• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

علی - ۱۰۵۳۱

• شروع کننده موضوع

profali

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
بابل
شهر
تبریز
مدال المپیاد
شیمی :دی
رشته دانشگاه
مهندسی شیمی
کتاب های خوانده شده:

تابستون ماله قبل 91 و قرار می دم انشاالله... ( قرار بود انجام بدم اما اصلا حوصلش نیس . سعیمو میکنم )

فروردین 91
1.قمار عاشقانه / عبدالکریم سروش
2.شاه بی شین / محمد کاظم مزینانی
3.نقطه ته خط / مهرداد صدقی
4. آبلوموف / ایوان گنچارف
5.اتاق / اما دانوهه

اردیبهشت 91
1.لذات فلسفه / ویل دورانت
2.علی (ع) / علی شریعتی
3.خون در راه نفت / هانس كرونبرگر

خرداد 91
1.قیدار / رضا امیر خانی
2.آب انبار / هوشو (هوشنگ مرادی کرمانی)
3.حدیث بندگی و دلبردگی / عبدالکریم سروش
4.مرد بی وطن / کورت ونه گات

تیر 91
1.بی وتن / رضا امیرخانی
2.رازدانی و روشنفکری و دینداری / عبدالکریم سروش
3.در رویای بابل / ریچارد برایتیگان
4.شکوای سبز / سید مهدی شجاعی

مرداد 91
1.عهد جدید (انجیل) / انجمن بین المللی گودیونز
2.نشت نشا / رضا امیرخانی
3.اخلاق خدایان / عبدالکریم سروش
4.نامه های ایرانی / مونتسکیو
5.زبور حضرت داوود / انجمن کتاب مقدس ایران

شهریور 91
1.سمفونی مردگان / عباس معروفی
2.ارمیا / رضا امیرخانی
3.علی از زبان علی / سید جعفر شهیدی

کتاب های در حال مطالعه :

من او / رضا امیرخانی

کتاب های آینده :

سرعت تغییر بالاست برا همین پاتوقامو می گم تا کتابی ها هم بی بهره نمونن :)
بابل
همه کتابفروشی هاشو می رم اما عشقم اینه با آقای طاهری صحبت کنم" آقای طاهری یکی از بهترین شاهنامه شناس های مازندرانه و از اوناییه که خیلی می فهمه و صاحب کتاب فروشی چیستاست ! یه رفیق کتابی عالیییه "
آدرس: خیابان یوسفپوری . جنب مجتمع سینمایی انقلاب . کتابفروشی چیستا

تبریز
تو تبریز هم صحبت کتابی خوبی هنوز بعد این 3 سال گیر نیوردم اما 2 تا جای تا حدودی جالب پیدا کردم که بهتون می گم .
آدرس: چهار راه شهناز ( ببخشید شریعتی ) رو پیاده سیر کنید به سمت ساعت . به مصلی رسیدین روبروش کتابفروشی شایسته هست . اینجا اصلیه . کنار مصلی روبرو تربیت هم یه کتاب فروشی به اسم آرمانشهر این ثانویه هست .غروب 4 شنبه ها!

• شروع کننده موضوع

profali

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
بابل
شهر
تبریز
مدال المپیاد
شیمی :دی
رشته دانشگاه
مهندسی شیمی
قمار عاشقانه

از زیبا ترین کتاب هایی که خوندم یه جورایی با لب و دهن آدم بازی می کنه. دکتر عبدالکریم سروش یه نام آشنا برای پدر و مادر های ماست و عده کمی از همسنامون با قلم و فکرش بر خورد داشتن و دارن!که اینم به لطف بعضیا پررررررررر....
به خاطر منافع سیاسی یه عده نادانِ نااهل که هیچ آشنایی با قلم ایشون ندارن دستور به جمع آوری تمام کتاب های این آقا رو دادن . تازه فهمیدم ترس از قلم می گن یعنی چی .... .

ادامه دارد ...
GhomarAsheghane.jpg
کتاب از زبان کتاب: این کتاب شرح جهش جانانه و جنون آمیز جان جوانمردی است که پیش از آنکه صبح معرفت از مشرق سرٌش بردمد و "شمس"عشق در افق اقبالش طالع شود ، زاهدی با ترس ، سجاده نشینی با وقار ، شیخی زیرک ، مرده ای گریان و شمع جمع منبلان بود و وقتی در چنگال شیری "شیخ گیر" افتاد و دولت عشق را نصیب برد ،زنده ای خندان،عاشقی پرٌان ،یوسفی یوسف زاینده و آفتابی بی سایه شد و این همه را وامدار آن بود که دلیرانه و کریمانه و فارغ از بندگی و سلطنت و شریعت و ملت تن به قضای عشق داد و پا در قماری عاشقانه نهاد و سرخوش از باختن و فارغ از بردن ، خان و مان خود را به سیل تند عشق سپرد و دیوانه عشق دیوانه و امٌاره نفس امٌاره گشت.

بالا