• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

تورنت

• شروع کننده موضوع

نسترنگار

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۱ تهران
رشته دانشگاه
پزشکی بهشتی
تا حالا درباره تورنت چیزی شنیدین؟

Torrent یک شبکه اشتراک گذاری فایل بین کاربران است. یعنی کاربران این شبکه، فایل هایی رو که روی کامپیوترشون دارن، با کمک یک برنامه خاص بین بقیه کاربران به اشتراک میذارن. پس دانلود در این شبکه ، یعنی دریافت فایل از دیگران، نه از یک سایت خاص. حالا بعضی سایت ها مانند torrentz.com به شما این امکان رو میده که روی فایل های هزاران کامپیوتر در سراسر جهان جستجو کنید و از روی کامپیوترشون فایل هایی رو که خیلی جاها پیدا نمیشه دانلود کنید.
[nb]منبع[/nb]

یکی از ویژگی های خوبه دانلود از تورنت اینه که همیشه میشه دانلود رو نگه داشت و بعداً دوباره ادامه داد. معمولاً فایل های با حجم بالا و چیزایی که هیچ جای دیگه پیدا نمیشه رو میشه تو تورنت پیدا کرد.

خب، این جا کی از تورنت دانلود میکنه؟ چی دانلود میکنین؟

ibtkm

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
دانشگاه
دانشگاه تهران
پاسخ : تورنت

به نقل از نسترنّگار :
تا حالا درباره تورنت چیزی شنیدین؟

Torrent یک شبکه اشتراک گذاری فایل بین کاربران است. یعنی کاربران این شبکه، فایل هایی رو که روی کامپیوترشون دارن، با کمک یک برنامه خاص بین بقیه کاربران به اشتراک میذارن. پس دانلود در این شبکه ، یعنی دریافت فایل از دیگران، نه از یک سایت خاص. حالا بعضی سایت ها مانند torrentz.com به شما این امکان رو میده که روی فایل های هزاران کامپیوتر در سراسر جهان جستجو کنید و از روی کامپیوترشون فایل هایی رو که خیلی جاها پیدا نمیشه دانلود کنید.
[nb]منبع[/nb]

یکی از ویژگی های خوبه دانلود از تورنت اینه که همیشه میشه دانلود رو نگه داشت و بعداً دوباره ادامه داد. معمولاً فایل های با حجم بالا و چیزایی که هیچ جای دیگه پیدا نمیشه رو میشه تو تورنت پیدا کرد.

خب، این جا کی از تورنت دانلود میکنه؟ چی دانلود میکنین؟
من بعضی اوقات میرم یه جایی که اینترنت خوب داره از تورنت استفاده می‌کنم. در حالت عادی اینترنتم تعریفی نداره و اصلا نمی‌شه تورنت استفاده کرد. تورنتم رو همیشه پاز می‌کنم وقتی میرم یه جایی که اینترنت خوب داره ران می‌کنم.
معمولا هم چیزای کم‌یاب رو دانلود می‌کنم. کتاب‌هایی که تازه تو آمازون اومدن و دسترسی به هیچ وجه بهشون ندارم. یا خیلی اوقات فیلم. بعضی اوقات فول دیسکوگرافی میوزیشنا و ....
کلا هم سیستم خیلی خوبیه. فقط حیف که اینترنت خوب ندارم که فیض کافی ببرم.

JB

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
هاشمی‌نژاد ۲ مشهد
دانشگاه
شهید بهشتی تهران
رشته دانشگاه
ریاضی و علوم کامپیوتر

تورنت! بهترین سیستم اشتراک فایل دنیا از نظر من >:D<

برای دانلود از تورنت یه سری چیز ها رو باید دونست البته تا بشه بهترین استفاده رو برد :

تو سایت های مرجع دانلود فایل های تورنت ( مثه ThePirateBay.org ) دو تا عدد جلوی هر فایل هست : یکی Seeds (یا Seeders یا SE) و یکی Leechers (یا LE)

seeds یعنی تعداد اون بندگان خدایی که فایل رو از روی کامپیوترشون به اشتراک گذاشتن ( چه فداکار :-" ) هرچی seeds یه فایل بیشتر باشه فایل هم قابل اعتماد تره هم سرعت دانلودش بالاتره !

اما Leechers مشخص کننده تعداد افرادی یه که دارن فایل رو دانلود میکنن یا دانلودش کردن . هر چه تعداد Leecherها نسبت به Seed ها بیشتر باشه درجه اطمینان فایل پایین تره و سرعت دانلودشم کمتره :-s . یعنی Leechersها رو باید نسبت به Seeds بررسی کنیم .

مثلا اگر تعداد Seedها برای یک فایل بالای 500 و تعداد Leecherها زیر 100 باشه شما یک لینک دانلود با اطمینان و سرعت بالا دارین ! ( نوش جان :D )
اما اگر تعداد Seedها به فرض 1 و تعداد Leechersها زیاد باشه احتمال داره که این فایل صحت و امنیت نداشته باشه و در ضمن سرعت دانلودشم کمه :-s

• شروع کننده موضوع

نسترنگار

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۱ تهران
رشته دانشگاه
پزشکی بهشتی

خیلی از فایل ها هستن که فقط توی تورنت پیدا میشن یا پیدا کردنشون توی جاهای دیگه خیلی سخته در صورتی که کافیه اونا رو توی یکی از سایت های بزرگ تورنت سرچ کنین. در حقیقت خیلی بعیده که چیزی رو نتونین پیدا کنین. یا بعضی فایل ها هستن که حجمشون خیلی زیاده، توی سایت های ایرانی هم پیدا میشن ولی مثلا ۳۰ تا قسمته هر قسمت ۵۰۰ مگ. این رو خیلی راحت توی تورنت میشه دانلود کرد.

من از وقتی با تورنت دانلود میکنم دیگه سراغ سایت های معمولی دانلود نمیرم :D نظارت خیلی بیشتری هم روی دانلودام دارن.

ولی خب تورنت چند تا مشکل هم داره

۱. امنیت: ممکنه که ۵۰ گیگ برنامه رو دانلود کنین بعد ۵ گیگش ویروس باشه. این که ویروس هست یا نه فهمیدنش یه کم سخته و باید ببینین آپلود کننده اش شناخته شده هست یا نه :D مشکل امنیت وجود داره و کاریش نمیشه کرد.
۲. صحت اطلاعات: خیلی وقتا اطمینانی به محتوای فایلی که دانلود میکنین نیست؛ مثلا ممکنه اسم فایل یه چیز باشه ولی محتواش کلا یه چیز دیکه یا فیک باشه!‌
۳. سرعت کمتر: البته این بیشتر بستگی به تعداد سیدر ها و لیچر ها داره ولی بازم سرعت دانلود از تورنت کمتر از دانلود منیجره.

parastoo

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2 تهران
شهر
طهران
مدال المپیاد
ریاضی!
دانشگاه
؟!
رشته دانشگاه
معماری! :دال

آخه شما وقتی‌ یه فایل رو دانلود می‌کنین، کارتون درواقع غیر قانونیه و کپی‌ رایتو رعایت نکردین، بد اگه تو تورنت دانلودش کنین، درواقع به غیر از اینکه دانلود کردین، یه بار دیگه‌ام آپلودش می‌کنین. ^-^ :-?

• شروع کننده موضوع

نسترنگار

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۱ تهران
رشته دانشگاه
پزشکی بهشتی

ما توی آمریکا زندگی نمیکنیم که :D توی ایران این کار غیر قانونی نیست چون قانون کپی رایت توی ایران به اون صورت اجرا نمیشه پس بیشتر به وجدان دانلود کننده بستگی داره. مثلا به نظر من این کار اشکالی نداره :D ولی در کل آره :D مسئله اینه که این فایل به هر حال دانلود میشه، چه از تورنت و چه از جای دیگه. (میتونه بیشتر یا کمتر از یه بار باشه البته :D)

کی به کیه؟‌دانلودتو بکن!‌ :D

kerpoocoder

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی غیر چینی
شهر
کرمون
مدال المپیاد
یه کم
دانشگاه
شهید باهنر کرمان
رشته دانشگاه
CS &amp; Math

شما از چه نرم افزاری برای دانلود تورنت استفاده می کنید؟
از چه سایتی برای دانلود فایل های تورنت استفاده می کنید؟
:-?
چرا در این موارد پست نمی گذارید همه چسبیدین به قانون کپی پیست ...
اصلا تو ایران غیر قانونی نیست !!! :))
به نظر من تورنت بهترین راه برای دانلوده!

ibtkm

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
دانشگاه
دانشگاه تهران

دوستان، استفاده از تورنت عین عین عین دزدیه! بیاین خودمون رو گل نزنیم. الکی هم توجیه نکنیم!

یه ملتی تو ایران استدلال مسخره میارن که "به دلیل تحریمات، امکان خرید وجود نداره" و باید گفت که چه ربطی داره؟! آقا من نمی‌خوام تو خونم کسیو راه بدم! باید از دیوار خونم بیاد بالا؟! اون طرف خارجی هم به هر دلیلی، حالا چه تحریم چه غیر تحریم، نذاشته ما بتونیم استفاده کنیم از چیزی که مال خودشه، اگه بیایم به زور و با استفاده از امثال تورنت دانلود کنیم، دقیقا دزدی کردیم!

کلاه شرعی دیگه نذاریم سر خودمون انصافا

vahidd

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد
شهر
مشهد

پویا ببین توی هر جامعه یک سری قوانین هست و یک سری هنجار و قوانین .

دزدی بده چون دزدی یک کار خلافه و بده چون برای ما یک کار غیر اخلاقی تعریف شده
اخلاق و قوانین هم هردو ساخت انسان ها هستند .

خوب حالا توی ایران قانون کپی رایت اجرا نمیشه .حداقل 99 درصدش . پس وقتی یکی این کار رو انجام بده کارش غیر قانونی نبوده پس دزدی نیست ! ولی درباره ی "اثار داخلی" هنوز این برای ما یک کار غیر اخلاقیه .

ولی درباره ی اثار خارجی با همون دلیل قبلی کار ما غیر قانونی نیست چون ما همچنان شامل این قانون نمیشیم . ولی کار ما غیر اخلاقی هم نیست چون میخوایم ما هم وارد کنوانسیون برن بشیم ولی باهاش موافقت نمیشه .

ibtkm

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
دانشگاه
دانشگاه تهران

به نقل از BrainDamage :
پویا ببین توی هر جامعه یک سری قوانین هست و یک سری هنجار و قوانین .

دزدی بده چون دزدی یک کار خلافه و بده چون برای ما یک کار غیر اخلاقی تعریف شده
اخلاق و قوانین هم هردو ساخت انسان ها هستند .

خوب حالا توی ایران قانون کپی رایت اجرا نمیشه .حداقل 99 درصدش . پس وقتی یکی این کار رو انجام بده کارش غیر قانونی نبوده پس دزدی نیست ! ولی درباره ی "اثار داخلی" هنوز این برای ما یک کار غیر اخلاقیه .

ولی درباره ی اثار خارجی با همون دلیل قبلی کار ما غیر قانونی نیست چون ما همچنان شامل این قانون نمیشیم . ولی کار ما غیر اخلاقی هم نیست چون میخوایم ما هم وارد کنوانسیون برن بشیم ولی باهاش موافقت نمیشه .
دوست من، نفس دزدی در همه جای دنیا و در همه‌ی جوامع یکیه. تعریف دزدی هم به معنای واقعی کلمه در همه‌ جای دنیا یکسانه:

ویکی:
دزدی یا سرقت در حقوق کیفری به گرفتن غیرقانونی اموال دیگران بدون رضایت آنها می‌گویند. به کسی که عمل دزدی را انجام می‌دهد دزد می‌گویند.

آقا مایکروسافت دلش نمی‌خواد به ما محصول بده فرض کنیم! وقتی می‌ریم ویندوز کپی‌ی نصب می‌کنیم، عملا داریم دزدی می‌کنیم دیگه! چرا باید خودمو گول بزنم نه این دزدی نیست ؟! بدون اجازه و رضایت داریم از محصول یه نفر استفاده می‌کنیم!

هم دزدیه و هم غیراخلاقی! و اینکه ملت خیلی ساده باهاش برخورد می‌کنن به خاطر اینه که این جور کلاه شرعی گذاشتنا تو جامعه‌ی ما رایج شده.

تورنت هم دقیقا همینه! تورنت آلت دزدیه! جاییکه می‌تونم مثلا ویندوز کپی دانلود کنم!

vahidd

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد
شهر
مشهد

به نقل از پویا م :
دوست من، نفس دزدی در همه جای دنیا و در همه‌ی جوامع یکیه. تعریف دزدی هم به معنای واقعی کلمه در همه‌ جای دنیا یکسانه:

ویکی:
آقا مایکروسافت دلش نمی‌خواد به ما محصول بده فرض کنیم! وقتی می‌ریم ویندوز کپی‌ی نصب می‌کنیم، عملا داریم دزدی می‌کنیم دیگه! چرا باید خودمو گول بزنم نه این دزدی نیست ؟! بدون اجازه و رضایت داریم از محصول یه نفر استفاده می‌کنیم!

هم دزدیه و هم غیراخلاقی! و اینکه ملت خیلی ساده باهاش برخورد می‌کنن به خاطر اینه که این جور کلاه شرعی گذاشتنا تو جامعه‌ی ما رایج شده.

تورنت هم دقیقا همینه! تورنت آلت دزدیه! جاییکه می‌تونم مثلا ویندوز کپی دانلود کنم!
دزدی یک تعریف ساخت بشره . خدا که دزدی رو تعریف نکرده . ما خودمون دزدی رو بر اساس یک سری قوانین تعریف کردیم . حالا بر اساس همین قوانین ما دزدی نمیکنیم .

قسمت دوم : مایکروسافت حق نداره وقتی یه محصولی میده تو مارکت بگه فقط مثلا کسایی که چشماشون ابیه بخرن ! تو مارکت یعنی همه مردم دنیا میتونن بخرن ! حالا از ما امکان خریدن رو گرفتن !

این کار ما دزدی بود اگر یک قانون تو دنیا بود که میتونست مارو مجازات کنه .
وقتی نیست یعنی دزدی قانونی نیست !
شرئیشم پای خودت اگه به نظرت دزدیه نگیر ...
به نظر من نیست وقتی خودشون نمیذازن ما هم بیایم عضو کنوانسیون شیم .

• لایک
امتیازات: JB

ibtkm

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
دانشگاه
دانشگاه تهران

!!!! من نمی‌دونم خدا دزدی رو تعریف کرده یا نه، ولی درباره‌ی دزدی و اشتباه بودنش حرف زده و من فکر می‌کنم کافی باشه!
قران:
مائده 38ـ40: « وَ السَّـارِقُ وَ السَّـارِقَةُ فـَاقـْطَـعُـوا أَیْـدِیَـهُـمـَا جَـزَاءً بـِمـَا كـَسَـبـَا نـَكـَالاً مِـنَ الـلّـَهِ وَ الـلَّـهُ عَـزِیـزٌ حَـكِـیـمٌ ـ فـَمَـنْ تـَابَ مِـنْ بَـعْـدِ ظُـلْـمِـهِ وَ أَصْـلَـحَ فـَإِنَّ الـلَّـهَ یَـتـُوبُ عَـلَـیْـهِ إِنَّ الـلَّـهَ غَـفـُورٌ رَحِـیـمٌ ـ أَلَـمْ تـَعْـلَـمْ أَنَّ الـلَّـهَ لَـهُ مُـلـْكُ الـسَّـمَـوَاتِ وَالاَرْضِ یُـعَـذِّبُ مَـنْ یَـشـَاءُ وَ یَـغْـفِـرُ لِـمَـنْ یَـشَـاءُ وَ الـلَّـهُ عَـلَـى كـُـلِّ شَـیْءٍ قـَدِیـرٌ

چرا حق نداره؟ چرا اختیار مالش رو نداره؟ سیگار هم تو مارکته، پس طبق استدلال شما بچه‌های زیر ۱۸ سال هم باید بتونن بخرن! تمام حرف من اینه که یکی اختیار کامل مالش رو داره. عشقش بکشه این حق رو داره که به تمام دنیا بده حتی رایگان، به من یکی نده! و منم حق هیچ اعتراضی رو ندارم! چون صاحب اون مال اونه. هر کاری هم بخواد حقش رو داره که بکنه!

شما عملا داری مفهوم صاحب بودن رو زیر سوال می‌بری! وقتی یکی صاحب یه چیزیه، اختیار کامل تصمیم‌گیری درباره‌ی اون چیز رو داره!

• شروع کننده موضوع

نسترنگار

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۱ تهران
رشته دانشگاه
پزشکی بهشتی

خب درسته ولی فقط تورنت نیست؛ در حقیقت تورنت هنوز انقدرا هم محبوبیت نداره بین ایرانیا.

ولی من یه چیزی رو نمیفهمم ( توجیه نمیکنم دانلود از تورنت رو) اگر یک شرکتی ایران رو تحریم کرده و به ما اجازه نمیده نرم افزارش رو بخریم، چرا ما باید این تحریم رو دور بزنیم و به اون شرکت پول بدیم و نرم افزارش رو بخریم؟ چه فرقی برای اون شرکت میکنه؟ مادّه که نیست که. مثل اینه که نخریده باشیش چون اون شرکت تو رو به عنوان مشتری که ممکنه محصولش رو بخره حساب نمیکنه.

vahidd

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد
شهر
مشهد

به نقل از پویا م :
!!!! من نمی‌دونم خدا دزدی رو تعریف کرده یا نه، ولی درباره‌ی دزدی و اشتباه بودنش حرف زده و من فکر می‌کنم کافی باشه!
قران:
چرا حق نداره؟ چرا اختیار مالش رو نداره؟ سیگار هم تو مارکته، پس طبق استدلال شما بچه‌های زیر ۱۸ سال هم باید بتونن بخرن! تمام حرف من اینه که یکی اختیار کامل مالش رو داره. عشقش بکشه این حق رو داره که به تمام دنیا بده حتی رایگان، به من یکی نده! و منم حق هیچ اعتراضی رو ندارم! چون صاحب اون مال اونه. هر کاری هم بخواد حقش رو داره که بکنه!

شما عملا داری مفهوم صاحب بودن رو زیر سوال می‌بری! وقتی یکی صاحب یه چیزیه، اختیار کامل تصمیم‌گیری درباره‌ی اون چیز رو داره!
پویا جان اول آروم برادر دعوا که نداریم :D

من نه ادم دین داری هستم و نه زیاد خوشم میاد ولی خوب همون علما هم میگن این کار دزدی و غیر اخلاقی نیست .
در اسلام یه چیزی داریم به اسم قابلیت انطباق با زمانه . .واسه همین الان دست دزد رو قطع نمیکنن طبق این ایه سوره ی ماعده که گذاشتی .
ولی در این ایه هم که گذاشتی مجازات دزدی واسه اون موقع تعیین شده نه این که دزدی چیه یا من عربیم ضعیفه ترجمشو بذار .

درباره ی سیگار : کلآ استدلالت با مال من متفاوت بود .
یک شرکت سیگار فروشی نمیتونه سیگارشو بفرسته بازار بعد بگه مثلآ کسایی که توی شرق شهر زندگی میکنن نخرن :D
اون قضیه 18 سال قانونیه که "دولت" گذاشته نه اون "کارخونه سیگار فروشی" ! و قانونی در دنیا وایران نیست که بتونه یک شهروند ایرانی رو به خاطر استفاده از تورنت محکوم کنه :D
ولی اگر من از ایران خارج بشم و همچین کاری کنم هم کارم غیر اخلاقیه هم دزدی .

ibtkm

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
دانشگاه
دانشگاه تهران

نه بابا دعوا نمی‌کنم. علما می‌گن مشکلی نداره، چون دارن کلاه شرعی می‌‌ذارن! انصافا براشون سخته که اعتراف کنن داریم دزدی می‌کنیم و اگه دزدی نکنیم کشور می‌خوابه! به هر حال دارن دروس دینی می‌خونن و براشون سخته!
من بحثم درباره‌ي قطع کردن نبود. صرفا گفتم قرآن کاملامخالف با دزدیه! و نتیجه گیریمم اینه که اینکار از نظر شرعی، اخلاقی و قانونی، دزدی هستش و ناپسنده! منم دارم دزدی می‌کنم، ولی سر خودم کلاه نمی‌ذارم! من اعتراف می‌کنم دزدم! شما هم دزدی! خیلی‌های دیگم دزدن!

اینجا ملت اینکرو انجام می‌دن، چون دولت جلوشو نمی‌گیره،‌ مردم و علما هم کلاه شرعی می‌ذارن که بتونن بدون عذاب وجدان از اون محصول استفاده کنن!

آقا من صاحب مالمم. اختیار مالم رو دارم! از قیافه‌ی فلانی خوشم نمیاد! دلم نمی‌خواد بهش محصولم رو بدم! بیاد دزدی کنه؟!‌ دستم بهش برسه از زندگی محرومش می‌کنم!

vahidd

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد
شهر
مشهد

به نقل از پویا م :
نه بابا دعوا نمی‌کنم. علما می‌گن مشکلی نداره، چون دارن کلاه شرعی می‌‌ذارن! انصافا براشون سخته که اعتراف کنن داریم دزدی می‌کنیم و اگه دزدی نکنیم کشور می‌خوابه! به هر حال دارن دروس دینی می‌خونن و براشون سخته!
من بحثم درباره‌ي قطع کردن نبود. صرفا گفتم قرآن کاملامخالف با دزدیه! و نتیجه گیریمم اینه که اینکار از نظر شرعی، اخلاقی و قانونی، دزدی هستش و ناپسنده! منم دارم دزدی می‌کنم، ولی سر خودم کلاه نمی‌ذارم! من اعتراف می‌کنم دزدم! شما هم دزدی! خیلی‌های دیگم دزدن!

اینجا ملت اینکرو انجام می‌دن، چون دولت جلوشو نمی‌گیره،‌ مردم و علما هم کلاه شرعی می‌ذارن که بتونن بدون عذاب وجدان از اون محصول استفاده کنن!

آقا من صاحب مالمم. اختیار مالم رو دارم! از قیافه‌ی فلانی خوشم نمیاد! دلم نمی‌خواد بهش محصولم رو بدم! بیاد دزدی کنه؟!‌ دستم بهش برسه از زندگی محرومش می‌کنم!
من وقتی به خودم میگم دزد که یک قانون توی دنیا کار منو محکوم کنه
یا حداقل امکان خرید داشته باشم

قسمت دوم : پس فلانی میتونه از شما شکایت کنه چون شما این حق رو ندارید :D

ibtkm

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
دانشگاه
دانشگاه تهران

برادر من چرا کلاه ادبیاتی می‌ذاری؟ بحث سر کلمه‌ی دزد نیست. بحث سر مفهوم کلمه‌ی دزد هست! دزدی یعنی اینکه بدون اجازه‌ی صاحبش، مالش رو تصرف یا استفاده کنیم. جز اینه؟ الانم وقتی مثلا وقتی کپی رایت رو نقض می‌کنی تو ایران، دقیقا داری اون محصول رو تصرف می‌کنی!
مهم نیست تو ایران حکمش چیه! مهم اینه که نفس دزدی همراهشه و به کسی هم که انجامش می‌ده، دزد گفته می‌شه. تعریف دزد و دزدی، مستقل از کشور و قانونه! ینی حتی اگه یه کشوری بگه آقا دزدی قانونیه ولی هر کسی خواست می‌تونه دزد خونش رو با تیر بزنه بکشه، باز هم دزدیه! دزدی

می‌تونه شکایت کنه که من این حق رو ندارم؟!!! مفهوم "مالکیت" و "صاحب بودن" پیازه؟!

kerpoocoder

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی غیر چینی
شهر
کرمون
مدال المپیاد
یه کم
دانشگاه
شهید باهنر کرمان
رشته دانشگاه
CS &amp; Math

به نقل از پویا م :
برادر من چرا کلاه ادبیاتی می‌ذاری؟ بحث سر کلمه‌ی دزد نیست. بحث سر مفهوم کلمه‌ی دزد هست! دزدی یعنی اینکه بدون اجازه‌ی صاحبش، مالش رو تصرف یا استفاده کنیم. جز اینه؟ الانم وقتی مثلا وقتی کپی رایت رو نقض می‌کنی تو ایران، دقیقا داری اون محصول رو تصرف می‌کنی!
مهم نیست تو ایران حکمش چیه! مهم اینه که نفس دزدی همراهشه و به کسی هم که انجامش می‌ده، دزد گفته می‌شه. تعریف دزد و دزدی، مستقل از کشور و قانونه! ینی حتی اگه یه کشوری بگه آقا دزدی قانونیه ولی هر کسی خواست می‌تونه دزد خونش رو با تیر بزنه بکشه، باز هم دزدیه! دزدی

می‌تونه شکایت کنه که من این حق رو ندارم؟!!! مفهوم "مالکیت" و "صاحب بودن" پیازه؟!
شما تو ایران هر نرم افزاری، فیلم ، بازی و... که از مغازه می خری، دانلود می کنی، از دوستت می گیری و... دزدی هستش چون اکثرا قفل شکسته هستن یا قانون کپی رایت رو رعایت نکردن الان این نرم افزار افیسی که روی کامپیوتر شما هست بیش از یک میلیون تومان قیمت داره پس بفرمایید اندازه قیمت یه کامپیوتر براش پول بدین تا دزدی نباشه یا ویندوزی که شما نصب می کنید اندازه نصف قیمت یه کامپیوتر معمولیه (اگه هوم نباشه) ایا شما قوانین کپی رایت رو در این موارد رعایت میکنید که حالا چسبیدین به این تورنت که هیچ فرقی با دانلود نرم افزار از سایت های ایرانی نداره؟؟؟؟؟
:-?

اصلا می دونی چیه اگه ما تو ایران حتی نخوایم دزدی کنیم (به تعریف شما) هم نمی تونیم بالا خره مجبوریم اون محصولو بخریم خب چه طوری می ری تو مغازه سی دی شو می خری...
ولی همون سی دی هم دزدیه (به تعریف شما)
تو سیستم تورنت هم همین جوریه مثل یه سایت دانلود می مونه که مدیرش یه فایل رو گذاشته رو سایت ولی توی تورنت نیاز نیست شما دامنه داشته باشی تا برای فایلت دایرکت لینک بذاری پس تورنتش می کنی...
چرا این همه این مسئله رو بیخود پیچیده می کنی؟؟؟؟؟
:-? :-? :-?

p0oya

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
میرزاکوچک خان
شهر
رشت

برا من مهم نیست که دزدی باشه یا نه! چون وقتی که من تو ایران نمی تونم حساب پی پال داشته باشم و نمیتونم یه فیلم رو اورجینال بخرم اون مشکل من نیست.
اگه یه نرم افزاری داخل ایران فروش نمیره بازم مشکل من نیست.من قول میدم اگه منو پوشش بده من نرم افزاراشو بخرم.اما وقتی منطقه ی زندگی منو تحت پوشش قرار نمیده یعنی من براش ارزش ندارم و همینطور شرکت مقابل هم برای من ارزش نداره(البته در مورد نرم افزار من کلا طرفدار کپی لفتم :-")
این سایت سایت خوبیه وقتی سرج میکنین از تو کل ساتای توررنت سرچ میکنه:https://torrentz.eu/

• لایک
امتیازات: dorna

black fire

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید مدنی
شهر
رشت-تبریز

من اینکارو به عنوان دزدی قبول دارم و من دزدم(اعتماد به نفسو :D ) تنها چیزی که به فکرم می رسه اینه که در اولین فرصت نرم افزار و یا بازی هایی رو که استفاده کردم و به دردم خوردن و ازشون استفاده کامل داشتم رو اوریجینالشو تهیه کنم که می تونم بگم اینکارو شروع کردم ولی فیلمی که تو شبکه هایی که با اجازه از سازنده پخش می کنن رو می بینم رو در قبالشون هیچ حقی به گردنم احساس نمی کنم و علاوه بر اون بازی هایی که 10-20 بیشتر بازی نکردم( در حد دمو ) رو هم احساس هیچ وظیفه ای در قبالشون نمی کنم.

از بحث منحرف نشیم، از سیستم تورنت بیشترین دانلودمو می کنم از فیلمای hd گرفته تا آلبوم آهنگ ولی از اونجایی که سرعت اینترنتم + محدودیتش اجازه نمی ده seed نمی کنم و موقع دانلود هم محدودش می کنم

بالا