• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

نغمات ایرانی

• شروع کننده موضوع AAM
  • تاریخ شروع

کدام نغمه بیشترین تأثیر را در شما می گذارد؟ (از چه نغمه ای بیشتر خوشتان می آید؟)

• رای‌دهندگان
    7
  • Poll closed .
  • شروع کننده موضوع

AAM

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهید ه. ن. د.
شهر
م. م.
سلام به تمام دوستان!
این نظر سنجی می تونه یکی از مهمترین نظر سنجی ها باشه. یکی از دلایلش هم اینه که انسان ها از طریق موسیقی ونغمه مورد علاقشون روانشناسی میشن. یکی دیگه از دلیلاش این که مباحث بسیار مهمی مطرح شده و حتی نتایجی بسیار مفید بدست می آریم. و ...

از دوستان خواهش میشه که بعد از اظهار نظراتشون (هر کی می تونه 3 نظر بده) ترتیب نغمات رو با توضیحشون مشخص کنن.
مثلا یکی میگه شور، بیات، ماهور. این شخص باید توضیح بده که اولویت با کدوم یکی از این سه تاست و به همین ترتیب.

ادامه مباحث رو در میان توضیحات و پرسش های دوستان خواهیم داشت.

• لایک
امتیازات: N.M

Mahshid.M

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۱
شهر
تهران
دانشگاه
علوم پزشکی شهید بهشتی
رشته دانشگاه
داروسازی
پاسخ : نغمات ایرانی

بهتر نیست یه توضیحی بدید راجع به نغمه ها ؟ کسی وقتی نمیدونه شور ُ ماهور ُ سه گاه چیه چی جوری شرکت کنه در نظرسنجی ؟ چند تا آهنگ معرفی کنید مثلا و ...

مثلا در "سه گاه " من به یک مطلب زیبا برخوردم که میتونه کاملا معرف و گویای اون باشه :

"در اجراي آواز سه گاه ما از در آمد شروع ميكنيم اگر سه گاه را به يك ساختمان تشبيه كنيم در آمد يعني درب ورودي ساختمان. گوشه يه گوشه كه جلوتر ميرويم يعني اينكه بر اساس اولويت به اتاقها سر ميزنيم زماني كه به گوشه ي مخالف ميرسيم يعني اوج دستگاه سه گاه به اين معنيست كه احساس شود بر بلنداي ساختمان قرار گرفته ايم . جالب اينجاست در زمان اجراي هر دستگاه معمولا فرود هم داريم و فرود به معناي اين است كه به در آمد برگرديم كه در مثال ما در آمد همان درب ورودي ساختمان كه وارد شده ايم ازهمان در هم خارج ميشويم ."

• شروع کننده موضوع

AAM

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهید ه. ن. د.
شهر
م. م.
پاسخ : نغمات ایرانی

با تشکر از مدیر انجمن.

من در حال حاضر دارم روی دسته بندی قطعاتی از نغمات مختلف کار میکنم که حتما بعد از آماده شدن این قطعات اون ها رو برای شنیدن بچه ها داخل همین صفحه قرار میدم.

بالا