• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

یادگیری زبان آلمانی

نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
کرمان
سال فارغ التحصیلی
1393
مدال المپیاد
شیمی
رشته دانشگاه
پزشکی
پاسخ : یادگیری زبان آلمانی

:D Ich habe zwei Fragen bitte​

1. فرق sich و selbst و selber چیه؟! میتونن به جای هم استفاده بشن؟

2. بعد از sondern نیازی به اوردن مجدد فاعل نیست؟ اگر بیاریم غلطه؟ بعد از Aber چطور؟
مثلا" .Die Mikrowelle ist nicht für das Wohnzimmer . Sondern für die Küche
حالا اگه بگیم Sondern sie ist für die Küche غلط میشه؟ :-?

• شروع کننده موضوع

Intelligenz

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان3
شهر
مشهد

به نقل از مـــهران² :
:D Ich habe zwei Fragen bitte​

1. فرق sich و selbst و selber چیه؟! میتونن به جای هم استفاده بشن؟

2. بعد از sondern نیازی به اوردن مجدد فاعل نیست؟ اگر بیاریم غلطه؟ بعد از Aber چطور؟
مثلا" .Die Mikrowelle ist nicht für das Wohnzimmer . Sondern für die Küche
حالا اگه بگیم Sondern sie ist für die Küche غلط میشه؟ :-?
درباره ي فرق sich و selbst و selber بايد بگم sich براي اعمال انعكاسي استفاده ميشه يعني Reflexivpronomen ـــه براي فعل هايي استفاده ميشه كه به خود شخص برميگرده ، مثلا :
Ich habe mich gefreut
كه براي سوم شخصش ميشه :
Er hat sich gefreut
يا مثلا :
Wie treffen uns
افعال انعكاسي يك سري افعال هستن كه راهي نيست جز حفظ كردنشون :D از روي معني هم ميشه تشخيص داد تا حدودي البته . اگه كتابت Tangram باشه افعال انعكاسي يكي از گرامر هاي كتابه B1/1 ــه

از sich به جاي selber و selbst به هيچ عنوان نميشه استفاده كرد . درباره ي تفاوت selber و selbst هم راستش دقيق نميدونم :-? ميشه تو جمله مثال بزني كه منظورتو بفهمم ؟! هردوشون يك معني رو ميدن ولي من فكر ميكنم selbst بيشتر كاربرد داره !

من تا جايي كه ميدونم براي Aber هميشه فاعل رو مياريم
اون جمله رو از جايي نوشته بودي يا خودت گفته بودي ؟ چون من فك ميكنم بعد sondern هم بايد فاعل رو بياريم

rimoshika

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
اصفهان

در ادامه توضحات نگین جان اضافه کنم که:( :D) من شنیده بودم که از selber بیشتر در umgangssprache استفاده میکنن ولی خب از یه آلمانی که سوال کردم گفت برامون زیاد فرقی نداره و از هردو استفاده میکنیم :D در مورد جایگاهشونم این جور هستش که هرجایی در جمله میتونن بیان ولی بیشتر بعد از فعل و فاعل استفاده میشه تا اونجایی که میدونم .!
درمورد sondern هم اینجا مثالهایی داره که میتونه درواقع بدون فاعل هم به کاربرده شه!

• شروع کننده موضوع

Intelligenz

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان3
شهر
مشهد

به نقل از Rimoshika :
در ادامه توضحات نگین جان اضافه کنم که:( :D) من شنیده بودم که از selber بیشتر در umgangssprache استفاده میکنن ولی خب از یه آلمانی که سوال کردم گفت برامون زیاد فرقی نداره و از هردو استفاده میکنیم :D در مورد جایگاهشونم این جور هستش که هرجایی در جمله میتونن بیان ولی بیشتر بعد از فعل و فاعل استفاده میشه تا اونجایی که میدونم .!
درمورد sondern هم اینجا مثالهایی داره که میتونه درواقع بدون فاعل هم به کاربرده شه!
Danke für deine beispiel​
من فك نميكنم خيلي فرقي داشته باشه كه مثلا بگي : Ich habe selbst gemacht يا Ich habe selber gemacht :-? البته شايدم من اينطوري فك ميكنم :-" ولي اينكه بيشتر تو زبان گفتاري استفاده ميشه منم قبول دارم چون تو نوشتار بيشتر selbst رو ديدم

rimoshika

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
اصفهان

از لحاظ فرق داشتن که صد البته حق با شماست ، هیچ گونه فرقی ندارن ولی شنیده بودم که از selber بیشتر در زبان محاوره ایشون استفاده میکنن که خب اون دوست آلمانیمونم ردش کرد :D

نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
کرمان
سال فارغ التحصیلی
1393
مدال المپیاد
شیمی
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از نــــگــــین :
درباره ي فرق sich و selbst و selber بايد بگم sich براي اعمال انعكاسي استفاده ميشه يعني Reflexivpronomen ـــه براي فعل هايي استفاده ميشه كه به خود شخص برميگرده ، مثلا :
Ich habe mich gefreut
كه براي سوم شخصش ميشه :
Er hat sich gefreut
يا مثلا :
Wie treffen uns
افعال انعكاسي يك سري افعال هستن كه راهي نيست جز حفظ كردنشون :D از روي معني هم ميشه تشخيص داد تا حدودي البته . اگه كتابت Tangram باشه افعال انعكاسي يكي از گرامر هاي كتابه B1/1 ــه

خب این Reflexivpronomen که میگین با Personalpronomen توی Akkusativ فرق دارن دیگه؟! مثلا" نمیشه به جای sich از ihn استفاده کرد؟! :-" ( چون mich و uns تو هر دوتاشون مشترکه میگم :د)
بعد اینا معینیشون میشه : حودم ، خودت، و ... ؟! از لحاظ معنایی چه فرقی با selbst دارن؟
من کتابم Tangram نیست ، میشه یه کم بیشتر توضیح بدین اینا رو؟!

به نقل از نــــگــــین :
از sich به جاي selber و selbst به هيچ عنوان نميشه استفاده كرد . درباره ي تفاوت selber و selbst هم راستش دقيق نميدونم :-? ميشه تو جمله مثال بزني كه منظورتو بفهمم ؟! هردوشون يك معني رو ميدن ولي من فكر ميكنم selbst بيشتر كاربرد داره !
من از استادمون پرسیدم گفت selbst رو برای صیغه های مفرد به کار می بریم و برای جمع از selber استفاده میشه! :-??
مثلا" : Dort hat er selbst eine Wohnung و Dort haben sie selber eine Wohnung .

به نقل از نــــگــــین :
من تا جايي كه ميدونم براي Aber هميشه فاعل رو مياريم
اون جمله رو از جايي نوشته بودي يا خودت گفته بودي ؟ چون من فك ميكنم بعد sondern هم بايد فاعل رو بياريم
اون جمله از کتابم بود که فاعل نداشت بعد از sondern ...

ببخشید اینقدر سوال پرسیدم :-[ :-"

• شروع کننده موضوع

Intelligenz

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان3
شهر
مشهد

به نقل از مـــهران² :
خب این Reflexivpronomen که میگین با Personalpronomen توی Akkusativ فرق دارن دیگه؟! مثلا" نمیشه به جای sich از ihn استفاده کرد؟! :-" ( چون mich و uns تو هر دوتاشون مشترکه میگم :د)
بعد اینا معینیشون میشه : حودم ، خودت، و ... ؟! از لحاظ معنایی چه فرقی با selbst دارن؟
من کتابم Tangram نیست ، میشه یه کم بیشتر توضیح بدین اینا رو؟!

آره صد درصد فرق دارن :D چون Personalpronomen به يك شخص ديگه برميگرده كه درواقع همون مفعول جمله ست (مثلا او را ، آنها را )نه تو آلماني از اين تشابهات زياد وجود داره براي همين ــه كه زبان سختي ــه چون دقيقا بايد قدرت اينو داشته باشي كه گرامر هارو درست بفهمي و بدوني كجا به كار برده ميشن وگرنه ممكنه خيلي وقتا تو تست ها اشتباهي به جاي هم استفاده كني ;;)
معناي خاصي ندارن اينا راستش :-? يعني تو جمله معني نميشن با فعل ولي بايد بدوني مثلا يك فعلي مثل freun كه هميشه انعكاسي مياد به خود شخص برميگرده يعني مثلا وقتي يكي ميگه خوشحالم اين خوشحالي به خود شخص برميگرده و نه كس ديگه اي
از نظر معنايي دقيق نميدونم چه فرقي دارن ولي همينقدر ميدونم كه selbst با توجه به معني جمله مياد ولي Reflexivpronomen هميشه بايد همراه Reflexivverben بيان
توضيح خاصي نداره فقط بايد فعل هاشو حفظ كني از روي معني هم ميشه تا حدودي تشخيص داد يك سري فعل ها هستن كه هميشه تقريبا تو جمله به صورت انعكاسي ميان

من از استادمون پرسیدم گفت selbst رو برای صـیغ‍‌‍ه های مفرد به کار می بریم و برای جمع از selber استفاده میشه! :-??
آها گفتم چون در اين مورد واقعا دقيق نميدونم :D پس تفاوتش حتما همينه ديگه
اون جمله از کتابم بود که فاعل نداشت بعد از sondern ...
فك كنم مريم در اين مورد مثال گفت ديگه ;;) بدون فاعل هم ميتونه بياد

ببخشید اینقدر سوال پرسیدم :-[ :-" kein problem ;;)

rimoshika

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
اصفهان

به نقل از مـــهران² :
من از استادمون پرسیدم گفت selbst رو برای صـیغ‍‌‍ه های مفرد به کار می بریم و برای جمع از selber استفاده میشه! :-??
خب با توجه به اینجا گفته ی استادتون نقض میشه :D

نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
کرمان
سال فارغ التحصیلی
1393
مدال المپیاد
شیمی
رشته دانشگاه
پزشکی

سلام مجدد!

از کجا بفهمیم فعل در حالت perfekt آخرش باید en- بگیره یا t- ؟ نکته خاصی داره؟! مثلا" چرا میگیم gekommen و نه gekommt ؟!
و آیا اصلا" فعلی مثل gekommt داریم؟ معلمم گفت بعضی وقتا که فعل آخر جمله میاد و میخوایم جمله رو ادامه بدیم ، همچین حالتی ممکنه پیش بیاد..درست گفت اصلا"؟!

با تشکّر!

• شروع کننده موضوع

Intelligenz

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان3
شهر
مشهد

به نقل از مـــهران² :
سلام مجدد!

از کجا بفهمیم فعل در حالت perfekt آخرش باید en- بگیره یا t- ؟ نکته خاصی داره؟! مثلا" چرا میگیم gekommen و نه gekommt ؟!
و آیا اصلا" فعلی مثل gekommt داریم؟ معلمم گفت بعضی وقتا که فعل آخر جمله میاد و میخوایم جمله رو ادامه بدیم ، همچین حالتی ممکنه پیش بیاد..درست گفت اصلا"؟!

با تشکّر!
سلام !
نه هیچ راهی جز حفظ کردن نداره :د
فقط برای تشخیص اینکه با Haben میاد فعل یا Sein میشه از اینکه فعل بیان کننده ی حالت ــه یا نه کمک گرفت :-? یا مثلا اگه فعل با wohin سوالی بشه با Sein میاد مثل kommen , gehen , ... ولی برای نحوه ی ساخته شدنه فعل فقط باید حفظ کرد البته یک سری از فعل ها هست که national محسوب میشه مثل : kopieren , passieren , ... اینجور فعل ها معمولا در حالت perfekt فقط آخرشون t میگیره

درباره ی حرف معلمتون فک نکنم اینطوری باشه اصلا تا حالا همچین چیزی تو متن های آلمانی ندیدم :-?
فک نکنم درست باشه :D

Niloo2014

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
همسرم اموزش داده اند
شهر
مشهد

با سلام

میشه لطفا تلفن خانم حسینی در مشهد را بدهید ایا در همان موسسه حافظ هستن?

من برای سوالات آ اینس میخواهم کار کنم
ممنون

Fredrik

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد
شهر
مشهد

بنده هم میخواهم در کلاسهای زبان آلمانی خانم حسینی برای سطح B1 شرکت کنم. ;;)

اما متاسفانه شماره و آدرسی از ایشان ندارم. :(

از دوستان عزیز کسی شماره ای از ایشان دارد؟ x:

Niloo2014

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
همسرم اموزش داده اند
شهر
مشهد

با سلام
خیلی ممنون میشم شماره تلفن خانم حسینی را هر کس میدونه بذارن تا بتونیم استفاده کنیم
من فروردین امتحان دارم
ممنون

Fredrik

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد
شهر
مشهد

یعنی هیچکی هیچ آدرس یا تلفنی از خانم حسینی نداره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

Mr.Hamid

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
!!!
شهر
مشهد
دانشگاه
آزاد
رشته دانشگاه
برق

سلام بچه هااااااا
من 2تا استاد عالی میسناسم که واقعا خیلی برای خودم متاسفم که به دلایلی دیگه نیمتونم باهاشوم کلاس داشته باشم

و هرکسی هم که میخواد آلمانی باد بگیره من 100% این 2 نفرو بهشون معرفی میکنم ( البته مشهد )

هرکسی واقعا اگه مایله که آلمانیو با 1 استاد فوق العاده مسلط به آلمانی و یکی با سابقه 26 و یکی دیگه 16 سال زندگی در آلمان ( میتونید در مورد لهجه هم مطمئن باشید ) با من در ارتباط باشه با یکی از راه های زیر که من اینجا رهگذرم :ِ
Yahoo ID : TiMo_991
E-MAil : [email protected]

ariana9675

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین 1 اصفهان
شهر
اصفهان
مدال المپیاد
ندااااااااااارم

اعلام آمادگی میکنم!!!!

fatima.hadadi

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
قم
رشته دانشگاه
فلسفه

سلام.
برای کسی که قصد تحصیل در آلمان رو داره اولویت اول یادگیری زبان رو باید انگلیسی قرار بده یا آلمانی؟ میشه هر دو رو همزمان یاد گرفت؟

ریهانولیت

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان دو
شهر
زاهدان
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
RUDN university
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از فاطمـه :
سلام.
برای کسی که قصد تحصیل در آلمان رو داره اولویت اول یادگیری زبان رو باید انگلیسی قرار بده یا آلمانی؟ میشه هر دو رو همزمان یاد گرفت؟
اگه رشتش تو دانشگاش انگلیسی نیس که قطعن آلمانی دیگه:-" ولی خب بیشتر رشته ها و دانشگاهاش آلمانی تدریس میکنن :-?

Odette

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان2
شهر
Teheran _Minsk
دانشگاه
Belarusian State Medical University
رشته دانشگاه
Med student

Ja
يا
بله

Nein
نايْن
نه

Bitte
بي تِ
ِلطفا

Danke
دانك ِ
متشكرم

Vielen Dank
فيلِن.دانكْ
خيلي متشكرم

Gern geschehen
گِرْن.گِش ِ ئن
خواهش مي كنم، اختيار داريد، قابلي ندارد، خوش آمديد

من دارم آلمانی یاد میگیرم اگه سوالی بود تونستم جواب میدم :)

بالا