• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

دانشگاه شریف یا تهران؟ مسئله این است!

• شروع کننده موضوع

کاربران حذف شده

لنگر انداخته
همونطور که میدونید تقریبا این دو تا دانشگاه، توی بیشتر رشته های فنی رقیب هم هستند(به غیر از استثنا مثل نجوم و ..)، رنکینگ ها و ... هم مطرح هست، من مدت هاست که تحقیق میکنم این داشنگاه ها چه تفاوت هایی با هم دارن، نهایتا هر کدوم چه ویژگی هایی دارند و ...!

متاسفانه دبیرستانی هایی مثل ما و هم سن هام خیلی رویا پرداز و الگو بردار هستند، یعنی الان از هر کی بپرسی که خوب مثلا رتبه زیر 60 شدی، چه دانشگاهی میخوای بری در پاسخ خیلیهاشون میگن برق شریف! در صورتی که بد نیست واقعیت ها رو هم از زبون همین دانشجو های برق شریف بشنویم و یا دانشجو های هوا فضا و ... و نهایتا یه تصمیم و انتخاب خوب بکنیم.(البته اون هایی که میخوان هدف گذاری کنند!)

تو سایت دانشجو های زیادی از این دو تا دانشگاه هستند، جدا فرق دانشگاهاتون تا چه حده؟ از نظر صمیمیمت و خیال آسوده کجا بهتره؟ از نظر علمی و امکانات کجا؟
آیا واقعا برق شریف، مکانیک شریف سنگین هستند؟آسونن؟ اگر برمیگشتید به دوران انتخاب رشته شریف میرفتید یا تهران؟(الان کجا هستید) و سوالاتی از این قبیل!

ghezi

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان کرمانشاه
شهر
کرمانشاه
دانشگاه
دانشگاه علوم پزشکی کرمانشا
رشته دانشگاه
دندانپزشکی
پاسخ : دانشگاه شریف یا تهران؟مسئله این است!

آفرین چه سوال خوبی! <D=
با اجازت منم ازت تقلید می کنم یه تاپیک مثل این وا3 تجربیا می زنم :D

One Minute

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
شـــــاهی

خیلی تاپیک خوبیه !

بچه های سال بالایی جواب بدن لطفا ، سوال من هم هستش ...
البته من ترجیح میدم یه رشته سبک توی یه دانشگاه تاپ انتخاب کنم تا هم توی اون رشته بهترین باشم هم وقت واسه کارای دیگه داشته باشم :D به هر حال اگه خلاقیت داشته باشی توی هر رشته ای میتونی درآمد زیادی کسب کنی

Backstreetboy

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک

یکی از دوستای من، ورودی 87 (فک کنم) مکانیک شریف هست. رتبه کنکورش 59 بود. خودش میگفت که کاش میرفتم دانشگاه تهران یا امیرکبیر، میگفت اینجا به ما خیلی زیاد سخت میگیرن ولی اونجاها نه زیاد، استادامونم که تقریبا یکیه...

من بیشتر درباره مکانیک میدونم...و از همه مکانیکیا (به خصوص شریفی) هم شنیدم که میگن مکانیک امیرکبیر خیلی خوبه...

mavara

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان1
شهر
مشهد
دانشگاه
فردوسی
رشته دانشگاه
مهندسی شیمی

به نظر من علاقه به رشته ات مهم ترینه...اگه برق رو واقعادوست داشته باشی....تو شریف هم میتونی...ینی واست سخت نیس.... :)

یکی ازبچه هامون رتبه 50بود...با شک و تردید رفت برق شریف...ممکنه الان رشته اشو دوست داشته باشه...ولی حتی 1%فک کنین دوسش نداشته باشین.... :|
در این حالت هردانشگاهی باشی نمیتونی بکِشی...

باید ببینی میخوای چیکار کنی...کسی که فقط بورس امریکا میخواد بهتره بره شریف(درسته؟)
مثن من شنیدم تو شریف باید همه زندگی تو بذاری...اینجوریه؟

اینشتین

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
سمنان
سال فارغ التحصیلی
92
دانشگاه
امیرکبیر
رشته دانشگاه
نرم افزار

من شنیدم که جو دانشگاه تهران خیلی سیاسیه!
اما جو شریف خیلی خرخونانست
ینی غیر از اونایی که صندلی میخرن و اکثرن هم دووم نمیارن بقیه از لحاظ روحی مشکل دارن :D

nikooo

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
ƒαяℨαᾔℯℊαᾔ кαṧℌαη
شهر
کاشــــــان
دانشگاه
تهرانـــــــ
رشته دانشگاه
معماری

ببينين من با اون دوستي كه حرف از بورس آمريكا زد يجوري موافقم
كلن اطرافيانمو كه ميبينم (دوستان خانواده و ....)نظرشون بيشتر به شريفه ميدونيد دليلش بيشتر اينه كه شريف جاافتاده تره
زمانه شاه شريف دانشگاه شاهنشاهي بوده يجورايي
وقتي اكثره رتبه هاي برتر رياضي(به گفته رييس دانشگاه 98% ) و .... ميرن شريف دانشگاه هاي خارجي هم جذب اين دانشگاه ميشن_البته دانشگاه خارجي داريم تا خارجي و دانشگاه هاي خارجم حالا ديگه اكثرن دنباله پولن_
آدمي كه ميخواد جايي استخدام بشه( مثلن دانشجوي دكترايي كه ميخواد بورس يه دانشگاه بشه) ترجيح ميده كه بره جايي كه بيشتر مطرح ميشه اونجا..... و خب احساس اكثريت اينه كه شريف تو اين زمينه بالاتره.
البته من تحقيق زيادي نكردم و خب قبول دارم كه نياز به تحقيقات بيشتري داره....

@مُحسن:ميتونيد در اين زمينه لينكي چيزي بذاريد؟

nikooo

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
ƒαяℨαᾔℯℊαᾔ кαṧℌαη
شهر
کاشــــــان
دانشگاه
تهرانـــــــ
رشته دانشگاه
معماری

به نقل از مُحسن :
در چه زمینه ای؟

همين نظر خود دانشگاه شريفي ها و دانشگاه تهراني ها در باره دانشگاهاشون....
+
خودتون شريفي ها وتهراني هاي سايتو ميشناسين كيا هستن درباره دانشگاهاشون از اونابپرسيم
اينجوري به نظر موثق تر مياد

One Minute

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
شـــــاهی

به نقل از ηίκσσσ :
همين نظر خود دانشگاه شريفي ها و دانشگاه تهراني ها در باره دانشگاهاشون....
+
خودتون شريفي ها وتهراني هاي سايتو ميشناسين كيا هستن درباره دانشگاهاشون از اونابپرسيم
اينجوري به نظر موثق تر مياد

آره خیلی فکر خوبیه
یه دانشجوی مکانیک یا نفت شریف روزی چند ساعت باید درس بخونه تا هم شاگرد اول باشه هم به امور متفرقه برسه ؟
من الان 2 ماهه کفشم پاره شده هنوز وقت نکردم برم درستش کنم ، در این حد :D

informatic

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهيد سلطانی
شهر
کرج
مدال المپیاد
کامپیوتر و قبولی مرحله 2 ! (~ناکامی در m3 !!!)

یادمــه تو رنکینگ دانشگاهآ ، دانشگاه تهران رنکش بهتر از دانشگاه شریف بود ... (البته الانُ نمیدونم :-")

یکم سِرچ کردم ولی یـــه رنکینگِ معتبر پیدا نکردم !!!! مثلا تو چند تا سایتِ مختلف که گشتم ، رنکِشون تو سالِ 2011 با هم فرق داشت !!!!

ولی خوب کلا اگـــه بخواید اپلای کنید برای دانشگاهآی آمریکا ُ کانادا ُاینا (!!!) ، از این لحاظ دانشگاه شریف بهتـــره .... هر سالـ تعدادِ

زیادی از دانشجوهای شریف برای فوق ُ دکترا میرن ...ضمن ِ اینکه فِک نمیکنم اختلافِ زیادی بین ِ این 2 تا دانشگاه (از لحاظِ

علمی توی این دو تا رشتــه) باشــــه ...

death

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان1 شیراز
شهر
شیراز

مسئله اصلا این نیست که کدوم دانشگاه خوبه یا نیست ، تو ایران مسئله اینه که کدوم دانشگاه پل ه :D از شریف بورس شدن راحت تر از مثلا تهران ه واسه همین هرکس بتونه بره شریف دریغ نمیکنه ، طبیعی هم هست :|

× البته تفاوتشون تو این مورد هم زیاد نیست :-?

eyekay

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید قدوسی قم،علامه حلی تهران
شهر
قم،تهران
مدال المپیاد
مدال نقره ی المپیاد ریاضی
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
نرم افزار

اونجور که من پرس و جو کردم خب طبیعتا تو برق شریف جو سنگینه!ولی توی شریف بهتر نمره میدن!مثلا معدل 19.40 19.50 توی ترمای بالای دانشگاه تهران توی رشته ای مثل مکانیک نیست!ولی تو شریف هست!
از نظر اپلای هم که واضحه شریف بهتره!با یه اختلاف زیاد

eyekay

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهر
قم،تهران
مدال المپیاد
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
نرم افزار

آره ولی نه در این حد!خیلیا که برق شریف قبول نمیشن بعد می زنن برق تهران،یعنی اونقدرا تفاوت رتبه نیست !بهتر هم نمره میدن!

eyekay

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهر
قم،تهران
مدال المپیاد
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
نرم افزار

،نه اصلا،بسیار فرق می کنه!اسم شریف برای اپلای بهتره!شریفی ها رو بهتر اپلای می کنن،ببین کلا رو هوا نمی مونی که اپلایت نکنه جایی اصلا ولی می تونی تو رنکینگ بهتری اپلای کنی تو شریف،اول از همه معدل لیسانس مهمه برای اپلای فوق لیسانس و نمره ی تافل و جی آر ای هم مهمه ،ولی خب کم پیدا میشه کسی که اینا رو خیلی زیاد بشه،ولی اگه بشه خیلی تاثیر زیاد داره،مقاله هم مهمه ،ولی اسم دانشگاه اونقدرم کم اهمیت نیست!

vahidd

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد
شهر
مشهد

به نقل از اینشتین :
من شنیدم که جو دانشگاه تهران خیلی سیاسیه!
اما جو شریف خیلی خرخونانست
ینی غیر از اونایی که صندلی میخرن و اکثرن هم دووم نمیارن بقیه از لحاظ روحی مشکل دارن :D
اتفاقآ رنک کلی دانشگاه تهران بهتر از شریفه .

به نظر من تهران بهتره .
اولآ شریف اندازه کف دسته ولی فقط پردیس تهران به نظر من که خیلی از شریف بزرگ تر اومد :D

دومن مدرسه شریف که بودیم مسئول اونجا از بچه های قدیمی شهید هاشمی نژاد و آشنا بود .البته رشتش کامپیوتر بود فکر کنم . به ما گفت اگه زمان برمیگشت میرفت تهران چون بچه های شریف انگار هنوز تو دبیرستانن ، بزرگ نشدن . یعنی از جو اونجا راضی نبود .

This is me

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبيرستان فرزانگان٢ :x
شهر
تهرانْ
مدال المپیاد
برنز زیست

من اگه ميخواستم برم رياضى صددرصد شريف رو ترجيح ميدادم. هم از نظر جو ،هم درس،هم مسابقاتش،هم...!

ولى ديگه جزبروبچ تجربى حساب ميشيم.. :D

poorya.kh

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهیـد بهشتی
شهر
نیشابـور
دانشگاه
علم‌وصنعت‌ ایران
رشته دانشگاه
مهندسی‌کامپیوتر

یه تعریف از جو دانشگاه میشه بگید :-? اگه از نظر سیاست میگید که به نظر من هر چی کمتر باشه بهتره، از نظر درس هر چی بیشتر باشه بهتره
من هم داشنگاه امیر کبیرُ دیدم هم دانشگاه شریف، از نظر بزرگی و محیط و فضای دانشگاه اصلا با هم قابل مقایسه نیستن، شریف خیلی خیلی بهتره
ولی تو رشته هایی مثل مکانیک امیرکبیر بهتره، هم کارگاه مجهز تری داره هم دانشکده ـش خیلی بزرگتره :-"
به شخصه 3 شب تو خوابگاه های شریف خوابیدم و با کلی دانشجو برخورد کردم :-"
اصلا اینجور که شماها میگید نیست، صرفا درس نیست، تو این سه روز که من کمتر دانشجویی رو دیدم درس بخونه، اول تفریح بعد درس، همچین وضیه :D

MePeR

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید قدوسی
شهر
قم
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی عمران

به نقل از پـوریــا خ. :
اصلا اینجور که شماها میگید نیست، صرفا درس نیست، تو این سه روز که من کمتر دانشجویی رو دیدم درس بخونه، اول تفریح بعد درس، همچین وضیه :D
کی تو خوابگاه درس میخونه ؟!
تو مثلا 3 شب که ما ها همه میخوابیم آقا پلیسه بیداره ، پاشو برو کتابخونشون ، جا برای نشستن نیست :D

نمیشه به صورت کلی مقایسه کرد !
اول باس ببینی چه رشته ای میخوای بری !
مثلا من از خیلی ها شنیدم تو رشته ی " عمران " دانشگاه تهران حرف اولُ میزنه !
یا مثلا برق ، که مشخصه شریف اوله !

poorya.kh

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهیـد بهشتی
شهر
نیشابـور
دانشگاه
علم‌وصنعت‌ ایران
رشته دانشگاه
مهندسی‌کامپیوتر

به نقل از مـهـدی :
کی تو خوابگاه درس میخونه ؟!
تو مثلا 3 شب که ما ها همه میخوابیم آقا پلیسه بیداره ، پاشو برو کتابخونشون ، جا برای نشستن نیست :D
خب همینجوری بهتره به نظرم، همه ـجورش هست، هم جنبه ی درسُ داره هم تفریح
که خب اغلب دانشگاها همینطورن ولی یه سری گفتن که شریف فقطُ فقط درسه در صورتی که اینطور نیست :-"

• لایک
امتیازات: MePeR

happiestchemist

ملکه ی شیشه ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
4d
سال فارغ التحصیلی
1390
مدال المپیاد
دارم.
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
داروسازی

به نقل از پـوریــا خ. :
خب همینجوری بهتره به نظرم، همه ـجورش هست، هم جنبه ی درسُ داره هم تفریح
که خب اغلب دانشگاها همینطورن ولی یه سری گفتن که شریف فقطُ فقط درسه در صورتی که اینطور نیست :-"
بچه های شریف از هم جزوه قایم میکنن..بچه های تهران برا هم جزوه جور میکنن..گروه جزوه تشکیل میدن..
بچه های شریف کل کل میکنن..بچه های تهران فعالیت های غیر درسی میکنن
شخصا دو نفر رو شنیدم که دعوا کردن ..دو تا دوست مثلا صمیمی..برای این که یکیشون .01 نمره از اون یکی بالا شده..این داستان واقعی است!

بالا