• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

دماغ دارم - دستمال ندارم !

• شروع کننده موضوع

Madmazel Fairy Tale

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانـ/̵͇̿̿/'̿'̿̿̿ ̿ ̿̿ ½
شهر
Minsk
دانشگاه
BSMU
رشته دانشگاه
پزشکی
حتما تو طول زندگیتون با این موقعیت برخورد کردین !!

فرض رو بر این بزارین که شما نه به منبع آب دسترسی دارین و نه میتونین از پارچه مانند های مختلف ( اعم از مغنعه ، دستمال عینک و ... ) استفاده کنین و از قضا سرمای شدیدی خوردین ( یا حساسیتتون عود کرده ) و شدیداً آبریزش بینی دارین اونم تو یه محل عمومی !
آخرین شانسی که براتون مونده یه دستمال کاغذی ته جیبتونه. فقط یه دستمال کاغذی با ضخامت متوسط ( نه از این دستمالای دون دونیه دستشویی! ) برای سیلی از ترشحات ِ مبارک ! پس حتما توجه دارین که نمیشه خَرَکی وسطشو باز کرد و همه رو یک جا مصرف کرد !

چطور میتونیم از یک دستمال کاغذی بطور بهینه استفاده کنیم ؟!

كياناز

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگـان ۱
شهر
اصفهـان
سال فارغ التحصیلی
96
پاسخ : دماغ دارم - دستمال ندارم !

هر دفعه به مقدار خيلي كم ازش استفاده كنيم و مواظب باشيم فقط مقدار كمي از ترشحات با دستمال برخورد پيدا كنن !سپس پس از هر بار استفاده ، دستمال كاغذي رو در معرض باد يا اگر در جايي هستيم كه شوفاژ يا بخاري داره ، در معرض گرما قرار بديم تا ترشحات مبارك خشك بشن...!به اين ترتيب دستمال ما با وجود ِ اين كه چند بار استفاده شده اما هنوز هم خشكه و ميشه ازش دوباره و دوباره و دوباره استفاده كرد !!! :D

novanda

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 6 - فرزانگان امام رضا
شهر
تهران-لاهیجان

با شال مردم ب راحتی مشکل حل میشد (< (< (< (< اما گفتی نمیشه پس ما دستمال را برداشته با تمام زوردر دماغ مبارک فرو میکنیم ک کلا راه ترشحات بسته شده و نیاز ب تفکر نباشد
ب همین سادگی
قیافه ی کسایی ک این کار رو انجام میدن در اون لحظه X_X
مردم :-& :-&
من ب عنوان راهنما =))

Ham!D ShojaE

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان جابرابن‌حیان
شهر
تهران
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی آی‌تی

Dirty Business شنیده بودیم؛ Dirty Creativity نه. :))
کلّ دستمال‌کاغذی رو می‌بریم جلوی بینی؛ اما نه! جوری که کسی هم متوجّه نشه -عین شعبده‌بازها- انگشت رو به‌کار می‌ندازیم. باتوجّه به این‌که صرفاً «آبریزش» هست؛ دست‌ مبارک الان نیاز به پاکسازی داره. پس یه قسمت کوچیک ازدست‌مال رو جدا می‌کنیم و باش انگشت رو تمیز کرده و می‌ندازیم دور.

پ.ن. این‌کار در وهله‌ی اوّل نیاز به آموزش ویدیویی و در وهله‌ی دوم؛ نیاز به تمرین و کسب مهارت داره. اما می‌تونید با استفاده ازآب و دست‌مال کاغذی؛ این‌کار رو شبیه‌سازی کنید و به‌نوعی، مانور آمادگی بحران برگزار کنید.

Ehem_Ehem

Saleh
نام مرکز سمپاد
شهیدبهشتی
شهر
زنجان
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
دانشکده فنّی دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی معدن
تلگرام
اینستاگرام

کثافت کاری بگیم اشکال داره ؟ :-"

پ.ن : یکی از مباحثی که در مشتق بحث میشه بهینه سازیه :-" باید یه چیزی تو اون مایه ها بزنیم از دستماله

ghazale.gh

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
قوچان
دانشگاه
فردوسی
رشته دانشگاه
فیزیک

هیچی دیگه دستمالو میگیری جلو دماغت استفاده نمیکنی ازش برا یه مدت...! :D

سعی کنین با حداکثر قدرت موجود ترحشات اضافه رو بکشین بالا...! :D

از یه گوشه دسمال شرو کنین ،خلاصه اینکه کم استفاده کنین،همیشه اسفاده کنین! ;;) :>

استفاده از حداکثر امکاناتو فراموش نکنین! :D

speed

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
میاندوآب
دانشگاه
تبریز
رشته دانشگاه
علوم کامپیوتر

دستمال رو تا می کنیم طوری که می زاریم تو جیب...این کار باعث میشه کناره هاش کلفت تر بشه بعد با کناره ها جلو بینی این ور اون ورش می کنیم که ترشحات بیرونی رو جمع کنه....و به سرعت خودمونو به یه جایی می رسونیم که امکانات بیشتری داشته باشه :D

Quf

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
تهران

تظاهر کن دماغت خون میاد
بعد دستمالو بکن تو دماغت

• شروع کننده موضوع

Madmazel Fairy Tale

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانـ/̵͇̿̿/&#39;̿&#39;̿̿̿ ̿ ̿̿ ½
شهر
Minsk
دانشگاه
BSMU
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از Ehem_Ehem :
کثافت کاری بگیم اشکال داره ؟ :-"

پ.ن : یکی از مباحثی که در مشتق بحث میشه بهینه سازیه :-" باید یه چیزی تو اون مایه ها بزنیم از دستماله

یه کثافت کاری ای بگین که اولاً در ملا عام قابل اجرا باشه و ملت بالا نیارن :D و دوماً حال بهم زنی میتونه در خفا انجام بگیره ! هدف ظاهر سازیه B-)

+ آقا همه میگن از یه گوشه دستمال و ... دقت کردین وقتی یه گوشه ش رو استفاده میکنیم بعد یارو رو میبندیم دیگه! بعد حالا اگه هی بخوای ببندی تهش دستمال لول میشه ! بعد از قسمتای پایینیش نمیشه استفاده کرد ! هر چی فک میکنم میبینم مهندسی دستمال کاغذی ایراد داره !
چیکار کنیم که همون یخورده دستمال رو بتونیم از همه ی مساحتش استفاده کنیم ؟!

Parinaz.

پری‌ناز
نام مرکز سمپاد
فرزانگان قزوین
شهر
قزوین
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
آزاد تهران جنوب
رشته دانشگاه
طراحی لباس

خب اول میزاریم میزان ترشحات به حدی برسه که دیگه نشه کشیدش بالا ;;) :-"
بعد یه نفس عمیق میکشیم و با تمام توان همشو وسط دستمال تخلیه میکنیم :-" دستمالو تا میزنیم و روی میزی، اگه شانس آوردیم شوفاژی جایی میزاریم تا یه ذره خشک بشه برای دور بعدی:-"
ینی درواقع همونجور خرکی باز میکنید و فین میکنید ولی مهم اینه که باید جوری فین کنید که محتویات بینی و نای و حتی معده و اینا هم شد بیاد تو دستمال که دیگه چیزی نمونه:-"
پ.ن: اَی :- " چی گفتم

كياناز

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگـان ۱
شهر
اصفهـان
سال فارغ التحصیلی
96

به نقل از ℳademoiselle :
+ آقا همه میگن از یه گوشه دستمال و ... دقت کردین وقتی یه گوشه ش رو استفاده میکنیم بعد یارو رو میبندیم دیگه! بعد حالا اگه هی بخوای ببندی تهش دستمال لول میشه ! بعد از قسمتای پایینیش نمیشه استفاده کرد ! هر چی فک میکنم میبینم مهندسی دستمال کاغذی ایراد داره !
به نظر من نبايد از گوشه دستمال شروع كرد چون همونطور كه خودت گفتي لوله ميشه و در اخر نميشه از تمام مساحت دستمال استفاده بهينه رو برد !
بايد اگه خواستيم كاري كنيم همون مركز ِ دستمال بكنيم تا بر اثر خاصيت "انتشار پذيري" محتويات دماغ در كل ِ مساحت كاغذ به يك اندازه پخش بشه !
چي گفتم علمي شد !

دوستان ديگه واقعا حالم داره بهم ميخوره :-&

شاكسول

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
اصفهان - تبريز
دانشگاه
علوم پزشکی شهرکرد
رشته دانشگاه
دندانپزشکی

به نقل از ℳademoiselle :
یه کثافت کاری ای بگین که اولاً در ملا عام قابل اجرا باشه و ملت بالا نیارن :D و دوماً حال بهم زنی میتونه در خفا انجام بگیره ! هدف ظاهر سازیه B-)

دسمالو دو نصف كنيم بعد به شكل گلوله تو هر كدوم از سوراخ هاي دماغ قرار بديم اونموقع ترشحات مبارك پس از عبور از هر لايه با لايه ي جديدي مواجه ميشن و هم از تمام قسمتاي دسمال استفاده ميشه و هم ...! :-" :D

در ضمن نشدم خانوماي محترمه ميتونن مقنعه رو بيارن جلو صورتشون بعد اونجا هر كاري ميخوان بكنن بعد بيان بيرون بگن داشتم موهامو درس ميكردم :-"

اگم پسر بودين ميتونين از ترشحات مباركه ب عنوان ژل سرهم استفاده كنين! :-"

tezar

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان6 سابق
شهر
تهران
دانشگاه
امـیـرکبیر
رشته دانشگاه
مهندسی بـرق

تو دستت فین کنی بعد دستتو با دستمال پاک کنی!

....
حالم داره بهم میخوره

سپیده.

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگـان3
شهر
شهر _آدم های _افسرده.

میتونید سرتونو بالا بگیرید! اینجوری بر اثر شیب ایجاد شده ( :-") ترشحات میره بالا که یکمم مَکش بینی تون بهش اضافه شه نیاز یه دستمالتون نصف میشه :-"

11phantom

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان قم
شهر
قم
سال فارغ التحصیلی
1394

خ اول کل محتویات موجود رو میریزی رو دستمال کاغذی. و بعد اونو میمالی به دیوار گوشه کلاس! :-&
بعدم میزایش رو بخاری یا شوفاژ برای استفاده بعدی :D
:-&

lady star

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2
شهر
تبریز

اهم اهم... :D
خب تا جایی که میتونیم استفاده میکنیمش (تا جایی که دستمال کاغذی به طور کامل خیس شده باشه)بعد در مرحله ی بعد که میبینیم دیگه نمیتونیم از اون دستمال کاغذی استفاده کنیم حداقل به مدت 10 الی 15 دقیقه دستمال را در هوا میتکانیم (که خشک بشه)بعد از این مدت میتوانیم دوباره از ان استفاده کنیم. =))
اگه دیدین دیگه در طی مدتی که دستمال داره خشک میشه وضع شما خیلی خرابه کف دستتان را به طور افقی و زیر دماغتون تنظیم کنین و یکبار از سمت چپ به راست و بار دیگر از سمت راست به چپ حرکتش دهید. :D :))
روش خوبیه...دیگه تورمم که هست نمیشه که هی دستمال مصرف کرد :-"
با تشکر ;;) :-"

zeynab75

کاربر فوق‌حرفه‌ای
شهر
قوچان
دانشگاه
فردوسی
رشته دانشگاه
مهندسی شیمی

اگه حجم زیاد باشه خب دستمالو نمادین میگیریم جلو دماغمون و پشتش حالا با مقنعه ای شالی یقه ای چیزی کارشو میسازیم ;))

یه کاره دیگه که فقط دخترا میتونن: یقه ی مقنعرو( :-") یا چونه ی مقنعرو میدین بالا و دستتونو میبرین زیر مقنعه...یجوریکه انگار دارین موهاتونو درس میکنین یا نَخِ زیرِ مقنعرو میکنین :-"...حالا باید تصویری توضیح داد :D
و بعد خیلی راحت از انگشتانتون استفاده میکنین...بطوری که ده تا انگشت پر بشه و بعد انگشتارو با دستمال پاک میکنیم :-"

حالا اگه محتویات دماغ خیسو نمناک باشه با انگشت نمیشه و همون زیر از دستمال استفاده میکنیم و فینِ بیصدا...(مهارت میخواد البته :-")

saaraa

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان1
شهر
امین اصفهان

میتونه همه اون ترشحات رو خارج نکنه و قورتشون بده!

اگه هم یه دفه زد بیرون با لباس!!! :-& :-&

Ehem_Ehem

Saleh
نام مرکز سمپاد
شهیدبهشتی
شهر
زنجان
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
دانشکده فنّی دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی معدن
تلگرام
اینستاگرام

من نمیخواستم کثافت کاری شه :D

خودتون خواستید.

برید یه گوشه که خلوته. میتونید روتونو بکنید به دیوار :D بعد قسمت بالای دستمال کاغذی رو طوری با بالای بینیتون ارتباط بدید که انگار دارید با دستمال کاغذی بینی مبارک رو پاک می کنید. بدون اینکه دستمال کاغذی با ترشحات بینی مبارک ارتباط داشته باشه، فین کنید. طوری که ترشحات بریزن پایین روی آسفالت ترجیاً. آثارش هم باقی بمونه لطفاً. ( مادمازل گفت کثافت کاری مشکلی نداره :-" ) بعد به حرکتتون ادامه بدید. دستمال هم تمیز موند. مهندسی دستمال کاغذی هم لازم نیست. خیلی هم خوب و عالی و راضی.

hamidreza96

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
× هاشمی نژاد II
شهر
× مشهد
مدال المپیاد
× نوچ ، جوونیام میخواستم برم شیمی پشیمون شدم
دانشگاه
× هرجا خدا بخواد

خوب مثل فیثاغورث عین یه بچه ی خوب از یه کنار شروع میکنیم :D

البته آبریزش بینی هنگام سرما ترشحاتش رقیق تره که میشه چندین بار استفاده کرد :P :D

بالا