• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

آشنایی با رشته های علوم پزشکی

به کدام یک از رشته‌های علوم پزشکی علاقه‌ی بیشتری دارید؟

• رای‌دهندگان
    59
  • شروع کننده موضوع

happiestchemist

ملکه ی شیشه ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
4d
سال فارغ التحصیلی
1390
مدال المپیاد
دارم.
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
داروسازی
پاسخ : آشنایی با رشته های علوم پزشکی

به نقل از Enas :
مگه نگفتین داروساز از 23سالگی می تونه تو داروخونه کار کنه؟؟
7 سال که یعنی حدود 25-26 سالگی درسش تموم می شه....
داروساز بعد از 140 واحد میتونه کار کنه(قبلا همه جا..الا تو داروخونه های دانشگاه) اره 24-25 سالگی تموم میشه

X R@y

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
مجتمع علامه طباطبایی
شهر
بناب
سال فارغ التحصیلی
91
مدال المپیاد
المپیادهای ریاضی و کامپیوتر سال اول + زیست سال سوم (همه مرحله اول)
دانشگاه
علوم پزشکی تبریز
رشته دانشگاه
پزشکی

اقا قرار بود چند نفر هم از رشته های دیگه تشریف بیارن زحمت سوالارو بکشن!

از خانوم بره ناقلا تشکر می شود(حرفاتونو به یه نفر نشون دادم نظرش عوض شد میخواد بیاد دارو :D :D اگه لطف کنین از بچه های رشته های دیگه هم دعوت کنید خیلی خوبه!

از 17ام انتخاب رشته شروع میشه

نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1390

به نقل از X R@y :
از 17ام انتخاب رشته شروع میشه
نتایج رو کی قرار هست بدن؟!

X R@y

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
مجتمع علامه طباطبایی
شهر
بناب
سال فارغ التحصیلی
91
مدال المپیاد
دانشگاه
علوم پزشکی تبریز
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از مهســـــــــــــا :
نتایج رو کی قرار هست بدن؟!

من دوباره به سمانه و کیمیا میگم بیان جواب بدن :-<

تا جایی که سخنگوشون گفت:
نتایج 15 مرداد اعلام میشه
انتخاب رشته از 17 تا 23 مرداد
9 مرداد هم دفترچه انتخاب رشته ها میاد

Behrad

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید دستغیب یک
دانشگاه
دانشگاه تهران

من یه سوال بپرسم برام خیلی مهم شده!
پزشکی، کودوم دانشگاه رو در واقع بهترین میدونن؟ میدونم همشون خوبه و یه سری مزیت داره...ولی واقعاً کودمشون بهتره؟
مثن میگن شیراز از نظر علمی بهترینه ولی من قبول ندارم اینو...من میگم تهران از هر لحاظی بهترینه...تهران میتونی خودت رو بیشتر نشوت بدی؛ کنفرانسا، گردهماییا،...
بعضیام میگن تبریز...
حالا کودوم؟
( البته بگم که من بیشتر از نظر پزوهشی مد نظرمه، نه اینکه یه دکتر خوب بشی! )

نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1390

به نقل از بـهــراد :
پزشکی، کودوم دانشگاه رو در واقع بهترین میدونن؟ میدونم همشون خوبه و یه سری مزیت داره...ولی واقعاً کودمشون بهتره؟
مثن میگن شیراز از نظر علمی بهترینه ولی من قبول ندارم اینو...من میگم تهران از هر لحاظی بهترینه...تهران میتونی خودت رو بیشتر نشوت بدی؛ کنفرانسا، گردهماییا،...
بعضیام میگن تبریز...
حالا کودوم؟
واللا من از شنیده هام میگم: اول تهران بعد شهید بهشتی بعد شیراز!! حالا دیگه من نمیدونم تا چه حد اینا درسته!

• لایک
امتیازات: X R@y

Arghavan

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
کرمان

دندون دانشگاه بهشتی بالاتر از تهرانه؟

X R@y

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
مجتمع علامه طباطبایی
شهر
بناب
سال فارغ التحصیلی
91
مدال المپیاد
دانشگاه
علوم پزشکی تبریز
رشته دانشگاه
پزشکی

واللا من از شنیده هام میگم: اول تهران بعد شهید بهشتی بعد شیراز!! حالا دیگه من نمیدونم تا چه حد اینا درسته!

فک کنم شیراز از بهشتی جلوتره! البته اینارو از روی امتحان علوم پایه میگن فک کنم! طوری که اکثرا رتبه های برتر بیشتر از دانشگاه تهران! بعد شیراز و بعد شهید بهشتی هستند

به نقل از ....! :
دندون دانشگاه بهشتی بالاتر از تهرانه؟

بله

نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1390

به نقل از X R@y :
فک کنم شیراز از بهشتی جلوتره! البته اینارو از روی امتحان علوم پایه میگن فک کنم! طوری که اکثرا رتبه های برتر بیشتر از دانشگاه تهران! بعد شیراز و بعد شهید بهشتی هستند
بله من امروز از یکی از بچه های داروی شیراز پرسیدم و گفت طبق آخرین رنکینگ، اول پزشکی تهران بعد پزشکی شیراز و بعد پزشکی بهشتی.
درمورد دارو ولی به طور مطلق اول تهران خفنه! بعد ه مبهشتی از شیراز بالاتره.
دندون رو هم نمیدونست.

ninja

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شهرکرد
دانشگاه
اصفهان
رشته دانشگاه
پزشکی

ببخشید یه سوالی توی پستای قبلی مثل اینکه اشاره شده بود به این که میشه تغییر رشته داد بعد از تموم کردن دوره علوم پایه ...
میشه یکمی راجع بهش توضیح بدی معصومه جان ؟؟؟ مثلا میشه علوم پایه دارو بخونی بعد بری دندون ؟؟؟ تو دانشگاه تهران ...
شرایطش اونوقت چیه ؟؟؟
ممنون میشم یکی واسم توضیح بده ... و یه سوال دیگه اگه یکی داروی تهران قبول شه و در ترم اول بخواد رشته رو عوض کنه یعنی بیاد دندون اصفهان .. آیا میتونه ؟؟؟ تا کی؟؟؟

• شروع کننده موضوع

happiestchemist

ملکه ی شیشه ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
4d
سال فارغ التحصیلی
1390
مدال المپیاد
دارم.
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
داروسازی

به نقل از ninja :
ببخشید یه سوالی توی پستای قبلی مثل اینکه اشاره شده بود به این که میشه تغییر رشته داد بعد از تموم کردن دوره علوم پایه ...
سلام! نه خیر! کی گفت؟؟؟؟ ببین اصلا این طوری نیست! چون علوم پایه ها متفاوته..هم درسهای قبلش..هم آزمون های سه تا رشته با هم متفاوته
به نقل از ninja :
و یه سوال دیگه اگه یکی داروی تهران قبول شه و در ترم اول بخواد رشته رو عوض کنه یعنی بیاد دندون اصفهان .. آیا میتونه ؟؟؟ تا کی؟؟؟
بیشتر به دانشگاه مقصد مربوطه!
امکانش هست..اگر رتبت میخورده ولی چیزه دیگه رفته باشی!
یه سری هماهنگی با سازمان سنجش میخواد!
ولی فکر کنم این جوریه که باید 24 واحد پاس کنی بعد..اینو مطمئن نیستم! ولی این 24 یعنی بیش از یک ترم..
به نظر من این کار خیلی خیلی اشتباهه! اصلا از این کار ها نکنید! اصلا..اصلا! چون هم بگیر نگیر داره..هم زابه را میشید! :D
خوب مثلا تو ترم اول قراره چی دست گیرت بشه تا تصمیم بگیری؟؟؟همه ی چیزای مربوط به داروی تهرانو تو وبلاگ کلاس ما میتونی ببینی..یه نصفه روز وقت بزار وبلاگا رو بخون..دقیقا مشخص میشه که دوست داری یا نه..
این لینک وبلاگ کلاس ماست..که ما به تقریبا به همه ی وبلاگ های رسمی موجود دانشجویی لینک هستیم و میتونی بقیه رو هم پیدا کنی.

وبلاگ وروردی نودی های داروی تهران

kavir

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی1
شهر
تهران
دانشگاه
شهید بهشتی تهران
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از بـهــراد :
بعضیام میگن تبریز...
حالا کودوم؟
به حق چیزای نشنیده...تبریز رو از کجا اوردی؟؟؟
اهان اونوقت بهشتی کنفرانس و همایش نداره؟؟ :)
یه چیزی بگین که حداقل با عقل جور در بیاد و یه چهار نفر شنیده باشن...

تهران رو بهترین می دونن...چون هیئت علمیش زیاده...مرکز علمی هم هست...

X R@y

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
مجتمع علامه طباطبایی
شهر
بناب
سال فارغ التحصیلی
91
مدال المپیاد
دانشگاه
علوم پزشکی تبریز
رشته دانشگاه
پزشکی

رنکینگ دانشکده های دندانپزشکی رو میدونین 5 دانشگاه اول رو؟

• شروع کننده موضوع

happiestchemist

ملکه ی شیشه ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
4d
سال فارغ التحصیلی
1390
مدال المپیاد
دارم.
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
داروسازی

بچه ها من یه سری نکات در مورد رنکینگ بگم!
اولا نمیدونم چرا انقدر گیر دادید به رنکینگ؟؟

ببینید در انتخاب رشته- شهر شما چیزی که باید بهش توجه کنید 2 مورده!
رشته و شهر!!
ببینید..بعضی رشته ها واقعا مهمه که شما کجا درس خوندید..مثلا نرم افزار و مکانیک و کلا رشته های فنی! و البته تفاوت بین دانشگاه های مختلف خیلی زیاده!
انقده زیاد که واقعا فرق میکنه کدوم رو بری!

اما تو رشته های علوم پزشکی..اصلا این طوری نیست! چرا انقده براتون مهمه تهران بالاتره یا بهشتی یا شیراز؟
اصلا این سه تا قابل مقایسه نیست!
شیراز تو یه شهر دیگست!
هر 3تا دانشگاه هم خوبن!
ببینید شهر خیلی مهمه! خیلی! به نظر من اصلا عاقلانه نیست طرف از شیراز پاشه بیاد تهران که دندون بخونه..چون چه قدر مگه فرق دارند؟ (اینم بگم که یکی از طلاهای ما که شیرازی بود از عقلش استفاده کرد و دانشگاه شیراز داره پزشکی میخونه..آخه میخواست بیاد تهران چی کار؟؟؟)

من به شما شدیدا توصه میکنم حداقل تو رشته های علوم پزشکی که دانشگاه ها به هم نزدیک ترن خیلی راه رو در نظر بگیرید!
حتی بین تهران و بهشتی هم این تا یه حدی صدق میکنه!! باور کنید مثلا منی که تهران بهم نزدیک تره خیلی خوشحالم که تهرانو میرم!

در ضمن تو رنکینگ خیلی چیزا دخیله!
از تعداد مقاله و هیئت علمی گرفته تا تعداد خوابگاه!!

آخه تو رشته هایی مثل پزشکی و دندون مقاله و تحقیق رو برای چی میخواید؟ اگر روح پژوهشی دارید خوب برید رشته ی متناسب بخونید! برید میکروبیولوزی! بیوتکنولوژی اصلا داروسازی!

این مشکل خیلی هاست کهنمیدونن چی کار میکنن.از این ادما تو دانشگاه ما زیاده.. و این افتضاحه! مثلا اونی که پزشکی میخونه و 20 تا مقاله داره واقعا میخواد چی کار؟ بهتر نبود به جای وقت گذاشتن روی این کارها تو حیطه ی علمیه خودش تلاش میکرد؟؟ به جای این که پا تو رشته هایی که کارشونه بکنه؟

ببینید اگه پزشکی میخونید یعنی پزشکی میخونید! یعنی باید توانایی های پزشک رو داشته باشد..ولی چون مقاله داشتن مد شده این روزا همه میرن دنبال اون و از رسالت اصلی شون کم میذارن..این افتضاحه!

نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1390

به نقل از بره ناقلا :
اما تو رشته های علوم پزشکی..اصلا این طوری نیست! چرا انقده براتون مهمه تهران بالاتره یا بهشتی یا شیراز؟
اصلا این سه تا قابل مقایسه نیست!
شیراز تو یه شهر دیگست!
هر 3تا دانشگاه هم خوبن!
ببینید شهر خیلی مهمه! خیلی! به نظر من اصلا عاقلانه نیست طرف از شیراز پاشه بیاد تهران که دندون بخونه..چون چه قدر مگه فرق دارند؟ (اینم بگم که یکی از طلاهای ما که شیرازی بود از عقلش استفاده کرد و دانشگاه شیراز داره پزشکی میخونه..آخه میخواست بیاد تهران چی کار؟؟؟)

من به شما شدیدا توصه میکنم حداقل تو رشته های علوم پزشکی که دانشگاه ها به هم نزدیک ترن خیلی راه رو در نظر بگیرید!
حتی بین تهران و بهشتی هم این تا یه حدی صدق میکنه!! باور کنید مثلا منی که تهران بهم نزدیک تره خیلی خوشحالم که تهرانو میرم!

در ضمن تو رنکینگ خیلی چیزا دخیله!
از تعداد مقاله و هیئت علمی گرفته تا تعداد خوابگاه!!

آخه تو رشته هایی مثل پزشکی و دندون مقاله و تحقیق رو برای چی میخواید؟ اگر روح پژوهشی دارید خوب برید رشته ی متناسب بخونید! برید میکروبیولوزی! بیوتکنولوژی اصلا داروسازی!

این مشکل خیلی هاست کهنمیدونن چی کار میکنن.از این ادما تو دانشگاه ما زیاده.. و این افتضاحه! مثلا اونی که پزشکی میخونه و 20 تا مقاله داره واقعا میخواد چی کار؟ بهتر نبود به جای وقت گذاشتن روی این کارها تو حیطه ی علمیه خودش تلاش میکرد؟؟ به جای این که پا تو رشته هایی که کارشونه بکنه؟

ببینید اگه پزشکی میخونید یعنی پزشکی میخونید! یعنی باید توانایی های پزشک رو داشته باشد..ولی چون مقاله داشتن مد شده این روزا همه میرن دنبال اون و از رسالت اصلی شون کم میذارن..این افتضاحه!
معصومه شدیدا موافق! فقط 2تا سوال :
1- برای داروسازی هم فرق نمی کنه کجا بخونن؟(یا فقط پزشکی و دندون؟) یعنی تهران برتری خاص نداره؟
2- علوم پزشکی اصفهان خب خیلی قویه.امسال از بین تمام رتبه های خیلی خوب ما فقط یه نفر اومد دندون تهران و بقیه همه اصفهانو زدن (پزشکی یا دندون) بعد فقط 2 نفر به شدت ناراضی بودن.یکی رتبه 4 که دوست منه و پزشکی اصفهان میخونه که بینهایت ناراضی بود و اصلا روح علمی درش کشته شده بود و یکی هم رتبه 19 که دندون میخونه...
یعنی شاید واقعا یه فرقهایی می کنه!؟! نه؟!
واقعا اینا امسال خیلی ناراضی بودن...از جو دانشگاه و استادا! ولی بقیه در حد خوبی راضی بودن...

Enas

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان

کسی در مورد دانشگاه کرج اطلاعات نداره؟؟ پزشکیش قویه؟؟

• شروع کننده موضوع

happiestchemist

ملکه ی شیشه ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
4d
سال فارغ التحصیلی
1390
مدال المپیاد
دارم.
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
داروسازی

معصومه شدیدا موافق! فقط 2تا سوال :
1- برای داروسازی هم فرق نمی کنه کجا بخونن؟(یا فقط پزشکی و دندون؟) یعنی تهران برتری خاص نداره؟
2- علوم پزشکی اصفهان خب خیلی قویه.امسال از بین تمام رتبه های خیلی خوب ما فقط یه نفر اومد دندون تهران و بقیه همه اصفهانو زدن (پزشکی یا دندون) بعد فقط 2 نفر به شدت ناراضی بودن.یکی رتبه 4 که دوست منه و پزشکی اصفهان میخونه که بینهایت ناراضی بود و اصلا روح علمی درش کشته شده بود و یکی هم رتبه 19 که دندون میخونه...
یعنی شاید واقعا یه فرقهایی می کنه!؟! نه؟!
واقعا اینا امسال خیلی ناراضی بودن...از جو دانشگاه و استادا! ولی بقیه در حد خوبی راضی بودن...
دندون کلا روح علمی نداره.فرق نداره تهذان بخونی یا بهشتی! فرق تهران بو بهشتی اینه که تو بهشتی خیلی تئوری ها رو سخت میگیرنو بچه ها باید خرخون باشن دانشگاه تهران هم عشق پژوهشه ولی بیشتر یا پزشکی هستن یا دارو..دندون کلا ضمینه ی علمی خاصی نداره..یه سری مطالب میخونن اما اصلش کار عملیه!

برای داروسازی میگن بهشتی بچه هارو به سمت شیمی داروئی میکشه و پژوهش شیمی داروئیش قوی تره ولی داروی تهران از جهت گروه بالینی و داروخانه فوق العاده قویتره.هم چنین دانشگاه تهران مرکز تحقیقاتی زیاد داره..بچه های تهران پژوهش میتونن داشته باشن اما بهشتی ها بیشتر خوندنی هارو میخونن..

دانشگاه اصفهان رو زیاد خبر ندارم ولی این دوستان شما هیچ وقت دانشگاه تهران رو تجربه نکرن! شاید میومدن این جا هم همین بود!
به نقل از Enas :
کسی در مورد دانشگاه کرج اطلاعات نداره؟؟ پزشکیش قویه؟؟
دانشگاه کرج زیاد قوی نیست. و برای تهرانی هایی خوبه که نخوان برن شهرستان ولی از جهت علمی خیلی دانشگاه های شهرستانی بهتر از کرج هستند.

unique777

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
F a r z a n e g a n
شهر
NeY SHaboUr
دانشگاه
علوم پزشکی مشهد
رشته دانشگاه
داروسازی

به نقل از بره ناقلا :
دندون کلا روح علمی نداره.فرق نداره تهذان بخونی یا بهشتی! فرق تهران بو بهشتی اینه که تو بهشتی خیلی تئوری ها رو سخت میگیرنو بچه ها باید خرخون باشن دانشگاه تهران هم عشق پژوهشه ولی بیشتر یا پزشکی هستن یا دارو..دندون کلا ضمینه ی علمی خاصی نداره..یه سری مطالب میخونن اما اصلش کار عملیه!

برای داروسازی میگن بهشتی بچه هارو به سمت شیمی داروئی میکشه و پژوهش شیمی داروئیش قوی تره ولی داروی تهران از جهت گروه بالینی و داروخانه فوق العاده قویتره.هم چنین دانشگاه تهران مرکز تحقیقاتی زیاد داره..بچه های تهران پژوهش میتونن داشته باشن اما بهشتی ها بیشتر خوندنی هارو میخونن..
افرادی هستن که دارو بخونن تو یک شهر دیگه اما برای تخصص بیان تهران؟
تا چه حد داروساز ها میرن تخصص بگیرن؟ راستش من از تخصص های دارو خیلی خوشم میاد. مخصوصا نانو. و اینکه ساخت داروی جدید رو دوس دارم.
کسی رو دیدی صرفا واسه اینکه تخصص دارو دوس داره بیاد؟

• شروع کننده موضوع

happiestchemist

ملکه ی شیشه ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
4d
سال فارغ التحصیلی
1390
مدال المپیاد
دارم.
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
داروسازی

به نقل از ~DREAM~ :
افرادی هستن که دارو بخونن تو یک شهر دیگه اما برای تخصص بیان تهران؟
تا چه حد داروساز ها میرن تخصص بگیرن؟ راستش من از تخصص های دارو خیلی خوشم میاد. مخصوصا نانو. و اینکه ساخت داروی جدید رو دوس دارم.
کسی رو دیدی صرفا واسه اینکه تخصص دارو دوس داره بیاد؟
والا من با تخصص ها تا حالا ارتباط زیادی نداشتم!از نیاتشون هم خبر ندارم!
آره خیلی میشه که از جاهای دیگه میان برای تخصص

• لایک
امتیازات: zmaa

absolute

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
farzanegan esfarayen
شهر
bojnord-esfarayen
مدال المپیاد
olampiyad adabi marhale av val
دانشگاه
server cloud not found!!!
رشته دانشگاه
server cloud not found!!!

اقا چقد پارتی بازی می کنین خو داروسازی بسه دیگه حالا[size=12pt] بیوتکنولوژی[/size] ;;) ;;) ;;) ;;)

بالا