• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

برای من یا برای او ؟

dissib

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
پاسخ : برای من یا برای او ؟

حسادت کردن خیلی کار بدی است :-"(ژانر تیزهوش و اینا:-"""")
خب اینکه نسبت ب ی برتری ک دیگران دارن ولی ما نداریم غبطه بخوریم( اونم نه حسادت ) و سعی کنیم ب اونا برسیم و عاملی بشه ک تلاشمونو بیشتر کنیم خیلی ام خوبه ولی نه اینکه دوست داشته باشیم ک اونام اون خصوصیت رو نداشته باشن.
آدم حسود خودشم خیلی خیلی ضربه میخوره تو زندگیش؛چون نمیتونه ببینه دیگران چیزها یا خصوصیات اخلاقی رو دارن ک اونا سعی کردن ولی نتونستن داشته باشن(البته اگه سعیی هم کرده باشن واسه رسیدن بش)و خب تو جامعه خیلیا در خیلی از زمینه ها بهتر از اون شخصن و پس با حسادت ورزیدن نابود میشه اون شخص.

raha.pg

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
farz4
شهر
tehran

اصولن آدمایی ک کمبود توی زندگیشون وجود داره حسود ترن....

zohreh.sh74

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان2
شهر
مشهد
مدال المپیاد
.....الا ماشاالله
دانشگاه
علوم پزشکی مشهد
رشته دانشگاه
هوشبری

خب این بدیهیه که حسادت اصلا خوب نیست
به نظر من حسادت به هیچ وجه باعث پیشرفت نمی شه و اونی که دوستان می گفتن ، غبطه خوردن بود نه حسادت که کلا غبطه با حسادت فرق داره.
حسادت یعنی چیزی که دیگری داره و فقط برای خودت بخوای نه کس دیگه ، ولی غبطه یعنی این که هم برای خودت بخوای هم دیگران.
حسادت دسته که یه حس ذاتی هست و تو همه وجود داره ، اما در خیلی ها اصلا رشد پیدا نمی کنه و در همون سال های اول زندگی نابودش می کنن.
به نظر من آدمایی که به خودشون و توانایی هاشون شک دارن و اعتماد به نفس پایینی دارن بیشتر دچار حسادت می شن.
من فکر می کنم بهترین راه روبهرو شدن با حسود اینه که زیاد از داشته هاتون تعیف نکنین و با کردارتون بهش بفهمونین که حسادت کار درستی نیست

...roze...

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
مشهد

به نظر من حسادت خوبه به شرط اون که باعث کینه نشه... (;
مثلن من به دوستم به خاطر موفقیت هاش حسادت کنم و سعی کنم منم موفقیت هایی کسب کنم این خوبه... :)
اما این که بخوام همه جا از اون بد بگم و سعی کنم تتلاشش رو بی اهمیت جلوه بدم خوب این بده... (<
ولی خوب متاسفانه الان نوع بدش خیلی بیشتره....

sabili

ویالونسل
نام مرکز سمپاد
فزرانگان
شهر
سراب
سال فارغ التحصیلی
1400
طبق تحقیقاتی که از طرف معلممون به من داده شده تا ببرم تو کلاسمون برای بچه های عزیزمون بخونم حسادت سه نوع هستش
1. حسادت سفید: که اصولا یه نوع تحسین محسوب میشه مثلا وای چقدر خوبه که تو این همه خوب درس میخونی منم از الگو گرفتن از روش تو میتونم موفق بشم به امید موفقیت هر دومون . این نوع حسادت رو میگن باید برای موفقیت باشه و کسانی که داری این هم نیستن انورمال و یک انسان کاملا سیب زمینی هستند ( این متن توسط یک سیب زمینی نوشته شده =)):D:)))
2. حسادت خاکستری: یه نوع حسادتی هستش همراه حسرت خوردن هم هستش مثلا وای تو چه خوب درس میخونی کاش منم میتونستم مثل تو باشم ولی نمیتونم اه تو همیشه از من بهتری
3. حسادت سیاه: یه نوع بیماری محسوب میشه که اینطوریه که طرف میخواد خوبی های طرف مقابل از اون جدا و برای این باشه مثلا فلانی خیلی زرنگه و زیباست کاش من زرنگ و زیبا بشم و اون همه چیشو از دست بده چرا باید اصلا اونم داشته باشه این نوع حسادت نیاز به روان درمانی و روانکاوی داره که زندگی انسان رو از روش اصلیش خارج و به بیراهه میکشه

#انسانم ارزوست

بالا