• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

هفته آخر :)

• شروع کننده موضوع
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1390
خب دوستهای خیلی خیلی خوب :) دیگه داریم میرسیم به هفته آخر. :)

میدونم که احتمالا الان دیگه همه تون یه کوچولو استرس دارین یا عصبیین و میخواین دیگه کنکورو بدین بره... و بهتون اطمینان میدم که تک تک این لحظاتتون یه سال دیگه میشه جزء بهترین خاطراتی که ازشون یاد میکنین!

1- تو هفته آخر دیگه سعی کنید آزمون جدیدی از خودتون نگیرید. بشینید و نکات همون قبلیها رو بخونید و اشکالاتی که توشون داشتید رو...

2- چیزهایی که فکر میکنید زود از ذهنتون پاک میشن رو دائم بخونید...مثل تاریخ ادبیات یا آیات دین و زندگی...

3- تورق سریع که کانون پیشنهاد میکنه! وقت بذارید و تمام کتابهاتون رو یکبار کامل ورق بزنید تا تمام مطالب یه بار دوباره از جلو چشمتون گذشته باشن...این کار خیلی بهتون آرامش میده چون مطمئن میشید هیچ مطلبی رو جا ننداختید...

4- تو این روزهای آخر، بیش از درس خوندن و اینها، روحیه ست که مهمه! روحیه خوب...
شما همه ش به چیزهای منفی فکر میکنید..به روزهایی که درس نخوندید...به لحظه هایی که تلف کردید...به اشتباهاتی که مرتکب شدید...
اما بیاید و به جاش به روزهایی فکر کنید که درس خوندید...به تمام لحظاتی که به خاطر درس خوندن از چیزهایی که دوست داشتید گذشتید، همه زحماتی که کشیدید...زحماتی که مادر و پدرتون کشیدن ...
در برابر تمام اون لحظات آیا مستحق رسیدن به نتیجه خوب نیستید ؟!
جواب این سوالو فقط خودتون میتونید بدید... :)

5- تو این روزها خدا رو خیلی یاد کنید...اگر خدا رو قبول ندارید، اون نیروی برتری رو که تو زندگیتونه بسیار یاد کنید و ازش کمک بخواید... خیلی خیلی کمکتون میکنه...

6- حتی یکی از تفریحاتی که خیلی دوستشد ارید رو انجام بدید تو این روزه اب هشرطی که زیاد ذهنتون رو مشغول نکنه...

7- روز آخر! نهایــــــــــــــــتش تا ظهردرس بخونید... وبعد دیگه بعد از ظهر رو با خانواده برید یه جایی مثل پارک! شب خیلی دیر برنگردید خونه، قبل از خواب یه دوش بگیرید، شام سنگین نخورید و سعی کنید زود و خوب بخوابید... و قبل از خواب اگر اعتقاد دارید چند صفحه قرآن بخونید :) بینهایت آرامش بخشه...

8- به خودتون هی تلقین نکنید که اگر من شب دیر خوابم ببره، فردا سر کنکور خراب میکنم همه چیزو... تمرکز ندارم و از این حرفها! اینها همه ش به تبقین مربوطه... من شب خیلی دیر خوابم برد و کم خوابیدم... اما چون به خودم تلقین کرده بودم که در هر شرایطی ذهنم بیداره و میتونم خوب بدم کنکورو، هیچ مشکلی برام پیش نیامد.

9- به غیر از بیخوابی، خودتون رو برای قرار گرفتن در سر و صدا، سرما، گرما یا هرچیز دیگه هم آماده کنید... من آدم سرمایی هستم! سر کنکور جام افتاد جلوی کولر!! حتی یه لحظه متوجهش نشدم...چون به خودم گفته بودم که شرایط برام مهم نیست... وبه خودم تلقین کرده بودم که در هر شرایطی میتونم نتیجه زحمات یک سالم رو بگیرم...

10- خواستم توصیه های روز کنکورو هم بذارم بعد گفتم اونو دیگه روز قبل از کنکور ایشاللا... :)

این روزها فقط سعی کنید آرام آرام باشید...خوب خوب... :)

negine-raz

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1 تهران
شهر
تهران
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
شیمی
پاسخ : هفته آخر :)

مهسا به عنوان یکی از فارغ التحصیلای خیلی خیلی موفقه سال 90 هستا ... خوب حواستون به حرفاش باشه ...

منم یه چند تا چیزو بگم :

1) تو این هفته ی آخری ، نزارید مساله ای بخواد روتون تاثیر بزاره ... چه حالا خیلی خیلی خوشحالتون کنه ، و چه ناراحتتون کنه و چند ساعتی ذهنتونو به خودش مشغول کنه و وقتتونو بگیره ... " اضطراب ، استرس و ناراحتی ، باعث کاهش قدرت به یاد آوردن مطالب میشه " ... خودتون بهتر میدونید ...

2) خواهرانه ازتون درخواست میکنم که توی این هفته از بیرون غذایی نخورید ... سیستم بدنی شما به اندازه ی کافی داره با استرس مبارزه میکنه ، یه چیز خیلی خیلی کوچیک میتونه روتون تاثیر بزاره ، پس خواهشا این هفته مطلقا از بیرون غذایی نخورید ! ...

3) حتی الامکان از اینکه توی این هفته زیاد دوستاتونو ببنید ، یا هی باهاشون بحث کنید راجع به اینکه درصد کنکوراشو چطور زده یا نظرش به طور مثال زیست کنکور 90 رو چطور دیده و مسائلی از این قبیل خودداری کنید ... الان دیگه اصلن مهم نیست که مثلن خانوم یا آقای x نظرش راجع به درس فلان تو کنکور فلان چی بوده ... الکی پس سعی نکنید خودتونو با این مسائل رودر رو کنید ... تا جای ممکن سعی کنید از اکیپ هایی که معمولن از این بحثا میکنن دور باشید این هفته رو ..

5) این هفته زیاد نه به گذشته ها تونو و هدف ها و آرزوهاتون فک کنید ... نه به آینده و اینکه شما سال دیگه دارید چی میخونید ... به نظرم الان دیگه وقت فک کردن به این مساله نیست ... الان دیگه همتون "یه رتبه" و " یه رشته" و "یه دانشگاهو" با تلاشای این مدتتون ، رقم زدید ... تو یه هفته نمیشه دیگه چیزی رو عوض کرد ... پس سعی کنید الکی ذهنتونو بهش مشغول نکنین :) ...

4) و اینکه ... دیگه "کنکوری" نیست ... شما دارید میرید که "آزمون سنجش جامع چهارم" رو بدید ... هی لفظ "کنکور" رو با خودتون تکرار نکنید ... هممون میدونیم ، حتی "اسمش" هم که میاد ته دل آدمو خالی میکنه ... پس سعی کنید یادتون بیارید که فقط دارید میری آزمون سنجش جامع چهارم رو میدید ...

واسه تک تکتون از خدا میخوام که این هفته بیشتر از هر زمانی مواظبتون باشه ...

بالا