• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

معرفی منابع المپیاد زیست

M.r sasa

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
حلی2
شهر
تهران
پاسخ : معرفی منابع

البته مولکولی واتسون و یا گیتی امتیازی تایز و زایگر و لودیش و یا سلولی امیری رو هم بهش اضاف کنی بد نیست x:

Neverchanged

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی

به نقل از M.r sasa :
البته مولکولی واتسون و یا گیتی امتیازی تایز و زایگر و لودیش و یا سلولی امیری رو هم بهش اضاف کنی بد نیست x:
میری همون فاطمیه دیگه نوشتمشو نه بقیشون بدرد نخورن اونایی که نوشتی

• شروع کننده موضوع

esfrwms

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
رشت
سال فارغ التحصیلی
92
دانشگاه
NSU
رشته دانشگاه
General medicine
پاسخ : منبع سوالات مرحله دو !

همه بچه هایی که سوالات مرحله دوم دوره های 16و 17 رو دیدند شاهد روند تغییرسبک سوالات به سمت سوالات جهانی بودند مخصوصا سوالات امسال که کاملن این تغییرسبک محسوس بود!!چیزی که همه اساتیدم قبل از ازمون مرحله 2امسال تاکید شدییییییییییییییییییییید داشتند روش، حل کردن سوالات جهانی بود باتوجه به اینکه استراتژی باشگاه به سمتی داره تغییرمیکنه که بچه هایی رو دست چین کنه که بهترمیتونند سوالاتی مشابه جهانی رو حل کنند که نتایج بهتری در جهانی داشته باشیم.تجربه ی من و دوستانم این بود که اگر سوالات جهانی رو بیشتر حل میکردیم تاثیرچشمگیری میتونست تو نمره ی مرحله دوممان داشته باشه!
چیزی که تجربه شده هست رو دوباره تجربه نکنید!درست به همون اندازه که برای حل سوالات دوره های قبل میذارید باید برای حل سوالات جهانی بذارید و حتی نظر شخصی من اینه که باتوجه به اهمیت سوالات جهانی باید روش زمان بیشتری رو نسبت به سوالات دوره های قبلی بذارید!
نشه مرحله 2دوره 18 بیاد و خدای نکرده مجبور شید چیزی که تجربه شده هست رو دوباره تجربه کنید!!هزینه ی این تجربه زیاده!!میتونه خدای نکرده منجر به قبول نشدنتون بشه!!سوالات جهانی رو خیلی خیلی جدی بگیرید.
میتونید سوالات جهانی هردوره رو از این آدرس دانلود کنید:http://www.ibo-info.org/ibo-results-and-awards
میتونید هرهفته رو به 1دوره اختصاص بدید و روی اون دوره مسلط شید،تا مرحله 1دوره 18زمان خوبی مونده میتونید تا قبل از مرحله 1دوره 18رو همشون مسلط بشید!
اگر با متن انگلیسی سوالات مشکلی دارید اوایل دلسرد نشید و سوالات و کنار نذارید،کمی که سوال حل کنید یاد میگیرید که چطور سوالات رو بخونید،میتونید از دیکشنری استفاده کنید ولی هرکاری که میکنید درنهایت روشون مسلط شید!مهمن!!!

donya

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1 تهران
شهر
تهران
مدال المپیاد
مدال طلاي پانزدهمين دوره المپياد زيست شناسي-مدال نقره المپياد جهاني زيست شناسي ٢٠١٣
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
پزشکی

r
اين سايت براي المپياد زيست فعاليت اش رو شروع كرده و مسئولاش تعدادي طلا هاي المپياد زيست هستند مي تونيد پايين صفحه اصلي ايميلتون رو بزنيد تا هر بخشيش كه فعال مي شه با خبر شيد
Irsoc.ir

omid77

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
استعدادهای درخشان علامه حلی خوی
شهر
خوی

سلام من الان دوم دبیرستانم و می خوام المپیادی شم به نظرشما کدوم کتاب برای شروع از صفر خوبه ؟ برای المپیاد باید انگلیسی هم بلد بود ؟ ممنون میشم اگه راهنمایی کنین

reflection

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
مشهد
دانشگاه
UM
رشته دانشگاه
Genetics

زیست عمومی:
- کتب درسی زیست شناسی در 4 پایه
- زیست شناسی سومولون
- زیست شناسی کمپبل

زیست شناسی سلولی:
بیوشیمی لنینجر
بیوشیمی استرایر
بیوشیمی هارپر
زیست شناسی سلولی ومولکولی محمد حسین امیری
زیست شناسی سلولی ومولکولی لودیش

زیست شناسی گیاهی:
زیست شناسی گیاهی ف.چلبیان (آییژ)
ریخت شناسی گیاهی ف.چلبیان(آییژ)
زیست شناسی گیاهی انتشارات مدرسه
فیزیولوژی گیاهی تایز و زایگر

زیست شناسی جانوری:
مبانی فیزولوژی (انتشارات باشگاه دانش پژوهان جوان)
فیزولوژی گایتون
فیزولوژی برن و لووی
جانورشناسی هیکمن

رفتار شناسی:
مقدمه ای بر اکولوژی رفتار
مقدمه ای بر رفتار شناسی

ژنتیک و تکامل:
ژنتیک از دیدگاه حل مسئله
ژنتیک ولنیتز
ژنتیک استانسفیلد
تکامل و رفتار انسان
تکامل (ترجمه وهابزاده)

اکولوژی:
الفبای اکولوژی جمعیت

Smsk

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2
شهر
تهران
رشته دانشگاه
پزشکی
پاسخ : درخواست کتاب

به نقل از sa96 :
اگه میشه یه کتاب که فقط سوال ژنتیک داشته باشه معرفی کنید...البته به جز اسانس فیلد و ساسانو کتابایی که میشناسیم...(خفن تر) :D

حاجی اون اسانس فیلد نیستو استنسفیلده :)) بعدشم هر وقت این دو تا کتاب فول شدی بگرد دنبال کتاب. با خوندن این دو کتاب و البته کتاب آقای شاه نظر امکان نداره نتونی سوالات رو حل کنی.
البته که منظور از خوندن خوندن سطحی و روزنامه وار نیست

zey#nab

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
اصفهان
مدال المپیاد
برنز زیست 93
دانشگاه
علوم پزشکی اصفهان
رشته دانشگاه
پزشکی
پاسخ : درخواست کتاب

به نقل از Smsk :
حاجی اون اسانس فیلد نیستو استنسفیلده :)) بعدشم هر وقت این دو تا کتاب فول شدی بگرد دنبال کتاب. با خوندن این دو کتاب و البته کتاب آقای شاه نظر امکان نداره نتونی سوالات رو حل کنی.
البته که منظور از خوندن خوندن سطحی و روزنامه وار نیست

:D
واقعا هیچ وقت این طوری به استرانسفیلد نگاه نکرده بودم !! خ جالب بود.البته شاید گوشی شون اصلاح کرده باشه ینی
:-?
چیزی که خ مهمه اینه که شما حیطه ی نیاز تون چیه ؟
کسی که می خواد یاد بگیره علم زنتیک چی هیت و استاد نداره و صفر کیلومتر تشریف داره ، باید با استرانسفیلد شروع کنه !
بعد وقتی خواس ببینه از این دریای وسیع!! چیش گیر المپیاد میاد بره سر ساسان

اگه تا یه حد قابل قبولی ( از نظر خودش ) ژنتیک رو می شناسه و حالا می خواد " انواع سوالای مشابه المپیاد " رو کار کنه و مثلا دومیه ، ولنیتز خوبه
اگه وقتش زیاده و کنجکاویش بالاس ! گریفیث بهتره ( سوالای مهم گریفیث تو ولنیتز هست - شبیهش ) ولی خوب درسنامه ش عالیه به نظرم !

حسنا

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
قم
سال فارغ التحصیلی
1400
سلام دوستان من دهمی ام که تازه با اسم المپیاد آشنا شدم حالا می خوام شروع کنم من تقریبا صفرم ازچه کتابی شروع کنم؟

لطفا منو راهنمایی کنید

اسم یک کتاب بهم بگید که اول از همه اونو بخونم

آخرین بار توسط مدیر ویرایش شد:

حسنا

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
قم
سال فارغ التحصیلی
1400
من امسال تازه می خوام برم دهم . کتاب اصول و مبانی فیزیولوژی که مدرسه معرفی کرده بود رو خوندم. حالا می خوام کمپبل رو شروع کنم
یعنی بازم دیره؟:(:((

Paniz vf

pinize
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1403
من امسال می رم هشتم از تابستان امسال کمپل شروع کردم 8->

LOTSR

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
کرمانشاه
سال فارغ التحصیلی
1401
سلاممن الان نهم هستم و میخوام که شروع به خوندن برای المپیاد زیست کنم.
لطفا اگه کسی اسم منبعی رو میدونه البته اگه مطمئنه، اینجا مطرح کنه ممنون میشم.
با تشکر

ناشناس ناشناسی

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
علامه ناشناسی
شهر
ناشناس اباد
سال فارغ التحصیلی
1400
مدال المپیاد
اگه خدا یاری کنی و بزنه پس کلم و شانسم باهام یار باشه مرحله اول!!!!
دانشگاه
خدا بخواد اونور اب
رشته دانشگاه
هر چی باشه به جز ادبیات
الان دهمم و از هفته پیش شروع به خوندن المپیاد کردم
نمی دونم دارم کار درستی می کنم یا نه چون هم واسه المپیاد می خونم هم برای کنکور و هم مدرسه (امادگی دفاعی و ...) روزایی که از مدرسه ساعت ۱۲:۳۰ میام سه تا چهر ساعت واسه المپیاد موخونم پنج تا شیش ساعتم واسه کنکور کلا فشار زیادی رومه
نه معلم درست و حسابی دارم(معلم زیستمون در حد جلبک ای کیو نداره) نه کتاب های انچنانی از هفته پیش شروع به خوندن کتاب کمپل کردم زمان بندیم طوری که انشاءالله تا مرحله اول کمپبل رو بترکونم بعد مرحله اولم میرم واسه تخصصیا
قبلا که کمپبل نمی خوندم ترازم تو قلمچی ۷۰۰۰ بود ولی الان فکر نکنم بتونم دوباره بای ۷۰۰۰ بیارم
تو خوندن زیست مشکلی ندارم و خسته نمیشم حتی تا ساعت ۱ نصف شب با این حال فشار زیادی رومه
یه سوالی که داشتم اینکه که به نظرتون می تونم مرحله دوم رو قبول بشم؟
و همچنین واسه بانک تست برای المپیاد کدوم کتاب خوبه؟(کتاب المپیاد جامع رو گشتم نبود)

Fati.az

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
استعداد درخشان فرزانگان
شهر
سلماس
سال فارغ التحصیلی
1400
سلام ببخشین تو مرحله دوم المپیاد زیست حدودا چند نفر شرکت کننده شرکت میکنه؟

Zeinab04

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۷
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1401
دانشگاه
امیرکبیر
رشته دانشگاه
مهندسی پزشکی
سلام
تست بانک کمپبل کسی لینک مستقیمشو داره ؟؟
میگردم نیست:/

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1400

ma_221

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
tbz
سال فارغ التحصیلی
99
سلام
تست بانک کمپبل کسی لینک مستقیمشو داره ؟؟
میگردم نیست:/
حالا زیادم مهم نیس این...همون سوالای مر1 و کانادا تو فاز اول با خوندن کمپبلا کمکت میکنه تا روش خوندن بیاد دستت
من دو سال پیش یعنی وقتی نهم بودم داشتمش بازم میگردم اگه پیدا کردم یا ی جوری پی دی افشو برات میفرستم یا ادرس سایت میزارم

Zeinab04

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۷
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1401
دانشگاه
امیرکبیر
رشته دانشگاه
مهندسی پزشکی
حالا زیادم مهم نیس این...همون سوالای مر1 و کانادا تو فاز اول با خوندن کمپبلا کمکت میکنه تا روش خوندن بیاد دستت
من دو سال پیش یعنی وقتی نهم بودم داشتمش بازم میگردم اگه پیدا کردم یا ی جوری پی دی افشو برات میفرستم یا ادرس سایت میزارم
ممنان

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
..
سال فارغ التحصیلی
2020
یه سوال من پکیج کتابای دانش پژوهان جوان زیست دارم که همه مباحث رو داره ، این کافیه بنظرتون؟

Strangers

کاربر فوق‌حرفه‌ای
عضو مدیران انجمن
نام مرکز سمپاد
علامه حلی۱
شهر
همدان
سال فارغ التحصیلی
0000
بالا