• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

فدرال شدن ایران

با فدرال شدن ایران موافقید یا مخالف؟

• موافق

رای‌ها: 29 40.3%
  • مخالف

رای‌ها: 42 58.3%
  • صرفا تحت شرایطی که توی تاپیک ذکر می کنم موافقم (بگید)

رای‌ها: 1 1.4%

• رای‌دهندگان
    72

CPHM

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
اژه اي
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
95
مدال المپیاد
مرحله دو فيزيك و شيمي
دانشگاه
University of Oxford
رشته دانشگاه
Theoretical physics
منشاء منطق های روشنفکر هایی مثل شما همیشه برام سوال بوده!
پس ولش کنید چون به نتیجه نمیرسیم، منم از کوچمون خوشم نمیاد ولی خونمونو دوست دارم پس ساختمون ما یه منطقه ی جداست، فرقه ی دموکرات دی! جالب میشه نه؟:))
دخالت نمي كردم ولي لطف كنيد از لفظ "روشنفكر هايي مثل شما" براي تمسخر استفاده نكنيد اگر خودتان پذيراي انتقاد يا تمسخر نيستيد.
١. ما "احمق هايي با نظرات عجيب و غريب و مسخره" نيستيم شما يك اريايي گيرافتاده در ٢٥٠٠ سال پيش هستيد كه انقدر مشغول خواندن افتخارات ١٠٠ نسل قبل خود بوده ايد كه با حقوق بشر و دموكراسي آشنا نيستيد و با عقايد منسوخ و غيرقابل قبول براي انسان مدرن و داراي شعور هستيد
٢. دموكراسي اين نيست كه ٨٠ ميليون نفر حقوق ١٠ نفر را بخورند. اين راز بقاي الاغ ها و گوسفند ها است نه جوامع متمدن امروزي(بر خلاف به اصطلاح تمدن هاي كهن). دموكراسي با وجود احترام به راي اكثريت از حقوق اساسي اقليت ها حمايت مي كند

Leo

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
1399
مسخره نکردم عزیزم، حقیقتش انقدر مسخرست!
مگه من هر روز از اون کوچه عبور نمی‌کنم برای رفتن به خیابون؟ مگه من از مغازه های اون کوچه خرید نمیکنم؟ مگه همسایه های اون کوچه زمانی که من تازه وارد اون کوچه شدم به من خوبی نکردن؟
من باید خیلی بی چشم و رو باشم که ازش استفاده کنم ولی خودمو جدا بدونم!
استفاده از لفظ بی چشم و رو بودن منطقی نیست واقعا :| کار اخلاقی اینه که شما قدر کاراشونو بدونید.ولی وظیفتون نیست!
اصطلاح مناسبی میتونه باشه:یکی برای همه،همه برای یکی.
چیزی که عیان است..چه حاجت به بیان است؟!!!!!!!
چطور حکومت مرکزی حق نداره؟اینو از کدوم ماده کنوانسیون در اوردید؟ تبریز مال کل ایرانه یک درصدم فکر نکن فقط متعلق به ترکاست
همه ی مواد کنوانسیون لزوما درست نیستن!
تبریز متعلق به ترک ها نیست.متعلق به مردم تبریزه.
حالا این در صورتیه که شاید بیست درصد تبریز هم ترک نیستن٬ خود ترک پندارن!!:))
منظور من اصلا قومیتی نبود.
و یه نکته کلی: چرا فکر می کنید هر کی جدا شه یعنی نمک نشناسه و هر جدایی ای به ضرر کشوره؟

boodika

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
ناکجا
سال فارغ التحصیلی
1398
استفاده از لفظ بی چشم و رو بودن منطقی نیست واقعا :| کار اخلاقی اینه که شما قدر کاراشونو بدونید.ولی وظیفتون نیست!

و یه نکته کلی: چرا فکر می کنید هر کی جدا شه یعنی نمک نشناسه و هر جدایی ای به ضرر کشوره؟
نظرات شماست...منم نظرمو گفتم...خب شما به عنوان یک فرد عادی تشخیص دادید لزوما برخی مواد کنوانسیون درست نیست؟
اها شما هر قانونیو با توجه به سود خودتون مطرح میکنین...تبریز متعلق به ایرانیاس نع فقط مردم تبریز... جدایی صد در صد به ضرر کشوره...سرزمین یعنی قدرت

آخرین ویرایش:

Leo

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
1399
نظرات شماست...منم نظرمو گفتم...خب شما به عنوان یک فرد عادی تشخیص داد لزوما برخی مواد کنوانسیون درست نیست؟
اها شما هر قانونیو با توجه به سود خودتون مطرح میکنین...تبریز متعلق به ایرانیاس نع فقط مردم تبریز...
برای همه ی ایرانه؟ پس چرا کمتر از شهری مثل تهران بهش توجه میشه؟(چیز واضحیه!)
برخی مواد کنوانسیون نه با حقوق بشر مطابقت داره، نه دین، نه عقل و نه هیچ چیز دیگه!
من با جدایی موافق نیستم که به سود خودم باشه.

boodika

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
ناکجا
سال فارغ التحصیلی
1398
برای همه ی ایرانه؟ پس چرا کمتر از شهری مثل تهران بهش توجه میشه؟(چیز واضحیه!)
برخی مواد کنوانسیون نه با حقوق بشر مطابقت داره، نه دین، نه عقل و نه هیچ چیز دیگه!
من با جدایی موافق نیستم که به سود خودم باشه.
تمامیت ارضی ایران متعلق به کل ایرانه...مگ شوخیه؟رشت واسه رشتیاست مگ فقط؟تهران هم که واضحه خب پایتخته...الان خرمشهر چون بعد جنگ بهش بخاطر بی کفایتی رسیدگی نشده باید بگه من میخام جدا شم؟
در ضمن منظور من از کنوانسیون... خوده کنوانسیون حقوق بشر بوده جناب:|

پهلوی

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
میرزا کوچک خان
شهر
رشت
سال فارغ التحصیلی
1399
دخالت نمي كردم ولي لطف كنيد از لفظ "روشنفكر هايي مثل شما" براي تمسخر استفاده نكنيد اگر خودتان پذيراي انتقاد يا تمسخر نيستيد.
١. ما "احمق هايي با نظرات عجيب و غريب و مسخره" نيستيم شما يك اريايي گيرافتاده در ٢٥٠٠ سال پيش هستيد كه انقدر مشغول خواندن افتخارات ١٠٠ نسل قبل خود بوده ايد كه با حقوق بشر و دموكراسي آشنا نيستيد و در عقايد منسوخ و غيرقابل قبول براي انسان مدرن و داراي شعور گير افتاده ايد
٢. دموكراسي اين نيست كه ٨٠ ميليون نفر حقوق ١٠ نفر را بخورند. اين راز بقاي الاغ ها و گوسفند ها است نه جوامع متمدن امروزي(بر خلاف به اصطلاح تمدن هاي كهن). دموكراسي با وجود احترام به راي اكثريت از حقوق اساسي اقليت ها حمايت مي كند
خب شما دائما خودتون رو مدرن و باشعور و وطن پرست های غیر افراطی رو احمق بیشعور منگل عقب افتاده خطاب میکنید چون حق خودتون میدونید، اگه واقعا به حرف های خودتون ایمان دارید من اظهار می‌کنم که «دلم می‌خواد به شما بگم روشنفکر نما؛ تازه حق شما خیلی رکیک تر از این حرفاست»
در ضمن من برای عقایدم منطق دارم٬ شما پذیراش نیستید، ایران یعنی ایران٬ یعنی هر استان یک ایران کوچک؛ شما اگه از ایران راضی نیستید تشریف ببرید تو همون آکسفورد تحصیل کنید، تبریزی ها هم برن ترکیه و آذربایجان؛ من مجبورشون نکردم اینجا بمونن ولی به عنوان یک ماد آتورپات حق خودم می‌دونم در رابطه با آذربایجان عقیده ام رو بیان کنم، و شما حق ندارید حق من رو از من بگیرید چون شما هزاران کیلومتر با آتورپاتکان فاصله دارید ولی ریشه ی من توی همون خاکه؛ اگه قراره همه ی آذری ها راضی باشن تا از ایران جدا بشن، من یه نفر نیستم و دلیل نمی‌بینم که به شما جواب بدم چرا؛ همون‌طور که شما فقط مغلطه میکنید و جواب منطقی نمی‌دید!
من از دموکراسی انقدر می‌بینم که من یک آذری هستم و حق دارم که میل خودم به جدا نشدن از خاک ایران رو بیان کنم؛ شما مشکلی میبینید؟
لقب الاغ و گوسفند لایق کسیه که میگه همه باید راضی باشن ولی تا جواب منطقی می‌بینه سفسطه میکنه، دخالت نکردن شما هم زیاد دیدیم عادت داریم!

boodika

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
ناکجا
سال فارغ التحصیلی
1398
خب شما دائما خودتون رو مدرن و باشعور و وطن پرست های غیر افراطی رو احمق بیشعور منگل عقب افتاده خطاب میکنید چون حق خودتون میدونید، اگه واقعا به حرف های خودتون ایمان دارید من اظهار می‌کنم که «دلم می‌خواد به شما بگم روشنفکر نما؛ تازه حق شما خیلی رکیک تر از این حرفاست»
در ضمن من برای عقایدم منطق دارم٬ شما پذیراش نیستید، ایران یعنی ایران٬ یعنی هر استان یک ایران کوچک؛ شما اگه از ایران راضی نیستید تشریف ببرید تو همون آکسفورد تحصیل کنید، تبریزی ها هم برن ترکیه و آذربایجان؛ من مجبورشون نکردم اینجا بمونن ولی به عنوان یک ماد آتورپات حق خودم می‌دونم در رابطه با آذربایجان عقیده ام رو بیان کنم، و شما حق ندارید حق من رو از من بگیرید چون شما هزاران کیلومتر با آتورپاتکان فاصله دارید ولی ریشه ی من توی همون خاکه؛ اگه قراره همه ی آذری ها راضی باشن تا از ایران جدا بشن، من یه نفر نیستم و دلیل نمی‌بینم که به شما جواب بدم چرا؛ همون‌طور که شما فقط مغلطه میکنید و جواب منطقی نمی‌دید!
من از دموکراسی انقدر می‌بینم که من یک آذری هستم و حق دارم که میل خودم به جدا نشدن از خاک ایران رو بیان کنم؛ شما مشکلی میبینید؟
لقب الاغ و گوسفند لایق کسیه که میگه همه باید راضی باشن ولی تا جواب منطقی می‌بینه سفسطه میکنه، دخالت نکردن شما هم زیاد دیدیم عادت داریم!
کاملا موافقم جناب پهلوی

پهلوی

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
میرزا کوچک خان
شهر
رشت
سال فارغ التحصیلی
1399

از لحاظ اخلاقی عرض کردم، صد در صد می‌دونید که اخلاق چیه؟:|

Leo

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
1399
تمامیت ارضی ایران متعلق به کل ایرانه...مگ شوخیه؟رشت واسه رشتیاست مگ فقط؟تهران هم که واضحه خب پایتخته...الان خرمشهر چون بعد جنگ بهش بخاطر بی کفایتی رسیدگی نشده باید بگه من میخام جدا شم؟
در ضمن منظور من از کنوانسیون... خوده کنوانسیون حقوق بشر بوده جناب:|
کنوانسوین حقوق بشر حق سرکوب درخواست های مردم رو به دولت ها میده؟ :| :| :|
چرا اینقدر کوچه بازاری حرف میزنید؟ یعنی چی "مگه شوخیه" ؟
وظیفه شماست که بگید مشکل جدا شدن چیه! اگه میتونید بگید!
مرغ سحر ناله سر کن... :| :| :|
از لحاظ اخلاقی عرض کردم، صد در صد می‌دونید که اخلاق چیه؟:|
یه کار اخلاقی ای که وظیفتون نیست البته :|

@boodika بله همه ی ما بی منطق غار نشینیم و شما کانت هستید :|

پهلوی

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
میرزا کوچک خان
شهر
رشت
سال فارغ التحصیلی
1399

اخلاقی یه بخششه، همون‌طور که حکومت خدمات می‌ده شما باید مطیع باشید؛ مطالعات اجتماعی پایه ششم ابتدایی رو مطالعه فرمودید؟:|

CPHM

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
اژه اي
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
95
مدال المپیاد
مرحله دو فيزيك و شيمي
دانشگاه
University of Oxford
رشته دانشگاه
Theoretical physics
1. من نگفتم توهين نمي توانيد بكنيد، گفتم بنده هم به صلاحديد خودم ميتوانم به همين جالبي شما حرف بزنم
2. ايران كوچك درون ما نياز به اثبات دارد كما اينكه من بخشي از بدنم رو نمي بينم كه در آن ايران باشد!
3. بنده شهروند ايران هم هستم و نمي توانيد با "برو سر كار خودت" به صورت منطقي اثبات كنيد كه بنده حق ندارم
4. كسي نگفت شما حق مخالفت نداريد، اين شماييد كه دائما تاكيد مي كنيد بقيه حق مخالفت با شما را ندارند
5. دوباره بحث را نژادي كرديد(نمي دانم علت اين obsession شما با نژاد به غير از نژادپرستي نهفته يا آشكار چيست) در صورتي كه اين يك بحث كلي و نه يك مذاكره قانوني بود

• لایک
امتیازات: ----

Leo

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
1399
اخلاقی یه بخششه، همون‌طور که حکومت خدمات می‌ده شما باید مطیع باشید؛ مطالعات اجتماعی پایه ششم ابتدایی رو مطالعه فرمودید؟:|
وظیفه حکومت خدماته!
مطالعات اجتماعی پایه ششم طبق عقاید موافقان دیکتاتوری نوشته شده :|
ارجاع میدم به نقل قولی از فیلم braveheart:
There's a difference between us. You think the people of this country exist to provide you with position. I think your position exists to provide those people with freedom. And I go to make sure that they have it.
وظیفه من کمک به حکومته.نه اطاعت بی چون و چرا!

boodika

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
ناکجا
سال فارغ التحصیلی
1398

کنوانسیون حقوق بشری به حکومت اجازه میده که ساکت نشینه.... اینکه من کوچه بازاری حرف میزنم به خودم مربوطه..."حق" دارم اینجوری حرف بزنم .....معلومه که میتونم بگم مشکلات جداشن چیه...خب قسمتی از خاک ایران منسوب به اران که جدا شد و الان اسمش جمهوری اذربایجانه رو نگاه کنین...برین ببینین چه بر سر تالش های اونا میارن...خب فکر میکنین جدایی تبریز مساوی خوشبختی مردم تبریزه؟نخیر فقط یکسری منافع سرزمینی برای سودجویان داره...وگرنه الان مردم اران همشون با جدا شدن خوشبختن؟مگ ایران چه کمی و کسری برای تبریز گذاشته؟باشه اگه کم گذاشته برای کل ایران گذاشته نه فقط تبریز

Leo

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
1399
کنوانسیون حقوق بشری به حکومت اجازه میده که ساکت نشینه.... اینکه من کوچه بازاری حرف میزنم به خودم مربوطه..."حق" دارم اینجوری حرف بزنم .....معلومه که میتونم بگم مشکلات جداشن چیه...خب قسمتی از خاک ایران منسوب به اران که جدا شد و الان اسمش جمهورس اذربایجانه رو نگاه کنین...برین ببینین چه بر سر تالش های اونا میارن...خب فکر میکنین جدایی تبریز مساوی خوشبختی مردم تبریزه؟نخیر فقط یکسری منافع سرزمینی برای سودجویان داره...وگرنه الان مردم اران همشون با جدا شدن خوشبختن؟مگ ایران چه کمی و کسری برای تبریز گذاشته؟باشه اگه کم گذاشته برای کل ایران گذاشته نه فقط تبریز
بله اجازه میده ساکت نشینه(شایدم نمیده :-?) ولی اجازه سرکوب نمیده.
اران جدا شد و موفق نشد. چرا مثالای دیگه نمیزنید؟ آذربایجان هم جدا شد.وضع بدتری از ایران داره؟

صال

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی۲
شهر
اسفراین
سال فارغ التحصیلی
99
دانشگاه
آزاد بجنورد
رشته دانشگاه
پرستاری
اینطور ک معلومه هیچکس از حق خودش نگذشت و اون یکی رو احمق دونست
بجا بحث اخلاق یکم برگردین ب اصل تاپیک ما فیض ببریم
#شرمنده_اسپم_دادم

CPHM

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
اژه اي
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
95
مدال المپیاد
مرحله دو فيزيك و شيمي
دانشگاه
University of Oxford
رشته دانشگاه
Theoretical physics
کنوانسیون حقوق بشری به حکومت اجازه میده که ساکت نشینه.... اینکه من کوچه بازاری حرف میزنم به خودم مربوطه..."حق" دارم اینجوری حرف بزنم .....معلومه که میتونم بگم مشکلات جداشن چیه...خب قسمتی از خاک ایران منسوب به اران که جدا شد و الان اسمش جمهوری اذربایجانه رو نگاه کنین...برین ببینین چه بر سر تالش های اونا میارن...خب فکر میکنین جدایی تبریز مساوی خوشبختی مردم تبریزه؟نخیر فقط یکسری منافع سرزمینی برای سودجویان داره...وگرنه الان مردم اران همشون با جدا شدن خوشبختن؟مگ ایران چه کمی و کسری برای تبریز گذاشته؟باشه اگه کم گذاشته برای کل ایران گذاشته نه فقط تبریز
كنوانسيون حقوق بشر كجا رو ميفرماييد شما؟ كنوانسيون حقوق روحانيون ايران رو ميفرماييد ديگه
خدا را هزار مرتبه شكر سازمان ملل ترجمه فارسي ارائه داده است و در اخرين پاراگراف نكته خوبي را اشاره كرده است:
http://www.ohchr.org/EN/UDHR/Documents/UDHR_Translations/prs.pdf

boodika

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
ناکجا
سال فارغ التحصیلی
1398
بله اجازه میده ساکت نشینه(شایدم نمیده :-?) ولی اجازه سرکوب نمیده.
اران جدا شد و موفق نشد. چرا مثالای دیگه نمیزنید؟ آذربایجان هم جدا شد.وضع بدتری از ایران داره؟
کدوم اذربایجان منظورته که جدا شده؟اران همون جمهوری اذربایجان الان جناب:|

Leo

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
1399

پهلوی

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
میرزا کوچک خان
شهر
رشت
سال فارغ التحصیلی
1399
1. من نگفتم توهين نمي توانيد بكنيد، گفتم بنده هم به صلاحديد خودم ميتوانم به همين جالبي شما حرف بزنم
2. ايران كوچك درون ما نياز به اثبات دارد كما اينكه من بخشي از بدنم رو نمي بينم كه در آن ايران باشد!
3. بنده شهروند ايران هم هستم و نمي توانيد با "برو سر كار خودت" به صورت منطقي اثبات كنيد كه بنده حق ندارم
4. كسي نگفت شما حق مخالفت نداريد، اين شماييد كه دائما تاكيد مي كنيد بقيه حق مخالفت با شما را ندارند
5. دوباره بحث را نژادي كرديد(نمي دانم علت اين obsession شما با نژاد به غير از نژادپرستي نهفته يا آشكار چيست) در صورتي كه اين يك بحث كلي و نه يك مذاكره قانوني بود
#سفسطه

من گفتم شما حق ندارید؟
گفتم همون‌طور که شما از هزاران کیلومتر دورتر اظهار نظر میکنید، من برای سرزمینی که تمام اجزای من بسته به ذره ذره خاکشه می‌تونم نظر بدم، ولی خب گفتم: «جواب منطقی که می‌بینید حقایق رو وارونه میکنید!»
من حق کسی رو ازش نگرفتم، منتها چون از اول نگفتم خودم آذربایجانی هستم شما توهم زدید که من یک گیلانی ناسیونالیست هستم و دارم تو کار آذربایجان فضولی میکنم!
بعد اینکه بقیه حرف هاتون نیاز به جواب نداره شما هم بقیه حرف های منو نادیده بگیرید؛ من جواب منطقی رو به شما دادم٬ شما به عنوان یک نفر از هشتاد میلیون طبق ادعای خودتون می‌تونید در کار من دخالت نکنید چون من راضی نیستم سرزمین خودم و هموطنانم از ایران جدا شه!

آخرین ویرایش:
بالا