• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

تحصيل در رشته هاي هنري در خارج از كشور

• شروع کننده موضوع

amir abbasi

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستانِـــ CNIHS یا همون CIHS سابق
شهر
مـــشـ CO
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
UWO
درود

به نظر شما تحصيل در رشته هاي هنري در داخل ايران بهتره يا خارج از ايران؟؟؟ :-?

تحصيل در خارج چه مزيتي نسبت به تحصيل در داخل كشور داره؟؟؟ :-?

از دوستاني كه تجربه بيشتري در اين موضوع دارن خواهش ميكنم با نظرات و مطالب سازندشون به ما كمك كنن و در انتخاب صحيح به ما كمك كنن! /m\

zahra96

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1 / میدیا
شهر
تهران
دانشگاه
دانشگاه هنر تهران
رشته دانشگاه
گرافیک
پاسخ : تحصيل در رشته هاي هنري در خارج از كشور

مسلما خارج از کشور. ولی نه هرجایی . مثلا برای طراحی صنعتی آلمان دانشگاه های عالی ای داره یا تعدادی از دانشگاه های آمریکا از بهترین دانشگاه ها برای رشته های هنری هستن. به چند دلیل. امکانات بالاتر. برای مثال کارگاه های دانشگاه هنر ما افتضاحه. تو کارگاه پلاستیک دائما با مواد سرطان زا کار میشه بدون این که دانشگاه ماسک یا عینک مخصوص تهیه کنه و همه ی این چیزا رو عموما دانشجوها تهیه میکنن. حالا این امکانات بود. بخش مهم تر روش درسی و استاد ها هستن. ما استاد های خوب هم داریم ولی روش تدریس قدیمیه درحالی که خیلی از دانشگاه های خارجی روش تدریسشون دائما آپدیت میشه و تو یه مدل گیر نمیکنن.
علاوه بر اون موقعیت های شغلی معمولا بیشترن و مسابقات زیادی برگزار میشه و خلاصه موقعیت های زیادی هست تا فرد خودشو بشناسونه یا پیشرفت کنه.

علی دلاور

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی اراک
شهر
اراک
مدال المپیاد
المپیاد زیست
دانشگاه
علوم پزشکی ایران
رشته دانشگاه
پزشکی

دانشکده هنر های زیبای فرانسه فکر کنم بهترین دانشگاه هنر دنیا باشه نه؟
حداقل مشهور ترین که هست؟

m.shadi

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فَرزانگان 2.
شهر
مَشَد؛؛)
رشته دانشگاه
علوم آزمایشگاهی.

نمیدونم چرا ولی فک میکنم ربطی به کشورش نداره! اگه روحت لطیف باشه و خلاقم باشی هنرمند خوبی میشی!
با ساده ترین وسایل میتونی بهترین هنرا ـو بسازی!

سیزیف

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فـرزانگان
شهر
مشهد

به نظر من بستگی به هنر وسبک هنرمند داره واینکه چقدر دیگه فرد درتنگنا باشه برای خلاقیت که مجبور به مهاجرت بشه
یا اینکه چه هنری درچه کشوری بیش ترکاربردی هست پس قطعا وقتی یک کشور یک هنرجزیی ازفرهنگشه تحصیل اون هنردرهمون کشور بهتره مثلا هنر قالیبافی X_X
ایران بهترین هست میشه گفت وجابرای پیشرفت هم زیادهست
اما هنرمعماری به نظرم ایتالیا بهترهست
همچنین شما باید درهنرهایی مثل مجسمه سازی ونقاشی اون اسلامی بودن ایران رُهم درنظربگیرید یاموسیقی مثلا.
وگزینه ی اخرهم توان خودفرد برای کناراومدن بایک فرهنگ بیگانه اما شاید اشنا باطرز فکرفرد ومسایل مالی و...
البته این باید گزینه اول باشه اما چون بحث چیز دیگه ای هست زیاد به این موضوع پرداخته نشه بهتره به نظرم

igin

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شاهرود
دانشگاه
صنعتي شاهرود
رشته دانشگاه
حسابداري _روان شناسي

به نظر من خارج از کشور بهتره چون اینجا به رشته های هنری به خصوص موسیقی بها داده نمیشه :rolleyes:

بالا