• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

تجربیات ورزشی‌تون

• شروع کننده موضوع

مهسا 1376

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
کرمانشاه
سلام . :-"

همه‌مون بالاخره یه سری تجربیات از ورزش‌هایی که می‌کنیم یا قبلاً کردیم ، داریم . مثلاً نوع تمرین‌های اون رشته ، آسیب‌دیدگی‌هایی که واستون پیش اومده ، درمان‌هایی که واسه آسیب دیدگی‌ها انجام دادید ، مسابقاتی که شرکت کردید تجربیاتی که کسب کردید و کلاً هرگونه تجربه ای که به ورزش مربوط می‌شه و می‌دونید ممکنه به درد بقیه هم بخوره ، اینجا بگید ! :D + رشته ورزشی .

Billy the kid

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1 | آموزشگاه هنری میدیا
شهر
تهران.
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
طراحی صنعتی
پاسخ : تجربیات ورزشی‌تون

بسم الله...

من بسکتبال بازی می کنم. پارسال، یادمه یه هفته قبل از سیزده ِ آبان بود که ورزش داشتیم، بعد من خوب گرم نکرده بودم... من داشتم سه امتیازی تمرین می کردم... یه شوت کردم خورد به حلقه، برگشت... من رفتم ریباندش کردم و خواستم همون جا بلند شم برم رو حلقه که پای ِ چپم به طرز ِ وحشتناکی پیچ خورد... یعنی از درد فقط روی ِ زمین قل می خوردم... اصلا" نمی تونستم پام رو تکون بدم... قوزک ِ پام قشنگ دو برابر شده بود... دکتر که رفتم، گفتش که رباط ِش آسیب دیده و باید مچ ِ پامو چاهار پنج هفته ای ببندم... حدود ِ یک ماه و نیم از اون اتفاق گذشت و پای ِ من هنوز ورم داشت و خیلی درد می کرد... رفتم پیش ِ یه دکتر ِ دیگه، عکس ِ پامو که دید گفت یه شکستگی ِ کوچولو داره، واسه همونه که پام درد می کنه... اونم یه سری پماد و دارو داد، شاید که خوب بشم؛ ولی هنوز هم مچ ِ پای چپم از راستم بزرگ تره و هنوز هم درد می کنه....
نکته ی اخلاقی این که به دکتر جماعت اعتماد نکنید! L-:

mohammad.se

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
دامغان

اقا خیلی ربط نداره ولی بذار بگم دیگه :D
من 7 رشته ی ورزشی رو تجربه کردم میخوام اینو بهتون بگم که عین بچه ی ادم فقط یک رشته رو ادامه بدین و مثل من هی این شاخه اون شاخه نکنین. P:>

amir abbasi

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستانِـــ CNIHS یا همون CIHS سابق
شهر
مـــشـ CO
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
UWO

يه توصيه داشتم برا اونايي كه تو هر رشته ي ورزشي ميخوان به طور حرفه اي ادامه بدن.
شما با تمرين زياد تا يه حدي پيشرفت ميكني حالا تو هر رشته ورزشي هم ميخواد باشه. بعد از اون سعي كنيد پيش يه مربي خوب يا يه بازيكن معروف تو اون رشته بريد تا نكته هاي مهم و كليدي رو بهتون ياد بده و ايراداتون هم بگيره.

يه توصيه ديگم داشتم. هيچ گاه وقتي تصميم ميگيرد يه رشته ورزشي رو حرفه اي كار كنيد بين تمريناتتون فاصله نندازيد چون بد ضرر ميكنيد.

اردلان

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد2
شهر
مشهد
مدال المپیاد
زیادن حال ندارم بگم
دانشگاه
عباسقلی خان
رشته دانشگاه
نرفتم ک هنوز

برای بسکتبال یه توصیه دارم
هیچ وقت با ناخن های بلند
حتی کمی تا قسمتی بلند هم بستکبال بازی نکنین
چون توپش سنگینه و در تماس مستقیم با دسته
کوچکترین بی احتیاطی میتونه باعث درد شدیدی که حاصل برگشتن یا شکستن ناخن هست بشه

فرشاد

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
نیشابور
دانشگاه
علوم پزشکی مشهد
رشته دانشگاه
پزشکی

باید هم قبل و هم بعد از تمرین حتما حرکات کششی رو انجام بدید در کاهش مصدومیت ها خیلی موثره.
در رشته شنا و در مسافت های طولانی تقسیم درست انرژی می تونه نقش بسزایی داشته باشه!

amir abbasi

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهر
مـــشـ CO
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
UWO

دوستانی که ورزشای هوازی و سنگین انجام میدن سعی کنن هر یه ساعت ، یه ربع یا نیم ساعت استراحتت کنن تا هم به قول معروف ریکاوری بشن و هم اینکه اگه بیشتر از یک ساعت ورزشای هوازی انجام بدن بعد از یه ساعت ماهیچه هاشون به عنوان سوخت بدن مصرف میشه.

rataniot

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
کرمان
مدال المپیاد
زیست شناسی,ریاضی
رشته دانشگاه
در حال حاضر کنکوری

منم مثه خیلیای دیگه چندتا رشته ی ورزشی داشتم. ولی رشته ی اصلیم سنگ نوردی و صخره نوردی بود .
فقط خواستم بگم تو انتخاب رشته ی ورزشیتون سعی کنید جوگیر نشید. برید سمت ورزشی که اولا بهش علاقه دارید و دوما بدنتون به درد اون ورزش بخوره و سوما امکانات اون ورزش در دسترستون باشه... B-)

archer

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بوشهر
دانشگاه
علوم پزشکی بوشهر
رشته دانشگاه
پزشکی

منم فک کنم معلوم باشه میخوام در مورد تیراندازی با کمان حرف بزنم :D :D
1-قبلش یه نرمش حسابی
2-اگه بین تمرین ها فاصله افتاده پیشنهاد اساسی میکنم کلا تیر نزنید اون روز تا حدودی خشک کار کنید
3-اگه آرم گارد نبندید مخصوصا تو خانوما زه با بازوتون برخورد میکنه و دیگه شما میمونید و یه دست که از بازو به پایین نمیشه تکونش داد و یه بادمجون گنده که خیلی درد میکنه :))
اگه موارد 1و2رعایت نشن دست محترم از کتف به پایین تا چند روز به زور تکون میخوره :)) :D

Billy the kid

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1 | آموزشگاه هنری میدیا
شهر
تهران.
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
طراحی صنعتی

به نقل از مهران³ :
برای بسکتبال یه توصیه دارم
هیچ وقت با ناخن های بلند
حتی کمی تا قسمتی بلند هم بستکبال بازی نکنین
چون توپش سنگینه و در تماس مستقیم با دسته
کوچکترین بی احتیاطی میتونه باعث درد شدیدی که حاصل برگشتن یا شکستن ناخن هست بشه
علاوه بر اینکه خودتون بد بخت می شید، بقیه رو هم بد بخت می کنین. من تو بازی ها خیلی دیدم که یکی که ناخنش بلنده، باعث آسیب رسوندن به بقیه ( چه هم تیمی هاش و چه حریف هاش) می شه. برای حفظ سلامت ِ بقیه هم که شده با ناخن بلند بسکتبال بازی نکنید.

آبجي مرضيه

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2
شهر
تهران
دانشگاه
سمنان ---> بهشتی
رشته دانشگاه
پزشكي

تو ورزشاي رزمي كه سبك ازادن هيچ وقت موقع مبارزه حتي برا يه لحضه زانوهاتون صاف نباشه واسه همين يه پا جلو يه پا عقب با زانوهاي درجه دار چون اگه يه ضربه به زانوي پاتون بخوره به اين سادگيا نيست
تو مسابقاتم سعي كنيد به محض شرو مسابقه يه حركت بزنيد حالا ميتونه ضربه باشه يا يه جيغ بنفش بلند

فرشاد

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
نیشابور
دانشگاه
علوم پزشکی مشهد
رشته دانشگاه
پزشکی

هیچ وقت وقتی چند وقته تمرین نکردین رو خودتون فشار نیارین که عاقبت میشین مث من که پام گرفت :D :D

Hamid.s

‌Bug
نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد1
شهر
مشهد
دانشگاه
فردوسی
رشته دانشگاه
نرم‌افزار

هیچوقتم وقتی یک ورزشی رو ول میکنین بعد یه مدت میخواین برگردین سراغش جو نگیرتون که در حد همون قبلنا هست آمادگیتون :| اگه جو بگیرتون مثه من به فنا میرین و هیچوقتم درست نمیشین. من هنوزم که هنوز سر یک حرکت که سال پیش کردم دست چپم ضعیفتر از دست راستمه :| (با اینکه دست چپم)

ail73

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی بیرجند
شهر
بیرجینیا(بیرجند)
مدال المپیاد
به قول بچه ها راهو باسه بقیه باز گذاشتیم
دانشگاه
شریف(ارشد)-شیراز(کارشناسی)
رشته دانشگاه
مهندسی شیمی-طراحی فرآیند

من تجربه ثابت کرده که اصن شانس ندارم ! همیشه تو مسابقات همون اول صاف میخورم به قهرمان مسابقات اون دوره و حذف میشم ! :D

نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
کرمان
سال فارغ التحصیلی
1393
مدال المپیاد
شیمی
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از ali 73 :
من تجربه ثابت کرده که اصن شانس ندارم ! همیشه تو مسابقات همون اول صاف میخورم به قهرمان مسابقات اون دوره و حذف میشم ! :D

ما بر عکس!! نمونش همین بسکتبال امروز که حریفمون حاضر نشد و ما برنده اعلام شدیم رفتیم نیمه نهایی :))
یه بارم مسابقات کاراته بود 5 سال پیش! دور اول استراحت خوردم ، دور بعد طرف محکم با پا زد توی صورتم بعد چون سبک کنترلی بود اخراجش کردن :)) من رفتم فینال! فینال باختم دوم شدم..
خلاصه برای اینکه اسپم نباشه : امیدوار باشید ، همانا امیدواری شما را به موفقیت می رساند. :-" (;

Ehem_Ehem

Saleh
نام مرکز سمپاد
شهیدبهشتی
شهر
زنجان
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
دانشکده فنّی دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی معدن
تلگرام
اینستاگرام

معمولا تو ورزش های رزمی، اساتید اینطور تصمیم میگیرن برای تمرین نفس و تحمل ضربه، کتک بزننتون!! و معمولا یک حالتی رو میگن که اونطور باستید، مثلا برای ضربه به کشاله های ران یا قسمت های کناری بدن حالت تای چی می ایستید. وقتی که استاد شروع کرد به زدن، حالت خودتون رو حفظ کنید و نفس رو تا آخر خالی کنید تا ضربه کمترین درد و بیشترین اثر رو داشته باشه ، یکبار بخاطر دارم، نفسم رو خالی کردم، استاد برای ضربه چنان خیزی برداشت که از ترس دوباره نفس گرفتم، ضربه رو که خوردم افتادم زمین و دو هفته ای نتونستم ادامه بدم

SR

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید اژه ای 1
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
00
مدال المپیاد
درست نخوندم به جایی نرسیدم
رشته دانشگاه
مهندسی برق

دوچرخه سواری به شدت ماهیچه های پا رو قوی میکنه(قابل توجه دوستان علاقمند به تقویت ماهیچه های پا)
برای اول کار تو بدنسازی سعی کنید زیاد خودتون رو خسته نکنید چون ماهیچه ها عادت نداشتند
کم کم که بگذره سیستم جریان خون ماهیچه هاتون تقویت میشه و کمتر دچار خستگی و درد میشید
در این حد که من قبل از بدنسازی خیلی دوچرخه سواری میکردم ماهیچه هام قوی شده تو بدنسازی هم به پا و هم به دست فشار آوردم دستام روز بعد از شدت درد و خستگی به سختی جا به جا میشد در صورتی که خیلی راحت راه میرفتم(حتی بدون ماساژ و دوش آب گرم)
یه نکته دیگه هم بگم بعد از بدنسازی برید زیر دوش آب گرم(از اونایی که میسوزونه) ماهیچه هاتون رو ماساژ بدین
من این کار رو نکردم یه جلسه به همون وضع خستگی و فلج مانند دچار شده بودم اما جلسه بعدش که روی یه سری ماهیچه دیگه کار کردم بعد از انجام اون کار ها روز بعدش دردش خیلی کم بود و اصلا حس نمیشد

amir abbasi

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهر
مـــشـ CO
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
UWO

اﮔﻪ ﻓﺮﺩ ﻭﺭﺭﺷﻜﺎﺭﻱ ﻫﺴﺘﻴﺪ,ﺩﺭ ﻃﻮﻝ ﺭﻭﺯ ﺳﻌﻲ ﻛﻨﻴﺪ ﺁﺏ ﺯﻳﺎﺩ ﺑﺨﻮﺭﻳﺪ.ﭼﻮﻥ ﻣﻘﺪاﺭ ﺯﻳﺎﺩﻱ اﺯ ﺑﺪﻥ و ﻣﺎﻫﻴﭽﻪ ﻫﺎﻣﻮﻥ اﺯ ﺁﺏ ﺗﺸﻜﻴﻞ ﺷﺪﻩ

esfrwms

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
رشت
سال فارغ التحصیلی
92
دانشگاه
NSU
رشته دانشگاه
General medicine

خب تو اسکیت هرچقد هم قوی هستید
سعی کنید کلاه رو حتما سرتون بذارید

Agent 47

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
تهران
دانشگاه
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
علوم کامپیوتر

بریک دنس هم ورزش حساب میشه؟ :-" :D
تجربه خاصی که ندارم ولی می‌تونم بگم تو این کشور برا این ورزش چیز خاصی نیست و فقط اگه علاقه‌ دارید طرفش بیاید. هر کسی هم که زیاد چاق نباشه می‌تونه این ورزش رو انجام بده. فقط مهمترین نکته اینه که به تمرین زیاد نیازه داره هفته‌ای حداقل 3 روز باید تمرین کرد. و این که احتمال آسبی دیدگی و کوفتگی و درد عصلات هم خیلی زیاده برا همین باید تحمل کرد.
خوبیش اینه که حسابی آدمو سر حال میکنه و هر جا هم خواستی میتونی یه چند تا حرکت بزنی ملت :O شن :D

بالا