• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

ینی فوتبال اینقد مهمه؟!

Spammer

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد 1
شهر
مشهد
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
عمران
پاسخ : ینی فوتبال اینقد مهمه؟!

فوتبال صرفا برد و باخت یک تیم نیست،یک تیم نماینده یک گروه کوچک یا بزرگه، پیروزی یا شکست یک تیم پیروزی یا شکست اون گروه حساب میشه، ترکیه برای عضویت در اتحادیه اروپا به فوتبال تکیه کرد و هواداران فوتبال بعد از موفقیت های تیم های ترکیه در اروپا شعارهای زیادی
برای اروپایی حساب شدن ترکیه دادن، فوتبال برای کاتالان ها همیشه بیشتر از یک تیم بوده،یادآور ارتشی که هیچ وقت نداشتن!
مردم برای مخالفت با حکومت از فوتبال استفاده کردن، جام جهانی 78 مردم آرژانتین صدای خودشون رو از شرایط حکومت به جهان رسوندن،
در ایران طرفداران پرسپولیس که رقیب تیم سلطنتی تاج(استقلال) بودن،خودشون رو مقابل حکومت میدند،نقش فوتبال تو جدایی کرواسی از لهستان، جدایی کشورها از اتحاد جماهیر شوروی خیلی زیاد بوده!
تقابل و درگیری به صورت عمده مربوط به همین کاتالان ها و دولت اسپانیا،الجزایر و مصر میشه،ولی همین فوتبال باعث شد بزرگترین گردهمایی مردم هلند بعد از گردهمایی انقلابشون شکل بگیره!

پ.ن: این جمله بیل شنکلی شدیدا لایک! وقتی کامرون در جام جهانی 90 حذف میشه،پیرزنی یادداشتی مینویسه که حذف کامرون پایان زندگی منه و بعد اون خودکشی میکنه!

farzad.e

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
دبیرستان علامه حلی تهران
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1391
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
کارشناسی ارشد معماری و انرژی

ترجیح میدم بحث با شما رو ادامه ندم ....
چون هم خیلی طولانی مینویسید و هم این که مدام بر میگردیم سر جای اول و میپرسید چرا فوتبال مهمه!!!!!؟!!!!؟؟؟
موفق باشید

farnoosh hashemi

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانـگان یـک
شهر
تــهــران
مدال المپیاد
مرحله دوم 24 امین المپیاد کامپیوتر -ناکامی در مرحله۳
دانشگاه
صنعتی شریف

فوتبال به عنوان ِ یه سرگرمیه.هر کسی سرگرمی ِ خودشو داره.ولی چون فوتبال بازی ِ هیجان داریه خیلی ها طرفدارشن.
ولی این اصلا درست نیست که فوتبالیست ها افراد خیلی مهم تری نسبت به بقیه ورزشکارا باشن و یا نسبت به افراد مهم تر ِ جامعه ارزش بیشتری بهشون داده بشه.

smart girl

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
اسفراین
مدال المپیاد
المپیاد ادبی
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
داروسازی

همه آدما، چیزی که هیجان انگیز تر باشه رو بیشتر دوس دارن، نمونش فوتبال.
فوتبال تو همه جوامع به عنوان یه ورزش مهیج خیلی سریع رشد کرده و پرطرفدار شده،
همونطور که بقیه بچه ها هم اشاره کردن، فوتبال تو دنیا به عنوان یه صنعت شناخته میشه،
کشورایی که تورنمنتای مهم ورزی رو برگزار میکنن، بد از مدتی از رشد قابل ملاحظه ای برخوردار میشن که همش به خاطر فوتباله،
رشد گردشگری، صنعتی، تجاری و .....
شاید دلیلش همین باشه که فوتبال انقد تو دنیا پرطرفدارُ مهم شناخته میشه.

یلدا-ق

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1 تهران
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
95
مدال المپیاد
نجوم

به نقل از Spammer :
فوتبال صرفا برد و باخت یک تیم نیست،یک تیم نماینده یک گروه کوچک یا بزرگه، پیروزی یا شکست یک تیم پیروزی یا شکست اون گروه حساب میشه، ترکیه برای عضویت در اتحادیه اروپا به فوتبال تکیه کرد و هواداران فوتبال بعد از موفقیت های تیم های ترکیه در اروپا شعارهای زیادی
برای اروپایی حساب شدن ترکیه دادن، فوتبال برای کاتالان ها همیشه بیشتر از یک تیم بوده،یادآور ارتشی که هیچ وقت نداشتن!
مردم برای مخالفت با حکومت از فوتبال استفاده کردن، جام جهانی 78 مردم آرژانتین صدای خودشون رو از شرایط حکومت به جهان رسوندن،
در ایران طرفداران پرسپولیس که رقیب تیم سلطنتی تاج(استقلال) بودن،خودشون رو مقابل حکومت میدند،نقش فوتبال تو جدایی کرواسی از لهستان، جدایی کشورها از اتحاد جماهیر شوروی خیلی زیاد بوده!
تقابل و درگیری به صورت عمده مربوط به همین کاتالان ها و دولت اسپانیا،الجزایر و مصر میشه،ولی همین فوتبال باعث شد بزرگترین گردهمایی مردم هلند بعد از گردهمایی انقلابشون شکل بگیره!

پ.ن: این جمله بیل شنکلی شدیدا لایک! وقتی کامرون در جام جهانی 90 حذف میشه،پیرزنی یادداشتی مینویسه که حذف کامرون پایان زندگی منه و بعد اون خودکشی میکنه!
به خاطر اینکه کاتالانها هیچ سلاحی نداشتن جلوی فرانکو ولی درعوض میتونسن مادرید رو جلوی فرانکو ببرن،این خیلی واسشون معنی داش،بارسلونا فراتر از یک باشگاه،چونکه نماینده خواسته هاشون بود نه فقط یه تیم ورزشی،ینی فوتبال یه راه مبارزه ی غیرمسلحانه هم هس،مبارزه ی فرهنگی،البته این نقش رو فقط فوتبال نداره،مثلا همون تیم واترپلوی لهستان هم نقش زیادی داش تو جداییشون
الانم توی اراضی اشغالی،فلسطینی ها میخوان از همین روش استفاده کنن واسه بیان اعتراضشون به اشغال سرزمین هاشون
همونکه کاتالانها از راه فوتبال مبارزه کردن از خسارات مبارزه مسلحانه ای که مثلا باسک ها انتخاب کردن جلوگیری کرد و تاثیر مثبت داشت و بعد از فرانکو هم واسشون تبدیل شد به یه تیم فوتبال مطرح در سطح جهانی
یه بارم گفتم فک کنم، چیزای خیلی کمی هسن که میتونن یه مردمو یک صدا کنن باهم،فوتبال هم یکی از اوناس،پس مهمه
جمله هه رو خیلی قبول دارم،ینی درست فوتبالو توصیف میکنه
ولی بازم نباید این قضیه رو فراموش کنیم که اول از همه یک "ورزش"ــه ولی پتانسیلش رو داشته و داره که به چیزی فراتر از یک ورزش تبدیل بشه
به نقل از farnoosh_H :
فوتبال به عنوان ِ یه سرگرمیه.هر کسی سرگرمی ِ خودشو داره.ولی چون فوتبال بازی ِ هیجان داریه خیلی ها طرفدارشن.
ولی این اصلا درست نیست که فوتبالیست ها افراد خیلی مهم تری نسبت به بقیه ورزشکارا باشن و یا نسبت به افراد مهم تر ِ جامعه ارزش بیشتری بهشون داده بشه.
اینکه دستمزد بیشتری میگیرن به این معنی نیس که براشون "ارزش" بیشتری قائل شن

amir h

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
سلطانی
شهر
کرج
سال فارغ التحصیلی
90

متاسفانه پستتون زیاد بود حال نداشتم نقل قول کنم!
در مورد چیزی که گفتبن خوشحالین که خودمم قبول دارم من از اولم گفتم اجع به فوتبال ایران بحثی ندارم
ولی حس کردم داره فلسفه کلی فوتبال میره زیر سوال
گفتین از فوتبال سو استفاده میشه
خب خوشحالم که لفظ سو استفاده رو به کار بردید, این یعنی این که خودتونم میدونید مه اگه مشکلی توفوتبال هست به فلسفه فوتبال ربطی نداره و فقط 1سو استفادس!
هر اتفاقی تو دنیا اگه بین مردم به قدر زیادی محبوب بشه تبدیل به 1بستر میشه برای تبلیغات درست و نادرست
نمونه هاشم قبلن گفتیم, سینما, ادبیات, حتی مذهب و...
خب این که فوتبال تونسته انقدر محبوب بشه که بشه بهش به عنوان همچین بستری نگاه کرد ضعف فوتباله؟

اگه جواب آره باشه پس باید جلوی محبوب شدن هر چیزی تو جهان رو گرفت تا ازش سو استفاده نشه!!!

• شروع کننده موضوع

شقایق س.

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان - فرزانگان ناحیه یک
شهر
زابل - کرمان
سال فارغ التحصیلی
96
دانشگاه
فردوسي مشهد
رشته دانشگاه
مترجمي زبان فرانسه

به نقل از amir h :
متاسفانه پستتون زیاد بود حال نداشتم نقل قول کنم!
در مورد چیزی که گفتبن خوشحالین که خودمم قبول دارم من از اولم گفتم اجع به فوتبال ایران بحثی ندارم
ولی حس کردم داره فلسفه کلی فوتبال میره زیر سوال
گفتین از فوتبال سو استفاده میشه
خب خوشحالم که لفظ سو استفاده رو به کار بردید, این یعنی این که خودتونم میدونید مه اگه مشکلی توفوتبال هست به فلسفه فوتبال ربطی نداره و فقط 1سو استفادس!
هر اتفاقی تو دنیا اگه بین مردم به قدر زیادی محبوب بشه تبدیل به 1بستر میشه برای تبلیغات درست و نادرست
نمونه هاشم قبلن گفتیم, سینما, ادبیات, حتی مذهب و...
خب این که فوتبال تونسته انقدر محبوب بشه که بشه بهش به عنوان همچین بستری نگاه کرد ضعف فوتباله؟

اگه جواب آره باشه پس باید جلوی محبوب شدن هر چیزی تو جهان رو گرفت تا ازش سو استفاده نشه!!!
نه...معلوه که نه!
دوستان بارها گفتم بازم میگم...بحث من سر عدالتِ...عدالتی که بین همه ی رشته ها برقرار نمیشه...

یلدا-ق

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
95
مدال المپیاد
نجوم

به نقل از شقایق.س :
نه...معلوه که نه!
دوستان بارها گفتم بازم میگم...بحث من سر عدالتِ...عدالتی که بین همه ی رشته ها برقرار نمیشه...
خب پس صورت مسئله الان کلا عوض شد،چون این چیزی که میگین تو ایرانه که بقیه رشته ها از اهمیت کمتری برخوردارن و بهشون اهمیت داده نمیشه

• شروع کننده موضوع

شقایق س.

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهر
زابل - کرمان
سال فارغ التحصیلی
96
دانشگاه
فردوسي مشهد
رشته دانشگاه
مترجمي زبان فرانسه

به نقل از آیدا-ق :
خب پس صورت مسئله الان کلا عوض شد،چون این چیزی که میگین تو ایرانه که بقیه رشته ها از اهمیت کمتری برخوردارن و بهشون اهمیت داده نمیشه
خیر صورت مسئله عوض نشده...بحث یکی دوتا نیس که!
آها...ببینین،خودتم داری میگی بقیه ی رشته ها اهمیتشون کمتره!در صورتی که اینطور نیس...خیلی از رشته های ورزشی توی ایران در سطح جهانی هم موفقن که بهشون به اندازه ی فوتبال بها نمیدن...و این کاملا بی عدالتیه!

amir h

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
سلطانی
شهر
کرج
سال فارغ التحصیلی
90

به نقل از شقایق.س :
نه...معلوه که نه!
اگه مفهوم عدالت اینی باشه که منظور شماست بین سینما و تئاتر و نقاشی و عکاسی و هنرهای دیگه هم عدالت رعایت نمیشه
ولی باید ببینی اون پدیده که راجع به عدالتش صحبت میکنیم چقدر محبوبه تو جامعه
تیم تکواندو ایران قهرمان جهان شد
وزنه رداری قهرمان جهان شد
ولی مردم از این بیشتر خوشحال شدن یا این که تیم فوتبال ایران ازبکستانو برد؟

پ.ن: کلا" بحث اینه که فوتبال و سینما تونستن خودشونو به عنوان 1پدیده اجتماعی مطرح کنن ولی ورزش های دیگه و هنرهای دیگه نتونستن
و همیشه به پدیده های اجتماعی بهای بیشتری داده میشه, چون هدف از فوتبال فقط نتیجه گرفتن نیست, تاثیر گزاریش تو جامعه زیاده

یلدا-ق

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
95
مدال المپیاد
نجوم

به نقل از amir h :
اگه مفهوم عدالت اینی باشه که منظور شماست بین سینما و تئاتر و نقاشی و عکاسی و هنرهای دیگه هم عدالت رعایت نمیشه
ازبکستان :)) فک میکنم مردم خیلی بیشتر خوشحال شدن وقتی تکواندو و وزنه برداری قهرمان جهان شدن،حتی وقتی تیم والیبالمون لهستان رو و صربستان و آرژانتین رو برد
منظور ایشون اهمیتیه که دولت میده به این رشته ها نه توجه مردم

• شروع کننده موضوع

شقایق س.

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهر
زابل - کرمان
سال فارغ التحصیلی
96
دانشگاه
فردوسي مشهد
رشته دانشگاه
مترجمي زبان فرانسه

به نقل از amir h :
ببینید،اختلاف بین اینا خیلی خیلی ناچیز تر از سینما و تئاتر و نقاشیو عکاسیِ!
قطعا وختی ارزش دادن ها برابر نباشه،مردم از اون به اندازه ی این خوشحال نمیشن...اینجوری داره استعداد ها هم از بین میره...اگه به اندازه ی فوتبال به وزنه برداری بها داده میشد،قطعا از اون خیلی بیشتر خوشحال میشدن...

+در ضمن...شما ضعف فوتبال ایرانو در نظر بگیر...قطعا متوجه میشی که چرا مردم از برد ایران از ازبکستان اینقد خوشحال میشن :))

amir h

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
سلطانی
شهر
کرج
سال فارغ التحصیلی
90

به نقل از آیدا-ق :
ازبکستان :)) فک میکنم مردم خیلی بیشتر خوشحال شدن وقتی تکواندو و وزنه برداری قهرمان جهان شدن،حتی وقتی تیم والیبالمون لهستان رو و صربستان و آرژانتین رو برد
منظور ایشون اهمیتیه که دوبت میده به این رشته ها نه توجه مردم
ازبکستان 1مثال بود
گرچه خوشحالیه مردم از برد اون بازی وصف نا پذیر بود
من تو 1مکان عمومی او بازیو دیدم...
جو فوق العاده بود خلاصه
با این حال 1مثال بود
شما فکر نکنم بازی ایران استرالیا یا ایران امریکا رو یادتون بیاد
تکرار نشدنی بودن اونروزا
در صورتی که موفقیت زیادی هم نبود
برای همین جام جهانی 2006 هم که ایران بحرینو برد و صعود کرد تا نصفه شب تو خیابونا جشن بود
ولی برای قهرمانی وزنه برداری هوت همچین اتفاقی نمیفته!

به نقل از شقایق.س :
ببینید،اختلاف بین اینا خیلی خیلی ناچیز تر از سینما و تئاتر و نقاشیو عکاسیِ!
قطعا وختی ارزش دادن ها برابر نباشه،مردم از اون به اندازه ی این خوشحال نمیشن...اینجوری داره استعداد ها هم از بین میره...اگه به اندازه ی فوتبال به وزنه برداری بها داده میشد،قطعا از اون خیلی بیشتر خوشحال میشدن...

+در ضمن...شما ضعف فوتبال ایرانو در نظر بگیر...قطعا متوجه میشی که چرا مردم از برد ایران از ازبکستان اینقد خوشحال میشن :))

شما داری اینجا 1علتی رو بیان میکنی که معلول نداره!!!
خب چرا به فوتبال بیشتر از وزنه برداری بها داده میشه؟
شما میگی چون به فوتبال بیشتر بها داده میشه فوتبال محبوبتر شده, در صورتی که در ابتدا هیچ دلیلی نداره که بیشتر به فوتبال بها داده بشه
ولی در اصل اینطوری بوده که به فوتبال بیشتر بها داده شده چون فوتبال محبوبتره...

متاسفانه من بارها گفتم که راجع به فوتبال ایران بحثی ندارم ولی نمیدونم چجوری باید بگم که متوجه بشین :-??
این که فوتبال ایران در عین ضعف محبوبه بازم نشونگر قدرت فوتباله...

farnoosh hashemi

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانـگان یـک
شهر
تــهــران
مدال المپیاد
مرحله دوم 24 امین المپیاد کامپیوتر -ناکامی در مرحله۳
دانشگاه
صنعتی شریف

اینکه دستمزد بیشتری میگیرن به این معنی نیس که براشون "ارزش" بیشتری قائل شن
[/quote]
منظورم ارزشی ـــه که جامعه بهشون میده.پرستیژ فوتبالیست بالاتر از بقیه ورزش کاراست.

Legend

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه حلی بدون شماره!
شهر
طهرون
سال فارغ التحصیلی
93
رشته دانشگاه
مهندسی عمران

فوتبال در همه جا باارزش است و بیشتر همه ی ورزش ها تماشاگر جذب میکنه!

فوتبال رو کسی که فوتبال بلد نیست و یا نگاه نمیکنه برای تیم ملیش مهمه و تا آخر بازی رو نگاه میکنه! این بیانگر اینه که خیلی ها روی فوتبال زوم کردن و بهش علاقه دارن پس از اون ور خیلی ها میتونند این همه آدم که زوم کردن رو فوتبال استفاده کنند برای اقتصاد فرهنگ و...!

من تنها ورزشی که تونسته تقریبا با فوتبال برابری کنه بسکتباله که اونم فقط لیگ nba اون پر طرفداره ولی باز به پای لیگ جزیره یا لالیگا و بوندس لیگا و... نمیرسه!

اگه بحث ارزش گذاری هست که باید بگم همه ی ورزش ها قابل اجترام هستن اما فوتبال یه بازی گروهی هست شاید اون گروهی بودنش کمک میکنه جذاب تر بشه! مثلا وزنه برداری یا تکواندو چون انفرادی هست یکم جذابیت رو کاهش میده!

یلدا-ق

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
95
مدال المپیاد
نجوم

به نقل از farnoosh_H :
منظورم ارزشی ـــه که جامعه بهشون میده.پرستیژ فوتبالیست بالاتر از بقیه ورزش کاراست.
واقعا بالاتره؟ :-/
به نقل از amir h :
ازبکستان 1مثال بود
گرچه خوشحالیه مردم از برد اون بازی وصف نا پذیر بود
من تو 1مکان عمومی او بازیو دیدم...
جو فوق العاده بود خلاصه
با این حال 1مثال بود
شما فکر نکنم بازی ایران استرالیا یا ایران امریکا رو یادتون بیاد
تکرار نشدنی بودن اونروزا
در صورتی که موفقیت زیادی هم نبود
برای همین جام جهانی 2006 هم که ایران بحرینو برد و صعود کرد تا نصفه شب تو خیابونا جشن بود
ولی برای قهرمانی وزنه برداری هوت همچین اتفاقی نمیفته!

شما داری اینجا 1علتی رو بیان میکنی که معلول نداره!!!
شما میگی چون به فوتبال بیشتر بها داده میشه فوتبال محبوبتر شده, در صورتی که در ابتدا هیچ دلیلی نداره که بیشتر به فوتبال بها داده بشه
خب چرا به فوتبال بیشتر از وزنه برداری بها داده میشه؟
ولی در اصل اینطوری بوده که به فوتبال بیشتر بها داده شده چون فوتبال محبوبتره...

متاسفانه من بارها گفتم که راجع به فوتبال ایران بحثی ندارم ولی نمیدونم چجوری باید بگم که متوجه بشین :-??
این که فوتبال ایران در عین ضعف محبوبه بازم نشونگر قدرت فوتباله...
نه آخه ازبکستان مثال خوبی نبود
ولی زمان بازیای تیم والیبالمون تو جام جهانی هم تو مکان های عمومی خیلی هیجان زیاد بود،و خوشحالی مردم هم وصف ناپذیر
نه من اون موقع نبودم اصن :-" ولی خب خیلی مادر پدرم تعریف میکنن ازش و تو اون سالهای بعدشم صدا سیما به خوبی تشریح کرده که چقد عالی بود و اینا
بله 2006 رو قشنگ یادمه 8->
البته من تا حدی موافقم با اینکه به دلیل کمتر اهمیت دادن به رشته های دیگه یا کسی نمیشنادشون یا محبوبیتشون کمه،مثلا تو این چن سال که به والیبال اهمیت بیشتری میدن میبینیم که چقد محبوبیتش بیشتر شده
البته بازم فوتبال یه خاصیتی که داره اینه که اصولا مردمی تره،هم به خاطر سادگی بازیش و قوانینش و دردسترش بودن امکانات بازیش برای همه،هم به خاطر هیجان بالاش

پوریا

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
helli 1
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
زنجان
رشته دانشگاه
پزشکی
تلگرام

بحث شما جامعه شناختی هست یا ورزشی؟...در جامعه شناسی میتوانید این"بی عدالتی"را مطرح کنید...ولی در ورزش...بنده حق دارم بگویم"چون فوتبال متقاضیش بیشتر است..."
ب عبارتی ورزش مسائل را با دید"الان چگونه است...خود را با آن وقف دهیم"بررسی میکند و جامعه شناسی میگوید"چرا اینگونه؟...باید تغییرش داد"...
پس یا جای تاپیک شما اشتباهه....یا مثلا نباید بگی دانشمندان...بگوچرا ب بقیه ی رشته های ورزشی ک اتفاقا موفقترند انقدر توجه نمیشه...

S...4Rmahtab

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
مشهد

آره،فوتبال خیلی مهمه!من نمیگم همه اما بیشتر ارزش ورزشی یک کشور از روی فوتبالش مشخص میشه.مثل آلمان یا اسپانیا،من به کشور خودمون کار ندارم چون اینجا تو فوتبال هرکاری میکنن به جز فوتبال!اما اقتصاد بعضی کشورها با فوتبالشون میگذره،علاوه بر چیزایی که همه گفتن و درسته فوتبال محدود به مرز کشورها نیست!مثلا اگر فوتبال نبود من خودم به شخصه نمیفهمیدم مالدیو تو دنیا کجاست!
الان مثلا خوب کشتی تو ایران خوبه خیلی بهتر از کشتی برزیله مثلا!وقتی اسم برزیل میاد همه یاد فوتبالش میفتن اما وقتی اسم ایران میاد کسی به کشتیش کار نداره!مهم تیم ملی فوتبالشه
علاوه بر اون فوتبال واقعا ورزش جذابیه،جدا از اتفاقایی که تو زمین میفته حاشیه هاشم واسه خیلیا به اندازه ی بازی جذابیت داره،واسه همینم به نظر من ارزش داره که رو فوتبال سرمایه گذاری درست کرد!

fateme.RMA

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان یک
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1393
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از "?" :
فوتبال یک ورزش کثیفی هست که یک ورزش استعماری که اصلا برنامه ریزی شده بوده. خدا شاهده چند وقت پیش اخبار شبکه خبر گوش میدادم طرف تو اسپانیا انقدر فقیر بود که نمتونست یه بشقاب غذا برا بچش جور کنه. مردم اسپانیا دارن از بیکاری و گرسنگی و فقر تلف میشن اما اقتصاد اسپانیا روی این ورزش کثیف داره میچرخه. که حاضرن واسه یه فوتبالیست که از یک حیوان هم پست تره میلیو میلیون دلار پول بدن. .[/size][/color]
ببين دوست عزيز، نظر شمام واسه خودت محترمه ولي حق نداري به كسي توهين كني!‌ حق نداري به كسي كه اسطوره ي خيلياست بگي ((از يه حيوون پست تر)) شايد شما فوتبال رو ورزش كثيفي بدوني ولي خيليا مثل خودم لحظه لحظه ي زندگيشون داره با همين ورزش و به اميد ديدن قهرماناشون ميگذره! پس لطف كنين به بازيكنها و اسطوره هاي ديگران توهين نكنين!

یلدا-ق

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
95
مدال المپیاد
نجوم

به نقل از fateme.RMA :
ببين دوست عزيز، نظر شمام واسه خودت محترمه ولي حق نداري به كسي توهين كني!‌ حق نداري به كسي كه اسطوره ي خيلياست بگي ((از يه حيوون پست تر)) شايد شما فوتبال رو ورزش كثيفي بدوني ولي خيليا مثل خودم لحظه لحظه ي زندگيشون داره با همين ورزش و به اميد ديدن قهرماناشون ميگذره! پس لطف كنين به بازيكنها و اسطوره هاي ديگران توهين نكنين!
آخه "نظر" محترمه ولی ایشون توهین میکردن :rolleyes:
من نمیدونم گرسنگی مردم اسپانیا چه ربطی به فوتبالیستاشون داره؟؟؟ اون گرسنگی و بحران اقتصادی حاصل سیاستای غلط اقتصادی دولت اسپانیاس و دستمزد فوتبالیستا رو هم اونجا از بودجه مملکتشون نمیدن مث ما پس هیچ گونه ارتباط منطقی بین بحران اقتصادی تو اروپا و دستمزد بالای فوتبالیستای اروپایی وجود نداره

بالا