• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

زهره - 12556

• شروع کننده موضوع

zohreh.sh74

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان2
شهر
مشهد
مدال المپیاد
.....الا ماشاالله
دانشگاه
علوم پزشکی مشهد
رشته دانشگاه
هوشبری
من کتابای زیادی خوندم و البته اسم خیلی هاش یادم نیست، ولی تا اونجایی که یادمه سعی می کنم درباره هر کدوم توضیحی بدم.:)
کتابایی رو که خوندم به سه دسته تقیسم کردم:
1- کتابای درسی و تست که نیازی به معرفی ندارند (;
2-رمان :D
3-دیگر کتاب های مفید :>
خب من اول از گروه آخر شروع می کنم:
کتاب های مفید:
1001 نکته زیبایی (تألیف:نسرین تک زارع و علیرضا تک زارع):
به نظر من کتاب خیلی خوب و مفیدیه ،درباره ی انواع پوست و راه های سالم ماندن پوست و مو ناخن توضیحات زیادی داده و برای راه های درمان بعضی از بیماری های پوستی مانند کک و مک و آکنه و چروک ، طرز تهیه ی ماسک های گیاهی مختلف رُ پیشنهاد کرده ، در کل کتاب خیلی خوبیه.

• شروع کننده موضوع

zohreh.sh74

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان2
شهر
مشهد
مدال المپیاد
.....الا ماشاالله
دانشگاه
علوم پزشکی مشهد
رشته دانشگاه
هوشبری
زهره

هنر همسر داری(مهدی اقبال):
این کتاب رُ مامانم برا خودش خریده بود،منم خوندم :D
تو این کتاب راه های کنار اومدن با هم رو گوش زد می کنه و می گه درمان تمام مشکلات ، محبت ، است.نمونه هایی از زندگی های شیرین رو مثال می زنه و داستانای قشنگی درباره زنگی می گه ، مشکلاتی که برا بعضی از خونواده هایی که برا مشاوره بهش مراجعه کردن رو بیان می کنه و راه حل مناسب رو پیشنهاد می ده، صبر و از خود گذشتگی رو آموزش می ده و به نظر من کتاب خیلی خوبیه

• شروع کننده موضوع

zohreh.sh74

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان2
شهر
مشهد
مدال المپیاد
.....الا ماشاالله
دانشگاه
علوم پزشکی مشهد
رشته دانشگاه
هوشبری
زهره

شیطان کیست؟(شیخ علی اصغر ملک احمدی):
این کتاب برای من جالب بود ،فکر می کنم برا بچه های هم سن خودم هم که سرمون فقط به درس و گاهی اوقات هم تفریح هست و به این نکات توجهی نداریم هم جالب باشه. تو این کتاب به معرفیه کامل شیطان و راه های نفوذ او و چگونگیه جلوگیری از نفوذ او صحبت های بسیاری شده . تو این کتاب ، هدف آفرینش انسان و جایگاه انسان در خلقت مورد بررسی قرار گرفته و تلنگری به ما که از یاد خدا غافل شدیم و سرگرم سرگرمی های دنیوی شدیم هست.
به نظر من کتاب خیلی مفیدیه.

• شروع کننده موضوع

zohreh.sh74

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان2
شهر
مشهد
مدال المپیاد
.....الا ماشاالله
دانشگاه
علوم پزشکی مشهد
رشته دانشگاه
هوشبری
زهره

حجاب عزت است یا اسارت؟(محمد صادق ذبیحی):
راستش من از وقتی که این کتاب رو خوندم واقعا تحت تاثیر قرار گرفتم. تو این کتاب شخصیت والای بانوان مسلمان به طور زیبایی باز گو شده و مثال هایی از زندگی هایی که به دلیل بد حجابی از هم پاشیده و سوءتفاهم هایی که از این طریق بین افراد پیش آمده و باز تاب های منفیه بد حجابی روشن شده. البته شاید خیلی از دوستان عزیز از این مدل کتابا خوششون نیاد و کلا به مسائل دینی اهمیت ندن ، ولی من توصیه می کنم که این نوع کتاب هارو بخونیم تا دوباره یادمون بیاد که کی هستیم و برای چی آفریده شدیم ،تادوباره یادمون بیاد خدا از ما چی می خواد ، تا یادمون بیاد که جهان دیگه ای هم در راه هست و ما برای هر گناهمون مجازات می شیم.

• شروع کننده موضوع

zohreh.sh74

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان2
شهر
مشهد
مدال المپیاد
.....الا ماشاالله
دانشگاه
علوم پزشکی مشهد
رشته دانشگاه
هوشبری
زهره

زن از دید گاه قرآن کریم (آیت الله مطهری):
من واقعا از این کتاب خوشم اومد، از وقتی که با این جور کتابا آشنا شدم ، واقعا به ارزش خودم پی بردم و به جنسیت خودم افتخار می کنم ، تو این کتاب خیلی از مسائل نامربوطی که به خانم ها نسبت داده می شه رد شده،مثلا خیلی ها می گن که حوا ،آدم رو مجبور به گناه در بهشت کرد،در صورتی که همچین چیزی نبوده و هر دو به یک اندازه مقصر اند.
تو این کتاب دستوراتی که خدا به زن داده آورده شده و می تونه برای جوونای امروزی که فقط وقتی کارشون گیر می کنه یاد خدا میفتن و به دستورات خدا توجهی ندارن مفید باشه.
بهتون توصیه می کنم این کتابو بخونین تا به ارزش والای خودتون واقف بشین.

• شروع کننده موضوع

zohreh.sh74

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان2
شهر
مشهد
مدال المپیاد
.....الا ماشاالله
دانشگاه
علوم پزشکی مشهد
رشته دانشگاه
هوشبری
زهره

رمان الهه ناز ( جلد 1 و 2 ):
به نظر من خیلی رمان قشنگیه
خلاصه ی رمان این جوریه:
رو تا دختر دوقلو به نام گیتی و گیسو بودن ، اهل شیراز ، یه داداش داشتن که به خاطر عشق یه دختر خودکشی می کنه و بعدش مامانشون دق می کنه و باباشون هم میفته گوشه آسایشگاه . باباشون عتیقه فروش بوده و وضع مالی شون خوب بوده ، گیتی و گیسو دوتاییشون تنهایی برا کار میان تهران ( از نظر ظاهری خیلی هم خوشگل بودن ) ، یکی شون تو یه شرکت مشغول به کار می شه و یکی شون هم تو یه خونه پرستار می شه و بعد با پسر همون خونه که مهندس بوده و اسمش منصور هست ازدواج می کنه ، ( گیتی با منصور ازدواج می کنه) و در ادامه ی داستان یکی از این دوخواهر کشته می شه.
ادامش خیلی قشنگه ، اگه بگم بی مزه می شه ، خودتون برین بخونینش
من که خوندمش واقعا گریم گرفت :((

• شروع کننده موضوع

zohreh.sh74

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان2
شهر
مشهد
مدال المپیاد
.....الا ماشاالله
دانشگاه
علوم پزشکی مشهد
رشته دانشگاه
هوشبری
پاسخ : زهره - 12556

دنیای دختران:نویسنده : گابی شوستر
مترجم:کتایون تجلی
به نظر من کتاب خیلی خوبیه برا دخترانی که تازه پا به عرصه ی بلوغ گذاشتن و می تونه اطلاعات بسیار خوبی در اختیارشون بذاره.
تو این کتاب به خیلی از سوالاتی که برای دختران در باره ی هنجار های جسمی و روحی پیش میاد پاسخ داده شده.
در باره ی پرورش زیبایی طبیعی ، تست روانشناسی:آیا محبوب هستی ، عشق چیست و .....
:)

• شروع کننده موضوع

zohreh.sh74

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان2
شهر
مشهد
مدال المپیاد
.....الا ماشاالله
دانشگاه
علوم پزشکی مشهد
رشته دانشگاه
هوشبری

رمان سیاوش ( نرگس عینی ):
به نظر من خیلی رمان قشنگیه
کلا حاکی از یه عشق پاکه
پسر عمو دختر عمویی که با هم پسر خاله دختر خاله هم بودن ، عاشق هم میشن و به هم قول ازدواج می دن ، خیلی عاشق و دلباخته ی همن ، تا این که پسره می فهمه که سرطان خون داره و برای این که زندگیه پریوش ( معشوقش ) رو خراب نکنه ، قرار ازدواجشونو بهم می زنه.
نمی دونین دختر طفلک چه حالی می شه ، تا سه سال منتظر سیاوش می مونه تا باهاش ازدواج کنه ، ولی سیاوش اینو یه ظلم بزرگ در حق پریوش می بینه و پریوشو مجبور می کنه که با یکی از خواستگاراش نامزد کنه و پریوشم همین کارو می کنه ولی چون طاقت نمیاره ، نامزدیشو بهم می زنه و بعد از چهار سال با سیاوش ازدواج می کنه و هر دو به خوشبختی می رسن ولی در حالی که هر لحظه امکان داره مرگ سیاوش فرا برسه . بعد از مدتی سیاوش برای مداوا به خارج می ره و خوب می شه و سیاوش و پریوش کنار پسر کوچولوشون که تازه متولد شده زندگی خوشی رو شروع می کنن.
البته الان که من اینجوری گفتم خیلی خنک شد، ولی خیلی رمان قشنگ و با احساسیه ، من که خودم از اول تا آخرش گریه کردم :D

• شروع کننده موضوع

zohreh.sh74

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان2
شهر
مشهد
مدال المپیاد
.....الا ماشاالله
دانشگاه
علوم پزشکی مشهد
رشته دانشگاه
هوشبری

رمان نیما :
تو این رمان یه دختر که مامان باباشو از دست داده بوه و با خونواده عموش زندگی می کرده دنبال کار می گشته و کاری که مناسب یه دختر باشه رو پیدا نمی کنه تا این که یه آگهی می بینه که به یه پسر مجرد جهت پرستاری از بچه نیاز داشتن و اون خودشو به شکل یه پسر در میاره و می ره سر کار . صاحب خونه که مردی 30 ساله بوده و یه پسر 8-9-ساله داشته و همسرش با یکی دیگه فرار کرده بوده و رفته بوده خارج به شدت از زن ها متنفر بوده و هیچ زنی رو جز مادرش به خونه راه نمی داده.
نیما ( دختر پسر نما ) تو این خونه مشغول کار می شه و کلی اتفاق براش میفته و آخرش با سیاوش ( همین مرد 30 ساله ) ازدواج می کنه.

بالا