• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

اوه خدایا ! من عاشق این آهنگم !

Aramesh_Z

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امام رضا (ع)
شهر
لاهیجان
سال فارغ التحصیلی
96
رشته دانشگاه
دامپزشکی
پاسخ : اوه خدایا ! من عاشق این آهنگم !

بنظر من ویژگی های یه آهنگ خوب ایناس :
1 . ترانه معنی داشته باشه !!!
2 . آهنگش قشنگ و دلنشن باشه
3 . خواننده با احساس بخونه
اگه همه ی این موارد رعایت بشه ، بنظرم اون آهنگ ، آهنگ خیلی خوبی میشه

shshsh

sh m
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
97
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از Devil Girl :
بنظر من ویژگی های یه آهنگ خوب ایناس :
1 . ترانه معنی داشته باشه !!!
2 . آهنگش قشنگ و دلنشن باشه
3 . خواننده با احساس بخونه
اگه همه ی این موارد رعایت بشه ، بنظرم اون آهنگ ، آهنگ خیلی خوبی میشه
تقریبن بیشتر آهنگای رپ آهنگ خاصّی ندارنُ یه ریتم خاصّی‌ن که دائمن در حال تکرارن. با شرایطی که شما گفتین,آهنگ رپ پس نمی‌تونه آهنگ خوبی باشه,نه؟ و این‌طوری سلیقه‌ی عدّه‌ی زیادیُ زیر سوال می‌برین؛ پس با این قسمت از حرف‌تون موافق نیستم. دلیلی برای قانع کردن من دارین؟

black spider

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
تبریز
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
علوم پزشکی تبریز
رشته دانشگاه
Anesthesia

یه چیز خیلی مهم برا خوب بودن یه آهنگ اینه ک خوانندش خوب باشه. ولی اون چیزی ک باعث میشه ما ازش خوشمون بیاد اولا همون صدای خوانندس،بعد شرایط روحی ای ک توش قرار داریم و کلا نوع آهنگی ک هر فرد دوس داره. به نظر من جملات هی هی نباید تکرار شن ک حوصله ی آدم سر بره.

Aramesh_Z

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امام رضا (ع)
شهر
لاهیجان
سال فارغ التحصیلی
96
رشته دانشگاه
دامپزشکی

به نقل از شـکـیبـا :
تقریبن بیشتر آهنگای رپ آهنگ خاصّی ندارنُ یه ریتم خاصّی‌ن که دائمن در حال تکرارن. با شرایطی که شما گفتین,آهنگ رپ پس نمی‌تونه آهنگ خوبی باشه,نه؟ و این‌طوری سلیقه‌ی عدّه‌ی زیادیُ زیر سوال می‌برین؛ پس با این قسمت از حرف‌تون موافق نیستم. دلیلی برای قانع کردن من دارین؟
ببینین آهنگای رپ آهنگایی نیستن که آدم با گوش دادن به اونا تو حس فرو بره ، چون اصلا آهنگ ندارن همونطور که خودتون گفتین . منظور من از آهنگ خوب آهنگیه که وقتی موقع تنهایی یا هر چیز دیگه ای گوشش میدی ، دوس داری دوباره و دوباره هم بهش گوش بدی . درسته که خیلیا به رپ علاقه دارن مثل خودم که به آهنگای امینم و پیتبال علاقه ی زیادی دارم اما اون آرامش کافی رو برای آرام کردن افراد ندارن . شاید مثلا طرف بیاد چند بار یه آهنگ رپ رو تو تنهایی یا وقتی ناراحته بشنوه مثل رپ های 2afm اما بعد از یه مدت خسته میشه . در ثانی آهنگای رپ اکثرشون معنی های درست و حسابی ندارن و این روی مغز شنونده تاثیر خوبی نمیذاره . ولی بنظرم آهنگایی مثل اسکای فال از ادل ( بنظر من ) یا همه چی آرومه واقعا آهنگای قشنگی هستن که آدم با هر بار شنیدنشون بیشتر بهش علاقه مند میشه .

Crixalis

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی ۲
شهر
تهران
دانشگاه
امیرکبیر
رشته دانشگاه
مهندسی صنایع

به نقل از شـکـیبـا :
ببین نظر خودشو گفته و ممکنه خودش رپ رو دوس نداشته باشه بنابراین کسی که به رپ علاقه داره رو زیر سوال نمیبره
تازه میتونه علاقه هم داشته باشه ، فکر میکنم توی تاپیک آهنگسازی بحث همین شد و بعضیا بودن که واقعا آهنگسازی رپ رو دوست داشتن

به نقل از Devil Girl :
ببینین آهنگای رپ آهنگایی نیستن که آدم با گوش دادن به اونا تو حس فرو بره ، چون اصلا آهنگ ندارن همونطور که خودتون گفتین . منظور من از آهنگ خوب آهنگیه که وقتی موقع تنهایی یا هر چیز دیگه ای گوشش میدی ، دوس داری دوباره و دوباره هم بهش گوش بدی . درسته که خیلیا به رپ علاقه دارن مثل خودم که به آهنگای امینم و پیتبال علاقه ی زیادی دارم اما اون آرامش کافی رو برای آرام کردن افراد ندارن . شاید مثلا طرف بیاد چند بار یه آهنگ رپ رو تو تنهایی یا وقتی ناراحته بشنوه مثل رپ های 2afm اما بعد از یه مدت خسته میشه . در ثانی آهنگای رپ اکثرشون معنی های درست و حسابی ندارن و این روی مغز شنونده تاثیر خوبی نمیذاره . ولی بنظرم آهنگایی مثل اسکای فال از ادل ( بنظر من ) یا همه چی آرومه واقعا آهنگای قشنگی هستن که آدم با هر بار شنیدنشون بیشتر بهش علاقه مند میشه .

نظر خود منو بخوای ملاک من برای انتخاب آهنگی ک واقعا دوس دارم اصلا آرامش دادن نیس...چون تو سبکی که گوش میدم(متال) آرامش خیلی کم دیده میشه!

Y@S@M@N

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
دیگه سمپادی نیستم
شهر
کاشان

به نظر من تنها اهنگی که میتونه مورد علاقه ی من باشه باید حداقل سه ویژگی داشته باشه
1-باهاش یه خاطره داشته باشم
2- از ریتمش خوشم بیاد و بتونم اونو با گیتار و ارگ که بلدم بزنم
3-وقتی گوش میدم یاد خاطره های مهمم یافتم (در حین گوش دادن یه حس خاصی بهم دست بده)

MaHsHaD_77

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
کاشان

به نقل از Y@S@M@N :
به نظر من تنها اهنگی که میتونه مورد علاقه ی من باشه باید حداقل سه ویژگی داشته باشه
1-باهاش یه خاطره داشته باشم
2- از ریتمش خوشم بیاد و بتونم اونو با گیتار و ارگ که بلدم بزنم
3-وقتی گوش میدم یاد خاطره های مهمم یافتم (در حین گوش دادن یه حس خاصی بهم دست بده)
توگیتار و ارگ بلدی بزنی ؟؟؟ یاسمن !!!
من اهنگی رو دوست دارم و میتونه مورد علاقم باشه که خونندش رو دوس داشته باشم البته چیزای دیگم هست

shshsh

sh m
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
97
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از Devil Girl :
اتّفاقن یه‌سری آهنگای رپ که موضوع اجتماعی دارنُ من گوش می‌دمُ خیلی هم توی حس می‌رم؛ خیلی هم جالب‌ن برام! ینی آهنگ نداشتن ملاک نیست؛ مهم اینه که خواننده حسّ شعرُ منتقل کنه که تونسته. در کل، ملاک فقط موزیک یا لیریک نیست، ملاک حسّیه که هرشخصی از یه آهنگ پیدا می‌کنه. یعنی نمی‌شه گفت آهنگ رپ «کلّا» آدمُ تو حس نمی‌بره.

Aramesh_Z

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امام رضا (ع)
شهر
لاهیجان
سال فارغ التحصیلی
96
رشته دانشگاه
دامپزشکی

به نقل از شـکـیبـا :
اتّفاقن یه‌سری آهنگای رپ که موضوع اجتماعی دارنُ من گوش می‌دمُ خیلی هم توی حس می‌رم؛ خیلی هم جالب‌ن برام! ینی آهنگ نداشتن ملاک نیست؛ مهم اینه که خواننده حسّ شعرُ منتقل کنه که تونسته. در کل، ملاک فقط موزیک یا لیریک نیست، ملاک حسّیه که هرشخصی از یه آهنگ پیدا می‌کنه. یعنی نمی‌شه گفت آهنگ رپ «کلّا» آدمُ تو حس نمی‌بره.
خب این نظر شماست و قطعا هم نظرات همه قرار نیست با هم یکی باشه .

كياناز

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگـان ۱
شهر
اصفهـان
سال فارغ التحصیلی
96

به نقل از شـکـیبـا :

ببین اصولا تعداد محدودی از اهنگایه رپ، شعر پر محتوایی دارنُ مشکلات جامعه رو بیان میکنن؛ مثه یاس و اِمینم.
تعداد بسیاریشون، ریتم تندُ بیشتر شادی دارن که میتونه واسه رقصُ خوشحالیُ اینا خوب باشه و افراد رُ ارضا کنه؛ مثه پیت بال.
و تعدادی دیگه هم ممکنه چیز خاصی نداشته باشه یا برتری های جزئی دیگه؛ و اینه که افراد رُ راضی میکنه؛ و اگه در چنین مواردی بپرسیم چرا از رپ خوشت میاد، عینه اینه که بپرسیم: شکیبا تو چرا سلیقت اینجوریه یا مثه من نیس؟!

امیدوارم قانع شده باشی.

atmosphere

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
زنجان
دانشگاه
پلی تکنیک
رشته دانشگاه
مکانیک

به نظر من مهم ترین چیزی که ممکنه یه آهنگ رو تا ابد معروف کنه خاطره ایه که با خودش میسازه یعنی یه حس نوستالژیک تو آدم بوجود بیاره
بعد هم اینکه موسیقی های بی کلام متن فیلم ها و بازی ها هم یکی از بهترین ها میتونن باشن به همون دلیل که گفتم

sana Golaby

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان1

به نظر من مهم ترین قسمت شعره چون باید بفهمیش و درکش کنی تا ازش لذت ببری(عمومی)
گاهی وقتا تو یه موقعیت خاص یه آهنگی و گوش میدی و هر بار که به اون آهنگ گوش میدی و اون خاطره یادت میاد که ممکنه باعث بشه تو از یه آهنگ خوشت بیاد یا نه(شخصی)

afstspeed

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
اژه اي ٢
شهر
اصفهان
مدال المپیاد
یخته چی فیزیک

متن آهنگ خيلي مهمه ، بيت خيلي مهمه ، حس خيلي مهمه ، و وقتي همه اينارو در بهترين شرايط توي يكي پيدا ميكني ول كنش نيستي.
براي همين عاشق امينمم. اخلاق بخصوصي داره كه به نظرم خيلي خوبه. خيلي ا آهنگهاش موضوعات اجتماعي دارن . هيشكي تا حالا نتونسته شبيه به امينم موضوعات اجتماعي رو توي آهنگ بياره. اينكه بعد از اينهمه سال و با اينكه بهترين رپره هنوز وقت خوندن جلوي داكتردره واينميسه خيلي خوب ميتونه منظورمو از اخلاقش برسونه

@@sin

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
احمدی روشن
شهر
قروه
سال فارغ التحصیلی
95
مدال المپیاد
شیمی
رشته دانشگاه
پزشکی

من هر وقت یه آهنگ رو گوش می دم به میزان ارامشی که به من می ده توجه می کنم :-??

SHAMIM.J

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
.
شهر
.
سال فارغ التحصیلی
93
دانشگاه
ع پ گلستان
رشته دانشگاه
نرسینگ

برامن کلا خواننده مهم نی مهم شعرومحتواوریتمه !مث آهنگ ماه عسل از محسن یگانه >:D<

Crixalis

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی ۲
شهر
تهران
دانشگاه
امیرکبیر
رشته دانشگاه
مهندسی صنایع

به نقل از بی احســــاسـ... :
همین شما ها هستین که موسیقی ما رو خراب کردین دیگه !!

عزیزم ، شعر مهم نیس !!! مهم موسیقیه !!!!

دیدی بعضی وقتا با یه اهنگ خارجی چه قدر ارتباط برقرار میکنی ؟؟؟؟؟
ایا شعرش رو هم متوجه میشی چیه ؟؟؟ مسلما " نه " !!!
پس اونی که روی تو تاثیر به سزایی میزاره ، موسیقیه نه شعر !!!

تا کی من اینو باید بگــــــــــــــــــــــــــــــم آخـــــــــــــــــــــــــه ؟؟؟

چه وقت خواهد رسیــــــــــــــــــــــــد که همه یه روزی بفهمن !!؟؟ واقعا بفهمن
که مسیر اشتباهه !! فکر ها اشتباهه !!

اصن قضیه چیز دیگه اس !!! این ما هستیم که اشتباه داریم میریم ! ما ایرانی ها !
توی موسیقیــ...

1. دوست عزیز به هیچ وجه حق توهین به کابرای دیگر رو نداری :| دفعه ی بعدی پستت پاک میشه بدون اخطار :|

2. پست متوالی ندید خواهشا

3. توی سبکی مثل رپ ، بیشتر نقش رو خواننده داره و نه آهنگسازی ... و اینهمه طرفدار رپ وجود داره ... پس : خیلیا حسی رو که خواننده بهشون میده رو بیشتر دوست دارن نه آهنگسازی رو
خود من بیشتر اوقات آهنگ هایی رو بیشتر گوش میکنم که خواننده clean هاش خوب باشه و بعضی وقتا هم دوس دارم که داد بزنه ( توی سبک مورد علاقه ی خودم که متال هست ) و کمتر اوقاتی ب آهنگسازی توجه کنم
دارم میگم که اینجوریم پس لازم نیس تلاش کنی که به این نتیجه برسونیم که اشتباه میکنم

متاسفانه به سلایق افراد احترام نمیذاری ... همونطور که خیلیا آهنگ بی کلام دوس دارن بعضیا هم فقط خواننده رو دوس دارن

یه چیز دیگه : خود من هم قبلا گفته بودم که آهنگسازی تا حدود زیادی مهم تر از خواننده س و هنوزم پای حرفم هستم اما به دلایل دیگری نه به دلایلی که شما گفتی

Heyrat

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
HeLLi
شهر
Tehran

به نقل از PanterA :
1. دوست عزیز به هیچ وجه حق توهین به کابرای دیگر رو نداری :| دفعه ی بعدی پستت پاک میشه بدون اخطار :|

2. پست متوالی ندید خواهشا

3. توی سبکی مثل رپ ، بیشتر نقش رو خواننده داره و نه آهنگسازی ... و اینهمه طرفدار رپ وجود داره ... پس : خیلیا حسی رو که خواننده بهشون میده رو بیشتر دوست دارن نه آهنگسازی رو
خود من بیشتر اوقات آهنگ هایی رو بیشتر گوش میکنم که خواننده clean هاش خوب باشه و بعضی وقتا هم دوس دارم که داد بزنه ( توی سبک مورد علاقه ی خودم که متال هست ) و کمتر اوقاتی ب آهنگسازی توجه کنم
دارم میگم که اینجوریم پس لازم نیس تلاش کنی که به این نتیجه برسونیم که اشتباه میکنم

متاسفانه به سلایق افراد احترام نمیذاری ... همونطور که خیلیا آهنگ بی کلام دوس دارن بعضیا هم فقط خواننده رو دوس دارن

یه چیز دیگه : خود من هم قبلا گفته بودم که آهنگسازی تا حدود زیادی مهم تر از خواننده س و هنوزم پای حرفم هستم اما به دلایل دیگری نه به دلایلی که شما گفتی

1 - توهین نبود ! شوخی بود !!! البته کاملا حق با شماس !
ولی اونو کلا از روی شوخی نوشتم !!

2 - بلد نیستم چطوری چند تا نقل رو تو یه پست مخلوط کنم ( مثل اونی که شما مخلوط کردی )

3 - جوابی ندارم ! حس تایپ کردن و بحث کردن نیس !!!!

درسته باید به سلیقه ها احترام گذاشت ولی اینو هم باید در نظر گرفت که باید خودمون سلیقه مون رو خوب کنیم !!
باید به سلایق خوب احترام گذاشت نه هر سلیقه ای !!!
به هر حالــ...

Manfred

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
دانشگاه
هنر تبریز
رشته دانشگاه
معماری

خیلی مهمه که آهنگ رو تو چه موقعیتی، با چه کیفیتی، از ساز یا زبون کی بشنوی و اینکه موقع شنیدن چه حالی داشته باشی. احساسی که نوازنده یا خواننده داره هم بسیار مهمه. و اینکه چقد روحیاتتون به هم شبیهه. نوستالژی هم امر بسیار مهمیه. همگی fur elise (املا!) بتههون رو شنیدیم و تقریبن هر کسی از شنیدنش لذت میبره(که حالا بعضیا کمتو و بعضیا بیشتر) . ولی چرا این آهنگ این قد ترکونده؟ یک دلیل مهمش همین نوستالژیه. اولین باری که من این آهنگو شنیدم از اسب ها فیل های سکه ای پارکا بود. مطمئنم که اون وقتا این قد از این آهنگ لذت نمیبردم ولی حالا که این آهنگ، اون زمونا رو به یادم میاره...
اینا فقط چن تا از -شاید از بیشمار-عاملی بودن که آدمو عاشق یه موسیقی یا به طور کلی یه پدیده (چه طبیعی و چه مصنوعی) میکنن. این عشق میتونه کم و زیاد باشه ودر واقع کل خوشی های زندگی به همین عشق ها محدود میشه. چون چیز دیگه ای وجود نداره!

• لایک
امتیازات: speed

Crixalis

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی ۲
شهر
تهران
دانشگاه
امیرکبیر
رشته دانشگاه
مهندسی صنایع

3 - جوابی ندارم ! حس تایپ کردن و بحث کردن نیس !!!!

خب اگه حال نداری بجث کنی پست نده چون در این صورت بی محتوا و اسپم محسوب میشه و البته پاک میشه :)

درسته باید به سلیقه ها احترام گذاشت ولی اینو هم باید در نظر گرفت که باید خودمون سلیقه مون رو خوب کنیم !!
باید به سلایق خوب احترام گذاشت نه هر سلیقه ای !!!
به هر حالــ...

من فقط اینو بگم بعد بحث رو جمع میکنیم که موضوع منحرف نشه
هر کسی یه مدل آهنگی رو دوس داره ... اصلا این تاپیک ب وجود اومده که ببینه هر کسی چجور آهنگی دوست داره
پس نمیشه گف به هر سلیقه ای نباید احترام گذاشت ... البته این هم بحثش جداس اصن در مورد یه سری چیزا درسته ولی در این مورد اصلا درست نیس
من خودم خیلیا رو دیدم که طرف یه آهنگ رو دوس داره چون محسن یگانه خونده ... فقط و فقط به خاطر همین ... طرف خودش هم نوازنده س ولی میگه ب خاطر محسن یگانه آهنگو گوش میدم نه آهنگسازیش

پس : تاپیک ب وجود اومده که ببینه شما چجور آهنگی رو بیشتر دوس دارید و عواملی که باعث میشه یه آهنگ رو دوس داشته باشید چیه و همه میتونن در این مورد نظرشونو بگن

Heyrat

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
HeLLi
شهر
Tehran

به نقل از PanterA :
خب اگه حال نداری بجث کنی پست نده چون در این صورت بی محتوا و اسپم محسوب میشه و البته پاک میشه :)

من فقط اینو بگم بعد بحث رو جمع میکنیم که موضوع منحرف نشه
هر کسی یه مدل آهنگی رو دوس داره ... اصلا این تاپیک ب وجود اومده که ببینه هر کسی چجور آهنگی دوست داره
پس نمیشه گف به هر سلیقه ای نباید احترام گذاشت ... البته این هم بحثش جداس اصن در مورد یه سری چیزا درسته ولی در این مورد اصلا درست نیس
من خودم خیلیا رو دیدم که طرف یه آهنگ رو دوس داره چون محسن یگانه خونده ... فقط و فقط به خاطر همین ... طرف خودش هم نوازنده س ولی میگه ب خاطر محسن یگانه آهنگو گوش میدم نه آهنگسازیش

پس : تاپیک ب وجود اومده که ببینه شما چجور آهنگی رو بیشتر دوس دارید و عواملی که باعث میشه یه آهنگ رو دوس داشته باشید چیه و همه میتونن در این مورد نظرشونو بگن

نه خب ! نخواستم زیاد کشش بدم !!

فک کنم این پستمم اسپم محسوب بشه !!
ولی دلایل زیادی هست که یه اهنگ رو واسم بهترین و بد ترین میکنه !!
راستش نمیدونم از کجا شروع کنم بگم !!

یه لیست نوشتم که شد اندازه ی یه طومــــــــــــــار !
بعد خودمم نفهمیدم کلا" چی نوشتم !!

بالا