• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

تصویر چه میگوید ؛ ساعت

• شروع کننده موضوع

dorna

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین1
شهر
اصفهان
این نقاشی از Pawel Kuczynski رو ببینید:

285703_10151124897943017_674309717_n.jpg

دو تا قایق ماهی گیری؟ ساعت؟ شب؟ کره ی زمین(؟) ؟
به نظر شما این تصویر چی میخواد بگه؟

پ.ن: اسم این اثر ساعت نیست. اسمش رو نمیدونم و صرفاً برای اینکه قاعده ی گذاشتن اسم تاپیک های تصویر چه میگوید رعایت شه یه اسم گذاشتم روش. ممکنه بی ربط باشه. با عرض شرمندگی :D

HHH

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
مدرسه
شهر
کرج
پاسخ : تصویر چه میگوید ؛ ساعت

نظرم اینه که داره می گه هر جای دنیا تو هر ساعت و دقیقه ای می شه ماهی گرفت ( تعبیر فانتزیش اینه که هرجا و هر موقع فرصت های طلایی ممکنه بدست بیان)

lady star

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2
شهر
تبریز

داره میگه کسایی که ساعت 2 شب میرن ماهیگیری نه تنها بیکارترین انسان های کره ی زمین هستند بلکه هیچی هم گیرشون نمیاد :)) :D (هنرمندیم من :-" اصن چشم بصیرتی که من دارم :-" ;;) )

شقایق س.

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان - فرزانگان ناحیه یک
شهر
زابل - کرمان
سال فارغ التحصیلی
96
دانشگاه
فردوسي مشهد
رشته دانشگاه
مترجمي زبان فرانسه

من حس میکنم یه چیز دیگه میگه ...
فک کنم منظورش اینه که ما آدما معمولا به فکرِ زمانِ "حال" خودمون نیستیم!
یا دائما به فکر آینده ـییم(اشاره به اون آدمی که داره جلوتر از ساعت ماهی میگیره)یام به فکرِ گذشته ایم!
نمیدونم ، شایدم من اشتباه میکنم ...

kosar abdeyan

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
miandoab
دانشگاه
علوم پزشکی ارومیه

فهم من یکم کودکانه اس ولی خب برداشته دیگه لفطاً :D نخندین :D
اونی که ساعت 11 رفته ماهی گیری، میبینین دیگه قایقش بزرگتره و کلاه هم نداره :)) :)) پس پولداره البته نسبت به اون یکی به نظر من =)). اونی که ساعت 2 شب (چون کناره ها ستاره داره پس مسلما شبه) رفته قایقش کوچیکتره و کلاه داره پس نسبت به اون یکی فقیر تره. از نظر من که این می گه برای موفق شدن در زندگی باید از فرصت ها بهره برد و هر چیزی رو در وقت خودش انجام داد تا همیشه یه قدم از دیگران جلو باشیم.
البته این یه چیز دیگه رو هم نشون میده اونی که رو ساعت 11 واستاده قلابش کمتر از ساعت 11 رو نشون میده. ولی اون یکی بیشتر از ساعت 2 رو که روش واستاده. ولی من واسه این دلیلی پیدا نکردم

+ آها یه چیزی فهمیدم اون قایق بزرگه که قلابش رو ساعت 8 هس، برای رسیدن به ساعت 11 از 8 گذشته دیگه، پس اون از گذشته داره بهره می بره و استفاده میکنه که می دونه چی بوده.ولی این یکی تو آینده ای که هنوز نمی دونه چی هست و بهش نرسیده قلابش رو انداخته.
نظرام چجوری بودن؟مزخرف؟تو رو خدا نظر بدین 10 دیقه اس دارم روشون فکر می کنم

speed

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
میاندوآب
دانشگاه
تبریز
رشته دانشگاه
علوم کامپیوتر

ساعت 5دقیقه به2 و ماه تو مغربه ینی داره غروب میکنه و اونی که قایقش بزرگتره قلابش رو ساعت 9 ولی خودش 11پس به گذشته امید واره وچون به غروب نزدیکتره یعنی داره به زوال کشیده میشه......اما اونی که قایقش کوچیکتره قلابش تقریبا همون جاییه خودش اونجاس یعنی تو حال زندگی می کنه....و داره به سمت شرق میره پس طلوعی پر نور خواهد داشت .....نتیجه گیری کلی اینکه ....هر کسی در زمان حال زندگی کنه موفق میشه درست در خلاف کسی که به گذشته امید بسته........

baseri

F@|-|!mEh
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 6
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1394
مدال المپیاد
نانو
دانشگاه
علوم پزشکی البرز

به نظر من هم منظورش اینه که آدم ها یا تو زمان گذشته خودشنن یا تو زمان آینده خودشون و زمان حالشون که زمان واقعی ایه که توش قرار دارن رو فراموش کردن ^-^

SHINE

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان2
شهر
تهران

به نظر من هم به زمان اشاره داره
و اين که فردي که تو قايق کوچکتر نشسته بيشتر به زمان حال توجه داره
اصلا دستش ساعت بسته و داره بهش نگاه ميکنه اما اون يکي نه

اما يه چيزي رو درک نميکنم احتمالا ميخواسته در مورد زمان بگه و اين که تو حال زندگي کردن خوبه اما اگه شعاع هاي دور قلاب هاي ماهيگيريشونو ببينيم
شعاع هاي آب دور فرد قايق بزرگتر بيشتره يعني امکان اين که ماهي به قلابش گير کرده باشه بيشتره
و به نظر ميرسه اون تمرکز بيشتري داره و بيشتر در يک حالت نشسته
يعني ممکنه منظور نقاش صبر داشتن هم باشه که عامل موفقيت ميشه
چون فري که تو اون يکي قايقه دائم به ساعتش نگاه ميکنه يعني صبر و حوصله نداره

كياناز

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگـان ۱
شهر
اصفهـان
سال فارغ التحصیلی
96

اون اقاهه كه تو قايق بزرگترس فقط چشمش به قلابشه...(دقت كنيد!) و دهانه‌ي قايقش ساعت 11 رو نشون ميده
اون يكي اقاهه كه تو قايق كوچيكترس نگاهش به جايه قلاب به ساعت مچيشه و دهانه‌ي قايقش ساعت 2 رو نشون ميده
من اينطور نتيجه گرفتم كه كه اون اقاهه كه تو قايق كوچيكترس،اولش مثله اون يكي اقاهه،به زمان توجه نداشته و با گذشته زمان قايقش كوچيكتر شده...اما الان كه اين اتفاق براش افتاده ديگه به زمان هم توجه داره...و اين يعني عبرت از درس هايِ گذشته...

يه چيز ديگه هم به ذهنم رسيد.
عقربه هاي ساعت شمار و دقيقه شمار ساعت به طور هماهنگ با هم كار ميكنند و مكمل هم هستند.
شايد اين تصوير هم ميخواد همينو بگه...قايق كوچيكتره عقربه‌ي ساعت شمار و بزرگتره دقيقه شماره.قايق كوچيكتر به زمان توجه داره و قايق بزرگتر به كاري كه داره انجام ميده...پس اين دوتا هيچ كدوم بدونه اون يكي كامل و بي عيب نيست و هر كدوم حسن و نقص مخصوص به خودشونو دارن...شايد بشه نتيجه گرفت كه ادما تو زندگيشون مكمل هم هستند و هيچ كدوم بدون اون يكي كامل نيست و هيچ كدوم بي عيب نيستن...

This is me

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبيرستان فرزانگان٢ :x
شهر
تهرانْ
مدال المپیاد
برنز زیست

واین که احساس میکنم کلا این عدد ها توی اسمون اند و عکسشون افتاده توی اب...مثل ستاره ها..

شاید احاطه ی زمان رو بر انسان نشون میده..

شب بو

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان4|فرزانگان1تهران
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
96
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
انسان‌شناسی