• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

پادکست تابستانی سمپادیا - شماره‌ی ۴

• شروع کننده موضوع

ibtkm

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
دانشگاه
دانشگاه تهران
بحث تغییر و تحولات در پادکست سمپادیا از چندین ماه پیش با مشاورین سایت مطرح شده بود و هدف این بودش که کمی به پادکست سمپادیا، که پادکست تیزهوشان این مرز و بوم هست، جهت بدیم! هدفمندش کنیم، مفیدترش کنیم! موضوعش چیزی فراتر از تولد سمپادیا و این حرفا باشه

این بحث‌ done شد:
-----------------------------------------------------------------
طبق بحث‌هایی که با مشاورین کردیم، در چهارچوب سه موضوع کلی، می‌تونیم پادکست چهارم رو برگزار کنیم:

۱. بحث‌های دانش‌آموزی : مباحث مرتبط با دانش‌آموزان مثل کنکور و انتخاب رشته یا وضعیت سمپاد
۲. بحث‌های مناسبتی یا تفریحی: مثل تولد سمپادیا یا چند کلمه در باب عید و ....
۳. بحث‌های اجتماعی: بحث‌های اجتماعی بحث‌هایی هستند که شما می‌تونید با توجه به دیدگاه‌ها و عقایدتون به تحلیل درباره‌ی موضوعات بپردازید. یکی از ویژگی‌های سمپادی‌ها، قدرت تحلیل اون‌هاست. من هر روز با پادکست‌های فارسی و انگلیسی جدیدی آشنا می‌شم که محوریت اون‌ها تحلیل درباره‌ی مسائل هست و خب واقعا ارزش بخشیده به کارشون.

حالا ما در مرحله‌ی صفرم کار، قراره از شما درباره‌ی موضوع کلی مباحث نظر خواهی کنیم. "دانش‌آموزی" ، "مناسبتی یا تفریحی" ، "اجتماعی" . لذا رای سازندتون رو بدید :)
---------------------------------------------------------------------
و حالا:

با توجه به اینکه طبق نتایج نظرسنجی موضوع کلی انتخاب شد، در این مرحله از کار، شما باید موضوع دقیق پیشنهادیتون رو در رابطه با موضوع "مناسبتی-تفریحی" پیشنهاد بدید. بگید که در این حوزه، موضوع پادکست چی باشه؟ و بعدش تعدادی از پیشنهادات رو به نظرسنجی خواهیم گذاشت.

× فعلا هم نگران تهیه‌کنندگان، سیستم مجری، وویس و ... نباشید. با خیال راحت، موضوع پیشنهادی‌تون رو پیشنهاد بدید :)
× این شماره از پادکست ارتباطی با پادکست قبلی ( ۴ ) که به نتیجه نرسید نداره.

ali.mashi

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
هاشمــــ II
دانشگاه
علوم پزشکی مشهد
رشته دانشگاه
دندانپزشکی
پاسخ : پادکست تابستانی سمپادیا - شماره‌ی ۴

میشه یه دید کلی نسبت به پادکست های قبلی بهمون بدین؟ ینی یه جورایی گزارش و خلاصه‌ی اونها.
اینجوری به نظرم تصمیم گیری واسه موضوع این یکی ساده تر میشه

• شروع کننده موضوع

ibtkm

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
دانشگاه
دانشگاه تهران

موضوع اصلی پادکست‌ها تا الان "تولد سمپادیا" بوده و سیستمش اینطوری بوده که بچه‌ها میومدن در حد چند دقیقه تولد سمپادیا رو تبریک می‌گفتن و یه سری حرف درباره‌ی سمپادیا می‌گفتن. یکی تشکر می‌کرد. یکی نظر کلیشو می‌گفت درباره‌ي سمپادیا. خلاصه نظرات و احساساتی که نسبت به سمپادیا داشتن رو می‌گفتن و خب چیز بدی هم نبود.
یه سری پادکست هم داشتیم که جزو پادکست‌های اصلی نبودن ولی به هر حال از پادکست‌های سایت بودن، مثل پادکست‌های "انتخاب رشته".
و جدا از این پادکستا یه سری "پادکست موسیقی" داشتیم که شامل قطعات بچه‌ها می‌شد.

ولی این‌دفعه آپشن اجتماعی-تحلیلی رو هم اضافه شده که اگه رای اکثریت کاربرا با این موضوع باشه، پادکست‌هامون رو جهت‌دار و هدف‌دار و مفید‌تر بکنیم. و گرنه که دوباره همون موضوعات حول تولد و مشابه با اون

The Smith

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
سلام ایران‌زمین

میشه بگید منطورتون از این تحلیل اجتماعی چیه ؟ ^-^

بعد نمیشه خواهش کنم موضوعات رو باهم قاطی نکنید ؟!

قبلنا یه سری پادکست بود فقط برا انتخاب رشته ، یه سری پادکست بود فقط برای تفریحی و اینا (همین قضیه تولد و اینا)

حالا نمیشه اگه قراره پادکست با موضوع " تحلیل اجتماعی " باشه در یه چارچوب جدا باشه و با پادکست تفریحی یا دانش آموزی تداخلی نداشته باشه و بین اینا یکی رو انتخاب نکنیم ؟!

• شروع کننده موضوع

ibtkm

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
دانشگاه
دانشگاه تهران

به نقل از Sánchez :
میشه بگید منطورتون از این تحلیل اجتماعی چیه ؟ ^-^
خب ببینید در مرحله‌ی اول قراره موضوع کلی انتخاب کنیم و نه دقیق . موضوعات اجتماعی، حول بحث‌های اجتماعی و فرهنگی می‌چرخه. شامل گستره‌ی موضوعات مختلفی می‌تونه باشه. مثل بررسی ریشه‌ی یک سری از مشکلات اجتماعی، بررسی مشکلات فرهنگی، نظر نسل جدید درباره‌ي ازدواج و یا دوستی، انتقاد نسبت به بعضی از چیزای جامعه و ...
حول اینجور محورا

The Smith

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
سلام ایران‌زمین

به نقل از پویا م :
خب ببینید در مرحله‌ی اول قراره موضوع کلی انتخاب کنیم و نه دقیق . موضوعات اجتماعی، حول بحث‌های اجتماعی و فرهنگی می‌چرخه. شامل گستره‌ی موضوعات مختلفی می‌تونه باشه. مثل بررسی ریشه‌ی یک سری از مشکلات اجتماعی، بررسی مشکلات فرهنگی، نظر نسل جدید درباره‌ي ازدواج و یا دوستی، انتقاد نسبت به بعضی از چیزای جامعه و ...
حول اینجور محورا
انجمن گفت و شنود براش بس نبود ؟ :)

• شروع کننده موضوع

ibtkm

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
دانشگاه
دانشگاه تهران

به نقل از Sánchez :
انجمن گفت و شنود براش بس نبود ؟ :)
خب راستش یه سری تفاوت وجود داره.

اولین نکته‌ای که باید بگم اینه که نمی‌دونم شما اهل پادکست گوش دادن هستید یا نه، ولی اگه پیگیر اخبار پادکست‌ها از سایت‌هاشون باشید، اکثرا متن پادکست‌هاشون رو داخل یک پست می‌ذارن. به عبارتی اگه یک فروم بود، دقیقا چیزایی که تو پادکست گفته می‌شد، می‌شد داخل فروم در غالب تاپیک بیان بشه. ولی حالا چرا میان پادکستش می‌کنن؟

چون یه سری تفاوت اساسی وجود داره. اولا اینکه گوش دادن خیلی راحتتر و لذت‌بخش‌تر از خوندن تاپیکه. دلیل اینکه استفاده از کتاب‌های صوتی سیر صعوی خیره‌کننده‌ای داشته کاملا به خاطر همین موضوعه! شما نظر افراد رو گوش می‌دی، صدای آدما رو داری، صدای موسیقی رو داری و ... کلا فرق می‌کنه با تاپیک
و دوم اینکه خیلی فرق هست بین یه پادکست که نظر آدما خیلی خوب و منظم داخل آرشیو شده و یک تاپیک شلوغ و پلوغ که هر کسی اومده درباره‌ي نظر n-1 نفر دیگه صحبت کرده و خلاصه اونجا تو در تو شده.

The Smith

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
سلام ایران‌زمین

به نقل از پویا م :
خب راستش یه سری تفاوت وجود داره.

اولین نکته‌ای که باید بگم اینه که نمی‌دونم شما اهل پادکست گوش دادن هستید یا نه، ولی اگه پیگیر اخبار پادکست‌ها از سایت‌هاشون باشید، اکثرا متن پادکست‌هاشون رو داخل یک پست می‌ذارن. به عبارتی اگه یک فروم بود، دقیقا چیزایی که تو پادکست گفته می‌شد، می‌شد داخل فروم در غالب تاپیک بیان بشه.

اما یه سری تفاوت اساسی وجود داره. اولا اینکه گوش دادن خیلی راحتتر و لذت‌بخش‌تر از خوندن تاپیکه. دلیل اینکه استفاده از کتاب‌های صوتی سیر صعوی خیره‌کننده‌ای داشته کاملا به خاطر همین موضوعه! شما نظر افراد رو گوش می‌دی، صدای آدما رو داری، صدای موسیقی رو داری و ... کلا فرق می‌کنه با تاپیک
و دوم اینکه خیلی فرق هست به یه پادکست که نظر آدما خیلی خوب و منظم داخل آرشیو شده و یک تاپیک شلوغ و پلوغ که هر کسی اومده درباره‌ي نظر n-1 نفر دیگه صحبت کرده و خلاصه اونجا تو در تو شده.
یعنی یه عده ی خیلی زیادی قربانی راحت تر بودن و لذت بخش تر بودن پادکست گوش دادن باشن ؟ :) ، موضوعات اجتماعی رو بیشتر از یه انجمن بخوای دنبال کنی لوس میشه !!!

شما هم میتونی یکم به پیشنهاد های سیستمی رجوع کنی و پیشنهاد ها راجع به آرشیو شدن بحث های کامل شده ببینی (;

alemzadeh

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد ۱
شهر
مشهد - تبریز
دانشگاه
دانشگاه هنر تبریز
رشته دانشگاه
طراحی صنعتی

به نقل از Black Death :
میشه یه دید کلی نسبت به پادکست های قبلی بهمون بدین؟ ینی یه جورایی گزارش و خلاصه‌ی اونها.
اینجوری به نظرم تصمیم گیری واسه موضوع این یکی ساده تر میشه

پادکست‌های قبلی به جز پادکست موسیقی محور اصلیشون سمپادیا بود حالا مثلا یه عده میومدن یه خاطره‌ای چیزی می‌گفن یا می‌گفن سمپادیا زندگیشون رو متحول کرده و از این جور چیزا بعدشم تولدشو تبریک می‌گفتن.

موضوع خاص اجتماعی داشتن علاوه بر این که ممکنه کیفیت کار رو بالا ببره و به هدفدار شدن و بهتر شدن پادکست کمک کنه ولی یه چیزیه که خیلی ریسکیه٬ باید جوری باشه که جذاب باشه (جذاب نه فان) جوری که ملت ترغیب بشن برای گوش کردنش پس برا همین اگه اون گزینه سوم انتخاب شد باید حواستون خیلی به انتخاب موضوع باشه.

alemzadeh

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد ۱
شهر
مشهد - تبریز
دانشگاه
دانشگاه هنر تبریز
رشته دانشگاه
طراحی صنعتی

یه چیز دیگه هم بگم٬ اونم بحث استقبال برای شرکت توی پادکسته٬ پادکست سمپادیا هدفش این بود که پادکستی باشه که بیشتر بچه‌های علاقه‌مند توش شرکت کنن یه مقادیری فرق داشت با پادکست‌های دیگه که مثلا طرف میاد اخبار تکنولوژی رو می‌خونه از رو یه متن و تموم. بازم با این حال خیلی استقبالی نمی‌شد و حداکثر ۲۰ نفر وویس می‌دادن حالا الان اگه قرار باشه موضوع اجتماعی بشه و تخصصی‌تر باز هم استقبال کمتر خواهد شد و تعداد کمتر افراد هم جذابیت رو کمتر می‌کنه و همچنین یه کم دور می‌شه از اون هدف اولیه.

باز هم خود دانید. :-??

F@temeh

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگـــان
شهر
کاشـــان
مدال المپیاد
مرحله اول ریاضی
دانشگاه
پلی تکنیک
رشته دانشگاه
سخت افزار

حس میکنم یکم حوصله سر بر میشه :-" خب آخه بحث های دانش آموزی و اجتماعی انقدر توی سایت مطرح میشه و حالا دلیلی نداره حتمن با صدای بچه ها باشه :D بعد تازه تو خود ِ سایت شاید یه تعداد ِ محدودی این بحثا و اینارو داشته باشن، حالا بخوان وویس بدن، بازم تعدادشون محدودتر میشه!
همون تولد یا یه چیزی تو این مایه ها باشه، یه چیزه متنوع باشه! خلاقانه تر، اینجوری بهتره!

نظره منه البته!

پوریا

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
helli 1
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
زنجان
رشته دانشگاه
پزشکی
تلگرام

ب طرز غریبی لایک فجیع ب ایده ی پویا...موضوع اجتماعی واقعا شاخه...البته اگه فلسفی میشد بهتر هم بود :-" 8->
خب...موضوع خاصی رو مدنظر دارید؟...مثال میزنم...یعنی مثلا میاید میگید ک بیاین در مورد فمنیسم بحرفین و بچه ها حرف میزنن؟...یا کلا میاین ی سوال کلی میدین ک ب نظر شما مشکل امروز جامعه ی ما چیه و اینا؟...اگه دومی بخواد باشه همون تولد بگیریم بهتره ب نظرم :-" :-< >:p
ولی اولی 8-> >:D<
اصلا هم حوصله سر بر نمیشه...قول هم میدم بهتون ک خیلی خیلی فراتر از انجمنی مثل گفت و شنود(ک هر چی متفرقه توی سایت بوده رو ریختن توش کنار تاپیکای خوبش!)میشه...یعنی اصلا قال مقایسه نیستن و نمیشن...
مرسی از ایده ی شاخ :-"...کی باید شروع ب کار کنیم؟ ;))

The Smith

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
سلام ایران‌زمین

به نقل از پوریا.ع :
ب طرز غریبی لایک فجیع ب ایده ی پویا...موضوع اجتماعی واقعا شاخه...البته اگه فلسفی میشد بهتر هم بود :-" 8->
خب...موضوع خاصی رو مدنظر دارید؟...مثال میزنم...یعنی مثلا میاید میگید ک بیاین در مورد فمنیسم بحرفین و بچه ها حرف میزنن؟...یا کلا میاین ی سوال کلی میدین ک ب نظر شما مشکل امروز جامعه ی ما چیه و اینا؟...اگه دومی بخواد باشه همون تولد بگیریم بهتره ب نظرم :-" :-< >:p
ولی اولی 8-> >:D<
اصلا هم حوصله سر بر نمیشه...قول هم میدم بهتون ک خیلی خیلی فراتر از انجمنی مثل گفت و شنود(ک هر چی متفرقه توی سایت بوده رو ریختن توش کنار تاپیکای خوبش!)میشه...یعنی اصلا قال مقایسه نیستن و نمیشن...
مرسی از ایده ی شاخ :-"...کی باید شروع ب کار کنیم؟ ;))
تا الان نظرسنجی برعکس اینو ثابت کرده (;

ail73

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی بیرجند
شهر
بیرجینیا(بیرجند)
مدال المپیاد
به قول بچه ها راهو باسه بقیه باز گذاشتیم
دانشگاه
شریف(ارشد)-شیراز(کارشناسی)
رشته دانشگاه
مهندسی شیمی-طراحی فرآیند

اگه یه چیزی باشه کهشامل همشون باشه بهتره !!! این جوری اون تعدادی که به مسائل اجتماعی علاقه دارن باسه همون وویس میدن و همین جور هر کس تو هر زمینه ای که دوس داره . بعد یه قسمتش مسائل دانش آموزی باشه ، یه قسمت مسائل اجتماعی و .. این جوری استقبال هم گمون کنم بیشتر بشه !

fatima !!!!!

کاربر فوق‌حرفه‌ای

من با ویس اجتماعی موافق ترم ولی خب دوستان استقبال نمیکنن . :-<. وییس چند بخش داشته باشه یه قسمت اجتماعی یه قسمت خب چیزای دیگه . :). در کنار هم مثل همون برنامه های رادیویی :)

The Smith

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
سلام ایران‌زمین

به نقل از Limooo torsh :
من با ویس اجتماعی موافق ترم ولی خب دوستان استقبال نمیکنن . :-<. وییس چند بخش داشته باشه یه قسمت اجتماعی یه قسمت خب چیزای دیگه . :). در کنار هم مثل همون برنامه های رادیویی :)
طولانی و خسته کننده میشه .

پوریا

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
helli 1
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
زنجان
رشته دانشگاه
پزشکی
تلگرام

بچه ها پیش از رای دادن لطفا بخونید پست های این تاپیک رو...بعید نیست نظرتون عوض بشه (;
اختلاف ب یک رسیده است الان ک من دارم پست میدهم...
احتمال این ک اجتماعی انتخاب بشه بسیار بیشتره...

واقعا جذابیتی نداره ب اون شکل من بیام بگم سمپاد جونم دوست دارم...میدونم داریم با این کار علاقه ی غیرقابل وصفمون رو ب همه نشون میدیم...ولی ک چی؟...میشه همین موضوع اصرار سیستم آموزشی بر از میان رفتن سمپاد و یکنواخت شدن مدارس موضوعی اجتماعی بسیار بسیار قوی ای داد... :|

علی دلاور

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی اراک
شهر
اراک
مدال المپیاد
المپیاد زیست
دانشگاه
علوم پزشکی ایران
رشته دانشگاه
پزشکی

ما تا حالا یک پادکست هم در باره ی سمپاد نداشتیم یعنی در باره مشکلات سمپاد و پیشنهاد برای بهتر شدنش
باشد که ای پادکست به گوش مسئولی یا حتی از اون هم بالاتردکتر اژه ای >:D< >:D< >:D<برسه

N.M

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
فرزانگان یک
شهر
تهران
مدال المپیاد
طلای دوره ۲۷ المپیاد ادبی
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
ادبیات فارسی

33 نفري كه به اجتماعي راي دادن، چن تاشون حاضرن وُيس بدن درباره‌ي اين؟ جداً فكر كنين پيش خودتون!
من موضوعاي اجتماعي دوست دارم. خيلي از پادكستا با موضوعاي جديُ هم دنبال مي‌كنم اما مطمئن بودم كه خودم درباره‌ي اين مسائل وُيس نمي‌دم. به خاطر همين بهش رأي ندادم.

پوریا

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
helli 1
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
زنجان
رشته دانشگاه
پزشکی
تلگرام

به نقل از نرگس¹ :
33 نفري كه به اجتماعي راي دادن، چن تاشون حاضرن وُيس بدن درباره‌ي اين؟ جداً فكر كنين پيش خودتون!
من موضوعاي اجتماعي دوست دارم. خيلي از پادكستا با موضوعاي جديُ هم دنبال مي‌كنم اما مطمئن بودم كه خودم درباره‌ي اين مسائل وُيس نمي‌دم. به خاطر همين بهش رأي ندادم.
حتی ی وویس مفید اجتماعی هم از صدتا"سمپادیا دوست دارم و سمپاد زنده باد"بهتره :|...بیاین خودمونو گول نزنیم...اسم اون واقعا وویس نیست...
من خودم وویس میدم...اگه هم مشکلتون تعداد افرادی هست ک وویس میدن خب خیلی از بچه های فعال در بحث های عقیدتی و اجتماعی سایت الان کمتر سایت میان ولی من میتونم وا3 وویس جورشون کنم...

بالا