• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

بحث در مورد امکانات دانشگاه های علوم پزشکی

دانشگاه علوم پزشکی کدام رو ترجیح میدین؟!

• دانشگاه علوم پزشکی تهران

رای‌ها: 86 49.4%
  • دانشگاه شهید بهشتی

رای‌ها: 34 19.5%
  • دانشگاه علوم پزشکی تبریز

رای‌ها: 11 6.3%
  • دانشگاه علوم پزشکی اصفهان

رای‌ها: 5 2.9%
  • دانشگاه علوم پزشکی مشهد

رای‌ها: 8 4.6%
  • دانشگاه علوم پزشکی شیراز

رای‌ها: 13 7.5%
  • دانشگاه علوم پزشکی استانمون!

رای‌ها: 17 9.8%

• رای‌دهندگان
    174

Lotfi

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان- 92
شهر
قم
مدال المپیاد
يادمه روزگاري شيميايي شدم در حد 6 فصل مورتيمر فقط!
دانشگاه
دانشگاه علوم پزشکی قم
رشته دانشگاه
پزشکی
پاسخ : بحث در مورد امکانات دانشگاه های علوم پزشکی

امكانات خوابگاهي كدوم بهتره؟
شهيد بهشتي تقريبا ميدونم..اتاقا 10 متريه 3نفره يا 4 نفره (يه تخت دوطبقه يه معمولي؟)
اوضاع نتم خوبه
ديگه همين ديگه..غذاش چطوره؟روزهاي تعطيل هم داره؟

دانشگاه تهران؟؟ :-?
خوابگاه هاي دخترونه كجاس؟
چقدر تا دانشگاه(پورسينا) فاصله داره؟
نتم كه :-<
غذا چي؟!
چند متره چند نفر و اينا (;

n.r

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
دانشگاه
علوم پزشکی تهران
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از Fatemeh Lotfi :
دانشگاه تهران؟؟ :-?
خوابگاه هاي دخترونه كجاس؟
چقدر تا دانشگاه(پورسينا) فاصله داره؟
نتم كه :-<
غذا چي؟!
چند متره چند نفر و اينا (;
دانشگاه تهران بچه های سال اول رو معمولا تو یه خوابگاه جدا از خوابگاه های کوی اسکان میده. این خوابگاه ها هم معمولا یه ساختمانن که انچنان فضای باز و اینا نداره. مثلا ما امسال تو یه ساختمون 5 طبقه بودیم که هر طبقه 3 تا واحد 50 60 متری داشت و هر واحد 4 نفر تو اتاق بودن 6 نفر تو هال.(البته چون متراژ واحداش فرق داشت اندازه اتاقا و هال متفاوته یکم) از نظر فاصله به پورسینا هم این ساختمونه که ما بودیم نزدیک تر از کوی بود. معمولا تعداد سرویساش کمه و تنوع زمانیم نداره(اول سال ما واسه همت 7 7:15 7:30 سرویس داشتیم بعد از 1 2 هفته از بس همه جو گیر بودیم و زود سوار میشدیم و سرویسای اخر خالی بود کردنش 7 7:05 7:10! )
اما از سال دوم به بعد میرن کوی که امیرآباده و تو 3 2 تا ساختموناش بچه های پزشکی هستن. اتاقاشم 2 3 4 5 6 نفره داره (بسته به متراژ اتاق) من که رفتم 1 2 بار تختاش دو طبقه بود اما میگن بعضی اتاقاش معمولیم داره. کوی کلا به همه جا سرویس داره و فاصله ش تا پورسینا با سرویس اینا در حد10 20 دقیقه یا کمتر(بستگی به ترافیک داره :D)
در مورد نتم که همت کتابخونه ش که :D خیلی خوب بود! +ساختمان شماره یکم نت داشت. پورسینا هم سایت پزشکیش سیستماش مقادیر زیادی قدیمیه اما سرعتش انچنان کم نیست. اگه با گوشی یا لپ تاپم وصل بشید که خب خوبه. (مثل اون چیزی هم که معصومه گفت ما اکانت نداریم یعنی هر چقدر خواستیم هستیم تو نت) نت خوابگاه داغونه و مثه خوابگاه های بهشتی wireless نیست.
غذا هم تنوعش بد نیست. کلا معمولیه (به نظر من غذاهای با بادمجون و کبابش افتضاحه اما مرغ و ماهیش خوشمزه س :D ) جمعه ها هم غذا نداریم ولی تو امتحانا هست همه ی روزا. سال اول که کوی نبودیم 1 نوع غذا بود ولی اگه ساکن اونجا باشیم واسه شام 2 نوع غذا هست.

happiestchemist

ملکه ی شیشه ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
4d
سال فارغ التحصیلی
1390
مدال المپیاد
دارم.
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
داروسازی

كلا دانشكده داروسازي فكر كنم ضعيف ترين امكاناتو داره در حالي كه مقاله ساز ترين دانشكده ست تو دانشگاه ..مقاله سازي هم كه اين روزا ميگن خيلي مهمه و مبناي تخصيص بودجه! ولي نميدونم چرا ما اين جوري؟؟!! تقزيبا ما هيچ گونه امكان رفاهي نداريم! استادمون اون روز ميگفت هه ! هه! شما جايي براي استراحت نداريد ديگه! ما هم گفتيم نه! ميگفت ما امريكا بوديم يه سالن داشتيم فقط براي استراحت..بعد هدفونو و موزيكو اينا هم داشت حتي..بعد ما اين جا :((

ول از اينا بگيريم كتابهاي كتابخونه مون زياد جديد نيستن..بعد همين سرعت و محدوديت حجم نت چه ميكنه با ادم! ببينيد ما خودمون هم روي گوشي ها و تبلت هامون اينترنت داريم ولي بايد حتما از اينترنت دانشگاه وارد شي تا بتوني يه سري سايتا رو باز كني كه پوليه! بعد خود كامپيوترامونم انقدر سرعتشون به خاطر نرم افزار هاي كنترل پايينه كه نگو..
در اين حد كه با تبلت من به اينترنت دانشگاه وصل ميشديم مقاله رو پيدا ميكرديم بعد ميومديم تو كامپيوتر دانشگاه همونو پيدا كنيم پرينت بگيريم نميشد! انقد كه سرعت كاپيوتر پايين بود در حد پيدا كردن يه صفحه كه خودتم ميدوني دقيقا چيه و پرينت گرفتش هم اين دستگاه ها كارايي نداشت..
حالا شما فكر كن مثلا يكي از دوستاي سال بالاييمون ميخواست 20 ثانيه فيلم در مورد ساختار سه بعدي مولكول يه دارو رو انلاين ببينه كه قبلا دانلود هم نبود! بنده خدا مينشست جلو كامپيوتر..تا لوووووووووووووو .....وووود شه! بعد محدوديت حجم هم كه هست..محدوديت زمانم هست..اصن يه وضي..

amir.mr

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
طلايه داران
شهر
اهواز
مدال المپیاد
زيست،رياضي...همشونم در حد مرحله اول :D
دانشگاه
شهيد بهشتي
رشته دانشگاه
پزشكي

اقا من یه سوال دارم.
یکی از ورودیای 91 دانشگاه تهران(پسر بود البته) میگفت خوابگاهشون به شدت شلوغه و 7،8 نفر با هم تو یه سوییتن و امکانات هم که اصلا مناسب نیستو از این حرفا
کسی از دانشجوهای دانشگاه تهران نظری نداره در این زمینه؟؟؟؟؟؟

n.r

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
دانشگاه
علوم پزشکی تهران
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از V :
اقا من یه سوال دارم.
یکی از ورودیای 91 دانشگاه تهران(پسر بود البته) میگفت خوابگاهشون به شدت شلوغه و 7،8 نفر با هم تو یه سوییتن و امکانات هم که اصلا مناسب نیستو از این حرفا
خب منم که گفتم تو دو تا پست بالاتر. البته تقریبا تا 1 ترم اینجوری بود چون بعد از ترم 1 یه عده ای رفتن کوی یه سری هم که خونه گرفتنو جمعیت کمتر شد. من متراژ سوییتای پسرا رو نمیدونم ولی از ما در حد همون 50 متر اینا بود. امکاناتم خب چون فقط 1 ساختمانه دیگه خبری از باشگاهو فضای بازو این جور چیزا نبود. اما اینا همش مال 1 ساله.

happiestchemist

ملکه ی شیشه ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
4d
سال فارغ التحصیلی
1390
مدال المپیاد
دارم.
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
داروسازی

به نقل از V :
اقا من یه سوال دارم.
به نقل از V :
اقا من یه سوال دارم.
من کاملا مطمینم که این دو سال دانشگاه علوم پزشکی تهران برای پسر ها محدودیت نداشت و کمبود فضا پیدا نکرد..همه ی ورودی های جدید اگر پسر بودن توی کوی اسکان داده شدن که خیلی جای خوبیه به نسبت خوابگاه اسکان موقت دخترا

X R@y

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
مجتمع علامه طباطبایی
شهر
بناب
سال فارغ التحصیلی
91
مدال المپیاد
المپیادهای ریاضی و کامپیوتر سال اول + زیست سال سوم (همه مرحله اول)
دانشگاه
علوم پزشکی تبریز
رشته دانشگاه
پزشکی

من خوندم پستارو! در مورد تبریز هم بگم بد نیست.

ما سرعت نت دانشکده عالیه! (البته به جیز بعضی وقتای استثنا که همه دانلود مزنن)
محدودیت ساعتی یا حجم نداریم. از 8 صبح تا 2 ظهر میتونیم استفاده کنیم و حال کنیم. سرعت دانلود هم حتی بالای 1 مگ اینا دیده میشه بعضا!!! ولی در حد متوسط حول و حوش 300 هست سرعت دانلود.ما هرروز فیلم دانلود میکردیم اینجا شب تو خوابگاه میدیدیم!!

اینترنت خوابگاه اکانتیه ولی! محدودیت حجمی اینا ولی نداره تا جایی که میدونم. طوری که بچه ها شب تا صبح کلی دانلود میزدن دانلود میکرد و خوشونن مخوابیدن و صبح بر میداشتن دانلود آماده بود!

:D

anahita96

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
رشت
مدال المپیاد
نقره ى شيمى
دانشگاه
علوم پزشكى تهران
رشته دانشگاه
پزشكى

بين پزشكى دانشگاه تهران و شهيد بهشتى كدوم بهتره؟ بدون در نظر گرفتن خوابگاه البته.
از نظر آموزشى و اينا اصلا فرق قابل توجهى دارن؟ از نظر محيط و امكانات و بقيه ى چيزا كدوم بهتره؟ در كل كدوم رو ترجيح ميدين؟

Ehem_Ehem

Saleh
نام مرکز سمپاد
شهیدبهشتی
شهر
زنجان
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
دانشکده فنّی دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی معدن
تلگرام
اینستاگرام

به نقل از آنـــا :
بين پزشكى دانشگاه تهران و شهيد بهشتى كدوم بهتره؟ بدون در نظر گرفتن خوابگاه البته.
از نظر آموزشى و اينا اصلا فرق قابل توجهى دارن؟ از نظر محيط و امكانات و بقيه ى چيزا كدوم بهتره؟ در كل كدوم رو ترجيح ميدين؟
من شنیدم به لحاظ آموزشی همتراز هستند، منتها بیمارستان هایی که زیر مجموعه دانشگاه تهران هستند، بیمارستان های شاخ تری میباشند. ( البته فقط شنیدم )

و در مورد شهید بهشتی هم ویکی پدیا اینطوری میگه :
در حوزه معاونت غذا و دارو به لحاظ تعداد کارخانجات مواد غذایی، آشامیدنی، آرایشی و بهداشتی، تعداد داروخانه‌های تحت پوشش نظارتی، مراکز ترک اعتیاد، شرکتهای تامین و توزیع دارو، و تعداد واحدهای بیمارستانی دولتی و خصوصی تحت پوشش معظم ترین دانشگاه علوم پزشکی کشور محسوب می‌شود.

از لحاظ موقعیت جغرافیایی، دانشگاه تهران طرفای انقلابه، که خب دسترسی خوبی داره، منتها جای خفه ایه. عوضش شهید بهشتی تو ولنجکه که خب یکی از مناطع بسیار شاخ تهرانه. دسترسی هم هم از طریق چمران داره، هم از طریق زعفرانیه.

ولی خب تو که رتبه ت خوب میشه بزن تهران :-? لابد یه برتری ای چیزی داره تهران نسبت به شهید بهشتی که همه اول تهرانو میزنن :-?

ninja

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شهرکرد
دانشگاه
اصفهان
رشته دانشگاه
پزشکی

بچه ها من به شدت پشیمونم از دانشگاهی که انتخاب کردم .. انقد پشیمونم که فقط دلم میخواد ترک تحصیل کنم بشینم یبار دیگه کنکور بدم :( چیکار کنم بنظرتون ؟

roshan74

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد 2
شهر
مشهد

سلام دوستان.میخواستم راجب سطح،استید و شرایط دانشگاههای شاهد تهران و علوم پزشکی مشهد بپرسم.هرکی اطلاعات داره در اختیار منم قرار بده لطفا.ممنون
رشته پزشکی البته!

happiestchemist

ملکه ی شیشه ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
4d
سال فارغ التحصیلی
1390
مدال المپیاد
دارم.
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
داروسازی

نت ما درست شد، محدودیت حجم و زمان رو برای وقتی که با وسیله خودتون به نت وصل میشید رو برداشتن، فقط توی سایت دانشکده محدودیت هست

Lotfi

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان- 92
شهر
قم
مدال المپیاد
يادمه روزگاري شيميايي شدم در حد 6 فصل مورتيمر فقط!
دانشگاه
دانشگاه علوم پزشکی قم
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از roshan74 :
سلام دوستان.میخواستم راجب سطح،استید و شرایط دانشگاههای شاهد تهران و علوم پزشکی مشهد بپرسم.هرکی اطلاعات داره در اختیار منم قرار بده لطفا.ممنون
رشته پزشکی البته!
قابل مقایسه نیست!
دانشگاه شاهد برای تهرانی ها خوبه که نمیخوان از شهرشون دور باشن. قطعا مشهد خیلی بهتره. هرچند که من از وضعیت دانشگاه شاهد اطلاع دارم بیشتر تا مشهد.

fateme.RMA

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان یک
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1393
رشته دانشگاه
پزشکی

بچه ها اینجا کسی دانشجوی پزشکی آزاد نیست؟! :-<
راسته که محل گذروندن طرحشون رو خودشون انتخاب میکنن؟!

Y.Yousefi.Asl

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
Farzanegan

سلام .. بین پزشکی مشهد و تبریز شما کدومو از نظر علمی و کیفیت دانشگاه ها و ... (کلا چیزا و امکانات علمی) توصیه میکنید؟ اصلا چه فرقایی با هم دارن؟ میخوام انتخاب رشته کنم هرکدومو اول بزنم همون میشه اگه میشه راهنماییم کنید لطفا [-o< نیمسال دوم اصفهان میارم احتمالا دوستی ک گفت راضی نیست چرا آخه پزشکی اصفهان مگه عالی نیست ب کل؟ :-/

saranaz

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
یزد
سال فارغ التحصیلی
1393
رشته دانشگاه
پزشکی
من دانشكده پزشكى بندر عباس قبول شدم پنج ترم علوم پايه اونجا بودم اين ترم دانشكده شهيد صدوقى يزد هستم
البته خيلي بايد بيشتر تجربه كنم تا بخوام مقايسشون كنم ولي تا همين حد كه فهميدم رو مينويسم
بندرعباس اساتيد واقعا خوبي داره بخصوص استاداي بومي گروه پاتولوژى و فيزيولوژي علوم پايه اش خيلي قويه استاد آناتومي ما پروازي بودن ( دكتر نهنگي كه از بهترينا هستن) الان ولي فكر كنم اينجوري نيست اندام رو استاد ديگه اي تدريس ميكنن و سطح آناتومي به گمونم پايين اومده
بيوشيمي اساتيد ضعيفي داره
بقيه اساتيد علوم پايه خوبن
جو دانشگاه غالب درس خوندن نيست اكثريت تو علوم پايه فقط فرجه درس ميخونن
كتابخونه هاي دانشگاه خيلي قوي هستن امكاناتشون زياده بيشتر طول سال تا ١٠ شب بازن( كتابخونه ي بيمارستانها ٢٤ ساعته هستن)
ازمايشگاه ها هم امكاناتشون خوبه من خيلي نميتونم مقايسه كنم البته ولي ازمايشگاه پاتولوژي بندر عباس از يزد خيلي مجهز تره
اتاق تشريح وضعيت مناسبي نداره
يه جسد داريم كه بشدت عفونيه!!!
خوابگاه دخترا اتاقا ٢-٣-٤ نفره است سوئيتي اداره ميشه يعني تميز كردن دسشويي حموم اشپزخونه هر سوئيت با افراد داخل سوئيته
حياطش هم كوچيكه زمين واليبال و بسكتبال نداره اتاق ورزش داره البته كه وسايل بدن سازي داشت برداشتن بردن ولي قرار بود دوباره برشون گردونن!!! اتاق كامپيوترم هست
بقيه چيزاش به نظرم واقعا خوبه مركز شهره به همه چي نزديكه
خوابگاه پسرا جاي خيلي پرتيه!!!
در مورد امكاناتشون خيلي اطلاع ندارم
سرعت نت بالا ميباشد!! ٦ گيگ در ماه

forest

forest
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 3
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
96
دانشگاه
علوم پزشکی ایران
رشته دانشگاه
پزشکی
یه سوال داشتم دانشگاه ایران از نظر سطح علمی بهتره یا شیراز و اصفهان و مشهد؟؟ یا اینکه دانشگاه ایران خیلی با تهران و بهشتی تفاوت سطح داره؟؟

نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
94
مدال المپیاد
فقط شیمی ولا غیر!!!
دانشگاه
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
پزشکی
در جواب سوال اول فقط اینو میدونم که شیراز از ایران بهتره به نظرم

sadlove

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شـیراز
سال فارغ التحصیلی
93
من دانشكده پزشكى بندر عباس قبول شدم پنج ترم علوم پايه اونجا بودم اين ترم دانشكده شهيد صدوقى يزد هستم
البته خيلي بايد بيشتر تجربه كنم تا بخوام مقايسشون كنم ولي تا همين حد كه فهميدم رو مينويسم
بندرعباس اساتيد واقعا خوبي داره بخصوص استاداي بومي گروه پاتولوژى و فيزيولوژي علوم پايه اش خيلي قويه استاد آناتومي ما پروازي بودن ( دكتر نهنگي كه از بهترينا هستن) الان ولي فكر كنم اينجوري نيست اندام رو استاد ديگه اي تدريس ميكنن و سطح آناتومي به گمونم پايين اومده
بيوشيمي اساتيد ضعيفي داره
بقيه اساتيد علوم پايه خوبن
جو دانشگاه غالب درس خوندن نيست اكثريت تو علوم پايه فقط فرجه درس ميخونن
كتابخونه هاي دانشگاه خيلي قوي هستن امكاناتشون زياده بيشتر طول سال تا ١٠ شب بازن( كتابخونه ي بيمارستانها ٢٤ ساعته هستن)
ازمايشگاه ها هم امكاناتشون خوبه من خيلي نميتونم مقايسه كنم البته ولي ازمايشگاه پاتولوژي بندر عباس از يزد خيلي مجهز تره
اتاق تشريح وضعيت مناسبي نداره
يه جسد داريم كه بشدت عفونيه!!!
خوابگاه دخترا اتاقا ٢-٣-٤ نفره است سوئيتي اداره ميشه يعني تميز كردن دسشويي حموم اشپزخونه هر سوئيت با افراد داخل سوئيته
حياطش هم كوچيكه زمين واليبال و بسكتبال نداره اتاق ورزش داره البته كه وسايل بدن سازي داشت برداشتن بردن ولي قرار بود دوباره برشون گردونن!!! اتاق كامپيوترم هست
بقيه چيزاش به نظرم واقعا خوبه مركز شهره به همه چي نزديكه
خوابگاه پسرا جاي خيلي پرتيه!!!
در مورد امكاناتشون خيلي اطلاع ندارم
سرعت نت بالا ميباشد!! ٦ گيگ در ماه
دکتر نهنگی این ترم رفتند :( :(( #بهترین_استاد_دنیا
:(

دکتر مهدی زاده هم خب هستند هنوز برا تنه

+یه جسد جدید اوردن تابستون :D
امکانات ورزشیم باشگاه و استخر خود دانشگاهو جا انداختی :D
شیوه دانشگاه هم نوین شده :|

بالا