• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

BSD ها ... !

• شروع کننده موضوع

Ehem_Ehem

Saleh
نام مرکز سمپاد
شهیدبهشتی
شهر
زنجان
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
دانشکده فنّی دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی معدن
تلگرام
اینستاگرام
سلام ... !
راستش چند وقتیه که تو این سایت رفت و آمد دارم ...
حیفم اومد اینجا راجع به bsd ها صحبت نشه ... ؛ FreeBSD ، OpenBSD ، NetBSD ، DragonFly BSD و ...

همونطور که احتمالا لینوکس رو میشناسید، حتما در موردش هم میدونید که لینوکس یک سیستم عامل یونیکس لایک هست که روند رو به رشدی رو طی میکنه ...

beastie.png

اما خیلی هاتون در مورد بی اس دی ها نشنیدید ... شاید با لوگوی بالا "Beastie" آشنا باشید ... بی اس دی ها هم مثل لینوکس یک سری سیستم عامل یونیکس لایک هستن، در پایه، با توجه به اینکه هردوشون یونیکس لایک هستند، یکی هستند اما ... ! :> ( منظورم از اینکه یکی هستن اینه که باباشون یکی بوده ، نه اینکه مثلا منبع سورشون یکی بوده ... :P )

اما شاید دوست داشته باشید از ویکی پدیا، در مورد بی اس دی ها بدونید :
"FreeBSD به عنوان قدرتمندترین سیستم‌عامل آزاد شناخته شده است. فری بی‌اس‌دی نسخه‌ای از یونیکس نیست، بلکه شبیه یونیکس کار می‌کند و بسیار قابل اطمینان و انعطاف‌پذیر است. سرور FreeBSD همواره به عنوان پایدارترین سرور دنیا شناخته شده است و همیشه سرورهای FreeBSD در بین پایدارترین سایتهای اینترنتی در نت کرافت جزو ده سایت برتر می باشند."

نظر متخصصانی هم که ویندوز ( :-&) ، لینوکس و بی اس دی رو تجربه کردن جالبه :

"من یک سرور ویندوز رو 1 ساعت، یک سرور لینوکس رو دو سال و یک سرور بی اس دی رو 15 سال از نظر پایداری تضمین میکنم!"

حالا بماند کی گفته اینو :D

از این به بعد تو این تاپیک میخوام ویژگی های بی اس دی ها، اخبارشون و یک سری آموزش های کلی و عمومی شون رو بگم. بعلاوه اینکه سوالاتتون رو بپرسید، اگر در حد و اندازه سواد من باشه، ج میدم اما خُب اگر سوادم نکشید، حداقل چند تا منبع خوب براش پیدا میکنیم. :D برای اطلاعات بیشتر :
1. ویکی پدیا
2. FreeBSD.org
3. OpenBSD.org
4. NetBSD.org

hunti

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
کرمان
پاسخ : BSD ها ... !

GhostBSD رو تازه نصب کردم و خیلی باحاله :>