• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

دوچرخه سواري دخترا

نظرتون راجع به دوچرخه سواري دخترا چيه؟

• بله موافقم!

رای‌ها: 385 67.1%
  • خوبه ولي بستگي به فرهنگ جامعه داره!

رای‌ها: 126 22.0%
  • موافق نيستم!

رای‌ها: 26 4.5%
  • با توجه به فرهنگ جامعه موافق نيستم!

رای‌ها: 37 6.4%

• رای‌دهندگان
    574
  • Poll closed .

froq

فارغِ مُطلق
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
سبزوار
سال فارغ التحصیلی
1401
صد در صد همه اش قرار نیست با نادیده گرفتن حل بشه
ولی مشکل اینجاست که من و تو نمیتونیم مستقیم الان بریم پسر مردم رو تربیت کنیم
خود خانواده ها باید از بچگی درست تربیت میکردن
نباید نقش جامعه رو نادیده بگیری اگر به طور مثال همون موقع که میری دوچرخه سواری و یه نفر بهت تیکه میندازه یا بد نگاه میکنه ادمای اطراف فقط بیننده نباشن این تغییرات زودتر جلو میره ولی خب حداقل تا الان ک من همچین چیزیو ندیدم وقتی ادما براشون سلامت جامعه شون و حقوق بقیه مهم نیست اینجوری میشه

زمستون

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
سبزوار
سال فارغ التحصیلی
1401
دانشگاه
Alz
رشته دانشگاه
زیست
مصوبات جلسه امروز شورای فرهنگی عمومی سبزوار : نصب تابلو ممنوعیت دوچرخه سواری بانوان در پارک ها و مکان های عمومی شهر سبزوار
:|:|:|تنکس ا بانچ واقعا
خب امیدوارم خبردرستی نباشه و بعدا تکذیب شه . فکر کنین بهش:|
: چرا دوچرخه سواری نرفتی؟
: چون دخترم:|
خب داریم به دوران اوائل انقلاب برمیگردیم:|

نام مرکز سمپاد
فرزانگان۱
شهر
قم
سال فارغ التحصیلی
1401
مدال المپیاد
یه مرحله دو ادبی :)
دانشگاه
UMSHA
رشته دانشگاه
ANS
ای بابا این تاپیکو دیدم داغ دلم تازه شد
چرا دخترا نباید دوچرخه سوار شن؟
چرا نباید برن استادیوم؟
علایق مردم رو شما انتخاب میکنید مگه؟ اه :( P:<
اینکارو نکن زشته
روشن نپوش
تو خیابون نخند
چرا؟ چون دختری :|

inventor.amin

دیکتاتور مهربان
نام مرکز سمپاد
اژه ای 2 اصفهان
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
اصفهان
رشته دانشگاه
مهندسی پزشکی
تلگرام
اینستاگرام
نمیدونم چرا هرموقع به مسائل این چنینی برمیخوریم، بحث رو جنسیتی میکنن که دوچرخه سواری خترا تحریک کننده است و فلان و بهمان !!!! اونقدر که دخترای پیاده پسرا رو تحریک میکنن دوچرخه سوارا نمیکنن :))، ولی حقیقتش بحث کاملا جامعه شناسانه است، مرد و زن جایگاهی دارن هر یک، هردو انسانن ولی دو وسیله مختلف (بدن) بهشون داده شده و هر وسیله ای جایگاه خودش رو داره. مثلا هیچ وقت تریلی نمیاد مسابقه فرمول1 و همچنین برعکسش.
فرض کنین تنها وسیله نقلیه موجود دوچرخه است ( ساده کردن و حذف پارامتر های اضافی ) و میخواید از سرخیابون موادغذایی تهیه کنید. اگر جنس مونث (دختر یا مادر خانه ) منع شده باشه، این بهونه رو داره که از جنس مذکر (پسر یا مرد خانه) بخواد خرید های خارج از خونه رو انجام بده، نتیجه چیه؟ افزایش اقتدار مرد، افزایش خوی خدمت به خانواده در مرد، کاهش تنبلی مرد، حفظ عفت و حیای زن، راحتی زن و وقت اضافه تر جهت رشد معنوی و فکری و الی آخر..
هدف محدود کردن زن در خانه نبوده و نیست که اگر این بود هیچ وقت مسئله ای به نام حجاب مطرح نمیشد.
ولی به مرور سطح فکری جامعه بالاتر میاد و این مسئله و علتش رو درک میکنن و توانایی مدیریت کردن جایگاه ها رو پیدا میکنن و نیاز به این قانون برطرف میشه، این خوبه ولی این آزادی احتمال خلط جایگاه رو هم به وجود میاره که اگر مدیریت نشه منجر به افزایش درگیری های اجتماعی و غیره میشه که نتیجتا منجر به برگشتن به دوران جهالت خواهد شد و امکان سوء استفاده بیشتر از دختر ها رو فراهم میکنه...

آخرین ویرایش:

شکیبـآ

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین1
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1397
خیلی مسخره‌اید به خدا : )))))))))))))))))))
c1dr_944342b7-cc22-4613-a14c-a103bf43de7b.jpeg

inventor.amin

دیکتاتور مهربان
نام مرکز سمپاد
اژه ای 2 اصفهان
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
اصفهان
رشته دانشگاه
مهندسی پزشکی
تلگرام
اینستاگرام
نمیدونم چرا هرموقع به مسائل این چنینی برمیخوریم، بحث رو جنسیتی میکنن که دوچرخه سواری خترا تحریک کننده است و فلان و بهمان !!!! اونقدر که دخترای پیاده پسرا رو تحریک میکنن دوچرخه سوارا نمیکنن :))، ولی حقیقتش بحث کاملا جامعه شناسانه است، مرد و زن جایگاهی دارن هر یک، هردو انسانن ولی دو وسیله مختلف (بدن) بهشون داده شده و هر وسیله ای جایگاه خودش رو داره. مثلا هیچ وقت تریلی نمیاد مسابقه فرمول1 و همچنین برعکسش.
فرض کنین تنها وسیله نقلیه موجود دوچرخه است ( ساده کردن و حذف پارامتر های اضافی ) و میخواید از سرخیابون موادغذایی تهیه کنید. اگر جنس مونث (دختر یا مادر خانه ) منع شده باشه، این بهونه رو داره که از جنس مذکر (پسر یا مرد خانه) بخواد خرید های خارج از خونه رو انجام بده، نتیجه چیه؟ افزایش اقتدار مرد، افزایش خوی خدمت به خانواده در مرد، کاهش تنبلی مرد، حفظ عفت و حیای زن، راحتی زن و وقت اضافه تر جهت رشد معنوی و فکری و الی آخر..
هدف محدود کردن زن در خانه نبوده و نیست که اگر این بود هیچ وقت مسئله ای به نام حجاب مطرح نمیشد.
ولی به مرور سطح فکری جامعه بالاتر میاد و این مسئله و علتش رو درک میکنن و توانایی مدیریت کردن جایگاه ها رو پیدا میکنن و نیاز به این قانون برطرف میشه، این خوبه ولی این آزادی احتمال خلط جایگاه رو هم به وجود میاره که اگر مدیریت نشه منجر به افزایش درگیری های اجتماعی و غیره میشه که نتیجتا منجر به برگشتن به دوران جهالت خواهد شد و امکان سوء استفاده بیشتر از دختر ها رو فراهم میکنه...

فکر کنم لازم بود یه قسمتش رو بولد کنم: ... اگر مدیریت نشه منجر به افزایش درگیری های اجتماعی و غیره میشه ...
حالا یه عده روشنفکر میان میگن پس همه مشکلات ما از دوچرخه سواری دختراست و قاه قاه قاه :))
قطعا انتظار لایک کردن هیچ پسری رو نداشتم و ندارم چون ... امکان سوء استفاده بیشتر از دختر ها رو فراهم میکنه ... ، کدوم پسره از اینکه با دوست دخترش برن دوچرخه سواری بدش میاد؟ :))
همچنین انتظار لایک کردن هیچ دختری هم ندارم چون عملا هویت مردانه ای پیدا کردن و فرقی با دسته اول ندارن

نهایتا کلا انتظار ندارم :)) ولی اگر شما فکر میکنید با الفاظ رکیک و فحش خیلی cool و باحال به نظر میاید من مشکلی ندارم :))

Susan_t

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
دزفول
سال فارغ التحصیلی
1395
اول از همه هر دو انسانیم در جسم های متفاوت،با حقوقی که باید برابر باشند. وسیله و کالا نیستیم.

و برعکس در دوران جهالت ،زنان آزادی نذاشتند و قوانین الان هم با محدود کردن دختران و دلایلی که عقل و منطق نمیپذیره داریم به همون دوران برمیگردیم.
از واژه های حیا و افزایش اقتدار و رشد معنوی استفاده کردین.
(به فرض درست بودن استفاده ی واژه ی حیاو اقتدار)
حیا براتون چطور تعریف شده؟
این که خانمی از پس زندگی خودش بربیاد، حیا رو خدشه دار میکنه؟
و یا کلا حیا رو دست آویزی پیدا کردین برای محدود کردن خانم ها و منع از کارهایی که لزومی نیست؟
اقتدار چی هست؟
فایده ی اقتدار دروغین چیه؟

رشد معنوی ،با وابسته تر بودن زن، عدم استقلال و نیاز داشتن همیشگی برای انجام کارهای روزمره به مرد تعریف شده؟

شما با استقلال مشکل دارین و میترسین این جایگاهی(که الکی و گول زنک هست) و جامعه مردسالار ایران بهتون داده به خطر بیفته.
این که ترجیح بدین همیشه بهتون نیاز داشته باشن و جایگاه والای مردانگی تون به خطر نیفته واقعا ترسناک هست.

و اتفاقا هدف دقیقا محدود کردن خانم هاست. استقلال بیشتر و آزادی داشتن خانم ها برای کسانی که عادت کردن همیشه خانم ها برای کارهاشون ازشون اجازه بگیرند و مثال خودتون ، برای خرید خواهش و تمنا دریافت کنند، مثل از دست دادن تخت پادشاهی برای پادشاه هست. دیگه قدرت زورگویی، تهدید و منت گذاشتن رو نخواهد داشت.
عادت به دیدن این که بقیه در شرایطی دروغین ،به شما نیاز دارن احساس کاذب مفید بودن میده. و رهایی از این احساس کاذب برای کسایی که هیچ جای دیگه مفید نیستن، یعنی تباهی.. .

با خلط جایگاه سعی کردین این قانون مسخره رو توجیه کنید
اما جایگاه چی هست؟ کی جایگاه رو تعریف میکنه؟ و جایگاه مردان سرزمینم اونقدر سسته که ممکنه با دوچرخه متزلزل شه؟

inventor.amin

دیکتاتور مهربان
نام مرکز سمپاد
اژه ای 2 اصفهان
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
اصفهان
رشته دانشگاه
مهندسی پزشکی
تلگرام
اینستاگرام
اول از همه هر دو انسانیم در جسم های متفاوت،با حقوقی که باید برابر باشند. وسیله و کالا نیستیم.

و برعکس در دوران جهالت ،زنان آزادی نذاشتند و قوانین الان هم با محدود کردن دختران و دلایلی که عقل و منطق نمیپذیره داریم به همون دوران برمیگردیم.
از واژه های حیا و افزایش اقتدار و رشد معنوی استفاده کردین.
(به فرض درست بودن استفاده ی واژه ی حیاو اقتدار)
حیا براتون چطور تعریف شده؟
این که خانمی از پس زندگی خودش بربیاد، حیا رو خدشه دار میکنه؟
و یا کلا حیا رو دست آویزی پیدا کردین برای محدود کردن خانم ها و منع از کارهایی که لزومی نیست؟
اقتدار چی هست؟
فایده ی اقتدار دروغین چیه؟

رشد معنوی ،با وابسته تر بودن زن، عدم استقلال و نیاز داشتن همیشگی برای انجام کارهای روزمره به مرد تعریف شده؟

شما با استقلال مشکل دارین و میترسین این جایگاهی(که الکی و گول زنک هست) و جامعه مردسالار ایران بهتون داده به خطر بیفته.
این که ترجیح بدین همیشه بهتون نیاز داشته باشن و جایگاه والای مردانگی تون به خطر نیفته واقعا ترسناک هست.

و اتفاقا هدف دقیقا محدود کردن خانم هاست. استقلال بیشتر و آزادی داشتن خانم ها برای کسانی که عادت کردن همیشه خانم ها برای کارهاشون ازشون اجازه بگیرند و مثال خودتون ، برای خرید خواهش و تمنا دریافت کنند، مثل از دست دادن تخت پادشاهی برای پادشاه هست. دیگه قدرت زورگویی، تهدید و منت گذاشتن رو نخواهد داشت.
عادت به دیدن این که بقیه در شرایطی دروغین ،به شما نیاز دارن احساس کاذب مفید بودن میده. و رهایی از این احساس کاذب برای کسایی که هیچ جای دیگه مفید نیستن، یعنی تباهی.. .

با خلط جایگاه سعی کردین این قانون مسخره رو توجیه کنید
اما جایگاه چی هست؟ کی جایگاه رو تعریف میکنه؟ و جایگاه مردان سرزمینم اونقدر سسته که ممکنه با دوچرخه متزلزل شه؟
قبل از هر چیزی واقعا خوشحالم که یگ نفر به بحث کردن پرداخت جای فحش و این خودش جای امیدواری داره.هرچند ردپای قضاوت کردن همه جای متنتون هست

به تربیت از بالا به پایین میام چون از هر در سخنی گفتین

حقوقی که باید برابر باشه، پس قبول باید داشته باشین که زن ها هم برن سربازی ( یا موقع جنگ برن زیر تانک! ) باید قبول داشته باشین که هردوباید خرجی خانه روبدن و حقوق زن مال خودش نیست ( چون اسلام میگه مال خودشه ) باید قبول داشته باشین که مرد هم مهریه داشته باشه اگر حق طلاق برابره

حق رو چی تعریف میکنین؟ مثلا من آیا حق زایمان دارم؟ (حتما الان قاه قاه دارین میخندین این چقدر احمقه ) قطعا جواب منفیه چون من ظرفیتش رو ندارم، آیا این حقوق برابر رو نقض نمیکنه؟ جسم انسان ها دقیقا وسیله است، اون روح انسان هاست که وسیله نیست و باهم برابره. دچار مغلطه خلط ظاهر و باطن شدین که خودش یه تاپیک جدایی میطلبه

درست میگید، در دوران جهالت زن ها آزادی نداشتن ولی شما دقیقا دارید همون هایی رو میخواید که اونا میخواستن، مثلا آزادی حجاب. تاریخ زمان پیغمبر نشون میده که ایشون در جامعه ای به پیغمبری مبعوث شدن که حجابی وجود نداشت، فساد به حدی بود که بچه ای اگر به دنیا میومد معلوم نبود پدرش کیه، این واقعیت آزادیه، چیزی که حقوق بشر برای آمریکا به ارمغان آورده 40% زنا زاده است، آیا این آزادیه زنه یا عین اسارت؟

پرسیدید حیا، باید بگم که نه، اینکه زن از پس زندگی خودش بر بیاد نه تنها منافاتی برای دختری که صرفا میخواد زندگی کنه و بمیره نداره، خیلی هم خوبه.

کار نکردن رو محدودیت خوندید، چرا؟ همه دنبال اینن که یکی براشون کار کنه پول بیاره براشون اونا راحت بخورن و بخوابن و از محدودیت هایی مثل هر روز صبح ساعت 6 سرکار رفتن و تا عصرکارکردن رها بشن ولی شما دقیقا عکس این رو بیان میکنید، چرا؟

پرسیدید فایده اقتدار دروغین چیه؟ فایده اش در جلوگیری از اقتداری و بی غیرتیه، فایده اش اونجاست که برای دفاع کردن از ناموسش جونش رو میده که همین اقتدار دروغین اگر نباشه چه اتفاقی میفته؟

رشد معنوی دقیقا در وابستگی شکل میگیره، مرد به زن وابسته نیست؟ مردها هم به زن ها وابسته ان از لحاظ جنسی ولی قطعا وقتی انتخاب هایی که در جامعه و در دسترس دیدشون قرار میگیره بیشتر و بیشتر بشه آزادی بیشتری هم در انتخاب کردن پیدا میکنن، پس چرا مخالفت کنن با دوچرخه سواری خانم ها ؟ :)

رشد معنوی قسمت اولش گذشت از خوده ولی شما برای خود دارید تلاش میکنید دقیقا.

اگر هدف محدود کردن خانم هاست چرا اصلا اسلام حجاب رو مطرح کرده؟ میگفت زن بایدتو خونه باشه و تمام، نیازی هم به حجاب نبود.
من مشکلی ندارم جایگاه پادشاهی :))) ام رو بدم به شما به شرطی که شما هم جایگاه ملکه و مادر بودن رو بدید به من.
مطمئن باشین از دست دادن تخت پادشاهی قدرت زورگویی ما مرد ها رو بیشتر میکنه چون فقط خودمون هستیم که خودمون رو میشناسیم و از پس خودمون بر میایم.

من این قانون رو توجیه نکردم بلکه در این بازه زمانی رفع شدن نیاز بهش رو تاکید کردم ولی نمیدونم چرا همه اونجایی از متن رو میخونن که دوست دارن و برداشتی از متن دارن که دوست دارن.

جایگاه مردان به جایگاه زنان بستگی داره، مثل الاکلنگ، اگر با فریاد مرد ها رو از روی الاکلنگ بلند کنید اولین ضربه ای که خورده میشه به خودتونه و مسلما تقلیل مسئله به دوچرخه صرفا به سخره گرفتن صورت مسئله است

در آخر هم عذرخواهی میکنم که طولانی شد. چندتا منبع معرفی میکنم شاید کمک کنن:
مستند بازگشت گمورا- ایکسونامی- انقلاب جنسی 1 و 2 و 3 - کتاب مبانی فلسفی فمنیسم

Susan_t

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
دزفول
سال فارغ التحصیلی
1395
قبل از هر چیزی واقعا خوشحالم که یگ نفر به بحث کردن پرداخت جای فحش و این خودش جای امیدواری داره.هرچند ردپای قضاوت کردن همه جای متنتون هست

به تربیت از بالا به پایین میام چون از هر در سخنی گفتین

حقوقی که باید برابر باشه، پس قبول باید داشته باشین که زن ها هم برن سربازی ( یا موقع جنگ برن زیر تانک! ) باید قبول داشته باشین که هردوباید خرجی خانه روبدن و حقوق زن مال خودش نیست ( چون اسلام میگه مال خودشه ) باید قبول داشته باشین که مرد هم مهریه داشته باشه اگر حق طلاق برابره

حق رو چی تعریف میکنین؟ مثلا من آیا حق زایمان دارم؟ (حتما الان قاه قاه دارین میخندین این چقدر احمقه ) قطعا جواب منفیه چون من ظرفیتش رو ندارم، آیا این حقوق برابر رو نقض نمیکنه؟ جسم انسان ها دقیقا وسیله است، اون روح انسان هاست که وسیله نیست و باهم برابره. دچار مغلطه خلط ظاهر و باطن شدین که خودش یه تاپیک جدایی میطلبه

درست میگید، در دوران جهالت زن ها آزادی نداشتن ولی شما دقیقا دارید همون هایی رو میخواید که اونا میخواستن، مثلا آزادی حجاب. تاریخ زمان پیغمبر نشون میده که ایشون در جامعه ای به پیغمبری مبعوث شدن که حجابی وجود نداشت، فساد به حدی بود که بچه ای اگر به دنیا میومد معلوم نبود پدرش کیه، این واقعیت آزادیه، چیزی که حقوق بشر برای آمریکا به ارمغان آورده 40% زنا زاده است، آیا این آزادیه زنه یا عین اسارت؟

پرسیدید حیا، باید بگم که نه، اینکه زن از پس زندگی خودش بر بیاد نه تنها منافاتی برای دختری که صرفا میخواد زندگی کنه و بمیره نداره، خیلی هم خوبه.

کار نکردن رو محدودیت خوندید، چرا؟ همه دنبال اینن که یکی براشون کار کنه پول بیاره براشون اونا راحت بخورن و بخوابن و از محدودیت هایی مثل هر روز صبح ساعت 6 سرکار رفتن و تا عصرکارکردن رها بشن ولی شما دقیقا عکس این رو بیان میکنید، چرا؟

پرسیدید فایده اقتدار دروغین چیه؟ فایده اش در جلوگیری از اقتداری و بی غیرتیه، فایده اش اونجاست که برای دفاع کردن از ناموسش جونش رو میده که همین اقتدار دروغین اگر نباشه چه اتفاقی میفته؟

رشد معنوی دقیقا در وابستگی شکل میگیره، مرد به زن وابسته نیست؟ مردها هم به زن ها وابسته ان از لحاظ جنسی ولی قطعا وقتی انتخاب هایی که در جامعه و در دسترس دیدشون قرار میگیره بیشتر و بیشتر بشه آزادی بیشتری هم در انتخاب کردن پیدا میکنن، پس چرا مخالفت کنن با دوچرخه سواری خانم ها ؟ :)

رشد معنوی قسمت اولش گذشت از خوده ولی شما برای خود دارید تلاش میکنید دقیقا.

اگر هدف محدود کردن خانم هاست چرا اصلا اسلام حجاب رو مطرح کرده؟ میگفت زن بایدتو خونه باشه و تمام، نیازی هم به حجاب نبود.
من مشکلی ندارم جایگاه پادشاهی :))) ام رو بدم به شما به شرطی که شما هم جایگاه ملکه و مادر بودن رو بدید به من.
مطمئن باشین از دست دادن تخت پادشاهی قدرت زورگویی ما مرد ها رو بیشتر میکنه چون فقط خودمون هستیم که خودمون رو میشناسیم و از پس خودمون بر میایم.

من این قانون رو توجیه نکردم بلکه در این بازه زمانی رفع شدن نیاز بهش رو تاکید کردم ولی نمیدونم چرا همه اونجایی از متن رو میخونن که دوست دارن و برداشتی از متن دارن که دوست دارن.

جایگاه مردان به جایگاه زنان بستگی داره، مثل الاکلنگ، اگر با فریاد مرد ها رو از روی الاکلنگ بلند کنید اولین ضربه ای که خورده میشه به خودتونه و مسلما تقلیل مسئله به دوچرخه صرفا به سخره گرفتن صورت مسئله است

در آخر هم عذرخواهی میکنم که طولانی شد. چندتا منبع معرفی میکنم شاید کمک کنن:
مستند بازگشت گمورا- ایکسونامی- انقلاب جنسی 1 و 2 و 3 - کتاب مبانی فلسفی فمنیسم
چون سعی کردم بر طبق متن خودتون جواب بدم پراکنده شد

این قانون سربازی که میگید و اکثرا سعی میکنید تو بحثا ازش استفاده کنید، کی باهاش موافقه؟ چیزی که غلطه غلطه. برای من و شما نداره. در نتیجه اگر شما هم به سربازی اعتراضی دارید و فکر میکنید ظالمانه ست ،میتونید بگید و اعتراض کنید. نه این دخترا رو هم بخواید بفرستید.

و زمانی که از برابری حرف میزنم با مهریه مخالفم و معتقدم برای یه زندگی خوب خانم وآقا با هم در تلاش ند و اگر خانم کار کنه حقوقش برای بهتر شدن زندگی مشترکشون خرج میشه.

حق چیزی که من توانایی و سزاواری ش رو دارم.
این که شما نمیتونید زایمان کنید ، توانایی شو ندارید ، اما مطمینا حقی از شما توسط جامعه ضایع نشده.در نتیجه مثالتون کاملا غلطه... از چیزهایی صحبت کنید که توانایی انجامشون رو دارید ( وباعث فسادی هم نمیشوند) ولی به دلایل کاملا مسخره حق انجام دادنشون رو ندارید

واقعیت آزادی ، جدای از بی بند و باری هست. و به معنای انجام دادن هر کاری نیست.
دارید از آزادی چیزهایی برداشت میکند که درست نیست.
آزاد بودن یعنی من حقوقی دارم، و برای حقم خودم تصمیم میگیرم و دلیلی نداره یه مرد به جای من تصمیم بگیره.

منظور من اینه که من به عنوان یه انسان کامل خودم حق دارم تصمیم بگیرم کار کنم و یا کار نکنم.
در نتیجه کار نکردنی که به زور باشه، یعنی محدودیت.
من از حق تصمیم گیری صحبت میکنم،نه از خوشایند های بقیه.

(واژه ی ناموس و غیرت رو هم مثلا درست میگیرم)

اقتدار دورغین رو چطور به بی غیرتی ربط دادین؟
اقتدار دروغین یعنی این که شما شرایطی درست کردین کاملا کاذب، مثل نگه داشتن یه قناری از زمانی که جوجه ست توی قفس و حس میکنید که بلههه من چقد خوبم و دارم از این پرنده نگه داری میکنم و از گربه ها دور نگهش داشتم ... در صورتی که شما این قفس رو بهش تحمیل کردین و باعث شدین پرواز یادش بره و در صورت آزادی آسیب ببینه... و این دقیقا اقتدار دورغین هست.

رشد معنوی رو در وابستگی جنسی مرد به زن میبینید؟ اگر واقعا کل ایده تون از رشد معنوی اینه حرفی نمیمونه....مرد به زن وابسته است از لحاظ جنسی؟ کل هدف تکشیل زندگی مشترک هم رابطه جنسی هست پس؟باشه.

با همون دوچرخه سواری قرار به گناه بیفتین و زن های متعدد انتخاب کنید؟ جمله رو خودتون بخونید خنده تون میگیره...
خداییش این دوچرخه سواری رو از چه زاویه ای میبیند که قرار کل ستون های دین و جامعه رو ببر زیر سوال؟ و باعث به گناه افتادن مرد ها بیفته؟

متاسفانه با تعویض جایگاه ها شما به ملکه تبدیل نمیشین، به کسی تبدیل میشین که پادشاه میتونه تمام و کمال براتون تصمیم بگیره و حق طلاقم که ندارین ،طلاقتونم نمیده و قدرتی هم نیست دیگه... با تعویض جایگاه کل جایگاه رو تغییر میدیم نه چیزایی که به نفع شماست دستتون بمونه.

این قانون رو توجیه کردین، چون به جای راه حل دادن برای بالا بردن فرهنگ جامعه ،سعی کردین براش دلیل بتراشین..

دقیقا جایگاه هر دو بهم ربط داره ،باید درک بشه که وابسته بودن خانم ها، نگهداشتنشون در پایین ترین وضع و اجازه ی ساده ترین کارها رو ندادن بهشون باعث بالا رفتن مرد نمیشه و همین طور جامعه رو از فساد نجات نمیده ، به جای استفاده از عقل و شعور و بالا بردن فرهنگ و (ایمان!) سعی میکنند صورت مسئله رو پاک کنند

خواهش میکنم. منابع رو هم نگاه میکنم.

maleck :)

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید بابایی
شهر
قزوین
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
دانشگاه گیلان
رشته دانشگاه
مهندسی صنایع
قطعا انتظار لایک کردن هیچ پسری رو نداشتم و ندارم چون ... امکان سوء استفاده بیشتر از دختر ها رو فراهم میکنه ...
ما آلت به دست تو خیابون منتظر بودیم دخترا با دوچرخه بیان که ازشون بیشتر سو استفاده کنیم.
این حرفو که زدی مانع سو استفاده بیشتر ما از دخترا شدی. خیلی تدبیرت زیبا بود. احسنت.

JASima

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان دو
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
مهندسی صنایع
آره من بهت میگم
چون اگه تو دختر باشی و سوار دوچرخه بشی همه نگاهت میکنن قشنگ میتونی سنگینی نگاه بقیه رو حس کنی
با دست نشونت میدن
توپ فوتبالشونو میندازن جلوت(چندین بار برای خودم پیش اومده)
تیکه میندازن
تازه خیلی از ایستگاها که میری کلا به خانم ها دوچرخه نمیدن
الان بهتر شده این شرایط و اگه کسی بخواد میتونه دوچرخه سواری کنه البته در مکان مناسبش
مثلا پارک ناژوان اصفهان که بری نصف دوچرخه سوارا مونث هستند ولی خب بازم جا داریم تا جا هنوزم یذره مونده تا کاملا جا بیوفته
اگر به این دلایل باشا طرف مقابل باید خودشو درست کنه : -( نه اینکه دوچرخه رو براخانوما بردارن

inventor.amin

دیکتاتور مهربان
نام مرکز سمپاد
اژه ای 2 اصفهان
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
اصفهان
رشته دانشگاه
مهندسی پزشکی
تلگرام
اینستاگرام
چون سعی کردم بر طبق متن خودتون جواب بدم پراکنده شد

این قانون سربازی که میگید و اکثرا سعی میکنید تو بحثا ازش استفاده کنید، کی باهاش موافقه؟ چیزی که غلطه غلطه. برای من و شما نداره. در نتیجه اگر شما هم به سربازی اعتراضی دارید و فکر میکنید ظالمانه ست ،میتونید بگید و اعتراض کنید. نه این دخترا رو هم بخواید بفرستید.

و زمانی که از برابری حرف میزنم با مهریه مخالفم و معتقدم برای یه زندگی خوب خانم وآقا با هم در تلاش ند و اگر خانم کار کنه حقوقش برای بهتر شدن زندگی مشترکشون خرج میشه.

حق چیزی که من توانایی و سزاواری ش رو دارم.
این که شما نمیتونید زایمان کنید ، توانایی شو ندارید ، اما مطمینا حقی از شما توسط جامعه ضایع نشده.در نتیجه مثالتون کاملا غلطه... از چیزهایی صحبت کنید که توانایی انجامشون رو دارید ( وباعث فسادی هم نمیشوند) ولی به دلایل کاملا مسخره حق انجام دادنشون رو ندارید

واقعیت آزادی ، جدای از بی بند و باری هست. و به معنای انجام دادن هر کاری نیست.
دارید از آزادی چیزهایی برداشت میکند که درست نیست.
آزاد بودن یعنی من حقوقی دارم، و برای حقم خودم تصمیم میگیرم و دلیلی نداره یه مرد به جای من تصمیم بگیره.

منظور من اینه که من به عنوان یه انسان کامل خودم حق دارم تصمیم بگیرم کار کنم و یا کار نکنم.
در نتیجه کار نکردنی که به زور باشه، یعنی محدودیت.
من از حق تصمیم گیری صحبت میکنم،نه از خوشایند های بقیه.

(واژه ی ناموس و غیرت رو هم مثلا درست میگیرم)

اقتدار دورغین رو چطور به بی غیرتی ربط دادین؟
اقتدار دروغین یعنی این که شما شرایطی درست کردین کاملا کاذب، مثل نگه داشتن یه قناری از زمانی که جوجه ست توی قفس و حس میکنید که بلههه من چقد خوبم و دارم از این پرنده نگه داری میکنم و از گربه ها دور نگهش داشتم ... در صورتی که شما این قفس رو بهش تحمیل کردین و باعث شدین پرواز یادش بره و در صورت آزادی آسیب ببینه... و این دقیقا اقتدار دورغین هست.

رشد معنوی رو در وابستگی جنسی مرد به زن میبینید؟ اگر واقعا کل ایده تون از رشد معنوی اینه حرفی نمیمونه....مرد به زن وابسته است از لحاظ جنسی؟ کل هدف تکشیل زندگی مشترک هم رابطه جنسی هست پس؟باشه.

با همون دوچرخه سواری قرار به گناه بیفتین و زن های متعدد انتخاب کنید؟ جمله رو خودتون بخونید خنده تون میگیره...
خداییش این دوچرخه سواری رو از چه زاویه ای میبیند که قرار کل ستون های دین و جامعه رو ببر زیر سوال؟ و باعث به گناه افتادن مرد ها بیفته؟

متاسفانه با تعویض جایگاه ها شما به ملکه تبدیل نمیشین، به کسی تبدیل میشین که پادشاه میتونه تمام و کمال براتون تصمیم بگیره و حق طلاقم که ندارین ،طلاقتونم نمیده و قدرتی هم نیست دیگه... با تعویض جایگاه کل جایگاه رو تغییر میدیم نه چیزایی که به نفع شماست دستتون بمونه.

این قانون رو توجیه کردین، چون به جای راه حل دادن برای بالا بردن فرهنگ جامعه ،سعی کردین براش دلیل بتراشین..

دقیقا جایگاه هر دو بهم ربط داره ،باید درک بشه که وابسته بودن خانم ها، نگهداشتنشون در پایین ترین وضع و اجازه ی ساده ترین کارها رو ندادن بهشون باعث بالا رفتن مرد نمیشه و همین طور جامعه رو از فساد نجات نمیده ، به جای استفاده از عقل و شعور و بالا بردن فرهنگ و (ایمان!) سعی میکنند صورت مسئله رو پاک کنند

خواهش میکنم. منابع رو هم نگاه میکنم.
چون بحث های زیادی قاطی شد شماره میزنم که قاطی تر نشه و دوتا سوال پرسیدم که جواب ندادید، آخر کار دوباره میپرسم
1.کی گفته قانون سربازی اشتباهه؟ چون پسرا دوست ندارن برن اشتباهه؟ هرچی ما دوست نداریم اشتباهه هرچی دوست داریم درست؟
چراتو مثال گیر میکنین؟ میگین برابری؟ توی اسباب کشی سر وسیله ای رو میگیرید؟ یا فقط اون حقوقی رو میخواید که خوبه؟
2. میگید
... حق چیزیه که توانایی و سزاواریش رو دارم...
اوکی، مرد چه توانایی و سزاواریی داره که زن نداره؟
3. آزادی و بی بند و باری رو چطوری تفکیک میکنید؟ مثلا یه نفر دوست داره تن فروشی کنه. این بی بند و باریه یا آزادی؟ یه نفر دوست داره اسلحه با خودش حمل کنه، اون چی؟
4. نگه داشتن جوجه داخل قفس اشتباهه، منم همچین حرفی نزدم برداشت شخصیتونه. اتفاقا باید آزاد باشه ولی اگر اون جوجه بخواد بره وسط جنگل شما اجازه میدید؟ (حالا یه عده روشنفکر میان میگن وااای یعنی مردا گرگن قاه قاه قاه، یعنی جامعه جنگله پس انسانیت چی قاه قاه قاه :/ بازهم میگم منظورم تو خونه نگه داشتن زن نیست اصلا و ابدا) جوجه یه حقوقی داره که باید تامینش کنین، آیا خودش نمیتونه؟
5. نخیر رشد معنوی مرد رو در میل جنسی نمیبینم :/ گفتم رشد معنوی در وابستگیه، یعنی ازخودگذشتی به خاطر یک نفر دیگه. ادامه اش در جواب یک جمله دیگتون بوده.
6. انتظار همچین حرفی رو داشتم اتفاقا تو یکی پست های قبل نوشتم:
حالا یه عده روشنفکر میان میگن پس همه مشکلات ما از دوچرخه سواری دختراست و قاه قاه قاه
فکر کنم کلا فراموش کردین پست اولی رو که نوشتم، قرار نیست به گناه بیفتن مردا. نمیدونم چه تعصبی دارین که من رو وصل بکنین به اون تفکر :))
7. متاسفانه جایگاه شما جایگاه ملکه نیست وگرنه تمام ظرفیت هاش رو دارین که نمیخواین ازشون استفاده کنین. صرفا دنبال دوچرخه سواری هستین؟:/
8. راه حل دادم ندیدین.
9. نمیدونم چی رو پایین میگیرین چی رو بالا. یعنی کار کردن و درآمد داشتن بالاست و مادر بودن پایین؟ معیارتون برای پایین و بالا کردن انسان ها چیه؟ دوچرخه سواری؟!
10. منابعی که خودم معرفی کردم رو؟!!
و دوتا سوال که جواب ندادین:
1. اگر بنای اسلام به محدود کردنه پس چرا اصلا حجاب رو مطرح کرده؟ میگفت زن تو خونه باشه و لاغیر
2. اگر اقتدار دروغین نباشه چه اتفاقی میفته؟

• لایک
امتیازات: PD
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1400
حقیقتا وات د فاک
وات د فاااااک
وات د فااااااک
من واقعا مردایی رو ک میگن اره خانوما فلان باشن ما تحریک میشیم و فلانو فلانو درک نمیکنم حقیقتا. تو الان داری میگی که من ی اسکلم که تمام زندگیم التمه و فقط منتظرم ی سوراخی پیدا کنم و با ترک دیوار هم تحریک میشم ی دختر که داره دوچرخه سواری میکنه جای خود داره.
من بعنوان ی دختر مسئول الت تو نیستم احمق(خطاب به همه مذکرای اینطوری) اصلا برام اهمیتی نداره تو تحریک میشی یا نه که بخاطر تحریک نشدن تو گونی تنم کنم و قدمامو کوتاه وردارم و ال و بل.
بهتر نبود عوض اینکه یسری انسان که تنها گناهشون اینه تو این فاکدونی ،مونث بدنیا اومدن رو محدود کنیم و بکنیم تو قفس و فلان و فلان که خدایی نکرده الت بدستان هوس باز بهشون تجاوز نکنن ب ذکور میفهموندیم که باید کنترل اون یتیکه گوشت رو داشته باشن؟
من درک نمیکنم من این همه دارم تو این کشور عذاب میکشم مجبورم هزار و یک جور محدودیتو تحمل کنم چرا؟ چون دخترم که خدایی نکرده مذکرا تحریک نشن؟
خب باشه من این محدودیت هارو تحمل میکنم. میشه دقیقا بگید مذکرا هم چه محدودیت هایی دارن؟ نه واقعا بهم بگید.
این مسئله مزخرف رو هم به کشتن ادم و فلان و فلان و سلامت جامعه و قایق سوراخ و این چرت و پرتا هم ربط ندید که واقعا قابل قیاس نیست.

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
اشباح
سال فارغ التحصیلی
1400
کی گفته قانون سربازی اشتباهه؟ چون پسرا دوست ندارن برن اشتباهه؟ هرچی ما دوست نداریم اشتباهه هرچی دوست داریم درست؟
چراتو مثال گیر میکنین؟ میگین برابری؟ توی اسباب کشی سر وسیله ای رو میگیرید؟ یا فقط اون حقوقی رو میخواید که خوبه؟
قانون سربازي غلطه چون اجباريه. اينکه يه آدم مجبوره بعد تحصيل بره دوسال عمرشو اجبارا سربازي اساسا چيز بديه. ملاک خوش اومدن نيومدن پسرا نيست ملاک اينه که اختيار افراد سلب ميشه ازشون.
وقتي ميگيم حقوق برابر يعني همين که وقتي پاي زحمت ميرسه مرد تنهايي همه زحمتا به دوشش نباشه چرا زن زير وسيله رو نگيره و کار نکنه؟ چرا زحمتا هم تقسيم نشن؟
مشکل اينه که وقتي ميگيم برابري فکر ميکنين يعني تساوي خوشي ها. برابري تساوي سختي ها هم هست.

inventor.amin

دیکتاتور مهربان
نام مرکز سمپاد
اژه ای 2 اصفهان
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
اصفهان
رشته دانشگاه
مهندسی پزشکی
تلگرام
اینستاگرام
قانون سربازي غلطه چون اجباريه. اينکه يه آدم مجبوره بعد تحصيل بره دوسال عمرشو اجبارا سربازي اساسا چيز بديه. ملاک خوش اومدن نيومدن پسرا نيست ملاک اينه که اختيار افراد سلب ميشه ازشون.
وقتي ميگيم حقوق برابر يعني همين که وقتي پاي زحمت ميرسه مرد تنهايي همه زحمتا به دوشش نباشه چرا زن زير وسيله رو نگيره و کار نکنه؟ چرا زحمتا هم تقسيم نشن؟
مشکل اينه که وقتي ميگيم برابري فکر ميکنين يعني تساوي خوشي ها. برابري تساوي سختي ها هم هست.
چه لحن صحبت کردن خوبی، احسنت.
اینکه نحوه اجرای سربازی درست نیست رو قبول دارم ولی این کلیت سربازی نقض نمیکنه. دفاع از کشور وظیفه ای بوده که ما مرد ها برعهدمونه. نمیشه وقتی که یکی حمله میکنه بگیم دو دقیقه صبر کن من برم سربازی یادبگیرم چطوری شلیک کنم بعد حمله کن. شاید بگید خب گروهی برن گروهی نرن، ولی خب کی دوست داره بره؟
هرچند امروزه روش های جایگزین اوردن مثل امریه و سرباز ماهر و پروژه ولی سوال اصلی اینجاست که ما این وظیفه رو برعهده میگیرم، شما هم وظیفه ای رو برعهده گرفتید؟

یعنی تا الان مثلا زیر یخچال رو موقع جا به جایی گرفتید؟ یا کمد و تخت رو موقع تغییر دکوراسیون جا به جا کردید؟

این خوبه ولی باید مراقب بود که مثل دوستی خاله خرسه نشه. آیا همه زحمت ها باید دقیقا نصف نصف باشن و خوشی ها؟ آیا تناسب زحمت و خوشی اولویت نداره؟

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
اشباح
سال فارغ التحصیلی
1400
چه لحن صحبت کردن خوبی، احسنت.
اینکه نحوه اجرای سربازی درست نیست رو قبول دارم ولی این کلیت سربازی نقض نمیکنه. دفاع از کشور وظیفه ای بوده که ما مرد ها برعهدمونه. نمیشه وقتی که یکی حمله میکنه بگیم دو دقیقه صبر کن من برم سربازی یادبگیرم چطوری شلیک کنم بعد حمله کن. شاید بگید خب گروهی برن گروهی نرن، ولی خب کی دوست داره بره؟
هرچند امروزه روش های جایگزین اوردن مثل امریه و سرباز ماهر و پروژه ولی سوال اصلی اینجاست که ما این وظیفه رو برعهده میگیرم، شما هم وظیفه ای رو برعهده گرفتید؟

یعنی تا الان مثلا زیر یخچال رو موقع جا به جایی گرفتید؟ یا کمد و تخت رو موقع تغییر دکوراسیون جا به جا کردید؟

این خوبه ولی باید مراقب بود که مثل دوستی خاله خرسه نشه. آیا همه زحمت ها باید دقیقا نصف نصف باشن و خوشی ها؟ آیا تناسب زحمت و خوشی اولویت نداره؟
اولا ممنون از تعريفتون!
به نظر من همونقدر که مردها وظيفشونه از کشورشون دفاع کنن زنهها هم. و قبلا هم چريک زن داشتيم تو گروه هاي مبارز پيش از انقلاب و حتي اوايل انقلاب زنهايي بودن که تفنگ به دست پا به پاي مردها ميجنگيدن. من خودم يه زماني کلي ناراحت اين بودم که چرا زنا نميشه برن جنگ و سربازي؟ اونموقع اين قضايا رو دوست داشتم و بنظرم کسايي هستن که وقتي اختياريه باز برن طرف سربازي و جنگ.
اونجا که گفتين وقتي يکي حمله ميکنه بگيم واسا برم ياد بگيرم جنگيدنو بعد حمله کن: شما اگه توجه کني به جنگ ايران و عراق ميبيني اونموقع هم همه ملت آموزش ديده نبودن اول آموزشي ميگذروندن بعد اعزام ميشدن. حالا اولاش شلم شوربا بوده، درکل اول وظيفه ارتش و سپاهه که برن دفاع کنن بعد مردم وارد صحنه شن.
موضوع بعدي اينکه ما تاحالا اسباب کشي نداشتيم که بخوام زير يخچال بگيرم. هرچند من از لحاظ قواي بدني صفرم ولي اونقد سنگيني بلند کردم که شايد شما نه! باباي من کشاورزه و منم پا به پاشون کار کردم سبداي سنگيني رو تکي جابجا کردم که زورم به زور ميرسيده، محصول برداشت کردم و کاراي بعدش و...
تناسب درسته ولي نه که به بهونه تناسب حقوق همديگه رو پايمال کنيم. کارايي که من کردم در برابر کاراي بابام و داداشام هيچه، همونجور که قواي بدنيم. از من انتظار نميره درحد اونا کار کنم همونطور که انتظار نميره لم بدم يه وري و بخور و بخواب...

Mαiα

Trα lα lα-
عضو مدیران انجمن
نام مرکز سمپاد
فرز 2
شهر
قم
سال فارغ التحصیلی
00
چه عیبی داره دخترا دوچرخه سواری کنن؟؟؟ این همه پسرا آزادی دارن یکمم ما داشته باشیم
اگه بد نگاه کنن و چیزی بگن هم تقصیر ما نیست مشکل از شعور اوناست
اگه فرهنگ سازی بشه خیلی هم عالیه

آخرین ویرایش:

inventor.amin

دیکتاتور مهربان
نام مرکز سمپاد
اژه ای 2 اصفهان
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
اصفهان
رشته دانشگاه
مهندسی پزشکی
تلگرام
اینستاگرام
اولا ممنون از تعريفتون!
به نظر من همونقدر که مردها وظيفشونه از کشورشون دفاع کنن زنهها هم. و قبلا هم چريک زن داشتيم تو گروه هاي مبارز پيش از انقلاب و حتي اوايل انقلاب زنهايي بودن که تفنگ به دست پا به پاي مردها ميجنگيدن. من خودم يه زماني کلي ناراحت اين بودم که چرا زنا نميشه برن جنگ و سربازي؟ اونموقع اين قضايا رو دوست داشتم و بنظرم کسايي هستن که وقتي اختياريه باز برن طرف سربازي و جنگ.
اونجا که گفتين وقتي يکي حمله ميکنه بگيم واسا برم ياد بگيرم جنگيدنو بعد حمله کن: شما اگه توجه کني به جنگ ايران و عراق ميبيني اونموقع هم همه ملت آموزش ديده نبودن اول آموزشي ميگذروندن بعد اعزام ميشدن. حالا اولاش شلم شوربا بوده، درکل اول وظيفه ارتش و سپاهه که برن دفاع کنن بعد مردم وارد صحنه شن.
موضوع بعدي اينکه ما تاحالا اسباب کشي نداشتيم که بخوام زير يخچال بگيرم. هرچند من از لحاظ قواي بدني صفرم ولي اونقد سنگيني بلند کردم که شايد شما نه! باباي من کشاورزه و منم پا به پاشون کار کردم سبداي سنگيني رو تکي جابجا کردم که زورم به زور ميرسيده، محصول برداشت کردم و کاراي بعدش و...
تناسب درسته ولي نه که به بهونه تناسب حقوق همديگه رو پايمال کنيم. کارايي که من کردم در برابر کاراي بابام و داداشام هيچه، همونجور که قواي بدنيم. از من انتظار نميره درحد اونا کار کنم همونطور که انتظار نميره لم بدم يه وري و بخور و بخواب...
اولا خواهش میکنم :))
درسته، بودن ولی بودن دلیل بر درستی نمیشه، الان دزد هم داریم، آیا چون دزد داریم پس درسته؟
چیزی مطرح میشه اینجا به نام واجب کفایی، یعنی این کار اصل نیست ولی لازمه گروهی به اون بپردازن که به نظرم لازم هم هست گروهی از زنان مبارز وجود داشته باشن
در رابطه با جنگ ایران و عراق هم درسته حرفتون، حتی خیلی ها تو میدون جنگ یاد میگرفتن ولی باز هم وجودش دال بر درست بودنش نیست. ولی قبول داریم اگر جنگی رخ بده این مردها هستن که باید برن دفاع کنن، درسته؟
به نکته خوبی اشاره کردید.
انتظار رفتن از کسی
. از شما انتظار نمیره در حد اون ها کار کنین،در چه زمینه ای از اونها هم انتظار نمیره مثل شما باشن؟
من منکر اشتباه بودن این قانون نیستم و توی موارد قبل هم ذکر کردم که وجوب و علت این قانون از بین رفته و حتی معتقدم جایی باید تعبیه بشه که خانم ها راحت بتونن دوچرخه سواری کنن و لذت ببرن
دوما همیشه شنیده بودم رفسنجانی ها باهوشن، الان از این ادب و نوشتارتون ایمان اوردم واقعا :)

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
اشباح
سال فارغ التحصیلی
1400
بله بودن دليل درستي موضوعي نيست. و اما اگه زنام آموزش نظامي ببينن اين تنها مردا نيستن که موظفن برن دفاع از مرزها!
انتظار رفتن: من نگفتم چون من نميتونم بقيه هم نميتونن وپس حالا از ما انتظار نره فلان از شما بهمان! ممکنه من پسري باشم که زور نداشته باشم بازم از من انتظار کمتري ميره ولي در ازاش از کي نبايد چه انتظاري بره؟ ازا داره اين؟ در ضمن من زمينه اي نميشناسم که بخوام مردا رو در اون به دليل مرد بودنشون محدود کنم.
و يه مشکل اساسي:
حتی معتقدم جایی باید تعبیه بشه که خانم ها راحت بتونن دوچرخه سواری کنن و لذت ببرن
اين بازم اشتباهه! همونطور که مردا حق دارن با دوچرخشون برن تو خيابوناي شهر زنها هم! من اگه بخوام دوچرخه سوار شم واسه لذت نيست واسه اينکه وسيله نقليه باشه. وسيله نقليمو ببرم تو مکان مخصوص محدود باهاش دور دور کنم؟
دوما: بازم ممنون ولي فکر نميکنم نظراتم چندان به مکان تولدم مربوط باشه!

Radikalaza

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
بهشتی
شهر
کرج
سال فارغ التحصیلی
1400
من با این تاپیک زیاد موافق نیستم
اخه چرا نتونن? مگه دوچرخه چشه؟ مگه دخترا چشونه؟
ی دختر باید خودش تشخیص بده که سوار شه یا نه

بالا