• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

کمی پیش از پایان :)

negine-raz

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1 تهران
شهر
تهران
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
شیمی
پاسخ : کمی پیش از پایان :)

نمیخواستم تو اون یکی پستم اینو بگم ، به همین خاطر یکی دیگه نوشتم :

ولی بچه ها بزارید قبل کنکور و رتبه ها یه چیزی بهتون بگیم :

قبول شدن فقط قبول شدن تو دانشگاه تهران و شهید بهشتی و شریف و امیرکبیر نیست ... بخدا نیست .... باور کنید نیست ...

این که میگید در طی این 20 روز نمیتونید رتبه اتونو بکنید اون چیزی که میخواستید و اون رشته و دانشگاه مورد علاقتون نمیشه ...
اینایی که میگن جز پزشکی تهران و جز مهندسی شریف دیگه بدرد نمیخوره ، دقیقن دارن پا میزارن رو اون افرادی که جز توی تهران و شریف و ... درس خوندن و حتی توی شهرستانا الان پزشک و مهندسن و همشون زندگی ایده آل خودشونو دارن ...

به این باور برسید که هر آدمی باید چیزی که میخوادو توی هر شرایط و موقعیتی دنبال کنه ...

• شروع کننده موضوع
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1390

به نقل از نـِــگـیــنــــِ - راز :
نمیخواستم تو اون یکی پستم اینو بگم ، به همین خاطر یکی دیگه نوشتم :

ولی بچه ها بزارید قبل کنکور و رتبه ها یه چیزی بهتون بگیم :

قبول شدن فقط قبول شدن تو دانشگاه تهران و شهید بهشتی و شریف و امیرکبیر نیست ... بخدا نیست .... باور کنید نیست ...

این که میگید در طی این 20 روز نمیتونید رتبه اتونو بکنید اون چیزی که میخواستید و اون رشته و دانشگاه مورد علاقتون نمیشه ...
اینایی که میگن جز پزشکی تهران و جز مهندسی شریف دیگه بدرد نمیخوره ، دقیقن دارن پا میزارن رو اون افرادی که جز توی تهران و شریف و ... درس خوندن و حتی توی شهرستانا الان پزشک و مهندسن و همشون زندگی ایده آل خودشونو دارن ...

به این باور برسید که هر آدمی باید چیزی که میخوادو توی هر شرایط و موقعیتی دنبال کنه ...
لاییییییییییییییک!
الان چه ها فکر میکنین که ما آب از سرمون گذشته و داریم شعار میدیم... اما اینا نیست واقعا!!
ما به یه درکی الان رسیدیم که دوست داریم شما زودتر بهش برسین...زودتر از ما...زودتر از افتادن تو مسیر دانشگاه...
مهمترین چیز اینه که شما رشته ای که دوست داریدو بخونید.دانشگاهش به خدا اونقدرا مهم نیست... منی که اینو میگم همه قدیمیها یادشونه که به خاطر قبول نشدن تو شریف داشتم خودمو میکشتم از ناراحتی!!!! اما الان دارم اینارو میگم...نه به این خاطر که شعار میدم...بلکه به این خاطر که به اشتباهم پی بردم و دوست دارم شما اشتباهاتمو تکرار نکنید...

cowboy

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
مياندوآب
مدال المپیاد
کمی ریاضی و کامپیوتر
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
نرم افزار

بچه ها سلام.

خیلی ها به ما میگفتن که شما بعد کنکور رو نمیبینین و نمیدونین.

از همین حالا خدا رو شکر کنین.!!!

قدر این روز ها رو بدونین. روز های سخت هستند که تو زندگی تون همیشه به یاد میمونند.

موفقیت مال شماست. خودتون رو لایق بدونین برای موفق شدن.

نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان امین
شهر
اصفهان
مدال المپیاد
یه زمانی واسه شیمی/ نجوم میخوندم

1) واقعا ممنون به خاطر حرف ها و روحیه دهی ها تون :D

2) یه سؤال، کنکور عمومی های رشته های دیگه چقدر مهمه؟ من همین سراسری ها ریاضی رو بتونم بزنم و درست نکته هاشونو جمع و جور کنم خودش طول میکشه

MSA

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهیدبهشتی
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
91
تلگرام

من تازه به این نتیجه رسیدم که تو هندسه(مخصوصا" هندسه 1و2) به شدت مشکل دارم و وقت کم میارم!(قبلا" فکر می کردم بیشتر از همه رو هندسه مسلطم! :D) توی عمومی ها هم زبانم واقعا" داغونه! هیچکدومتون مثل من بودید؟! به نظرتون ولشون کنم؟!

• شروع کننده موضوع
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1390

به نقل از پگاه :

2) یه سؤال، کنکور عمومی های رشته های دیگه چقدر مهمه؟ من همین سراسری ها ریاضی رو بتونم بزنم و درست نکته هاشونو جمع و جور کنم خودش طول میکشه
(;
بله مهمه خیلی!!
ببین وقت هست.خب؟! فقط باید ازش استفاده کنی...سوالات عمومی گروه های دیگه به اندازه سوالات گروه خودتون مهم هستن!
به نقل از 619 :
من تازه به این نتیجه رسیدم که تو هندسه(مخصوصا" هندسه 1و2) به شدت مشکل دارم و وقت کم میارم!(قبلا" فکر می کردم بیشتر از همه رو هندسه مسلطم! :D) توی عمومی ها هم زبانم واقعا" داغونه! هیچکدومتون مثل من بودید؟! به نظرتون ولشون کنم؟!
من تو هندسه مشکل داشتم...
تو کنکور سوالات هندسه رو کامل رد کردم...
بعد آخرای جلسه دیدم هیچ سوالیو نمیتونم حل کنم رفتم سراغ اونا!!
و واقعا بلد بودم!
اما دیگه وقت نبود!! و فقط ۲تاش ورسیدم تو اون وقت کم حل کنم و کلی بعدش حسرت خوردم!
هیچ سوالیو نخونده رد نکنین! هیچ وقت نمیان همه سوالای یه درسو سخت بدن!بخونین یه دور سریع از روشون و سوالیو که میشه حل کرد پیدا کنین!

ail73

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی بیرجند
شهر
بیرجینیا(بیرجند)
مدال المپیاد
به قول بچه ها راهو باسه بقیه باز گذاشتیم
دانشگاه
شریف(ارشد)-شیراز(کارشناسی)
رشته دانشگاه
مهندسی شیمی-طراحی فرآیند

به نقل از twilight :
خب گفتم که، مثلا 1جا 3تا سوالو باهم غلط میزنم اونم به خاطراشتباه محاسباتی. و این درصدمو خیلی پایین میاره درحالیکه من باتوجه به میزان درسی که خوندم به نظرم این خیلی زیاده.
ای بابا از من بدتر
تو عربی 4 تا غلط داشتم هر 4 تا رو اشتباه خونده بودم گفته بود کدام غلطه من درست رو زدم یا گفته درسته من غلط رو انتخاب کردم .
ریاضی از 5 تا غلط 4 تا اشتباه محاسباتی
به نقل از 619 :
دقیقاً مثه خودمی . من زبان به شدت مشکل دارم . اصن یه تفاوت عجیبی بین زبان با بقیه درسا هست
در مورد هندسه 1 نیز مثه خودمی

• شروع کننده موضوع
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1390

به نقل از 619 :
توی عمومی ها هم زبانم واقعا" داغونه! هیچکدومتون مثل من بودید؟! به نظرتون ولشون کنم؟!
اینو یادم رفت جواب بدم!
خب راستش من زبان خیلی خوب بود و در کل سال کنکور تنها تستی که واسه زبان زدم جمعه ها سر آزمون بود :Dآخر هم ۹۱ درصد زدم واسه همین زیاد نمیتونم بگم چیکار کنین.اما در همین حد بگم که توی زبان هم سوالات آسون زیاد هستن...سوالاتی که میشه حتما زد!
بعد مثلا الان بشینین کلمه هارو بخونین تستاشو میشه راحت زد!تو سوالات متن هم سوالاتی هستن که عینا از متنن و اصلا لازم نیست حتی بفهمین متن چی داره میگه :Dفقط عینا از توی متن باید بگردین و پیداشون کنین! یا یه سری سوالاتش هستن در مورد اعداد سوال میده!وقتی دارین میخونین متنو زیر اعداد و اسمهای خاص و اینا خط بکشین چون به احتمال زیاد توس سوالا هست و باعث میشه زودتر پیداشون کنین.کلا زبان یه سری تکنیکهایی داره که باهاشون به راحتی میشه زبانو ۷۰ این ازد! بیشترش دیگه یه کم تسلط به کلمات بیش از سطح کتاب و اینا میخواد.ولی ۷۰ درصد خیلی خوبی هست (;
(اگه غلط تایپی زیاد دارم ببخشید!تو لینوکس همه حرفارو از هم جدا نشون میده واسه من واسه همین خیلی سخته واسم تایپ کردن!)

• لایک
امتیازات: MePeR

negine-raz

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1 تهران
شهر
تهران
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
شیمی

به نقل از پگاه :

مهسا درست میگه ... سوالای کنکورهای عمومی گروه های دیگه به اندازه ی گروه خودتون مهمه ...

اگه وقت نمیکنی یه پیشنهادی واست دارم ، این 3 نوع تستا رو از گروه های مختلف بزن :

1- تستای ریدینگ و کلوز زبان 2- متن درک مطلب و تستای درک مطلب عربی 3- تستای آیه دار دینی ( چه خود تستش آیه داره و چه گزینه هاش)

واسه هر کدوم دلیلی دارم که میگم این 3 نوع تستا رو از گروه های مختلف بزنی !

ail73

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی بیرجند
شهر
بیرجینیا(بیرجند)
مدال المپیاد
به قول بچه ها راهو باسه بقیه باز گذاشتیم
دانشگاه
شریف(ارشد)-شیراز(کارشناسی)
رشته دانشگاه
مهندسی شیمی-طراحی فرآیند

من هر جا که غلط دارم فقط میرم جزوه هامو برمیدارم اون قسمتو یه بار دیگه از رو میخونم . این کار بسه یا نه برم بعدش تست بزنم .

• شروع کننده موضوع
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1390

به نقل از ali 73 :
من هر جا که غلط دارم فقط میرم جزوه هامو برمیدارم اون قسمتو یه بار دیگه از رو میخونم . این کار بسه یا نه برم بعدش تست بزنم .
نه اصلا کافی نیست!
بعدش تست های علامتدارتون رو هم بزنید از اون مبحث.

ninja

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شهرکرد
دانشگاه
اصفهان
رشته دانشگاه
پزشکی

ببخشيد يه سوال!
من تست علامتداراصلانکردم!راستش واقعانميدونستم اين آخرافهميدم :(
بعدالان من چون تست علامتداري ندارم اومدم اينکاروکردم بنظرتون کارم درسته:
ازرياضي آبي کانون،فيزيک ستاره داراي گاج پايه وسراسري80به بعدگاج پيش،
شيمي کنکوراي مبتکران،زيستم کلاجامع تخته سياه روميزنم،عمومي هم که ازبعدعيدتست بي تست :-<
بنظرتون من چيکارکنم؟؟

• شروع کننده موضوع
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1390

به نقل از ninja :
ببخشيد يه سوال!
من تست علامتداراصلانکردم!راستش واقعانميدونستم اين آخرافهميدم :(
بعدالان من چون تست علامتداري ندارم اومدم اينکاروکردم بنظرتون کارم درسته:
ازرياضي آبي کانون،فيزيک ستاره داراي گاج پايه وسراسري80به بعدگاج پيش،
شيمي کنکوراي مبتکران،زيستم کلاجامع تخته سياه روميزنم،عمومي هم که ازبعدعيدتست بي تست :-<
بنظرتون من چيکارکنم؟؟
به به :Dپس این همه ما اینجا گفتیم برای خودمون گفتیم دیگه :-"
عیب نداره به هرحال!
خودت یه سری تست رو که فکر میکنی واست سخت تره انتخاب کن و بزن!
عمومی هم تست بی تست یعنی چی :Dتست قرابت معنایی و آرایه ادبیات + تست درک مطلب عربی +‌اگر زبانت متوسط یا ضعیفه تست درک مطلب زبان بزن!
فقط دینی زیاد تست نمیخواد.بیشتر از تست هی دوره کردن و مرور میخواد...

ninja

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شهرکرد
دانشگاه
اصفهان
رشته دانشگاه
پزشکی

أه!آخه من نميدونم!
خيلي ازغلطام بيدقتي بود!
خيلي هاهم ازسوالاي خيلي سخت!
زبانم خوبه!عربيمم خيلي خوبه!
اماديني وادبيات خوب نيست!!!
تست قرابت وآرايه ازچي بايدبزنم؟

• شروع کننده موضوع
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1390

به نقل از ninja :
أه!آخه من نميدونم!
خيلي ازغلطام بيدقتي بود!
خيلي هاهم ازسوالاي خيلي سخت!
زبانم خوبه!عربيمم خيلي خوبه!
اماديني وادبيات خوب نيست!!!
تست قرابت وآرايه ازچي بايدبزنم؟
تست قرابت از هامون سبطی یا نشرالگو بزن...
تست آرایه از نشرالگو
تست املا و لغت هم بزن...قشنگ متن تکراری میدن تو کنکور! من از هامون سبطی زدم!یه کتاب نازکیه! تاریخ خریدش واسه من فکر کنم ۳ روز یا ۵ روز قبل از کنکوره!!! تستاشو یه روزه شدم عااااالی بود! قشنگ متن کنکورو قبلا تو کتاب دیده بودم!!
واسه دینی فکر نکنم زیاد تست تاثیر داشت هباشه.هی بخون!جای آیه ها رو حفظ بشو! جای هر مطلب و اینایی رو حفظ شو!قشنگ قیافه کتاب بیاد جلو شچت وقتی یه سوال میبینی!

ninja

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شهرکرد
دانشگاه
اصفهان
رشته دانشگاه
پزشکی

ممنون.

ali.Holmes

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلي
شهر
كرمان
دانشگاه
علوم پزشکی کرمان
رشته دانشگاه
دندان پزشکی

اینم یه جدول برای راحت تر شدن بررسی آزمون ها......
و اینم برای این که ببینیم کلا هر آزمون چیارو خوندیم....

Z.n

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی فناوری اطلاعات

به نقل از 619 :
من تو زبان همین مشکل رو داشتم. اوایل سال خوب می زدم ولی اخرا دیگه بد می زدم.
مشاورم بهم هشدار داد گفت رو زبانت بیشتر کار کن من گوش نکردم :( و مثل بقیه درسا روش وقت می ذاشتم
اخر هم پایین ترین درصدم شدو الان حسرت می خورم که اگه اون اخر روش بیشتر وقت می ذاشتم چقد رتبم بهتر بود :(
پس پیشنهاد می کنم زبانتو ول نکن مخصوصا اگه قبلا خوب بوده
موفق باشید (;

بالا