• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

زندگی بدون کاغذ

آیا به نظر شما روزی خواهد رسید تا کاغذ به طور کامل از زندگی ما حذف شود؟!

• رای‌دهندگان
    51

Ehem_Ehem

Saleh
نام مرکز سمپاد
شهیدبهشتی
شهر
زنجان
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
دانشکده فنّی دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی معدن
تلگرام
اینستاگرام
پاسخ : زندگی بدون کاغذ

به نقل از mysterious queen :
در مورد mac هم یه زمانی همین حرفا رو می زدن اما می بینیم که حتی mac هم دچار مشکل شد.
ببینین، من به شخصه مدافع حقوق درختان و محیط زیست و اینا هستم!
اما باید واقع بین بود... همیشه باگ ها وجود خواهند داشت...
سیستم سنتی به محافظت سنتی نیاز داره، که نمی شه گفت محافظت سنتی کاملا ناکارآمد شده، به نظر من هرچیزی باید جای خودش باشه...
ببین، لینوکس مثل مک تجاری نیست که تبلیغات الکی کنه. تبلیغ لینوکس هم برای من سود نداره. اما لینوکس خودشو تبلیغ نمیکنه که پول دربیاره. پس تبلیغات الکی نیست ... در ضمن، من هم مک رو دیدم، هم ویندوز، هم لینوکس. بله بسیار بسیار قدرتمند تر از لینوکس هستن که دو سه نفر در کل این انجمن بیشتر اونا رو نمیشناسن. شما هم اگر تحقیق کنید میبینید امنیت اطلاعات در این سیستم عامل ها بسیار بسیار قابل اطمینان هست ( مثل bsd ها ) اما خُب نمیخوایم بحث بحث کامپیوتری شه
من حرفم اینه : همون اندازه ای که سیستم سنتی نیاز به دفاع داره، سیستم مدرن هم داره و خواهد داشت. اما سیستم مدرن روز به روز پیشرفت می کنه و تضمین بالاتری رو ارائه میکنه

mysterious queen

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان٣
شهر
مش‍‌هد

به نقل از Ehem_Ehem :
ببین، لینوکس مثل مک تجاری نیست که تبلیغات الکی کنه. تبلیغ لینوکس هم برای من سود نداره. اما لینوکس خودشو تبلیغ نمیکنه که پول دربیاره. پس تبلیغات الکی نیست ... در ضمن، من هم مک رو دیدم، هم ویندوز، هم لینوکس. بله بسیار بسیار قدرتمند تر از لینوکس هستن که دو سه نفر در کل این انجمن بیشتر اونا رو نمیشناسن. شما هم اگر تحقیق کنید میبینید امنیت اطلاعات در این سیستم عامل ها بسیار بسیار قابل اطمینان هست ( مثل bsd ها ) اما خُب نمیخوایم بحث بحث کامپیوتری شه
من حرفم اینه : همون اندازه ای که سیستم سنتی نیاز به دفاع داره، سیستم مدرن هم داره و خواهد داشت. اما سیستم مدرن روز به روز پیشرفت می کنه و تضمین بالاتری رو ارائه میکنه
در مورد تضمین بالاتر باهاتون موافق نیستم.
درسته که هر دو به محافظت نیاز داره، اما نوع محافظت ها فرق می کنه...چون نوع آسیب ها فرق می کنه...
و باید ببینید ریسک آسیب دیدن در کدوم یکی بیش تر؟

Ehem_Ehem

Saleh
نام مرکز سمپاد
شهیدبهشتی
شهر
زنجان
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
رشته دانشگاه
مهندسی معدن
تلگرام
اینستاگرام

.

mysterious queen

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان٣
شهر
مش‍‌هد

به نقل از Ehem_Ehem :
یعنی قبول نداری که سیستم مدرن یک روزی تضمین بالاتری نسبت به سیستم سنتی بده؟
زمینه ی استفاده خیلی مهمه..
مسلمه که توی مواردی مثل آموزش و پرورش و کار های مالی و اداری و کارهای مربوط این کار خیلی عالی و خوبه...و تضمینه خیلی بالاتری نسبت به سیستم سنتی می ده...
البته قبل از همه ی این ها هم باید زمینه سازی های مناسب ایجاد بشه.
اما در مواردی مثل قرار دادهای بین الملی و رای گیری ها روش های سنتی مناسب تر خواهند بود. به نظر من روش مدرن می تونه مکمل روش های سنتی در موارد امنیتی باشه، نه یه جایگزین مناسب.
بحث امنیت رو هم که کنار بگذاریم از نظر هزینه ها هم در موارد نیاز به امنیت بالا، روش سنتی مناسب تر است.. البته از نظر این که وقت گیر تر هستش نه..

Ehem_Ehem

Saleh
نام مرکز سمپاد
شهیدبهشتی
شهر
زنجان
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
رشته دانشگاه
مهندسی معدن
تلگرام
اینستاگرام

.

mysterious queen

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان٣
شهر
مش‍‌هد

به نقل از Ehem_Ehem :
نه نه. دقیقا سوال من رو بخون. یعنی قبول نداری که سیستم مدرن یک روزی تضمین بالاتری نسبت به سیستم سنتی بده؟
جوابش "آره" یا "نه"
من جوابتون رو دادم :D
قطعی نمی تونم حرف بزنم چون در دنیای تکنولوژی نمی تونم بگم غیر ممکنه...!!!
البته در زمینه های حفاظتی 50 ، 50 هستش قضیه...
چون همون طور که سیستم های مدرن می تونن حمله باشن،همیشه یه ضد حمله هم وجود خواهد داشت...

Ehem_Ehem

Saleh
نام مرکز سمپاد
شهیدبهشتی
شهر
زنجان
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
رشته دانشگاه
مهندسی معدن
تلگرام
اینستاگرام

من جوابتون رو دادم :D
قطعی نمی تونم حرف بزنم چون در دنیای تکنولوژی نمی تونم بگم غیر ممکنه...!!!
البته در زمینه های حفاظتی 50 ، 50 هستش قضیه...
چون همون طور که سیستم های مدرن می تونن حمله باشن،همیشه یه ضد حمله هم وجود خواهد داشت...
حالا یه سوال دیگه. به نظر شما، اگه یه روز یه تکنولوژی عین کاغذ بوجود بیاد ولی الکترونیکی باشه، تا بشه، پاره بشه، خواص کاغذ رو داشته باشه تنها فرقش این باشه که از درخت ساخته نشه، میتونه جای کاغذ رو بگیره یا نه؟

و سوال دوم اینکه به نظرتون آیا بوجود اومدن چنین تکنولوژی امکان پذیره یا نه ؟

mysterious queen

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان٣
شهر
مش‍‌هد

به نقل از Ehem_Ehem :
حالا یه سوال دیگه. به نظر شما، اگه یه روز یه تکنولوژی عین کاغذ بوجود بیاد ولی الکترونیکی باشه، تا بشه، پاره بشه، خواص کاغذ رو داشته باشه تنها فرقش این باشه که از درخت ساخته نشه، میتونه جای کاغذ رو بگیره یا نه؟

و سوال دوم اینکه به نظرتون آیا بوجود اومدن چنین تکنولوژی امکان پذیره یا نه ؟
به نظر من ممکنه... اما اگه قرار باشه فقط کاربری کاغذ رو داشته باشه، وجودش مفید نخواهد بود از نظر هزینه ها... علاوه بر این که هزینه ی زیادی براش می شه، زباله های الکترونیکی که به وجود خواهند اومد، می تونین مضرات بیش تری داشته باشن.

Ehem_Ehem

Saleh
نام مرکز سمپاد
شهیدبهشتی
شهر
زنجان
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
رشته دانشگاه
مهندسی معدن
تلگرام
اینستاگرام

به نظر من ممکنه... اما اگه قرار باشه فقط کاربری کاغذ رو داشته باشه، وجودش مفید نخواهد بود از نظر هزینه ها... علاوه بر این که هزینه ی زیادی براش می شه، زباله های الکترونیکی که به وجود خواهند اومد، می تونین مضرات بیش تری داشته باشن.
ببین اگه به هزینه و زباله الکترونیکی و اینا بخوای فکر کنی عملا پیشرفت تکنولوژی در زمینه هزینه-فایده رو در نظر نگرفتی ...
روز به روز این مشکلات دارن کمتر و کمتر میشن

خُب ما هم همینو میگیم. میگیم ممکن نیست. 100% یه روز این اتفاق می افته ... حتما یه جایگزین برای کاغذ پیدا میشه ...

شما فک کن مثلا میتونه همه صفحه ها رو save کنه، ارتباط داشته باشه با اینترنت و ...
و مثلا در رای گیری ها، مثلا مثلا read only باشه !!!!

باز خوبه به یه نقظه مشترک رسیدیم :D این به یه نقطه مشترک رسیدن امکان پذیر نیست مگر اینه :
1. من یا شما در یک موضوع نظرمونو عوض کردیم ...
2. من یا شما قانع شدیم ...

mysterious queen

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان٣
شهر
مش‍‌هد

به نقل از Ehem_Ehem :
ببین اگه به هزینه و زباله الکترونیکی و اینا بخوای فکر کنی عملا پیشرفت تکنولوژی در زمینه هزینه-فایده رو در نظر نگرفتی ...
روز به روز این مشکلات دارن کمتر و کمتر میشن

خُب ما هم همینو میگیم. میگیم ممکن نیست. 100% یه روز این اتفاق می افته ... حتما یه جایگزین برای کاغذ پیدا میشه ...

شما فک کن مثلا میتونه همه صفحه ها رو save کنه، ارتباط داشته باشه با اینترنت و ...
و مثلا در رای گیری ها، مثلا مثلا read only باشه !!!!
آدم یه آی پد داشته باشه، تمام این موارد رو در دسترس داره، الا بخش رای گیری و اینا...:D
اما در مورد هزینه ها و اینا به نظر من تکنولوژی خیلی از هزینه ها رو پایین آورده و خیلی از وقت ها رو خریده...
و به محیط زیست هم کمک کرده، شما فکر کنین در ایران خودمون اگه دیگه کلا پول کاغذی چاپ نشه، چه هزینه ای صرفه جویی می شه و چه قدر درخت کم تر قطع می شه؟!
ضمن این که همون قدر که تکنولوژی پیش رفت می کنه نباید باعث بشه که کره ی زمین نابود بشه، وقتی که دیگه زمینی وجود نداشته باشه، این همه تکنولوژِی به چه دردمون می خوره؟
یه باغ با درختای مجازی درست کنیم و بشینیم توش و لذت ببریم؟!

Ehem_Ehem

Saleh
نام مرکز سمپاد
شهیدبهشتی
شهر
زنجان
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
رشته دانشگاه
مهندسی معدن
تلگرام
اینستاگرام

آدم یه آی پد داشته باشه، تمام این موارد رو در دسترس داره، الا بخش رای گیری و اینا...:D
اما در مورد هزینه ها و اینا به نظر من تکنولوژی خیلی از هزینه ها رو پایین آورده و خیلی از وقت ها رو خریده...
و به محیط زیست هم کمک کرده، شما فکر کنین در ایران خودمون اگه دیگه کلا پول کاغذی چاپ نشه، چه هزینه ای صرفه جویی می شه و چه قدر درخت کم تر قطع می شه؟!
ضمن این که همون قدر که تکنولوژی پیش رفت می کنه نباید باعث بشه که کره ی زمین نابود بشه، وقتی که دیگه زمینی وجود نداشته باشه، این همه تکنولوژِی به چه دردمون می خوره؟
یه باغ با درختای مجازی درست کنیم و بشینیم توش و لذت ببریم؟!
پَ ما چی میگیم 2 ساعته ؟ :D

موفق باشی

yeeganeh

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
نیشابور
دانشگاه
دانشگاه صنعتی شاهرود
رشته دانشگاه
مدیریت صنعتی

به نقل از Ehem_Ehem :
خدا رو چه دیدی، شاید یه روز یه چیزی مثل تبلت هایی اختراع شد که ضخامتشون اندازه کاغذ بود، انعطاف پذیر بودن و به راحتی پاک میشدن و پاره هم بشن ...

دو سوال پیش میاد :

1. یا قبول نداری که یه روز تکنولوژی انقدر پیشرفت کنه
2. یا مورد خاصی مد نظرت هست که این تبلت ها جواب نمیدن
خو گفتم که مثلا مامان بزرگایی که سواد درست حسابی ندارم خو چجوری میتونن به نحو درست از تبلت استفاده کنن مثلا؟؟؟

و یک مورد دیگه ... کاغذ تضمین 100 درصدی نداره ... فناوری هم نداره ... امنیت کاغذ به همون اندازه که امنیت فناوری میتونه کم باشه امکان کم بودنش هست ...
تازه روز به روز به میزان امنیت و تضمین فناوری اضافه میشه اما کاغذ همونه

he3am

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد 2
شهر
مشهد

تکنولوژی که مسلما به اون اندازه پیشرفت میکنه و قطعا هم سواد جامعه افزایش پیدا میکنه
(سوال شخصی:مامان بزرگایی ک سواد درست حسابی ندارن کاغذ استفاده میکنن؟)
بعدشم وقتی میگن سواد جامعه بالا میره یعنی اونام میتونن استفاده کنن مث همین موبایل دقیقا،الان همه میتونن ازش استفاده کنن.
البته یه مدت طول میکشه تا تو جامعه جا بیفته در ضمن من فقط جامعه خودمونو گفتم نه کل جهان.
رای گیری مگه الکترونیکی نمیشه کرد؟وقتی تکنولوژی پیشرفت کنه معلومه امنیت هم بالا میره،حتی افراد در اون صورت میتونن او تو خونه هاشون رای بدن،وقتی میگین پیشرفت تکنولوزی لطفا همه جانبه بهش نگا کنین،نه که بگین تبلتا بهتر میشن.
البته برای اوریگامی جایگزینی برا کاغذ به نظرم نمیرسه... :-"

...roze...

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
مشهد

به هر حال هر چه قدر هم که علم پیشرفت کنه آدما بازم به ورق نیاز دارن مثلا تلفن برداشتی داری یه شماره از 118 می گیری می خوای نیم ساعت رایانتو روشن کنی word رو باز کنی اون موقع تازی شروع کنی به نوشتن!!!!
البته ممکنه اون موقع ورق های الکترونیکی بیاد ولی با توجه به تکنولوژی الان نمی شه و یا شاید هیچ وقت نشه.... :)

he3am

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد 2
شهر
مشهد

به نقل از عشق چوبی... :
به هر حال هر چه قدر هم که علم پیشرفت کنه آدما بازم به ورق نیاز دارن مثلا تلفن برداشتی داری یه شماره از 118 می گیری می خوای نیم ساعت رایانتو روشن کنی word رو باز کنی اون موقع تازی شروع کنی به نوشتن!!!!
البته ممکنه اون موقع ورق های الکترونیکی بیاد ولی با توجه به تکنولوژی الان نمی شه و یا شاید هیچ وقت نشه.... :)
:O
باهوش،هوشمند،تیزهوش اینا دارن میگن پیشرفت تکنولوزی منم دارم میگم همه جانبه بهش نگا کن خدایی این حرفه ک تو میزنی خب؟ ~X(
تکنولوژی پیشرفت کنه تو ب گوشی میگی فلانجا رو میخام خودش میگرده از تو نت پیدا میکنه بهت میده ما داریم راجع به چند دهه دیگه صحبت میکنیم بعد تو میگی وُرد....؟؟؟

baroon

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
یه زمانی فرزانگان تهران بودم!
شهر
تهران
دانشگاه
ولیعصر
رشته دانشگاه
معماری

حذف نمیشه
هر قدر هم که علم پیشرفت کنه بازم نقاشا هیچیو با کاغذ عوض نخواهند کرد
این تازه ته تهشه

• شروع کننده موضوع

amir abbasi

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستانِـــ CNIHS یا همون CIHS سابق
شهر
مـــشـ CO
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
UWO

به نقل از عبور :
حذف نمیشه
هر قدر هم که علم پیشرفت کنه بازم نقاشا هیچیو با کاغذ عوض نخواهند کرد
این تازه ته تهشه

در مورد نقاشی بگم الان با همین آیپد نقاشی هایی میکشن بیا و ببین.
تازه هنو جا داره برای پیشرفت

sara4

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان اراک

شاید....به نظرم میشه دیگه از فاکتورو دفتر و اینجور چیزا استفاد نکرد :rolleyes:نمیشه؟میشه.... :-?

• شروع کننده موضوع

amir abbasi

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستانِـــ CNIHS یا همون CIHS سابق
شهر
مـــشـ CO
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
UWO

به نقل از sara4 :
شاید....به نظرم میشه دیگه از فاکتورو دفتر و اینجور چیزا استفاد نکرد :rolleyes:نمیشه؟میشه.... :-?

الان به جای فاکتور به نظرم میشه از اس ام اس استفاده کرد و فاکتور رو به شماره ی مشتری ارسال کنن.

در مورد دفتر هم که word هست(البته تا فعلن)

NEO

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
بوشهر
رشته دانشگاه
مهندسی نفت

اتفاقا محقق ها هم تازگی ها تحقیق مشابهی با این موضوع انجام دادن ولی به این نتیجه رسیدن که تکنولوژی هرچقدر هم پیشرفت بکنه جایگزینی واسه کاغذ پیدا نمیشه فقط به دلیل اینکه انسان ها ذاتا کاغذ رو دوست دارن

بالا