• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

بدحجابی:اعتراض مدنی یا...؟

ariadne

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان چهار
شهر
تهـــــران .
پاسخ : بدحجابی:اعتراض مدنی یا...؟

یک موضوع دیگه هم پیروی از جمع هست.وقتی افراد می بینن اکثریت جامعه این طوری هستن؛ سعی میکنن مثل اون ها باشن تا قبولشون داشته باشن .این افراد ؛ افرادی هستند که به درک واقعی و ایمان فردی نرسیدند و عقیده شون؛همون عقیده ایست که از دیگران تاثیر گرفتند.واگر دقت هم بکنید بر این عقیده شون هم استوارن و ازش دفاع هم میکنن.اکثریت این افراد رو هم افرادی با اعتماد بنفس پایین تشکیل میدن... .

anahid_30s

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان یک
شهر
همدان
سال فارغ التحصیلی
1392

من فکر میکنم شاید 90% مواقع دلیلش فقط خودنماییه.
من فکر نمیکنم پوشیدن مانتوی تنگ واقعا باعث راحتی بشه.
اعتراض مدنی؟ نه... در اکثریت قریب به اتفاق این طور نیست. ضمنا اگه این هم باشه خیلی بیهوده ـست به نظرم.
به حجاب اعتقادی ندارن؛ از طرفی بدحجابی باعث جلب توجه و زیبایی میشه.
پیروی از جمع و شرایط جامعه رو هم قبول دارم.
ما نه به عقاید دیگران احترام میذاریم، نه حتی به عقاید خودمون.

Bahar_R

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1
شهر
تهران
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی مواد و متالورژی

به نظر من این مسئله کاملا بر میگرده به چیزی تحت عنوان لجبازی که دلیل ایجادش به کار گیری روش هایی هست که باعث انزجار فرد از مسئله ای میشه و بنابراین سعی می کنه دقیقا برعکس فشاری که بهش وارد میشه عمل کنه . میشه اسم این رو اعتراض به فشار و زور هم گذاشت . وقتی اجبار وجود داره اون فردی که داره بدون باور قلبی وادار به انجام یه کاری میشه نهایت تلاشش رو می کنه تا نشون بده که ناراضی هست و ضمنا به محض اینکه فشار به کلی یا موقتا برداشته بشه فرد به صورت افراطی بر عکس اون کار رو انجام خواهد داد دقیقا مثل عمل و عکس العمل .
و ایجاد چنین حالتی هم برای اجتماع مضر هست ( به دنبال اون افراط گری و عقده و از این دست پیش میاد) و هم برای اون دین بد هست چون چیز هایی که از نظرش ارزشمند هستن کم کم در جامعه و حتی پیروان خود دین بی ارزش میشن و احترامی که هر کس اصولا برای عقاید دیگه قائل هست تا حدود زیادی در مورد اون دین از بین میره . اگر هر کس اونطور که واقعا معتقده عمل کنه هم احترام همه ی ارزش ها و عقاید حفظ میشه و هم از مشکلات اجتماعی جلوگیری میشه .
مثلا در اروپا و آمریکا که فرد در انتخاب لباس و پوشش آزاده توی خیابون معمولا تعداد دختر هایی با آرایش غلیظ که میبینید خیلی کم هست . در شرایطی که فشار روی فرد نیست تصمیم گیری ها هم به دور از افراط و تفریط هست و نزدیک به عقلانیت .
البته یه عده هم هستن که هدفشون جلب توجه هست و اتفاقا این نشون میده که افرادی که می خوان جلب توجه کنن با هر لباسی و هر شرایطی این کار رو انجام میدن . من شخصا فردی رو دیدم که با چادر مشکی حرکاتی انجام میداد و جوری رفتار می کرد که مسلما یه نفر با تی شرت و شلوار به هیچ وجه اونطور جلب توجه نمی کنه .بنابراین این اجبار جلوی این افراد رو نمیگیره پس اگر یکی از دلایلش این باشه این روش رد میشه .

نام مرکز سمپاد
دبیرستان فــرزانگان ۳
شهر
طــهـران
سال فارغ التحصیلی
1395
دانشگاه
علوم پزشکی البرز
رشته دانشگاه
پزشکی

اولا بدحجابی در مورد آدم ها دسته بندی میشه .
یک عده که خیلی هم زیاد هستند ، با آرایش غلیظ و لباس های ناهنجار در جامعه ظاهر میشن ؛
یک عده هم بدون اینکه لباس های نا فرم بپوشند و آرایش غلیظ بکنند ، به صورتی حاضر میشن که تنها موهاشون کامل پوشیده نیست .و موارد مشابه .
مشکل اینه که ما به هر دوی اینها میگیم بدحجاب و تفاوتی قائل نمیشیم .
دسته اول نه بخاطر نافرمانی مدنی بلکه بخاطر جلب توجه اینکار رو میکنند ، این گونه افراد از لحاظ اجتماعی دارای شخصیت ضعیفی هستند ، طوری که میخوان به نوعی توجه رو دریافت کنند
اما دسته دوم ، نه تنها سعی در جلب توجه ندارند ، بلکه حتی شاید به نحوی لباس میپوشند که اصلا جلب توجه نکنند . اینطور افراد هم معمولا صرفا بخاطر اینکه نمیتونند و یا نمیخواهند حجاب داشته باشند اینکار رو میکنند ؛ در واقع فکر نمیکنم دلیل این رفتار اعتراض مدنی باشه . حداقل الان

hosseinsohrabi

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید عسگری گنبد
شهر
ازادشهر

ببینید من اینو واسه اونایی میگم که هی میگن تو ایران حجاب اجباریه.

لا اکراه فی الدین

فذکر انم انت مذکر
اگر هم کسی با این حرف های من و این ایات قران قانع نمیشه میتونه کتاب مسئله ی حجاب شهید مطهری رو مطالعه کنه یکی دیگه از دلایل بد حجابی زن ها میل به خودنمایی هست که در وجود تمام زن ها هست

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بجنورد
سال فارغ التحصیلی
97

به نقل از hosseinsohrabi :
ببینید من اینو واسه اونایی میگم که هی میگن تو ایران حجاب اجباریه.

لا اکراه فی الدین

فذکر انم انت مذکر
اگر هم کسی با این حرف های من و این ایات قران قانع نمیشه میتونه کتاب مسئله ی حجاب شهید مطهری رو مطالعه کنه یکی دیگه از دلایل بد حجابی زن ها میل به خودنمایی هست که در وجود تمام زن ها هست

ببینید در انجمن جامعه شناسی از دلایلی مثل دین استفاده نمیشه... و من واقعا نمی دونم شما چه طوری این حرفو میزنی! مگه شما در این جامعه زندگی نمی کنی؟! حالا تو قرآن گفته در دین اجباری نیست ولی اینو حتی یک بچه هم میدونه که حجاب اجباریه!

incognito

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بابل
سال فارغ التحصیلی
1395
رشته دانشگاه
پزشکی

ذهنیت هر کس از حجاب فرق داره گاهی لج بازی به نظر من دلیل عمده وقتی تو همین بابل میرید بیرون کلی گشت ارشاد میبینین که به هرکسی گیر میده خب معلومه که ادم از هر چیز منع بشه بهش جذب میشه من با مسئله دین کار ندارم وگرنه خودم فقط واسه دین حجاب میکنم که اونم معمولی یه مانتو وشال ساده اما این گشت ارشادی ها همچین ادمو برانداز میکنن ک انگار دنبال یه مشکل میگردن تا گیر بدن من خودم وقتی اونارو میبینم دوست دارم باهاشون اتفاقا لج کنم!

نام مرکز سمپاد
راهنمایی حلی 2 - دبیرستان حلی10
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1397
دانشگاه
Shahed Uni
رشته دانشگاه
Computer Science
تلگرام
اینستاگرام

بد حجابي باعث كم ارزش شدن زن و يا حتي مرد ميشه پس بيايد ارزش خودمون رو كم نكنيم هيچ جاي اسلام نگفته چادر منم نميكم ولي حجاب رو بايد رعايت كرد چون واقعا ارزش شخص است
نكته : در نماز چادر واحب نيست و بلكه براي اطمينان داشتن حجاب كامل است

Bahar_R

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1
شهر
تهران
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی مواد و متالورژی

به نقل از @REZ!|@ :
بد حجابي باعث كم ارزش شدن زن و يا حتي مرد ميشه پس بيايد ارزش خودمون رو كم نكنيم هيچ جاي اسلام نگفته چادر منم نميكم ولي حجاب رو بايد رعايت كرد چون واقعا ارزش شخص است
نكته : در نماز چادر واحب نيست و بلكه براي اطمينان داشتن حجاب كامل است
اتفاقا پوشیدگی به شکل خاص به خصوص به صورت اجباری باعث بی ارزش شدن هم مرد و هم زن میشه به خصوص مرد . با اینکار مرد موجودی بسیار ضعیف النفس تلقی میشه . بد حجابی و بی حجابی به هیچ وجه ارزش مرد رو کم نمی کنه .
در مورد زن هم ارزشش از بد حجابی یا بی حجابی کم نمیشه چون مجبور کردن زن به استفاده ازپوشش خاص و مورد تایید عده ی دیگه ای ( مثلا افراد جامعه) یعنی اون فرد قدرت تشخیص لباس مناسب رو نداره .
این موارد رسما توهین هست به شخصیت انسانی مرد و زن .
ضمنا اینجا بخش جامعه شناسیه دلیل هایی که آورده میشه باید پشتوانه در علم جامعه شناسی داشته باشه . دلایل اعتقادی قابل قبول نیست .

BerGC30

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
نجف آباد
رشته دانشگاه
من قصد دانشگاه رفتن ندارم

به نقل از Bahar_R :
اتفاقا پوشیدگی به شکل خاص به خصوص به صورت اجباری باعث بی ارزش شدن هم مرد و هم زن میشه به خصوص مرد . با اینکار مرد موجودی بسیار ضعیف النفس تلقی میشه . بد حجابی و بی حجابی به هیچ وجه ارزش مرد رو کم نمی کنه .
در مورد زن هم ارزشش از بد حجابی یا بی حجابی کم نمیشه چون مجبور کردن زن به استفاده ازپوشش خاص و مورد تایید عده ی دیگه ای ( مثلا افراد جامعه) یعنی اون فرد قدرت تشخیص لباس مناسب رو نداره .
این موارد رسما توهین هست به شخصیت انسانی مرد و زن .
ضمنا اینجا بخش جامعه شناسیه دلیل هایی که آورده میشه باید پشتوانه در علم جامعه شناسی داشته باشه . دلایل اعتقادی قابل قبول نیست .
اتفاقا به نظر من بی حجابی يا بدحجابیِ اکثر بی حجاب ها نشون دهنده ی ضعف اراده و تاثير پذيريشون از بقيه است،يا اينکه شخصيت مستقلی ندارن... و در واقع اين اکثر اين گروهن که می خوان مورد تاييد بقيه لباس بپوشن، نه؟
تازه کی گفته پوشش اسلامی فقط يه نوع پوشش اجباريه؟
فقط يه سوال: برای مردا چه اجباری توی پوشش هست؟شما اينکه يقه مرد تا پايين نافش باز نباشه رو می گيد اجبار؟ اتفاقا اين نشونه ی تمدن اشخاصه...
من خودم چادری هستم وبه غير از يه دوسه نفر همه تو فاميلمون آخر بی حجابين...
ولی هم چادری و هم بی چادرش همه گفتن که من شيک پوشم...
يعنی هم ميشه حجاب داشت هم ميشه لباس مناسب و قشنگ رو تشخيص داد.
در ضمن ميشه بگيد دلايل شما چه پشتوانه ای در علم جامعه شناسی داره؟

Dizzy

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 3
شهر
کرج
مدال المپیاد
کامپیوتر
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
شهرسازی

به نقل از BerGC30 :
دلیل جامعه شناسی یعنی انسان های جامعت و کلا انسان ها رو بشناسی و بر اون بیس نظر بدی!نه که صرفا بگی جامعه ی ما اسلامیه و اسلام هم اینو گفته.خیلیا این اسلامی بودن جامعه رو نپذیرفتن پس قطعا با دلایل اسلامی نمی تونید توجیهشون کنید.اصن یه سریا تو این تاپیک یه جوری حرف می زنن آدم احساس می کنه تا حالا تو جامعه نبودن!تا حالا فکر نکردن!خب اینجوری که نمی شه از عقاید اسلامی دفاع کرد!وقتی آدمایی با این ضعف فکری ازش دفاع کنن بدتر می خوره تو ذوق بقیه که بیا،معتقداش یه همچین آدمایین!

نام مرکز سمپاد
راهنمایی حلی 2 - دبیرستان حلی10
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1397
دانشگاه
Shahed Uni
رشته دانشگاه
Computer Science
تلگرام
اینستاگرام

کسی بد حجاب دو دلیل میتونه داشته باشه :
1. جاهل است و نیاز به کمی راهنمایی دارد.
یا :
2. نیاز به توجه و نیاز و گدای نگاه دیگران است
دومی ارزش اون را حد بسیاری پایین می آورد امل دومی از روی نادانیست و اگر جهل خود را بفهمد و جبران کند بخشیده شده و اشکالی ندارد

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بجنورد
سال فارغ التحصیلی
97

به نقل از @REZ!|@ :
کسی بد حجاب دو دلیل میتونه داشته باشه :
1. جاهل است و نیاز به کمی راهنمایی دارد.
یا :
2. نیاز به توجه و نیاز و گدای نگاه دیگران است
دومی ارزش اون را حد بسیاری پایین می آورد امل دومی از روی نادانیست و اگر جهل خود را بفهمد و جبران کند بخشیده شده و اشکالی ندارد

بر چه اساسی این حرفو می زنید؟! این حرفا اصن جاش این جا نیست! اصن من به عنوان یک انسان عاقل به حجاب اعتقاد ندارم... شما اگه واقعا به نظرت حجاب درسته بیا منو قانع کن و لطفا حرفی هم از قرآن و اسلام نیار!

Bahar_R

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1
شهر
تهران
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی مواد و متالورژی

به نقل از BerGC30 :
اتفاقا به نظر من بی حجابی يا بدحجابیِ اکثر بی حجاب ها نشون دهنده ی ضعف اراده و تاثير پذيريشون از بقيه است،يا اينکه شخصيت مستقلی ندارن... و در واقع اين اکثر اين گروهن که می خوان مورد تاييد بقيه لباس بپوشن، نه؟
تازه کی گفته پوشش اسلامی فقط يه نوع پوشش اجباريه؟
فقط يه سوال: برای مردا چه اجباری توی پوشش هست؟شما اينکه يقه مرد تا پايين نافش باز نباشه رو می گيد اجبار؟ اتفاقا اين نشونه ی تمدن اشخاصه...
من خودم چادری هستم وبه غير از يه دوسه نفر همه تو فاميلمون آخر بی حجابين...
ولی هم چادری و هم بی چادرش همه گفتن که من شيک پوشم...
يعنی هم ميشه حجاب داشت هم ميشه لباس مناسب و قشنگ رو تشخيص داد.
پس هر کس به پوشش مورد تایید شما اعتقادی نداره و به پوششی غیر از چیزی که تحت عنوان پوشش اسلامی هست معتقده فاقد شخصیت مستقل هست و ضعف اراده داره ؟؟؟ واقعا ممنون از این همه فکر باز ! اتفاقا کسایی که بدحجابی رو به عنوان اعتراض انتخاب می کنن با چنین تفکری مشکل دارن .
ظاهرا پست من رو زیاد با دقت نخوندین چون من هیچ صحبتی از اجبار به آقایون نکردم . بحث من این بود که مجبور کردن خانم ها به استفاده از لباس هایی خاص صرفا بخاطر آقایون خودش توهین به شخصیت آقایون هست چون اینجا آقایون به حدی ضعیف النفس تلقی میشن که قادر به کنترل خودشون نیستن . (در حالی که چنین چیزی نیست)
ببینید لطفا مسائل بدیهی رو انکار نکنید . در جامعه ی مورد بحث قانون ایجاب می کنه که خانم ها لباس هایی تعریف شده به عنوان پوشش اسلامی بپوشن و این یک اجبار هست نه یک اختیار .
من پوشش اسلامی رو رد نمی کنم . هر کس یه نوع پوشش رو می پسنده و از نظرش زیبا و مناسبه . اما لزوما هم همه ی افراد جامعه ممکنه این پوشش رو انتخاب نکنن که کاملا طبیعیه . بنابراین اگر به انتخابشون احترام گذاشته نشه واکنش های منفی نسبت به این عدم احترام طبیعی خواهد بود .
در مورد دلایل من هم توضیح تارا کامل بود لزومی به تکرار نمی بینم .

BerGC30

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
نجف آباد
رشته دانشگاه

به نقل از تـارا :
دلیل جامعه شناسی یعنی انسان های جامعت و کلا انسان ها رو بشناسی و بر اون بیس نظر بدی!نه که صرفا بگی جامعه ی ما اسلامیه و اسلام هم اینو گفته.خیلیا این اسلامی بودن جامعه رو نپذیرفتن پس قطعا با دلایل اسلامی نمی تونید توجیهشون کنید.اصن یه سریا تو این تاپیک یه جوری حرف می زنن آدم احساس می کنه تا حالا تو جامعه نبودن!تا حالا فکر نکردن!خب اینجوری که نمی شه از عقاید اسلامی دفاع کرد!وقتی آدمایی با این ضعف فکری ازش دفاع کنن بدتر می خوره تو ذوق بقیه که بیا،معتقداش یه همچین آدمایین!

من نگفتم دلايل جامعه شناسی يعنی چی؟
من پرسيدم دلايل جامعه شناسی bahar-r چيه؟ تازه اونم نه از شما، از خودش.
هيچ جايی از حرفام هم نگفتم که چون اسلام گفته چادر و حجاب، بايد چادر داشت.
در ضمن من دارم کاملا منطقی صحبت می کنم و اگه يه جايی فکر کنم حرف شما منطقی تره قبول می کنم.پس لطفا با نيش و کنايه صحبت نکنيد و بدون توهين بحثو ادامه بديد و مودب باشيد.

BerGC30

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
نجف آباد
رشته دانشگاه

به نقل از Bahar_R :
پس هر کس به پوشش مورد تایید شما اعتقادی نداره و به پوششی غیر از چیزی که تحت عنوان پوشش اسلامی هست معتقده فاقد شخصیت مستقل هست و ضعف اراده داره ؟؟؟ واقعا ممنون از این همه فکر باز ! اتفاقا کسایی که بدحجابی رو به عنوان اعتراض انتخاب می کنن با چنین تفکری مشکل دارن .
ظاهرا پست من رو زیاد با دقت نخوندین چون من هیچ صحبتی از اجبار به آقایون نکردم . بحث من این بود که مجبور کردن خانم ها به استفاده از لباس هایی خاص صرفا بخاطر آقایون خودش توهین به شخصیت آقایون هست چون اینجا آقایون به حدی ضعیف النفس تلقی میشن که قادر به کنترل خودشون نیستن . (در حالی که چنین چیزی نیست)
ببینید لطفا مسائل بدیهی رو انکار نکنید . در جامعه ی مورد بحث قانون ایجاب می کنه که خانم ها لباس هایی تعریف شده به عنوان پوشش اسلامی بپوشن و این یک اجبار هست نه یک اختیار .
من پوشش اسلامی رو رد نمی کنم . هر کس یه نوع پوشش رو می پسنده و از نظرش زیبا و مناسبه . اما لزوما هم همه ی افراد جامعه ممکنه این پوشش رو انتخاب نکنن که کاملا طبیعیه . بنابراین اگر به انتخابشون احترام گذاشته نشه واکنش های منفی نسبت به این عدم احترام طبیعی خواهد بود .
در مورد دلایل من هم توضیح تارا کامل بود لزومی به تکرار نمی بینم .

اولا خوبه من کلمه ی اکثرو قرمز کردم. که شما نگيد: پس هر کس به پوشش مورد تایید شما اعتقادی نداره و به پوششی غیر از چیزی که تحت عنوان پوشش اسلامی هست معتقده فاقد شخصیت مستقل هست و ضعف اراده داره ؟؟؟
دوما از پست قبلی شما به هيچ وجه اين برداشت نمی شد که آقايون به خاطر نگه نداشتم خودشون ضعيف النفس تلقی می شن!
لطفا خودتون يه بار ديگه پستتونو بخونيد.شما گفتيد: بد حجابی و بی حجابی به هیچ وجه ارزش مرد رو کم نمی کنه .
منم گفتم: اينکه يقه مرد تا پايين نافش باز نباشه از ارزشش کم نمی کنه؟
لطفا به اين سوالم جواب بديد.

Dizzy

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 3
شهر
کرج
مدال المپیاد
کامپیوتر
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
شهرسازی

به نقل از BerGC30 :
هيچ جايی از حرفام هم نگفتم که چون اسلام گفته چادر و حجاب، بايد چادر داشت.
در ضمن من دارم کاملا منطقی صحبت می کنم و اگه يه جايی فکر کنم حرف شما منطقی تره قبول می کنم.پس لطفا با نيش و کنايه صحبت نکنيد و بدون توهين بحثو ادامه بديد و مودب باشيد.

من اصلا منظورم شما نبود!دیگه شما به خودت شک داری اون به من مربوط نیست!منظورم عده ی زیادی بود و اگر کم تر بودن حتما اسماشون رو میاوردم تو پستم.تعارف ندارم که بخوام با کنایه صحبت کنم :rolleyes:
و این جا هم فروم بچه های زیر سه سال نیست که قرار باشه این طور صحبت شه:
"تازه اونم نه از شما، از خودش"
ضمن این که من اصلا اسم "چادر" رو تو پستم نبردم دیگه نمی دونم شما چطور همچین برداشتی از پست من کردی!

والا من درین دو جمله هیچ گونه منطقی نمی بینم:
"اتفاقا به نظر من بی حجابی يا بدحجابیِ اکثر بی حجاب ها نشون دهنده ی ضعف اراده و تاثير پذيريشون از بقيه است،يا اينکه شخصيت مستقلی ندارن... و در واقع اين اکثر اين گروهن که می خوان مورد تاييد بقيه لباس بپوشن، نه؟"
شما داری با یکسری آدم بحث می کنی که احتمال خیلی زیاد از جامعه ی افراد به قول خودتون "بدحجاب" هستن و با بدحجاب ها مراوده دارن!!!!پس این جا شما نباید بگید که اونا با خودشون چه فکری می کنن چون قطعا اونا بهتر از شما می دونن که چه فکری می کنن! و اصن همین اظهار نظر شما وقتی که جای یه آدم بدحجاب نیستید خودش بی منطقیه و با گفتن کلمه ی "اکثر" نمی تونید خودتونو رها کنید از زیربار مسئولیت این حرف.شاید "اکثر بدحجاب هایی که شما می شناسید" این طوری باشن ولی جامعه محدود نمی شه به آدمایی که تو دایره ی شناختیه شما هستن

Bahar_R

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1
شهر
تهران
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی مواد و متالورژی

به نقل از BerGC30 :
متوجه نمی شم منظورتونو . شما می خواید بدونید دلایل جامعه شناسی مقصود من چی بود یا چیه منظورتون ؟ :-/ دلایل من از نظر جامعه شناسی پست هام هست . تعریف دلیل جامعه شناسی هم همونی که تارا گفت .
اگر این که گفتم بود منظورتون توضیحات تارا کلی بود اگر من جواب میدادم هم چیزی شبیه همین رو می گفتم بنابراین فرقی نداشت با اینکه من بگم .
به نقل از BerGC30 :
اولا خوبه من کلمه ی اکثرو قرمز کردم. که شما نگيد: پس هر کس به پوشش مورد تایید شما اعتقادی نداره و به پوششی غیر از چیزی که تحت عنوان پوشش اسلامی هست معتقده فاقد شخصیت مستقل هست و ضعف اراده داره ؟؟؟
دوما از پست قبلی شما به هيچ وجه اين برداشت نمی شد که آقايون به خاطر نگه نداشتم خودشون ضعيف النفس تلقی می شن!
لطفا خودتون يه بار ديگه پستتونو بخونيد.شما گفتيد: بد حجابی و بی حجابی به هیچ وجه ارزش مرد رو کم نمی کنه .
منم گفتم: اينکه يقه مرد تا پايين نافش باز نباشه از ارزشش کم نمی کنه؟
لطفا به اين سوالم جواب بديد.
"اکثر" که شما می گید رو بنده اصلا قبول ندارم چون الان طبق تعریف حجاب کامل یه تعداد خیلی زیادی (شاید حتی اکثریت جامعه) بدحجاب هستن این رو کاملا میتونید با نگاه کردن به اطرافتون در خیابون ها هم مشاهده کنید . یه قشر خیلی زیادی از یک جامعه اکثریتشون نمیشه ضعف اراده داشته باشن . پس ایراد از چیز دیگه ایه .

اینکه شما اشتباه برداشت می کنید دلیل بر تعمیم دادن این اشتباهتون به همه ی مخاطبان نمیشه . من هیچ جا در هیچ کدوم از پست هام در مورد محدودیت لباس برای آقایون هیچ صحبتی نکردم شما چیزی که توی ذهنتونه از پست من برداشت می کنید دیگه این ایراد پست من نیست . در این تاپیک اگر پست اول رو خونده باشید هم بیشتر در مورد بدحجابی خانم ها صحبت شده یعنی محور بحث تاپیک خانم ها هستن .
در جامعه ی مورد بحث قانون ایجاب می کنه که خانم ها لباس هایی تعریف شده به عنوان پوشش اسلامی بپوشن
بحث من این بود که مجبور کردن خانم ها به استفاده از لباس هایی خاص صرفا بخاطر آقایون خودش توهین به شخصیت آقایون هست چون اینجا آقایون به حدی ضعیف النفس تلقی میشن که قادر به کنترل خودشون نیستن .

فکر میکنم توی پست قبلی به اندازه کافی دقیق بیان کردم که مشخص باشه منظورم به محدودیت برای خانم ها هست نه اینکه یقه ی آقایون تا نافشون باشه . واقعا اگر از این جملات برداشت دیگه ای می کنید من روش واضح تری برای بیان مقصودم سراغ ندارم !
پس ایرادی که می گیرید وارد نیست چون شما دارید به چیزی غیر از حرف من ایراد می گیرید .

در ضمن اضافه می کنم که پاسخ های متوالی خلاف قانون انجمن هست میتونید جواب چند پست رو در یک پست بدید .

BerGC30

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
نجف آباد
رشته دانشگاه

به نقل از تـارا :
من اصلا منظورم شما نبود!دیگه شما به خودت شک داری اون به من مربوط نیست!منظورم عده ی زیادی بود و اگر کم تر بودن حتما اسماشون رو میاوردم تو پستم.
و این جا هم فروم بچه های زیر سه سال نیست که قرار باشه این طور صحبت شه: ضمن این که من اصلا اسم "چادر" رو تو پستم نبردم دیگه نمی دونم شما چطور همچین برداشتی از پست من کردی!

والا من درین دو جمله هیچ گونه منطقی نمی بینم:شما داری با یکسری آدم بحث می کنی که احتمال خیلی زیاد از جامعه ی افراد به قول خودتون "بدحجاب" هستن و با بدحجاب ها مراوده دارن!!!!پس این جا شما نباید بگید که اونا با خودشون چه فکری می کنن چون قطعا اونا بهتر از شما می دونن که چه فکری می کنن! و اصن همین اظهار نظر شما وقتی که جای یه آدم بدحجاب نیستید خودش بی منطقیه و با گفتن کلمه ی "اکثر" نمی تونید خودتونو رها کنید از زیربار مسئولیت این حرف.شاید "اکثر بدحجاب هایی که شما می شناسید" این طوری باشن ولی جامعه محدود نمی شه به آدمایی که تو دایره ی شناختیه شما هستن
وقتی شما بعد از پست من نقل قول می ذارين که يه سريا فلانن، انتظار داريد آدم چه فکری کنه؟به هر حال من يا هرکس ديگه، فرقی نداره، اين صحبت شما کلا يه جوری توهين آميز بود.
حالا اگه منو متهم به شک داشتن به خودم نمی کنيد، اين فروم بچه های سه سال منم ديگه؟
اگه اينطوره: واقعا اين طرز حرف زدن خجالت آوره، گفتم : داريم منطقی صحبت کی کنيم، بدون توهين.
آره، قبول، اکثر بدحجابايی که من می شناسم اين طورين.(اينم از منطقی که شما توی حرفای من پيدا نمی کنيد)
به هرحال من يه مدتی نيستم، و می خوام همين جا حجت رو تموم کنم:
من با حجاب اجباری مخالفم.
ولی معتقدم اگه همين حجاب اجباری نباشه، اوضاع جامعه خيلی خيط می شه.چون آدمای بی جنبه هم توی جامعه کم نيستن.
پس حالا يه درد و دلی هم می کنم:منی که چادر می پوشم و از خونه می رم بيرون، خيلی متلک می شنوم، و هميشه توهين به چادرمه، ولی من هيچ وقت چادرمو کنار نمی ذارم، چون(بدون اينکه شعار بدم) واقعا احساس می کنم که امنيتم بيشتر می شه, حتی با وجودد متلک های آبکی. (;
حالاهم اگه می خوايد جواب اين پستو بديد، لطفا يه جوری نباشه که من بايد دوباره جواب بدم، چون من واقعا چند هفته ای نيستم.
به خاطر قوانين انجمن هم جواب bahar-r رو الان می دم:
خب من چنين برداشتی رو از روی حرفای شما نمی کردم. شايد پستای ديگه ای هم داشتيد و من اونا رو نخوندم و الان منظور شما رو نمی فهميدم.
ولی کی گفته حجاب داشتن خانوم ها به خاطر آقايونه؟اگه اينطوره پس چرا ما تو نماز جلوی خدا هم حجاب رو رعايت می کنيم؟ اگر به خاطر آقايون هم باشه،اين يه غريزه تو وجود آقايونه، قابل انکار هم نيست، کاری هم با ضعيف النفسيشون يا برعکس ندارم.
درباره کلمه اکثر هم در جواب به تارا گفتم خب قبول می کنم که اکثر بی حجاب هايی که اطراف من هستن. چه دوستام و چه اقوام.
دوست داشتم که اين بحثو ادامه بدم ولی متاسفانه يه يه ماهی نيستم.
از آشنايی با شما و هم تارا، خيلی خوشحالم(بی شوخی، بدون شعار) x:
اگه حرفيم زدم دلخورتون کردم، واقعا شرمنده... :|
جو گير شدم! :D
بازم معذرت،خدافظ h-:

aksh90

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 6
شهر
پایتخت دود و آلودگی!

دوست گرام!تو فکر کن من مسیحی!من مسیحی؛توی این مملکت گل و بلبل،مجبورم روی سرم یه لچک بندازم تا اقایون با خیال راحت چشمشون همه جا بگرده،خب؟!و من به عنوان همون دختر مسیحی،که مغرور هم هست؛میخوام ثابت کنم که من؛منم!حرف،حرف منه!اینم میشه بد حجابی!ایا زن های چادری قبل از انقلاب وجود نداشتن؟یا زن های بی حجاب الان وجود ندارن؟که شال هاشون براشون نقش شالگردن داره؟پس انقلاب در این مورد وضع رو بدتر کرد زیرا به این بی حجابی ها اعتراضات مدنی هم اضافه شد و قسمت های بیشتری از بدن زن ها به نمایش گذاشته شد.
یادتون باشه:
مردمو به زور و شلاق نمیشه به بهشت برد

بالا