• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

زمان و مکان پیدایش اولین انسان

• شروع کننده موضوع NEO
  • تاریخ شروع

Leo

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
1399
بينيد اينكه بيايم و بعد از اينكه يه چيز توسط علم كشف شد أونو داخل آيه هاي تو در تو و به قول شما اسرار آميز قرآن تفسير كنيم مسخره است. چون من هم ميتونم همين الان چند تا كلمه نامربوط پشت سر هم بنويسم بعد بگردم تا يه أصل علمي پيدا كنم كه اون كلمات توش استفاده ميشه بعد بگم ببينيد من علم غيب داشتم
تنها روش اينكه إثبات كنيد علمي توي قرآن هست اينه كه بيايد يكسري فرضيه علمي از آيات قران استخراج كنيد كه مثلا تا پنجاه سال يا صد يا دويست سال ديگه إثبات شه كه اكثرا درست هستند (يه چيزي در حدود ٦٠ تا ٨٠ درصدشون حداقل)

در رابطه با اولين إنسان هم كه تكامل ميگه چيزي به نام اولين إنسان نبوده و نظرم اينه كه اگه مذهبيون ميخوان خودشونو تطبيق بدهند اينه كه بگن خدا همينجوري حال مي كرده:D به دو تا إنسان رندوم بگه آدم و هوا:D
1-چرا اینو به ما میگی برو به مفسرا بگو :D:D:D
2-هوا؟ حوا :|
3-اولین انسان وجود نداشته ولی اگه گونه تایین کنیم چی؟ مثلا بگیم اولین هومو ساپینس کی بوده.بعد قدیمی ترین فسیلی که ساختار بدنش یا دی ان ای اش با خودمون یکی باشه بگیم این بوده.

stanly1

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید دستغیب(قبلا)
شهر
شیراز-الان کیف(پایتخت اوکراین)
انصافا رفتی اون کتابرو بخونی؟ باور کن بیشتر از یه هفته وقت نمی گیره.
اگه چیزی تو کتاب میبینید،همینجا بگید! اینجوری که بحث نمیشه من به شا کتاب پیشنهاد بدم شما به من! :/ تو بحث فرض میکنیم طرف مقابل،از اطلاعاتی که داره بهمون میده یا نهایتا یه لینک نه چندان طولانی برای اثبات حرفش میزاره،اینجا که معرفی کتاب نیست! :/
خب من مخالفم با این که بگردی از قرآن مسائل علمی بکشی بیرون و بگی این تو قرآن بود.ولی این که میگی مسائل "کاملا" بی ربط بی انصافیه! خودم به شخصه "خیلی" از مسائل علمی رو به صورت مستقیم تو قرآن دیدم.از مراحل رشد جنین تو رحم بگیر تا بیگ بنگ و خلا تو فضا(البته خودم معتقدم که بهتره خودمون اینا رو کشف کنیم که واسمون قابل درک تر باشه)
حرفتون هیچ فرقی با مفسرا نداشت! :/
قران خیلی کلی حرف میزنه و میشه از نوشته های کلی،کلی تفسیر بدست اورد!# جناس شد!:))
https://fa.wikipedia.org/wiki/اثر_بارنوم
یه مثال:
سرخپوستا معتقدن اطراف هر فرد رو هاله ها و ریسمان های انرژی فراگرفته که اساس همه چیز دنیان.
طبق تئوری ریسمانها،همه چیز از ریسمان های کوانتومی انرژی درست شده.
اوه! مایاها حقیقت رو پیش بینی کرده بودن! 2000 سال پیش! کوکولکان الکبر!=)) # تفاوتشونم به دلیل سمبولیک بودن متن کتاب پوپول ووه هست!:D
1-
3-اولین انسان وجود نداشته ولی اگه گونه تایین کنیم چی؟ مثلا بگیم اولین هومو ساپینس کی بوده.بعد قدیمی ترین فسیلی که ساختار بدنش یا دی ان ای اش با خودمون یکی باشه بگیم این بوده.
حتی اولین هموساپینس هم غیر ممکنه!
http://faradeed.ir/fa/news/8840/آیا-ماجرای-آدم-و-حوا-قابلیت-تکرار-دارد
ضمنا،ما ترکیبی از هموساپینس،نئاندرتال و انسان تبار دنیسووا هستیم.
https://fa.wikipedia.org/wiki/انسان

صال

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی۲
شهر
اسفراین
سال فارغ التحصیلی
99
دانشگاه
آزاد بجنورد
رشته دانشگاه
پرستاری
بينيد اينكه بيايم و بعد از اينكه يه چيز توسط علم كشف شد أونو داخل آيه هاي تو در تو و به قول شما اسرار آميز قرآن تفسير كنيم مسخره است. چون من هم ميتونم همين الان چند تا كلمه نامربوط پشت سر هم بنويسم بعد بگردم تا يه أصل علمي پيدا كنم كه اون كلمات توش استفاده ميشه بعد بگم ببينيد من علم غيب داشتم
تنها روش اينكه إثبات كنيد علمي توي قرآن هست اينه كه بيايد يكسري فرضيه علمي از آيات قران استخراج كنيد كه مثلا تا پنجاه سال يا صد يا دويست سال ديگه إثبات شه كه اكثرا درست هستند (يه چيزي در حدود ٦٠ تا ٨٠ درصدشون حداقل)

در رابطه با اولين إنسان هم كه تكامل ميگه چيزي به نام اولين إنسان نبوده و نظرم اينه كه اگه مذهبيون ميخوان خودشونو تطبيق بدهند اينه كه بگن خدا همينجوري حال مي كرده:D به دو تا إنسان رندوم بگه آدم و هوا:D
=))

بالا