• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

چگونه در آزمون های کانون تراز 7000 کسب کنیم؟

• شروع کننده موضوع

ghezi

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان کرمانشاه
شهر
کرمانشاه
دانشگاه
دانشگاه علوم پزشکی کرمانشا
رشته دانشگاه
دندانپزشکی
کسی تجربه ای داره میشه راهنمایی کنه؟
ممنون >:D<
(لطفا قفلش هم نکنین خییییلی مهمه :-w :D )

negin faqih

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فـرزانـگانــِ امـیـنــِ یکـــ
شهر
جَهــانـــ / ٢
دانشگاه
اصفهان
رشته دانشگاه
پزشکی
پاسخ : چگونه در آزمون های کانون تراز 7000 کسب کنیم؟

مهم ترین اصل تو کانون اینه که عقب نیافتی از برنامه خیلی مهمه تو رو خدا به آزموناتون اهمیت بدین و نگین از آزمون بعدی!!!!!!!!!!!!!! یعنی تو کانون گفتن این جمله یعنی حذف به معنای واقعی کلمه.......اولش هم کانون خیلی سخت نمیگیره و همه میتونن بش برسن...... کانون خیلی آزمون سختی نیست پس میشه به راحتی خوندش.....ولی من یه اشتباه بزرگی که کردم همیشه کانونو مسخره میدیدم و دست کم میگرفتم که نباید اینطوری باشه اشتباهه

• شروع کننده موضوع

ghezi

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان کرمانشاه
شهر
کرمانشاه
دانشگاه
دانشگاه علوم پزشکی کرمانشا
رشته دانشگاه
دندانپزشکی

سوالای ادبیات این آزمون فقط فقط از زرد عمومیه یا باید کللل ادبیاتا رو بخونیم؟ :-s

X R@y

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
مجتمع علامه طباطبایی
شهر
بناب
سال فارغ التحصیلی
91
مدال المپیاد
المپیادهای ریاضی و کامپیوتر سال اول + زیست سال سوم (همه مرحله اول)
دانشگاه
علوم پزشکی تبریز
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از ghezi :
سوالای ادبیات این آزمون فقط فقط از زرد عمومیه یا باید کللل ادبیاتا رو بخونیم؟ :-s
فک کنم آزمونای تابستون عمومیا از کتابای زرد هست! ولی اصلا کتابای زرد رو نخون فعلا!!!!!!!!!!!!! اگه الان بخونی اردیبهشت و خرداد به مشکل بر میخوری!!!
اگه هم احیانا میخوای روی کسی رو کم کنی :D (; واسه کانون باید کتاب رو دقیق و دقیق و بازم دقیق بخونی! از سوالای سال های قبل کانون هم زیاد میدن! ولی باز میگم بخاطر رو کم کنی و این حرفا به خودت خیانت نکن! (;

موفق باشی

به نقل از n_e_g_i_n :
مهم ترین اصل تو کانون اینه که عقب نیافتی از برنامه خیلی مهمه تو رو خدا به آزموناتون اهمیت بدین و نگین از آزمون بعدی!!!!!!!!!!!!!! یعنی تو کانون گفتن این جمله یعنی حذف به معنای واقعی کلمه.......اولش هم کانون خیلی سخت نمیگیره و همه میتونن بش برسن...... کانون خیلی آزمون سختی نیست پس میشه به راحتی خوندش.....ولی من یه اشتباه بزرگی که کردم همیشه کانونو مسخره میدیدم و دست کم میگرفتم که نباید اینطوری باشه اشتباهه
اتفاقا کانون خیلی هم ساده نیست! سخت تر از سایر آزموناس! این کانون بود که منو به درس خوندن واداشت! چون بقیه آزمونا ساده بودن و نه حس رقابت ایجاد میکردن نه نکته هارو یاداوری میکرد! (;

Manfred

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
دانشگاه
هنر تبریز
رشته دانشگاه
معماری

بسته به استعدادای افراد آزمونای کانون میتونن سخت تر یا آسون تر از کنکور باشن. حتمن از دانش آموزای مختلف نظر های مختلفی در این باره شنیدید که اتفاقن دروغ هم نبودن. چیزی که اهمیت داره اینه که این آزمونا کاملن با کنکور فرق دارن. خصوصن برای دانش آموزان نچندان تاپ که خیال ندارن کلمه به کلمه ی همه ی کتابارو بخورن. نمیگم کانونو ول کنید ولی یه توصیه خیلی مهم واستون دارم: کنکورو قراره سازمان سنجش از شما بگیره نه کانون! بار ها دیده شده افرادی که تو کانون وضعشون عالی باشه بد بیان تو کنکور گند بزنن. خودتونو صرف کانون نکنید. شاید کسایی رو پیدا کنید که این کارو کردن و نتیجه هم گرفتن ولی این قرار نیست در مورد شما هم صدق کنه. اگه تلاش میکنید و از نظر خودتون درست هم تلاش میکنید حتی اگه تو کانون بد ترین نتایجو کسب کنید کوچکترین تردیدی به خودتون راه ندین و مطمئن باشین تو کنکور خیلی بهتر عمل خواهید کرد. چون کنکور بسیار اصولی تر و استاندارد تره (;

AliReza_k

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
علامه حلی &quot;1&quot;
شهر
تهران
مدال المپیاد
-
دانشگاه
علم و صنعت(I.U.S.T)
رشته دانشگاه
مهندسی شیمی( م شيمي خودمون) :
ايكس ري ميشه يه بار ديگه بگي چي گفتي؟
آزموناي كانون سخت ترينه؟؟؟؟ تو رو خدا اينو جاي ديگه نگو.

ninja

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شهرکرد
دانشگاه
اصفهان
رشته دانشگاه
پزشکی

بله کانون امسال سطحش ازگاج وسنجش وحتي گزينه2سخت تربوده!!! نميگم استانداردتر!ولي ميگم سخت تر!
ترازگرفتن توي کانون ي قاعده خاص داره!مثلا باچندتاآزمون دادن ي ديدکلي دستون ميادکه کانون مثلاتوقسمت زيست روچيامانورميده!!
اگه واست ترازمهمه آبي وبنفش کانون کارکن!امازيادپيشنهادنميکنم!!
توي تمام آزموناتنهاراه موفقيت تسلط کافي رودروسه!
حتماروزقبل آزمون،آزمون غيرحضوريوبزنيد!
کلاسورارزيابي و....
50درصدراهتون براي گرفتن ترازمرور ومروره!شک نکنيد!بايه دورمرورسريع توهردرسي حداقل10،20درصدميکشيدبالا!
توي کانون هم ترتيب ترازآوري درسا زيست،شيمي،رياضي،فيزيک!
اگه زيست وشيميتون 80باشه بارياضي فيزيک50هم 7100،7200ميشين!

AliReza_k

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
علامه حلی &quot;1&quot;
شهر
تهران
مدال المپیاد
-
دانشگاه
علم و صنعت(I.U.S.T)
رشته دانشگاه
مهندسی شیمی( م شيمي خودمون) :
ولي من كاملا مخالفم با كانون.
امسال گزينه ٢ خيلي سخت تر بود.خصوصا دو ازمون اخرش.
كانون كه نيمي از سوالاش تو كتاباش پيدا ميشه.
به نظر من كسي كه رتبه ي عالي(دقت كنيد عااالي)
ميخواد بايد گزينه ٢ رو بتونه عالي بده.
كانون فقط جامعه اماري داره وبس.
جسارت هم نشه.

ninja

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شهرکرد
دانشگاه
اصفهان
رشته دانشگاه
پزشکی

ولي منم دليل نقض کامل ميتونم بيارم! آزموناي جامع کانون ازگزينه2سخت تربود!
رتبه هاي عالي کانون مشابه رتبه کنکورميارن!اماگزينه2نه!تابخواهيدهم دليل ومدرک دارم واسه حرفم!!!
---
آقااصن اين بحثاهميشه بين بچه هاي کانون وگزينه2بوده وهست وهيچ وقت جوابي پيدانميکنه! الانم فک ميکنم تايپيک بحثش ي چيز ديگس!
انتخاب موسسه يه کارکاملاسليقه ايه!نميشه يکي روحذف کرد!بخصوص موسسه بزرگي مث قلم چي که هرسال رتبه هاي يه رقمي اکثرشون کانوني اند!!!!
پس فک کنم ادامه بحث بي فايده باشه

X R@y

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
مجتمع علامه طباطبایی
شهر
بناب
سال فارغ التحصیلی
91
مدال المپیاد
المپیادهای ریاضی و کامپیوتر سال اول + زیست سال سوم (همه مرحله اول)
دانشگاه
علوم پزشکی تبریز
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از AliReza_Kondori :
ايكس ري ميشه يه بار ديگه بگي چي گفتي؟
آزموناي كانون سخت ترينه؟؟؟؟ تو رو خدا اينو جاي ديگه نگو.

داداش رقابت توش بود منظورم! ادامشو بخون (;!
بعدشم فرقی نمیکنه! اتفاقا من گزینه 2 هم دادم! گاج هم دادم! رزمندگان هم دادم! (رزمندگانو که کنار بزاریم! :D ) کانون از بقیه سختتر بود خدایی! مخصوصا ازمونای جامعش

حالا شما مختاری هرکدومو انتخاب کنی یا نکنی! از ما که گذشت :D

نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1390

من به عنوان کسی که هم گزینه2 دادم و هم کانون (سال سوم گزینه2 بودم-تابستون پیش هم گام اول گزینه2 بودم و بقیه پیش رو کانون بودم و جامع های سنجش رو هم دادم!) نظرم رو میگم:
گزینه2 برای سال های غیر از پیش دانشگاهی خیلی خوبه.به خاطر سوالات سختش.
برای پیش دانشگاهی خوب نیست به خاطر سوالات سخت و غیر استانداردش!!
سال سوم اون سخت بودن خوبه!باعث میشه آدم از سطح بالا به سوالات نگاه کنه و به درس.اما برای پیش دانشگاهی سوالاتش واقعا استاندارد نیست و سختی بیش از اندازه ش باعث شده بود خیلی از بچه های ما روحیه شونو از دست بدن.
فاصله زیاد آزمونها باعث شد کمتر مهارت آزمون دادنو تمرین کنن.
برنامه بسیار افتضاحش باعث شد بی برنامه بشن.

من از خیلی چیزهای کانون بدم میاد.خیلی زیاد! اما با این حال به خاطر برنامه عالیش،فاصله کم آزمونها و در نتیجه تعداد زیادشون، و جامعه آماریش تنها پیشنهادم برای سال آخر کانون هست.

ضمن اینکه جامع های کانون بینهایت سختن.و من اصولا پیشنهاد میکنم اونارو کسی نده!!!!در این حد روحیه آدمو نابود میکنه...

a_mat_1995

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهيد بهشتي
شهر
اردبیل
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
علوم کامپیوتر

سوال های کنکور و طراح های کانون نمیگیرن که میخوایی توی کانون ترازت بالای 7000 بشه، اگه قبل آزمون سوال ها رو دیده باشی دیگه آزمون دادن فایده ای نداره که!!!
ولی اگه میخوایی ترازت واقعا بالا بره همه مطالب کتاب و بخون سعی کن توی درس های تحلیلی هم مفهموم مطلب و بگیری . البته با خوندن کتاب هایی که کانون سوالا رو از اونا میده هم ترازت بالا میره ولی بصورت ظاهری :)
پ.ن: بچه ها فکر کنم موضوع تاپیک در مورد مقایسه کانون با گزینه 2 نیست!
ولی با این همه برنامه + جامعه آماری کانون باعث میشه خیلی کم تر دچار بی برنامه گی بشی چیزی که گزینه 2 نداره (تابستون گام اول بودم)

n.r

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
دانشگاه
علوم پزشکی تهران
رشته دانشگاه
پزشکی

خب 7000 اوردن با خوندن زرد عمومیو کلا کتابای کانون تو آزموناش زیاد سخت نیس. ولی همین جور که گفتن به درد نمیخوره.(البته آن چنانم بی فایده نیستا ولی الان جاش نیست)

سوالای کانون متن سختی داره نه راه حل سختی. یعنی چی؟ یعنی اگه بی دقت باشی کاملا کله پا میشی :D و از اونجایی که شرکت تو آزموناش از بقیه آزمونا استرس آورتره(به خاطر جامعه آماریش) بی دقتی تو آزمون بیشتر میشه. پس اول از همه آرامشتو حفظ کن و سوالا رو با دقت بخون.

دوم اینکه به راه کارای کانون گوش بده. همین چند تا از ده تا واسه 7000 به بالا اوردن کافیه(البته تراز بالا 7000 جواب نمیده) یا مثلا وقت اضافه اوردی آزمون قبلیا رو بررسی کن یا آزمون تکمیلیاشو.

سوم خب که مشخصه خوب درس خوندن خودته. فعلا تو تابستون کیفیتو فدای کمیت نکن. خوب فهمیدن یه درس باعث میشه 1 عمر واست نتیجه ی خوب داشته باشه. تابستون واقعا زمان مهمی واسه مفهومی فهمیدنه مطالبه.

چهارم اینکه بیخیال کل کل واسه تراز... نزار تراز برات زیاد از حد مهم شه... نزار مجله و حرف دوستات واست بیش از حد اهمیت پیدا کنه
یهو دیدی یه بار خراب کردی از استرس اینکه دفعه بعد خراب کنم ملت چی میگن کلا حذف شدی...با خودت رقابت کن سعی کن مثه من نمودار پیشرفت تحصیلیت منفی 5 نباشه :D

Grave-Worm

کاربر حرفه‌ای

آزمونهای قلم چی خوبه . من چندین سال رفتم قلم چی ... مغزتون رو درگیری چیز خاص نکنین. این سوال شما از بیخ اشتباست. به بهتر شدن و بهتر بودن فکر کنین . اینه که نتیجه میده . فعالیت هاتونو تو یه سال بر پایه ی یه عدد نسازین..این اصن خوب نیس. تو هر بازه ی زمانی به خوب بودن فکر کنین . خوب برا آدما فرق میکنه ، برا یه عده 8000 فاجعست ، یه عده با 8300 اوردن میگن بد بود. یه عده میخوان از 5000 به 6000 برسن ، اینا همه عدده و not more than that.trust me

من نمیتونم الان شما مطالعتون در چه حالته ، امیدوارم که خیلی خوب باشه ، نمیدونم چه منابعی استفاده میکنین.ولی اگه بخوام به سوالتون جواب بدم ، باید بگم که اگه با 7000 کمی فاصله دارین ، مطالعتونو دقیق تر کنین ، بیشتر به نکته ها توجه کنین.
اگه خیلی فاصله دارین با اون سطح مطلوبی که میخواین ، مفهومی تر بخونین ، بیشتر و با کیفیت تر بخونین .
سعی کنین از کتابای درس اصن فاصله نگیرین

eyekay

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید قدوسی قم،علامه حلی تهران
شهر
قم،تهران
مدال المپیاد
مدال نقره ی المپیاد ریاضی
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
نرم افزار

من خودم خیلی به نتیجه آزمایشی ها توجه نمی کردم ،اگه برگردم به قبل اصلا توجهی نمی کردم ،
چون به جای کنکور کار کردن هدف شما میشه آزمایشی ها رو خوب دادن که معمولا هم شباهت با کنکور ندارن ،کنکور قالب داره ،سخت و آسون شدنش تو قالبشه !من بودم و اگه دوباره فرصت داشتم ،یه کنکورو می سوزوندم قالب دستم بیاد

zmaa

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
سمپاد
شهر
تهران

چند تا راه داره: خیلی ساده...

1. خرخونی زیاد
2. خوندن تموم درسای برنامه حداقل 2 بار
3. پرکاری تستی
4. تنبلی نکردن
5. مرور عمومیا قبل آزمون....دین و زندگی مخصوصا
6.همه درسا رو نذار پنجشنبه بخونی....خیلی ها اینجورین.

خلا صه اینکه 7000 آوردن راحته و شق القمر نیست

ninja

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شهرکرد
دانشگاه
اصفهان
رشته دانشگاه
پزشکی

بچه هاباورکنيد ترازاوردن ملاک نيست!شمادرس بدرس خودتونوبسنجيد!
يه چيزي که بايديادتون باشه منسجم بخونيد!يعني برنداريدتويه روز300تاتست برفرض زيست بزنيدبعدتايه آزمون ديگه ولش کنيد!
رهروآنست که آهسته وپيوسته رود!سعي کنيدبازه درس خوندنتونوتقسيم کنيد!مثلابراي تست فيزيک ياشيمي روزي 30،50تا!چون اينجوري هرروزدرس براتون مرورميشه!
2،مرورآخر!مهم ترين قسمت کار!يک الي دوز آخرمونده به آزمونوبزاريدبراي مروردرسا!من خودم تاشب آزمون درس جديدميخوندم ودرساي قبل روفراموش ميکردم!بعضي دوستام يک درس روکنارميزاشتن امابقيه رومرورميکردن وبهترنتيجه ميگرفتن!
يادتون باشه ترازي که اکثرش مال درسيه ک5شنبه خونديدفايده نداره!پس مرورآخرشايدازخوندنم مهم تر باشه!
ديگه اينکه!درسيونزاريدبراآزمون! اونقدتست بزنيدکه ديگه ازاون درس نترسيد!مهم ترين عامل موفقيت تست زنيه!!

negin faqih

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فـرزانـگانــِ امـیـنــِ یکـــ
شهر
جَهــانـــ / ٢
دانشگاه
اصفهان
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از nilOoOfar :
خب 7000 اوردن با خوندن زرد عمومیو کلا کتابای کانون تو آزموناش زیاد سخت نیس. ولی همین جور که گفتن به درد نمیخوره.(البته آن چنانم بی فایده نیستا ولی الان جاش نیست)

سوالای کانون متن سختی داره نه راه حل سختی. یعنی چی؟ یعنی اگه بی دقت باشی کاملا کله پا میشی :D و از اونجایی که شرکت تو آزموناش از بقیه آزمونا استرس آورتره(به خاطر جامعه آماریش) بی دقتی تو آزمون بیشتر میشه. پس اول از همه آرامشتو حفظ کن و سوالا رو با دقت بخون.

دوم اینکه به راه کارای کانون گوش بده. همین چند تا از ده تا واسه 7000 به بالا اوردن کافیه(البته تراز بالا 7000 جواب نمیده) یا مثلا وقت اضافه اوردی آزمون قبلیا رو بررسی کن یا آزمون تکمیلیاشو.

سوم خب که مشخصه خوب درس خوندن خودته. فعلا تو تابستون کیفیتو فدای کمیت نکن. خوب فهمیدن یه درس باعث میشه 1 عمر واست نتیجه ی خوب داشته باشه. تابستون واقعا زمان مهمی واسه مفهومی فهمیدنه مطالبه.

چهارم اینکه بیخیال کل کل واسه تراز... نزار تراز برات زیاد از حد مهم شه... نزار مجله و حرف دوستات واست بیش از حد اهمیت پیدا کنه
یهو دیدی یه بار خراب کردی از استرس اینکه دفعه بعد خراب کنم ملت چی میگن کلا حذف شدی...با خودت رقابت کن سعی کن مثه من نمودار پیشرفت تحصیلیت منفی 5 نباشه :D
بچه ها یاد آوری میکنم که نیلوفر تراز 7800 7900 و 8000 کانونه.......به حرفاش گوش بدین:D

soofy

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان1
شهر
اصفهان
مدال المپیاد
المپیاد ریاضی و ادبی فعالیت می کردم یه زمانی
دانشگاه
دانشگاه هنر اصفهان
رشته دانشگاه
مهندسی معماری

یه چیزی بگم تراز کانون تو تابستون با تو سال خیلی فرق داره
خود من پارسال تابستون هیچی نمی خوندم می شدم بالا 7000 بعد تو طول سال دیدم از این خبرا نیس. :D ترازم افت کرد یعنی از اون به بعد خیلی نوسان داشت.
هدفت از آزمون دادن این نباشه که مثلا ریاضی 90 بزنی باید هدفت از آزمون دادن مدیریت آزمون باشه این چیزی بود که من 1 ماه مونده به کنکور فهمیدم یا حتی بعدش. اگه ازمن بپرسن می گم کنکور 80 درصد مدیریته 20 درصد مهارت

eyekay

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید قدوسی قم،علامه حلی تهران
شهر
قم،تهران
مدال المپیاد
مدال نقره ی المپیاد ریاضی
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
نرم افزار

به نقل از ninja :
ولي منم دليل نقض کامل ميتونم بيارم! آزموناي جامع کانون ازگزينه2سخت تربود!
رتبه هاي عالي کانون مشابه رتبه کنکورميارن!اماگزينه2نه!تابخواهيدهم دليل ومدرک دارم واسه حرفم!!!
---
آقااصن اين بحثاهميشه بين بچه هاي کانون وگزينه2بوده وهست وهيچ وقت جوابي پيدانميکنه! الانم فک ميکنم تايپيک بحثش ي چيز ديگس!
انتخاب موسسه يه کارکاملاسليقه ايه!نميشه يکي روحذف کرد!بخصوص موسسه بزرگي مث قلم چي که هرسال رتبه هاي يه رقمي اکثرشون کانوني اند!!!!
پس فک کنم ادامه بحث بي فايده باشه
این که چون اکثر تک رقمی ها کانونن پس کانون خوبه از مزخرف ترین استدلال هاییه که دیدم !هرسال توی یه زیرگروه 200 هزار نفر هستن
صد هزارش که از ماجرا پرتن ،میمونه صد هزار نفر دیگه که میان آزمون میدن ،وقتی 70 هزار نفرش میره کانون ،خیلی عجیب نیس که 7 8 تا تک رقمی هم داشته باشه !تازه هرسال به تعدادی پولم میدن که بگن میرفتیم !کسی که یه آزمون داده که دیگه کانونی نیس !
تو ویترین این موسساتو می بینی !با تعداد تک رقمی ها که نمیشه قضاوت کرد !
مثل همون کاری که مدارس سمپادم می کنن !پز نتیجه ی آدمایی رو میدن که اگه هر جا دیگه هم بودن نتیجشون همین بود

بالا