• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

ینی فوتبال اینقد مهمه؟!

m.kamali

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی4
شهر
تهران
پاسخ : ینی فوتبال اینقد مهمه؟!

واقعا نه.توی کشور ما همه ی رشته ها دارن فدای فوتبالی میشن که نه به جام جهانی رفت ونه به المپیک و نه تو آسیا نتیجه گرفت.
اگه فقط چند درصد این پول ها خرج احمدی و عالمیان میشد الان ما دو تا مدال گرفته بودیم.

amir abbasi

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستانِـــ CNIHS یا همون CIHS سابق
شهر
مـــشـ CO
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
UWO

حداقل به جای این که این همه پول صرف فوتبال میکردن یه بازی خوب هم به نمایش میذاشتن.
الان شما برید توی محلات مختلف رو بگردید یه افرادی رو پیدا میکنید که از بعضی فوتبالیستا خیلی بهترن

• شروع کننده موضوع

شقایق س.

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان - فرزانگان ناحیه یک
شهر
زابل - کرمان
سال فارغ التحصیلی
96
دانشگاه
فردوسي مشهد
رشته دانشگاه
مترجمي زبان فرانسه

بهداد سلیمی رو که میشناسین...قهرمانِ جهانِ!
این فصل،هیچ تیمی نگرفتش،چون پیشنهادش 50میلیون بود!واقعا تاسف بارِ! :|

thunder

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید حقانی
شهر
بندرعباس
مدال المپیاد
تلاشی نکردم ، ولی توصیه میکنم شما تلاشتون رو بکنید
دانشگاه
علوم پزشکی بندرعباس
رشته دانشگاه
پزشکی

من برای اونایی که میگن فوتبال قضیه مرگ و زندگیه متاسفم
چون فوتبال چیزی فراتر از زندگیست
بیل شنکلی

یلدا-ق

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1 تهران
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
95
مدال المپیاد
نجوم

به نقل از شقایق.س :
تاسف بار که هس،ولی ربطی به فوتبال نداره
چون شما این مثال ها رو فقط تو کشورایی مثل ایران میتونید پیدا کنید و ناشی از سو مدیریته

nbalinparast

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1 تهران
شهر
تهران

به نقل از شقایق.س :
به هر حال در تموم دنیا فوتبالُ بیشتر از ورزشای دیگه سرمایه گذاری میکنن روش (به جز کشوری مثل آمریکا!) و مشکل مدیریتی مائه که باعث شده بازیکنایی که بعضاً لیاقت ندارن پولای هنگفتی بگیرن ولی تو ورزشای دیگه لایقا بی تیم بمونن. [-(

• شروع کننده موضوع

شقایق س.

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهر
زابل - کرمان
سال فارغ التحصیلی
96
دانشگاه
فردوسي مشهد
رشته دانشگاه
مترجمي زبان فرانسه

به نقل از آیدا-ق :
تاسف بار که هس،ولی ربطی به فوتبال نداره
چون شما این مثال ها رو فقط تو کشورایی مثل ایران میتونید پیدا کنید و ناشی از سو مدیریته
صحیح!این به خاطرِ سو مدیریت هس ، قبول دارم!اما مدیران از چی حمایت میکنن؟
از چیزی که مردم ازش حمایتت میکنن!(توی این مورد البته!!)
ایرانو فوتبالش دوراه دارن!یک:سطح فوتبال بره بالا،تا این همه هزینه ، نتیجه داشته باشه!
دو:سطح حمایت بیاد پایین ، تا یکم آدمایی که فوتبالِ ایرانو میچرخونن به خودشون بیان و ببینن با خودشون چن چندن!
مملکت داره داغون میشه! :|
شما الان داری توی یه مرکز سمپاد درس میخونی!واسه آیندت کلی برنامه داری!درس میخونی که به یه جایی برسی،سختی تحمل میکنی!
اونوخ کلِ درآمدت نهایتا خیلی پول دارو خفنم بشی میشه 100میلیون(که نمیشه!زیاد گفتم)
تو چیکار کردی،اون فوتبالیست چیکار کرده؟هوم؟
بیاین یکم دلتون واسه ی خودتون بسوزه حداقل :rolleyes:

fateme.RMA

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان یک
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1393
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از شقایـق³ :
شما الان داری توی یه مرکز سمپاد درس میخونی!واسه آیندت کلی برنامه داری!درس میخونی که به یه جایی برسی،سختی تحمل میکنی!
اونوخ کلِ درآمدت نهایتا خیلی پول دارو خفنم بشی میشه 100میلیون(که نمیشه!زیاد گفتم)
تو چیکار کردی،اون فوتبالیست چیکار کرده؟هوم؟
بیاین یکم دلتون واسه ی خودتون بسوزه حداقل :rolleyes:
خوب هركس به خاطر زحمتي كه ميكشه پول ميگيره! همون طوري كه اون فوتباليست هيچوقت نميتونه درس بخونه و دكتر و مهندس و اينا بشه، ما هم هيچوقت نميتونيم 90 دقيقه تو زمين بدوييم! كلا كارهايي كه اونا ميكنن به نوبه خودش اسون تر از درس خوندن ما نيست! روزي n ساعت تمرين و بدنسازي و غيره و غيره! اونم كلي سختي تحمل كرده تا به اينجا رسيده!
تو كل دنيا همينه كه فوتباليستا تقريبا از همه ي قشرهاي جامعه بيشتر در امد دارن و اينم تا حدودي برميگرده كه پرطرفدار بودن فوتبال و جنبه تجاري و اقتصادي كه فوتبال داره!

پ.ن: البته تمام فوتباليستهاي ايراني از قواعدي كه گفتم مستثنا (؟) هستن! :-" :-"

• شروع کننده موضوع

شقایق س.

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهر
زابل - کرمان
سال فارغ التحصیلی
96
دانشگاه
فردوسي مشهد
رشته دانشگاه
مترجمي زبان فرانسه

به نقل از Fateme.RMA :
خوب هركس به خاطر زحمتي كه ميكشه پول ميگيره! همون طوري كه اون فوتباليست هيچوقت نميتونه درس بخونه و دكتر و مهندس و اينا بشه، ما هم هيچوقت نميتونيم 90 دقيقه تو زمين بدوييم! كلا كارهايي كه اونا ميكنن به نوبه خودش اسون تر از درس خوندن ما نيست! روزي n ساعت تمرين و بدنسازي و غيره و غيره! اونم كلي سختي تحمل كرده تا به اينجا رسيده!
تو كل دنيا همينه كه فوتباليستا تقريبا از همه ي قشرهاي جامعه بيشتر در امد دارن و اينم تا حدودي برميگرده كه پرطرفدار بودن فوتبال و جنبه تجاري و اقتصادي كه فوتبال داره!

پ.ن: البته تمام فوتباليستهاي ايراني از قواعدي كه گفتم مستثنا (؟) هستن! :-" :-"
ینی واقعا فوتبالیست بیشتر تلاش میکنه یا من و شما؟
یا کسایی که این همه سال درس میخونن که به جایی برسن؟
اونا بیشتر سختی میکشن یا 4تا آدمِ بیسواد؟!
بازم اگه بخوایم این مسئله رو در نظر بگیریم ، توی همین ایران خیلی از ورزشکارا خیلی خیلی بیشتر از فوتبالیستا زحمت میکشن و خیلی خیلی بیشتر نتیجه میگیرن و اسم ایران و میبرن بالا!

thunder

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید حقانی
شهر
بندرعباس
مدال المپیاد
دانشگاه
علوم پزشکی بندرعباس
رشته دانشگاه
پزشکی

ببینید دوستان نظرتون محترمه ولی دارین اشتباه میکنید
شما جو ایران رو در نظر میگیرین ولی اگه یکم نگاهتون رو فراتر کنید متوجه چیزای مهمی میشین
مثال میزنم براتون
یه تیم مثل لیورپول رو درنظر بگیرین
واسه یه بازیکن مثل لوییس سوارز 23.5 میلیون پوند پول دادن هیچکس هم شاکی نیست میدونید چرا؟ چون که پول از درآمد خود باشگاست و حتی این پول به باشگاه بعد از چند سال به راحتی برمیگرده
با فروش پیراهن سوارز که هوادارا دوستش دارن در آمد عالی نصیب باشگاه میشه و همچنین مبلغ بالایی که برای اسپانسر دریافت میشه که درمورد لیورپول بانک استاندارد چارترد هست پول بازم به باشگاه تزریق میشه
حتی برای لباس که شرکت واریور لباسها رو خودش میسازه و طراحی میکنه پول واقعا زیادی فقط برای پوشیدن اون لباسها به باشگاه میدن
حق پخش تلویزیونی و فروش بلیت و خیلی چیزهای دیگه هم هست
پس دلیل اول اینه که فوتبال پرطرفدارترین بازی دنیاست
دوم توی همه دنیا پول از خود باشگاست یا پول یه میلیاردر مثل شیخ منصور من سیتی و پول بیت المال حروم نمیشه که ملت شاکی شن
حقوق فوتبالیستها تقریبا از همه بیشتره ، منطقی هم هست چون درآمد زیادی نصیب باشگاه میشه ،، البته بحث بسکتبال توی آمریکا جداست،،

حالا ایران ما مشکل اینه که پول یه جورایی از جیب ملت میره و کیفیت بازی ها واقعا در حد لیگ دسته 3 انگلیس هم نیست همین
پس دستمزدهای بازیکنها مشکلی نداره
اگه به سختی کار باشه که کارگرها باید از کارمندها بیشتر بگیرن
خلاصه فوتبال ورزش پولسازیه توی دنیا و اگر خرج کنن از اونطرف در میارن
به جز اینجا

• شروع کننده موضوع

شقایق س.

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهر
زابل - کرمان
سال فارغ التحصیلی
96
دانشگاه
فردوسي مشهد
رشته دانشگاه
مترجمي زبان فرانسه

اون مطالبی رو که گفتین قبول دارم ، با اون فوتبالم مشکلی ندارم!چون به اندازه ی هزینه ـشون نتیجه هم میگیرن و گرفتن!
اما ایران ...

به نقل از thunder :
حالا ایران ما مشکل اینه که پول یه جورایی از جیب ملت میره و کیفیت بازی ها واقعا در حد لیگ دسته 3 انگلیس هم نیست همین
پس دستمزدهای بازیکنها مشکلی نداره
اگه به سختی کار باشه که کارگرها باید از کارمندها بیشتر بگیرن
خلاصه فوتبال ورزش پولسازیه توی دنیا و اگر خرج کنن از اونطرف در میارن
به جز اینجا
حرف شما درسته!
من نمیخوام از این بحث خارج بشم اما به سختیِ کار هست ، اما در اون مورد که شما گفتین ، اگه یه کارگر درس میخوند ، به اندازه ی کارمند پول میگرف!اگه مثه الانِ منو شما سختی رو تحمل میرد ، کارگر نمیشد :-"(اصلا به بحث ربطی نداش :D)
اون جمله ی بُلد شده:درست ، اما تو ایران اصلا اینجوری نیس!قبول دارین؟فقط داره ملتو بدبخت میکنه!خودمونم متوجه نیستیم متاسفانه

thunder

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید حقانی
شهر
بندرعباس
مدال المپیاد
دانشگاه
علوم پزشکی بندرعباس
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از شقایـق³ :
اون مطالبی رو که گفتین قبول دارم ، با اون فوتبالم مشکلی ندارم!چون به اندازه ی هزینه ـشون نتیجه هم میگیرن و گرفتن!
اما ایران ...
حرف شما درسته!
من نمیخوام از این بحث خارج بشم اما به سختیِ کار هست ، اما در اون مورد که شما گفتین ، اگه یه کارگر درس میخوند ، به اندازه ی کارمند پول میگرف!اگه مثه الانِ منو شما سختی رو تحمل میرد ، کارگر نمیشد :-"(اصلا به بحث ربطی نداش :D)
اون جمله ی بُلد شده:درست ، اما تو ایران اصلا اینجوری نیس!قبول دارین؟فقط داره ملتو بدبخت میکنه!خودمونم متوجه نیستیم متاسفانه
منم غیر از از این چیزی نگفتم
توی کل متن من کشور خودمون رو مستثنی کردم
و توی همون جمله بلد شده هم نوشتم دنیا ، منظورم اینه که به جز ایران :D
و بحث مقایسه کارگر و کارمند کاملا مذخرف هستص و من اشتباه کردم اون مثال رو زدم :-"
البته شما توی خونه نشستین درس خوندین و اونم توی گرما داشته بیل میزده به دلیل نداشتن امکانات از همون سالهای اول زندگی

fateme.RMA

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان یک
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1393
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از شقایـق³ :
ینی واقعا فوتبالیست بیشتر تلاش میکنه یا من و شما؟
یا کسایی که این همه سال درس میخونن که به جایی برسن؟
اونا بیشتر سختی میکشن یا 4تا آدمِ بیسواد؟!
بازم اگه بخوایم این مسئله رو در نظر بگیریم ، توی همین ایران خیلی از ورزشکارا خیلی خیلی بیشتر از فوتبالیستا زحمت میکشن و خیلی خیلی بیشتر نتیجه میگیرن و اسم ایران و میبرن بالا!
هركسي تو زمينه خودش داره تلاش ميكنه! شما درس ميخوني، از مغزت كار ميكشي! اون فوتبال بازي ميكنه، از بدنش كار ميكشه! (البته يه فوتباليست خيلي بايد از مغزش استفاده كنه! چند وقت پيش بود كه چندتا فيزيك دان مطرح آلماني ( :-?) داشتن رو حركات زيدان x: مطالعه ميكردن!)
تو سختي ميكشي و درس ميخوني، اون فوتباليست از 5-6 سالگي داره فوتبال بازي ميكنه! تو همون سن كم بايد كلي زحمت بكشه تا بتونه يك آكادمي رو متوجه خودش كنه! بعد از اون كلييييييييييي تلاش كنه تا بتونه به تيم اصلي برسه! صبح و شب تمرين كنه تا فيكس بشه! و خيلي چيزاي ديگه!‌
كلا، زندگي يك فوتباليست خيلي سخت تر از اون چيزي كه مردم از بيرون ميبينن! همه ميبينن كه طرف داره كلي پول ميگيره! كسي نميبينه كه چه قدر داره تلاش ميكنه!
زحمت فوتباليستها اگه بيشتر از درس خوندن نباشه كمترم نيس!

پ.ن: همچنان تمام فوتباليست هاي ايراني رو از اين قضيه استثنا فرض كنين!! :-" :-"

میعاد

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
نیشابور-اهواز
دانشگاه
صنعت نفت
رشته دانشگاه
مهندسی نفت

آقا اصلا تاپیک گذاشتن نمیخاد جوابش معلومه....کدوم فوتبال؟مگه ما تو ایران اصلا فوتبال داریم؟ #-o #-o #-o #-o #-o #-o #-o #-o #-o #-o

newthink

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
قم
دانشگاه
امیرکبیر
رشته دانشگاه
فیــزیــک

این سوال تو ایران اصلا معنا نداره...به فوتبال به عنوان یه ورزش نگاه نمیشه..همه میرن توش که به راحتی بتونن پول درارن...نمیگم بازیکن های خوب اصلا نداریم..اما تک و توک همون چندتایی هم که داریم کار گروهی عموما بلد نیستن!..اصلا به صورت حرفه ای روش کارنمیشه...والان متاسفانه تبدیل شده به یک از پرخرج ترین و بی سودترین ورزشها..
توکشورهای دیگه این قضیه متفاوته..اونافقط پول خرج نمیکنن نتیجه هم میخوان

BlackTG

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید مدنی
شهر
تبریز
مدال المپیاد
المپیاد کامپیوتر نیمچه مدال
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
صنایع

آقا اصن فوتبال آشغال اصن کثافت تا وقتی بیشترین مخاطب رو داره بیشتر مردا فوتبال نگا میکنن درامدای میلیاردی هم کناره فوتباله
از لحاظ اقتصادی این درامدای میلیاردی خیلی عادین شما لیگ فوتبال و جام حذفی رو نگا میکنین اون موقع بسکتبال فقط فینال و بازی های خیلی مهم رو نگا میکنینمعلومه اینجوری میشه هر کی با این درامدا مخالفه فوتبال نگا نکنه مثل من

fateme.RMA

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان یک
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1393
رشته دانشگاه
پزشکی

فوتبال بیشترین مخاطب رو داره بین تمام رشته های ورزشی و به واسطه ی همین پر مخاطب بودن تاثیر زیادی روی جامعه میذاره. تا وقتی این تاثیر و توجه اذهان عمومی هست، بیشترین سرمایه روی فوتبال گذاشته میشه و خوب البته منفعت هم داره!

به نظر شما چرا فوتبال مهمه؟! سرمایه گذاری بیشتر روی فوتبال و به خصوص پولِ زیادی که تو کشور خودمون داره خرجش میشه، چه تاثیری داره؟! چرا نمیریم رو رشته هایی که احتمال موفقیت توشون بیشتره سرمایه گذاری کنیم!؟

نام مرکز سمپاد
شهید اژه‌ای 2
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
عمران
حرف اولی که زده شده درسته از نظرم. با وجود این همه بدبختی و بیکاری و تورم، جوون مملکت اگه هر دوشنبه شب فردوسی‌پور رو نبینه میمیره از ناراحتی. اگه انگلیسیا و آلمانیا همینقدر به فوتبالشون اهمیت میدن، اولا تولید ناخالص ملی‌شون در برابر ایران مثل یه کوهه در برابر یه کلوخ. مملکتی که بدبختی اساسی اقتصادی نداره، حق تفریح هم داره. مردمش میتونن تفریح بکنن بدون اینکه وضع بد بشه. ثانیا فوتبالشون قشنگه واقعا. مخارجشون به نتیجه‌ی متناسب تبدیل میشه. ایران که الان خط فقر یه خانواده‌ی 3/3 نفریش شده 7 و نیم میلیون درآمد ماهیانه، و نصف جووناش بیکار نشستن توی خونه (تقصیر حکومت باشه یا نباشه. ربطی نداره.) و میگن چرا پول ایران رو توی فلسطین و سوریه دارن خرج میکنن، باید یه تفاوتی توی مخارجش برای مسائل تفریحی مردم داشته باشه (که اصلا نتیجه ی قابل توجهی هم به نسبت هزینه نمیگیرن. به دمپاییم که تیم کیروش یه بار مسی رو دریبل زد یا پنالتی رونالدو رو گرفت. من ترجیح میدم ببینم شکم چند تا بینوا با این پول سیر میشه تا اینکه ببینم بیرانوند توپ رونالدو رو میگیره. ملت دارن میمیرن از گشنگی. اگر عرضه‌ی پس گرفتن پولمون از سوریه رو نداریم، عرضه ی تحریم فوتبال رو که داریم.). ولی میدونم که با این بحثا هییییچ اتفاقی رخ نمیده. اکثریت مردم ما بی بخار تر و تنگ ذهن تر از اونین که بخوان به این چیزا فکر کنن. ترجیح میدن با این فوتبال گذاشتنا و حاشیه تولید کردنای صدا و سیما خر بشن تا خیال حکومت رو از بابت رضایت و سکوت مردم نسبت به وضع اسفناک اقتصاد و فرهنگ کشور راحت کنن، تا اینکه بشینن فکر کنن چرا کسی که اصلا ایرانی نیست و تف هم کف دست ایرانیا نمیندازه (اگه بهش پول ندن، وگرنه من هم اگه پنجمین سرمربی گرون جام جهانی توی بی ارزش ترین کشور دنیا از نظر اعتبار پول بودم، دست مردمش رو میبوسیدم=))) باید اینقدر پول بگیره ولی آدمایی که دارن جون میکنن تا پول اجاره خونه رو بدن، یه پاپاسی هم گیرشون نمیاد. مردم خوبی نیستیم.

rit

گشاد ِ خسته
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
یه جایی :/
سال فارغ التحصیلی
1401
مهمتر از چیزی که فکر میکنید :]

+بجز لیگ شخمی ایران <:]

Hananamdar

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ناحيه ١ تهران
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1398
مدال المپیاد
المپياد نانو مدال نقره
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
تجربى
اصلا اهميت موج ميزنههههههههه!مگه ميشه فوتبال مهم نباشه؟؟داريم به كجا ميريم؟؟؟؟؟؟؟؟(:/

بالا