• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

ازدواج مدرن یا سنتی؟

maziar

مازیمون
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران، استانبول، کوالالامپور، اُسلو!
دانشگاه
Universitetet i Oslo
رشته دانشگاه
ریاضی، CS، نانو الکترونیک
پاسخ : ازدواج مدرن یا سنتی؟

به نقل از ناطق :
اولین باری بود که پستتون رو دوست داشتم
منطقی بود حرفتون
من مخالف شما فکر میکنم و این دیدگاه شا رو نمیتونم قبول کنم
چون برای خودم شخته وقتی کسی میکه قبلا فلان و بهمان
کاری هم نداریم خود شخص با چند نر بوده
اما واسش سخته

البته حرفتون کاملن منطقی هست اینبار :)

خب بله برایه منم سخته وقتی کسی که دوسش دارم از کسی که قبلن باهاش بوده یا اینکه کجا ها بوده و چکار ها کرده صحبت کنه به خاطر همین هم هست که گفتم خودم دوست ندارم درباره ی گذشته ی کسی سوالی ازش بپرسم :-< و باید خودش به حدی تعریف کنه که منطقی هست جزییات رو هم بیان نکنه ممنون میشم :D

aida_hn

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
farzanegan1
شهر
kerman
رشته دانشگاه
عمران

از نظر من ازدواج باید حد وسط این دو باشه چرا ک ما باید با تفکرات مدرن پیش بریم چ در جامعه ای مدرن زندگی میکنیم مسلما در جامعه ی فعلی خیلی ها دچار اشتباهات زیادی شدن ک با تفکر مدرن میشه از خیلی از اونا عقده باز کرد.و اما سنتی بودن نیز لازمه چ خیلی از عقاید سنتی موجب وفاداری بیشتر طرفین میشه.از اونجا نیز ک جامعه ی ما ی جامعه ی سنتیه ک داره ب مدرن بودن سوق پیدا میکنه رعایت اعتدال بین مدرن بودن و سنتی بودن شرطی برای استحکام بیشتره

maria16

Unknown
نام مرکز سمپاد
1
شهر
طهران
سال فارغ التحصیلی
1398

بنظر من ازدواج باید بصورت مدرن باشه
چون تو ازدواج مدرن دختر و پسر شرایط رو می سنجن و بعد ازدواج میکنن
و من فک نمی کنم ازدواج مدرن به طلاق ربط داشته باشه؛

+ حالا ی چیزی
من شنیدم تو اسلام گفته شده که وقتی پسر میاد خواستگاری؛ اگه قرار ازدواج گذاشته شه؛ پسر میتونه دخترو با لباس حریر ببینه و بعد تصمیم بگیره!
بنظر شما این درسته اصلا؟
مگه دختر جنسه و فروشیه؟

منتقد

مهمان

به نقل از ! M@RY@M ! :
بنظر من ازدواج باید بصورت مدرن باشه
چون تو ازدواج مدرن دختر و پسر شرایط رو می سنجن و بعد ازدواج میکنن
و من فک نمی کنم ازدواج مدرن به طلاق ربط داشته باشه؛

+ حالا ی چیزی
من شنیدم تو اسلام گفته شده که وقتی پسر میاد خواستگاری؛ اگه قرار ازدواج گذاشته شه؛ پسر میتونه دخترو با لباس حریر ببینه و بعد تصمیم بگیره!
بنظر شما این درسته اصلا؟
مگه دختر جنسه و فروشیه؟
اگر لطف کنید و منبع این حرفتون رو بگید ممنون میشم
چون همچین چیزی اصلا وجود نداره
فقط یک بحث در ازدواج سنتی وجود داره که اونم به اسلام ربطی نداره و تقریبا از زمان قبل از قاجار ها رایج میشه که مادر ها توی حمام های عمومی یا خودشون یا اینکه به دلاک ها پول میدادن تا دختر مورد نظر رو بررسی کنن که اط نظر جسمی عیبی نداشته باشهو از این قبیل چیز ها که ایرادی هم نداشته و الان هم تقریبا برجیده شده

maria16

Unknown
نام مرکز سمپاد
1
شهر
طهران
سال فارغ التحصیلی
1398

آقای ناطق من نگفتم که اسلام اینو گفته؛ اینو یکی از بچه ها از رساله دیده بود و داشت به ما میگف؛ من به دختره گفتم احتمالا اشتباه متوجه شدی
الان من از شما سوال پرسیدم که آیا شما اینو شنیدین تاحالا؟

Dr.H.B

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
قوچان

خب شناخت واسه ازدواج حرف اول رو میزنه..
متاسفانه توی فرهنگ اکثریت ایرانیا نامزدی بد جا افتاده...بابا تا یکی نامزد میکنه همه کلی تبریک میگن و فرتی میپرسن "به سلامتی عروسیتون کی شد؟؟"
یکی نیس بگه بابا نامزدی واسه شناخته...قراره یکی دوسال فقط همو بشناسیم شاید شد شاید نشد....
به نظر من اگه اگه نامزدی فرهنگ سازی بشه هم واسه مردم هم واسه خو اون دوتا( :-") کمتر مشکل پیش میاد..

MaHsHaD_77

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
کاشان

به نقل از RilA :
آیا همیشه دوستی های عمیق منجر به ازدواج میشن؟؟!!
نه دوستی های عمیق همیشه منجر به ازدواج نمیشن و اگر بشن شاید با مخالفت خانواده ها باشه البته بستگی به دوستی هم داره که چه جوری باشه

matin320

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد II
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
شهید باهنر
رشته دانشگاه
دامپزشک / سیاست

به نظر من نحوه ی شکل گیری ازدواج هیچ تفاوتی رو در میزان عمیق بودن و استحکام اون نداره.
آخه یک شب چی کار می تونه بکنه؟

Naz Girl

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
frzn2
شهر
Mashad
دانشگاه
khoda bkhad tehran
رشته دانشگاه
Vekalat

ازدواج مدرن یه مزیتی داره ازدواج سنتی یه مزیته دیگه اگه ازدواج ترکیبی از خوبی های مدرن و خوبی های سنتی باشه پایدارتره به نظر من.
دوستی هیچوقت به ازدواج ختم نمیشه!مگر اینکه از اول آشنایی 2طرف فکر ازدواج باشن و اسمن دوسته هم.

mehregan16

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
نجف آباد

اول از همه بگم که طرز فکر خانواده ها ورسم و رسومات خانوادگی و بعضی وقتا اینکه کجا زندگی میکنی مثلا یه شهرستانی هستی یا تو مرکز استان زندگی میکنی خیلی تأثیر داره رو اینک چطور ازدواج کنی

ازدواج سنتی دیگه با خلقیات جوونای امروزی همخونی نداره.اونا از همون اول میخواهند که استقلال داشته باشند پس براشون خیلی سخته که سنتی ازدواج کنند
ازدواج مدرن رو کامل قبول ندارم چون اولا یه مدت باهم باشند بدون اینکه بهم محرم باشند خب این برا خانواده هایی که مذهبی هستند که یه جوریه و ب نظرم عرف جامعه ما این موضوع رو قبول نمیکنه
و اینکه یه دختر و پسر یه مدتی باهم باشند بعد به این نتیجه برسند که به درد هم نمیخورند و برند سراغ یکی دیگه تازه اونم اگه هر دو طرف این رو قبول کنند و کسی ضربه ی روحی نبینه

مازیمون گفته که با چند نفر بوده تا خلقیات یکی رو بپسنده و با اون بیشتر آشنا بشه و خب چندبار باهم برند بیرون تا اینکه ببینند به نتیجه میرسند یا نه
اول اینکه جناب مازیار شاید شما ناراحت نشید از اینکه طرف مقابلتون برا شناخت با چند نفر بوده اما برا خیلیا مهمه و تو جامعه امروزیه ما به نظرتون چی بر پایه ی صداقت هستش؟بعضی وقتا حتی اگه علاقه هم به میان بیاد بازم نمیشه گذشته رو بیخیال شد
و شما بعد از اینکه مثلا یکی رو انتخاب کردید و باهاش ازدواج کردید مطمئنید که اون رو با بقیه دخترا و خصوصیات خوبه اونا مقایسه نمیکنید؟
الان خیلی از مشکلات خانواده ها سر اینه که مقایسه بین خانواده ها یا زن و شوهر هم دیگر رو با همسر دیگران مقایسه میکنند

من بهتر میدونم اگه کسی مثلا قصد آشنایی بیشتر با من رو داره خانواده هامون با خبر باشند و اینک بهتره با هم محرم بشیم و بعد باهم بریم بیرون و آشنایی کامل پیدا کنیم و اگه محرم هم نشدیم بخاطر اینک شاید بعد به هم نرسیم نباید خیلی هم به هم نزدیک باشیم یا به قول معروف با هم مچ بشیم

maziar

مازیمون
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران، استانبول، کوالالامپور، اُسلو!
دانشگاه
Universitetet i Oslo
رشته دانشگاه
ریاضی، CS، نانو الکترونیک

به نقل از مهرگان :
اول از همه بگم که طرز فکر خانواده ها ورسم و رسومات خانوادگی و بعضی وقتا اینکه کجا زندگی میکنی مثلا یه شهرستانی هستی یا تو مرکز استان زندگی میکنی خیلی تأثیر داره رو اینک چطور ازدواج کنی

ازدواج سنتی دیگه با خلقیات جوونای امروزی همخونی نداره.اونا از همون اول میخواهند که استقلال داشته باشند پس براشون خیلی سخته که سنتی ازدواج کنند
ازدواج مدرن رو کامل قبول ندارم چون اولا یه مدت باهم باشند بدون اینکه بهم محرم باشند خب این برا خانواده هایی که مذهبی هستند که یه جوریه و ب نظرم عرف جامعه ما این موضوع رو قبول نمیکنه
و اینکه یه دختر و پسر یه مدتی باهم باشند بعد به این نتیجه برسند که به درد هم نمیخورند و برند سراغ یکی دیگه تازه اونم اگه هر دو طرف این رو قبول کنند و کسی ضربه ی روحی نبینه

مازیمون گفته که با چند نفر بوده تا خلقیات یکی رو بپسنده و با اون بیشتر آشنا بشه و خب چندبار باهم برند بیرون تا اینکه ببینند به نتیجه میرسند یا نه
اول اینکه جناب مازیار شاید شما ناراحت نشید از اینکه طرف مقابلتون برا شناخت با چند نفر بوده اما برا خیلیا مهمه و تو جامعه امروزیه ما به نظرتون چی بر پایه ی صداقت هستش؟بعضی وقتا حتی اگه علاقه هم به میان بیاد بازم نمیشه گذشته رو بیخیال شد
و شما بعد از اینکه مثلا یکی رو انتخاب کردید و باهاش ازدواج کردید مطمئنید که اون رو با بقیه دخترا و خصوصیات خوبه اونا مقایسه نمیکنید؟
الان خیلی از مشکلات خانواده ها سر اینه که مقایسه بین خانواده ها یا زن و شوهر هم دیگر رو با همسر دیگران مقایسه میکنند

من بهتر میدونم اگه کسی مثلا قصد آشنایی بیشتر با من رو داره خانواده هامون با خبر باشند و اینک بهتره با هم محرم بشیم و بعد باهم بریم بیرون و آشنایی کامل پیدا کنیم و اگه محرم هم نشدیم بخاطر اینک شاید بعد به هم نرسیم نباید خیلی هم به هم نزدیک باشیم یا به قول معروف با هم مچ بشیم

مساله اینجاست که اینجوری اگه طرف محرم بشه بعد خوب پشیمون شه جبران کردنش سخته برایه بیرون رفتنو حرف زدن محرم بودن لازم نیست که!!!! مگر اینکه قصد چیزی دیگه باشه که بهش دیگه اشنایی نمی گن گمونم :D

ولی در کل خب الان من با خیلی ها دوستم ولی دوستی فرق داره. تو می تونی با ۱۰ تا دختر دوست باشی و دوستی نیاز به محرم بودن نداره. و دوستی معنایه خاصه خودشو داره و خیلی وقتا به قوله یه دوستی دوست بودن خیلی بهتره از اینکه باهم باشن و محرم شن.!!!!

mehregan16

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
نجف آباد

به نقل از مازیمون :
مساله اینجاست که اینجوری اگه طرف محرم بشه بعد خوب پشیمون شه جبران کردنش سخته برایه بیرون رفتنو حرف زدن محرم بودن لازم نیست که!!!! مگر اینکه قصد چیزی دیگه باشه که بهش دیگه اشنایی نمی گن گمونم :D

ولی در کل خب الان من با خیلی ها دوستم ولی دوستی فرق داره. تو می تونی با ۱۰ تا دختر دوست باشی و دوستی نیاز به محرم بودن نداره. و دوستی معنایه خاصه خودشو داره و خیلی وقتا به قوله یه دوستی دوست بودن خیلی بهتره از اینکه باهم باشن و محرم شن.!!!!
مازیار من نمیگم که حتما محرم بشند چون اره تو شاید با چندتا دختر دوست باشی خب نه نمیشه اما این هم یکم غیر عادیه که بخوای با چندتا دختر دوست باشی تا یکی رو انتخاب کنی
و میشه با کسی که احتمال میدی میخای ازدواج کنی محرم بشی که منظورم محرمی نیس که تو شناسنامه ثبت بشه
کسی میتونه محرم بشه و حد و مرزی هم مشخص کنند.این ها همه در دین اسلام قرار داده شده

• شروع کننده موضوع

Bahar.no

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 4
شهر
طهران

به نقل از Naz Girl :
ازدواج مدرن یه مزیتی داره ازدواج سنتی یه مزیته دیگه اگه ازدواج ترکیبی از خوبی های مدرن و خوبی های سنتی باشه پایدارتره به نظر من.
دوستی هیچوقت به ازدواج ختم نمیشه!مگر اینکه از اول آشنایی 2طرف فکر ازدواج باشن و اسمن دوسته هم.

حرفتو به کل قبول ندارم.
ترکیبی از ازدواج مدرن یا سنتی وجود نداره .
و باید بدونی خیلی از دوستی ها به ازدواج ختم می شه . اما بیشتر اون ها سرانجام خوشی ندارن.

shawn

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی شهرری
شهر
شهرری
مدال المپیاد
نقره شیمی

زیاد به مدرن و سنتی نیس
اگه به هنگام ازدواج معیار هایی که طی زندگی قابل تغییر نیستن رو ارجح تر از اون معیار هایی بدونیم که قابل تغییرن ازدواج موفق خواهد بود

goldokhtar

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
اصفهان
دانشگاه
همینجا
رشته دانشگاه
حقوق

ازدواج سنتی رو نمی پسندم...آدم هم باید شور وشادی داشته باشه ..مگه بااین اعمال نمیشه انسانی خوبی بود.باید همه جوانب درنظر گرفته بشه...
نه...اگه خانواده ها نذارن..نمیشه!!!
هیچ خط قرمزی وجود نداره دیگه...99%میمونن با تنهایی خودشون و اون 1 درصدهم ازدواج ..خیلی کم اتفاق می افته..خودمون بین دوستا وآشنا ها ب وضوح می بینیم...

nilofar banihashem

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبيرستان فرزانگان/فرهنگ
شهر
بجنورد
رشته دانشگاه
روان شناسی

به نظرم ازدواج سنتی برای جوانونای الان زیاد مورد پسند نباشه

+ولی من با ازدواج مدرن هم زیاد موافق نیستم..هرچی به اندازش خوبه

بالا