرج
شهر
کرج
سال فارغ التحصیلی
1387
مدال المپیاد
المپیاد ریاضی و کامپیوتر
رشته دانشگاه
هوافضا

به جرات میتونم بگم 60-70 درصد افرادی که این رشته رو میخونن نمیدونن چرا میخونن!!!

merzat

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
کرج
شهر
کرج
سال فارغ التحصیلی
1387
مدال المپیاد
المپیاد ریاضی و کامپیوتر
رشته دانشگاه
هوافضا

به نقل از hupaa :
کسی در مورد هوا فضای خواجه نصیر اطلاعی داره؟من شنیدم 2 گروه دانشجو میگیره. یک گروه که 4 سال ایران میخونن مثل دانشجوهای رشته های دیگه . گروه دوم یه حالت غیر انتفاعی به خودش میگیره و هرکی با هر رتبه ای که باشه میتونه بره. بعد2 سال ایران میخونن و 2سال روسیه . کسی اطلاعی داره ؟

قبلا اینطوری بود...الان دیگه نیست خرجشم 24000 یورو بود!!!

sarash

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
sabzevar

تا جایی که من میدونم چون ی مکانیک نصفه نیمه ای میخونی می تونی تو شرکتا ی مهندسی و خودرو کار پیدا کنی
کلا ب درد کسایی میخوره ک می خوان ادامه بدن :))

S@G@L

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان5
شهر
مشهد

به نقل از hkhm :
این رشته به شدت در ایران مورد نیازه!
دانشجو های هوافضای دانشگاه مالک اشتر و امام حسین (یعنی دانشگاه وزارت دفاع و دانشگاه سپاه) ممنوع الخروج میشن!
تقریبا از لحاظ شغلی تضمینه! اما کار سنگینه! من خودم شدیدن کار رو شروع کردم اینجا در زمینه ی موشکی :)
سلام:)
اونوقت دخترایی که علاقه دارن به این رشته..با این وجود بازم کار براشون هست؟!؟

آنتیگونه مذکر

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
میرزاکوچک خان
شهر
رشت

به نقل از #SOGOL# :
سلام:)
اونوقت دخترایی که علاقه دارن به این رشته..با این وجود بازم کار براشون هست؟!؟
بودن رو هست ولی تا جایی که یادمه موقع گرفتن کارت ورود به جلسه کنکور داشتم شرایط ورود به دانشگاه مالک اشترو می خوندم مثل این که فقط پسر می گرفتن
جاهای دیگه دختر می گیرن البته

بالا