• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

عشق تلخ یا شیرین...

• شروع کننده موضوع

...roze...

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
مشهد
به پیشنهاد بچه ها متن تایپیک تغییر کرد :
راستش به این نتیجه رسیدم شاید همونطور که خیلی ها اشاره کردند عشق دلیل خاصی نداره پس تصمیم بر این شد متن عوض بشه...
- تصور شما از آدم عاشق چیه؟؟؟
- فکر می کنین عشق قوی تره یا تنفر؟؟؟
-چه سنی رو مناسب می دونین برای عاشق شدن ؟؟؟
- از کجا بفهمیم عاشق واقعی هستیم؟؟؟
- از کجا بفهمیم طرف مقابلمون هم عاشق واقعیه؟؟؟
- به نظرتون عشقی که بعد ازدواج به وجود می آد قوی تره یا قبل ازدواج؟؟؟چرا؟؟؟
کلا عشق چیز خوبیه یا نه؟؟؟؟

یک فنجان عشق

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2 تهران
شهر
تهران
مدال المپیاد
نفر دوم انگلیسی سال دوم راهنمایی
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
مدیریت
پاسخ : چرا عاشق شدن؟؟؟

اینطوری ها هم که تو می گی نیس...
عاشق شدن یه حسه و حسو نمیشه تحمیل کرد...

meli_sampad

کاربر فوق‌حرفه‌ای

# خیلی، خیلی خیلی کم پیدا میشن عاشقای واقعی..
بیشتر افراد واقعن عاشق نیستن.. فقد بعد از یه مدت که دونفر باهم رابطه دارن ( منظورم همون حرفیدن و ایناس :-" ) بهم عادت میکنن و یه روز نحرفیدن دلتنگی میاره و همش بهم فک میکنن و اینا بعدم فک میکنن همو دوس دارن و اسمِ عادتشونو میذارن عشق .. بعد از یه مدتم همش تموم میشه ..
این افراد وقتی عاشقِ واقعیَن که بعد از یه مدتِ طولانی که عشقشو نبینه و نحرفه باش و ازش هیچ خبری نداشته باشه هنوزم به اندازه قبل دوسش داشته باشه و بخواتش..

# سرِ کلاسِ ادبیات حرف شد بعد معلممون گفت اگه خواستین بدونین طرف واقعن دوسِتون داره یا نه بش بگین من تورو دوس ندارم و نمیخوامت ، اگه طرف گفت اشکالی نداره و راحتت میذارم و هرجور تو بگی و اینا ینی واقعن دوست داره ولی اگه بگه نه من تورو میخوام و تنهام نذار و بعدم کلی فوشت بده و بخواد به زور نگهت داره تورو وا3 خودش میخواد نه خودت
ولی نمیدونم..
ولی من فک میکنم اگه طرف بگه برو فک میکنن دوسش نداره..

پوریا

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
helli 1
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
زنجان
رشته دانشگاه
پزشکی
تلگرام

به نقل از melika :) :
# خیلی، خیلی خیلی کم پیدا میشن عاشقای واقعی..
بیشتر افراد واقعن عاشق نیستن.. فقد بعد از یه مدت که دونفر باهم رابطه دارن ( منظورم همون حرفیدن و ایناس :-" ) بهم عادت میکنن و یه روز نحرفیدن دلتنگی میاره و همش بهم فک میکنن و اینا بعدم فک میکنن همو دوس دارن و اسمِ عادتشونو میذارن عشق .. بعد از یه مدتم همش تموم میشه ..
این افراد وقتی عاشقِ واقعیَن که بعد از یه مدتِ طولانی که عشقشو نبینه و نحرفه باش و ازش هیچ خبری نداشته باشه هنوزم به اندازه قبل دوسش داشته باشه و بخواتش..

# سرِ کلاسِ ادبیات حرف شد بعد معلممون گفت اگه خواستین بدونین طرف واقعن دوسِتون داره یا نه بش بگین من تورو دوس ندارم و نمیخوامت ، اگه طرف گفت اشکالی نداره و راحتت میذارم و هرجور تو بگی و اینا ینی واقعن دوست داره ولی اگه بگه نه من تورو میخوام و تنهام نذار و بعدم کلی فوشت بده و بخواد به زور نگهت داره تورو وا3 خودش میخواد نه خودت
ولی نمیدونم..
بعضیام انتظار دارن طرفشون اصرار کنه که نرو و اینا و اگه بگن برو فک میکنن دوسش نداره..
معلم ادبیاتت چرت گفته ملیکا!...
اولا اونی ک گفته دوست داشتن نیست...باید میگفت"اگه میخواین ببینین عاشقتونه یا نه"
دوست داشتن فرمول های خیلی ساده تری داره...
ثانیا در مورد راهی ک داده...چرت گفته...عاشق زندگی و هدف زندگیش معشوق است...
حالا اگه واقعا فکر میکنی باید انقدر ساده قضیه رو منفک اعلام کنه ب تصورت از عشق شک کن!

• شروع کننده موضوع

...roze...

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
مشهد

اینطوری ها هم که تو می گی نیس...
عاشق شدن یه حسه و حسو نمیشه تحمیل کرد...
ولی خوب ببین اگه عشق یه حسه که نمیشه به کسی تحمیل کرد پس چرا خیلی ها بعد از اینکه به اصطلاح خودشون عاشق می شن و به عشقشون می رسن کارشون به طلاق و دادگاه می کشه؟؟؟؟

meli_sampad

کاربر فوق‌حرفه‌ای

به نقل از Whisper of Life :
ولی خوب ببین اگه عشق یه حسه که نمیشه به کسی تحمیل کرد پس چرا خیلی ها بعد از اینکه به اصطلاح خودشون عاشق می شن و به عشقشون می رسن کارشون به طلاق و دادگاه می کشه؟؟؟؟
فک میکنم بیشترِ اینا افرادیَن که از طریقِ دوستی بهم رسیدن..
اینا بعد از ازدواج با خودشون فک میکنن که همونطور که طرف با این دوس شده و عاشقش شده و باش ازدواج کرده ممکنه با کسِ دیگه ای هم دوست بشه و اینا.. بعد به طرفشون اعتماد ندارن که همین باعثِ رفتارای نامناسبی میشه دیه که طرفو آزار میده و به نظرم همین باعثِ طلاقشون میشه..
به نظرم کسی که واقعن عاشقه باید به طرفش اعتماد داشته باشه ..

• شروع کننده موضوع

...roze...

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
مشهد

فک میکنم بیشترِ اینا افرادیَن که از طریقِ دوستی بهم رسیدن..
اینا بعد از ازدواج با خودشون فک میکنن که همونطور که طرف با این دوس شده و عاشقش شده و باش ازدواج کرده ممکنه با کسِ دیگه ای هم دوست بشه و اینا.. بعد به طرفشون اعتماد ندارن که همین باعثِ رفتارای نامناسبی میشه دیه که طرفو آزار میده و به نظرم همین باعثِ طلاقشون میشه..
به نظرم کسی که واقعن عاشقه باید به طرفش اعتماد داشته باشه ..
با اعتماد موافقم ولی با این که دوست شدن نه...
من خودم یه نفرو می شناسم که با طرف مقابلش یک بار صحبت کرد می گفت شرم وحیا ش بالاست مهربونه خوبه و خلاصه عاشقش شده بود تو دوران عقد هم مثل لیلی و مجنون بودن ولی یکهو اونقدر از هم متنفر شدن که...
می گفت: منو درک نمی کنه. یعنی هر دوتاشون می گفتن...

Id

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
Frz
شهر
Mshd

ببخشيد كه وسط بحث ميگم...
به نظر من عشق يعنى فكر كنى طرف مقابل با همه فرق داره ..همش بهش فكر كنى و...
و اينكه چرا ادم عاشق ميشه از نظر من دليلش اينه كه ادم نياز داره !...نياز داره قلبشو به يكى پيوند بزنه..هر چند ممكنه دوطرفه نباشه...
گاهى اوقات هم عشق نيست؛عادته (حرف مليكا كه منم باهاش موافقم)
و اينكه تصورمون از عشق غلطه..خيلى باهاش موافقم
:)

• شروع کننده موضوع

...roze...

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
مشهد

و اينكه چرا ادم عاشق ميشه از نظر من دليلش اينه كه ادم نياز داره !...نياز داره قلبشو به يكى پيوند بزنه..هر چند ممكنه دوطرفه نباشه...
خوب راستش اونقدر حرفتو قبول ندارم یعنی آدم فقط عاشق می شه چون نیاز داره؟؟؟پس این عشق نیست چون عشق این نیست که طرفو بخوای چون بهش نیاز داری...

پوریا

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
helli 1
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
زنجان
رشته دانشگاه
پزشکی
تلگرام

دوستان در مورد عشق بسیار بسیار ناتوان است علم :)
روانشناسی میگه 18ماه بیشتر ترشح نمیشه هورمون لاو...
و بنده الان دوساله عاشقم :)...
علم نمیتونه عشق رو توجیه کنه...
فقط ی مثال ساده ی دیگه براتون میزنم...روانپزشک ها ب اجبار میگن"عشق=دوست داشتن"
:)
چون نمیتونن در مورد عشق حرفی بزنن...
پیشنهاد میکنم در این مورد ب فلسفه و عرفان تفعل بزنید نه علم...

amparisay

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1386
مدال المپیاد
ندارم
دانشگاه
علم و صنعت
رشته دانشگاه
برق
تلگرام
اینستاگرام

بچه ها، عشق و عاشقی همیشه اگه به وصال برسه تبدیل به طلاق می شه.
آدم زمانی که طرفش رو با قلبش دوس داره و هیچ دلیلی براش نداره، کاملا امکان داره که یه روزی بیاد که دیگه این حس رو نداشته باشه. به هر دلیلی. آدم دیگه ای رو ببینه، رفتار بدی ببینه و ...
اما زمانی که شما برای دوست داشتن یک نفر دلیل دارید، مثلا طرفم خیلی خوش قلبه، خیلی مهربونه، یا مثلا خیلی اصلا قویه! وقتی دلیل داره، سخت تر تبدیل به جدایی می شه...

• شروع کننده موضوع

...roze...

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
مشهد

به نقل از amparisay :
آدم زمانی که طرفش رو با قلبش دوس داره و هیچ دلیلی براش نداره، کاملا امکان داره که یه روزی بیاد که دیگه این حس رو نداشته باشه. به هر دلیلی. آدم دیگه ای رو ببینه، رفتار بدی ببینه و ...
اما زمانی که شما برای دوست داشتن یک نفر دلیل دارید، مثلا طرفم خیلی خوش قلبه، خیلی مهربونه، یا مثلا خیلی اصلا قویه! وقتی دلیل داره، سخت تر تبدیل به جدایی می شه...
قبول ندارم...
مامان بابای خودم نمونه ی بارز دو تا آدم عاشقن تا حدی که گاهی اوقات آدم فکر می کنه تو دوران عقد بسر می برن...
ولی تا با این همه یک بار حرف جدایی نزدن ولی همون آشنایی که گفتم از شرم و حیا و مهربونی و اینا ی طرف مقابلش خوشش اومده بود ولی 3 سال نکشید که جدا شدن...

پوریا

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
helli 1
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
زنجان
رشته دانشگاه
پزشکی
تلگرام

به نقل از amparisay :
اشتباه فاحش...
دقیقا دغدغه ی اصلی ما فلاسفه اینه ک چجوریه ک عشق بی دلیل میاد اما هر کاری کنی نمیره :|

Id

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
Frz
شهر
Mshd

دقيقا!!!!!
گاهى هر چى دنبال دليل ميگردى خودتو قانع كنى نميشه...
و اينكه اگر بخواى بگى مثلا اين خوبه اين مهربونه و...پس من عاشقش ميشم!...ديگه اسمش عشق نيست!

• شروع کننده موضوع

...roze...

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
مشهد

کم کم دارم به این نتیجه می رسم :
چیزی به نام عشق نیست همش تقلینه... :-<

یک فنجان عشق

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2 تهران
شهر
تهران
مدال المپیاد
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
مدیریت

دقیقا با هات موافقم...
دیگه هیچ کی رو دوست ندارم یا حداقل فکر می کنم...
این که عشق واقعی نیست دیگه کم کم داره باورم می شه...
آدم با عشق روزی هزارو یک بار میمیره و زنده می شه و آخرش می فهمی طرف یکی دیگه رو می خواد.... :-<

Id

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
Frz
شهر
Mshd

بدبختى اين جاست هر چى فكر ميكنى عشق معنا نداره عاشق بودن بده باز هم وقتى عاشق ميشى نميتونى بيخيال همه چى بشى...نميتونى از فكرت بندازيش بيرون!
چيزى به نام عشق هست ولى كسى كه معناى حقيقى شو درك كرده باشه كمه

یک فنجان عشق

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2 تهران
شهر
تهران
مدال المپیاد
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
مدیریت

زیاد دنبال درکش نرین من رفتم و به کوچه ی سیاهی رسیدم که پایان نداشت واقعیت اینه که هر چی بیشتر بهش فکر کنی بیشتر جذبش می شی....

hich

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
علامه طباطبایی
شهر
اراک
رشته دانشگاه
الهیات

خوب راستش اونقدر حرفتو قبول ندارم یعنی آدم فقط عاشق می شه چون نیاز داره؟؟؟پس این عشق نیست چون عشق این نیست که طرفو بخوای چون بهش نیاز داری...
به نقل از حالا من ماندم و من! :
اشتباه فاحش...
دقیقا دغدغه ی اصلی ما فلاسفه اینه ک چجوریه ک عشق بی دلیل میاد اما هر کاری کنی نمیره :|
در کتاب چهل حدیث امام خمینی (ره) در این باره توضیح ظریفی آمده که چکیده آن اینه:
انسان فطرتا طالب کمال است. کمال در علم،زیبایی،شهرت،مقام،مال و...
مثال مقام: وقتی مدیر مدرسه شد،دوست داره رئیس ناحیه بشه،بعدش مدیر کل و بعدش وزیر آموزش و پرورش و رئیس جمهور و رئیس سازمان ملل و... همین طور وقتی به یک مقام میرسه قانع نمیشه و دوست داره به مقام بالاتر برسه.
این عدم قناعت در تمام موارد فوق هست. مثلا عاشق یک جمال زیبا میشه،خودشو میکشه تا به اون برسه،وقتی رسید می بینه نه اینم خوب نیست و میره عاشق زیباتر میشه.
امام خمینی (ره) می فرمودند که انسان طالب کمال مطلق است.چیزی که بالاتر از اون هیچ کمالی نیست. کامل ترین در علم، کامل ترین در جمال،کامل ترین در...
انسان خود نمی داند، ولی به دنبال خدا است. کمال مطلق در هر زمینه ای. این است که در هر مرحله ای قانع نمی شود و میبیند که بالاتر از این هم هست. (اشاره به داستان حضرت ابراهیم علیه السلام : انی لا احب الآفلین گفتن برای ستاره و ماه و خورشید)

Id

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
Frz
شهر
Mshd

به نقل از طهورا :
در کتاب چهل حدیث امام خمینی (ره) در این باره توضیح ظریفی آمده که چکیده آن اینه:
انسان فطرتا طالب کمال است. کمال در علم،زیبایی،شهرت،مقام،مال و...
مثال مقام: وقتی مدیر مدرسه شد،دوست داره رئیس ناحیه بشه،بعدش مدیر کل و بعدش وزیر آموزش و پرورش و رئیس جمهور و رئیس سازمان ملل و... همین طور وقتی به یک مقام میرسه قانع نمیشه و دوست داره به مقام بالاتر برسه.
این عدم قناعت در تمام موارد فوق هست. مثلا عاشق یک جمال زیبا میشه،خودشو میکشه تا به اون برسه،وقتی رسید می بینه نه اینم خوب نیست و میره عاشق زیباتر میشه.
امام خمینی (ره) می فرمودند که انسان طالب کمال مطلق است.چیزی که بالاتر از اون هیچ کمالی نیست. کامل ترین در علم، کامل ترین در جمال،کامل ترین در...
انسان خود نمی داند، ولی به دنبال خدا است. کمال مطلق در هر زمینه ای. این است که در هر مرحله ای قانع نمی شود و میبیند که بالاتر از این هم هست. (اشاره به داستان حضرت ابراهیم علیه السلام : انی لا احب الآفلین گفتن برای ستاره و ماه و خورشید)
درست ولى فكر ميكنم ربطى به چيزى كه ما داريم بحث ميكنيم نداشت!!!

بالا